[COLOR="Blue"]Yüreği bedeninden büyük sevgili[/COLOR]

bozdo

New member
Yüreği bedeninden büyük sevgili

Kime canım deyip sarıldım ise daha dönmeden sırtımdan vurdular beni.. Kime gönülden vuruldum ise daha konuşmadan kırdılar beni.!

Ve hayat bana yürekten ağlamayı öğretti…Daha da önemlisi bazı insanların yüreklerinin, bedenlerinden büyük olduğunu öğretti…

Yüreği bedeninden büyük insanlardan olmak dileğiyle…Ve yüreği bedeninden büyük olan,hayatında bi kere bile yürekten ağlayan herkese yürekten Selam olsun…

Uzaklıklar Söylencesi

Artık zamanıdır, gideceksin. Gözlerini de götüreceksin yanında, gideceksin. “Yokluğuna hazır değilim” desem, ne değişecek sanki? Kanına girdiler senin, benden aldılar. Nasıl çaresizdim oysa, bilemezsin ki. Yüzüne korkuyla bakmaktan başka seçeneğim yok benim.
Artık zamanıdır, gideceksin. Bir süre yazacaksın belki. Yaşadığın kenti anlatacaksın uzun uzun, kendini biraz da. Bulunduğun yerde olmak için, sıcaklığına sokulup seni doyasıya yaşamak için delice özlemler yakacak gözlerimi. Sen olmayacaksın. İlk kez sen olmayacaksın. Telefonlarda eski sesin olmayacak. Değişeceksin. İlk kez sen olmayacaksın. Ağladığımı anlama diye dudaklarımı ısıracağım belki de. Utanacaksın.
Artık zamanıdır, gideceksin. Verdiğin her sözü bir bir unutacaksın. Sana “gitme” diyemem. Biliyorum, gideceksin. Kanına girdiler senin. Seni senden götürecekler. Seni benden götürecekler.
Verdiğin her sözü bir bir unutacaksın. Sesimi unutacaksın önce. Sonra gözlerimi. Ve yüzümü unutacaksın birtanem. Anılar bıçak gibi kanatacak beynimi. Bilmeyeceksin.
Belki bir gün geleceksin yabancı gözlerinle. İlk kez sen olmayacaksın. Çiçekler kendi renginde olmayacak. Seni senden götürecekler. Seni benden götürecekler. Değişeceksin.
Olur da ararsan ve ben suskunluklar ülkesinde yapayalnızsam. Konuşamazsam seninle, duyamazsam… Bastığın her toprakta beni çiğnediğini sanıp, sarsılacaksın.
Sakladığım ne varsa bu aşka ilişkin, bir annenin bebeğini koruduğu gibi koruyacağım. Anılarda yalnız kalmak düşmüşse payıma, aldırmıyorum.
Sırıl-sıklam avcumdaki.

KARTPOSTAL YAZILARI adlı kitabından