CHP İstanbul ve Ankara’da AKP’yi solladı

alicengiz3

New member

Sonar Araştırma Şirketi son anket sonucu CHP yükselişte AKP düşüşte
Sonar Araştırma Şirketi Sahibi Hakan Bayrakçı, CHP'nin beklenenden yüksek bir oy arttırımı yaşadığını öne sürdü.

Cnntürk ekranlarında yayınlanan Medya Mahallesi'ne konuk olan Sonar Araştırma Şirketi sahibi Hakan Bayrakçı, Kılıçdaroğlu'nun CHP genel başkan olmasının ardından yaptıkları ankete ilişkin ip uçlarını açıkladı.

AKP SERT DÜŞÜŞTE
Yarın bir gazetede yayınlanacak ankete ilişkin değerlendirmeler yapan Bayrakçı, 'CHP beklenenden yüksek oranda oy kazandı. AKP oyları yüzde 6-8 oranında düşüş var. Bu düşüş 29 mart yerel seçimleri il genel meclisi sonuçlarına göre yapılan kıyaslamaya göre söylüyorum' dedi.

CHP İSTANBUL VE ANKARA'DA ÖNE GEÇTİ

Bayrakçı'nın en ilginç açıklaması ise CHP'nin İstanbul ve Ankara'da AKP'yi geçtiği açıklamasıydı. Bayrakçı, 'CHP, İstanbul'da AKP'yi geçmiş durumda. Ancak esas önemlisi CHP Ankara'da da AKP'yi geçti. Ankara'daki makas İstanbul'dan daha büyük. CHP'nin Güneydoğu'dan da oy arttırmaya başladığını görüyoruz.

MHP'DEN DE OY ALACAK

Öte yandan CHP İç Anadolu ve Karadeniz bölgesinden de oy arttırırsa ciddi bir başarı kazanacak gibi görünüyor. CHP, kemikleşmiş MHP tabanından olmasa da arada duran MHP oylarını da kendisine çekmeye başladı' diye konuştu.

AKP'li şirketler de bu sonuçlara yakın bir sonuca ulaştı
Bayrakçı, AKP'ye yakın iki araştırma şirketinin yaptıkları son araştırmada da benzer sonuçların çıktığını ileri sürerken, bugün gazetelere yansıyan GENAR araştırmasında sadece Anayasa Değişiklik Paketi konusunun yer alması dikkat çekiciydi.

Kaynak

video

banane

New member
İnsanların canını çok yaktılar istenmiyorlar artık elbirliğiyle gönderecez inşallah

SyStEmPrG

Uploader Team
akp nin bu ülkeyi yozlaştırdığı yeter. Türkiye özüne dönüyor. Bunu kabullenemeyenler her türlü iftira falan filan her yolu deneyecek, ama beyhude..

aytoldi

New member
Akp'nin oy oranı kesinlikle düşecek ama diğerleri artırır mı azaltır mı belli olmaz.

munib

New member
ben 25 yıldır ankarayım bu anket kesinlikle yalan kime sormuşlar herkese soruyom size anket sordularmı diye yok diyorlar.hangi parti gelirse gelsin dinimi namusumu savunacaksa gelsin Allah hayırlı eylesin

TraFoo

Banned
Ankara ve İstanbulda önde olması benim için manasızdır ....

Kılıçdaroğlu kuvvetli bir rüzgarı arkasına aldı, şimdi ondan birliğimize ve bütünlüğümüze yönelik şu cümleyi kurmasını bekliyorum/bekliyoruz.

Ne Mutlu Türküm Diyene!

Bu cümleyi kurabilecek mi? yoksa etnisiteyimi öne çıkaracak... Eğerki bu cümleyi kurmakta rahatsızlık duyacaksa alevi olmasına rağmen karşısında olacağım....(vakitçileri göreve çağırıyorum , kılıçdaroğlu kendini ne olarak tanımlıyorsa ortaya çıkarın.)

Türk Kimliğini taşıyıpta Türklüğü benimsemeyen bopun uşağı hainlere/bozgunculara değil.... Birliğimizin Bütünlüğümüzün bir parçası olmaktan gurur duyan Bağımsızlığımızı savunan insanlara ihtiyacımız var.....

alicengiz3

New member
ben 25 yıldır ankarayım bu anket kesinlikle yalan kime sormuşlar herkese soruyom size anket sordularmı diye yok diyorlar.hangi parti gelirse gelsin dinimi namusumu savunacaksa gelsin Allah hayırlı eylesin
1 milyon kişiye anket sorulmaz!o ilde farklı kesimleden 5-10 bin kişiye sorulur en fazla!bunun da değişebileceği göz önüne alınarak standart sapması hesaplanır!kaldı ki aynı anketi başka şirketler de yapıyor.anketin nasıl yapıldığını bilmiyorsan öğren!

NeCcko

Altın Üye
akp nin bu ülkeyi yozlaştırdığı yeter. Türkiye özüne dönüyor. Bunu kabullenemeyenler her türlü iftira falan filan her yolu deneyecek, ama beyhude..
Aman dönmeyelim abi öze möze, ben ekmeği mazotu karneyle almak istemem.

guns4rose

New member
Aman dönmeyelim abi öze möze, ben ekmeği mazotu karneyle almak istemem.
Sen bunu böyle diyorsunda, sen hiç o zamanlarla ilgili kitaplardan okudun mu?

akp teğet geçti dediği küresel ekonomik krizlerden en sancılısı ve dehşetlisi yaşanadursun, avrupada kan sel olmuş akıyordu.

Bu kadarını göremeyip o güne gönderme yapan insanları küçük görüyorum üzgünüm...

crack man

New member
Bir Ak partili olarak partimin birazda olsa oy kaybedeceğine inanıyorum. Uzun süre iktidarda olduklarından dolayı halkta unutkanlıklar başlıyor. Türkiye de ki büyük değişim hareketleri sancılar getiridi. Sonu iyi de olsa vatandaş çektiği sancıyı görür ona göre davranır. Kılıçdaroğlu bi piyondan başka bir şey değil. Hele bi gelsin de o zaman hatarlarsınız bu güzelim günleri.

guns4rose arkadaşım, kitaplar yanlı olabilir diye düşünmeden direkt benimseyenlerede ben acıyorum.
O zamanlarla ilgili kitap okumana gerek yok. Git anana babana sor eğer yaşamışlarsa.
Ayrıca Ak Parti nin teğet geçme demesindeki olayı anlamış değilsin konuşuyorsun.
Ne diyecekler?
Kriz geliyor, çok kötü olacağız felan mı?
Hadi oldu ya dediler. O zaman bu ülkeye kim yatırım yapar? Felekat tellallığı yapmak, hükümetin değil chp nin görevi. Sen görevleri karıştırıyorsun!

_TozKoparaN_

Altın Üye
zuhahahahahaha valla iyi geldi gece gece bu komedi haberi

konu yanlış yerde ama , mizah bölümünde falan olmalı =)

istanbul ve ankara'da chp öne geçmiş =))) neyin önüne geçmiş ona dikkat etmek lazım
rüzgarın önüne geçti , medya yani candaşlar ,yoldaşlar devam ediyorlar bakalım gaza

önde gitsin gitsin bakalım bu sefer ne yalan uyduracaklar çakıldıklarında =))))

g.doğu hariç hiçbir yerden oy artıramazlar , sarıgül'den korkularına artık ne yapacaklarını şaşırdılar medyada nasıl olsa ellerinde adamın tek küpür haberi bile çıkmıyor ama alttan alttan götürüyor her ne kadar görmek istemesenizde

tunceli partisi oldu oylarını dehşet seviyede artıran parti :D

aç tavuk misali ... ver gazı verrrrrr ...

soru: hangisi çabuk söner
a) saman alevi
b) medyanın verdiği gazla gelen chp'nin alevi
c) her 2si :goz:

oLdness_07

The Darkness
Elimizde patlamaz inşallah hayırlısı.
Bu arada seçimle yönetime gelen AKP söven vatandaşım
iş CHP'ye kayınca sukunet istemesi garip.
Ama AKP'li vatandaş CHP'nin seçilmesi durumunda dahi metanetini koruyacaktır
Rahat olabilirsiniz bu konuda =)
Sonar'ın en itibar edilen en çok güvenilen araştırma şirketi şu anda.
Dedikleri şu ana kadar yaklaştı bakalım bundan sonrası ne olacak hayırlsı =)

Ama diğer seçimlerde olduğu üzre yine chp seçimde hüsrana uğrarsa Fenerbahçe
ye benzer konuların açılması kaçınılmaz olacaktır söylemesi =)

suavisu

New member
Kılıçdaroğlu kuvvetli bir rüzgarı arkasına aldı, şimdi ondan birliğimize ve bütünlüğümüze yönelik şu cümleyi kurmasını bekliyorum/bekliyoruz.

Ne Mutlu Türküm Diyene!

Bu cümleyi kurabilecek mi? yoksa etnisiteyimi öne çıkaracak... Eğerki bu cümleyi kurmakta rahatsızlık duyacaksa alevi olmasına rağmen karşısında olacağım....(vakitçileri göreve çağırıyorum , kılıçdaroğlu kendini ne olarak tanımlıyorsa ortaya çıkarın.)

Türk Kimliğini taşıyıpta Türklüğü benimsemeyen bopun uşağı hainlere/bozgunculara değil.... Birliğimizin Bütünlüğümüzün bir parçası olmaktan gurur duyan Bağımsızlığımızı savunan insanlara ihtiyacımız var.....
Kılıçdaroğlu'dan NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE cümlesini kurmayı beklemen cahilliğini gösterir diyorum. Kılıçdaroğlu"nun Alevi kimliği ile Türk kimliği Farklı boyutlardadır. Türkmen Boyundandır ve Türktür zaten. Alevilik Türklükle ayrı tutulamaz. Anadolu alevilerinin çoğu türktür zaten. Atatürkçü kimliğe sahip bir kişilik zaten NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE sözünü kullanmaktan çekinmez. bence bu soruyu Osmanlıcı zihniyete sormalısın. bu sözü söyleyebiliyorlar mı diye

TraFoo

Banned
Hele bi gelsin de o zaman hatarlarsınız bu güzelim günleri.

Bu güzelim günleri hatırlayacağımıza eminim, bundan sonra gelecek olan iktidarlar için satacak fazla bir şey yok üstüne üstlük 500 milyar dolarlık borç altında ezilecek bu günleri arayacağız keşke akp olsaydı diyeceğiz ne güzel memleketi satıp para buluyordu diyeceğiz.....

Kılıçdaroğlu'dan NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE cümlesini kurmayı beklemen cahilliğini gösterir diyorum. Kılıçdaroğlu"nun Alevi kimliği ile Türk kimliği Farklı boyutlardadır. Türkmen Boyundandır ve Türktür zaten. Alevilik Türklükle ayrı tutulamaz. Anadolu alevilerinin çoğu türktür zaten. Atatürkçü kimliğe sahip bir kişilik zaten NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE sözünü kullanmaktan çekinmez. bence bu soruyu Osmanlıcı zihniyete sormalısın. bu sözü söyleyebiliyorlar mı diye

Bunu ilerki zamanlarda göreceğiz bakalım kılıçdaroğlu bu konuda ne düşünüyor kendini nasıl tanımlıyor...Bu konunun açıklığa kavuşması gerek yakında açığa çıkar zati....

LOOPUSED

Altın Üye
Bu güzelim günleri hatırlayacağımıza eminim, bundan sonra gelecek olan iktidarlar için satacak fazla bir şey yok üstüne üstlük 500 milyar dolarlık borç altında ezilecek bu günleri arayacağız keşke akp olsaydı diyeceğiz ne güzel memleketi satıp para buluyordu diyeceğiz.....
sizde İŞbankasını satarsınız olur biter be kardeşim... milletten sömürüp chp ye çaışmıyormu bu banka.. haaa olmadı alman elbert vakfından yardım alırsınız...oyak da extra destek çıkar ,aydın doğan ne güne duruyor, önce yardım eder daha sonra akp den alamadığı arsa ve ihaleleri sizin sayenizde kuşkondu yapar , o da olmassa kılıçdaroğlu gömleğini satar yine para bulur bu memura işçiye esnafa.. çokmu zor yani...

comancero

New member
darbeci statükocu yalakası zihniyeti vatandaslara iyi anlatmak lazım

vatandaş da anlarsa akp nin oyları dahada yükselir.......

cosmicidea

New member
İki ili de bilmesem inanacağım külliyen yalan. Ankara'da CHP'ye oy verecek olan da kökenini öne sürüp vazgeçiyor. İstanbul zaten ortada. Erkenkonducuların son umudu da suya düşecek hep beraber göreceğiz.

srkngncy

New member
ah ah bir donemler kime sorsan akp ye oy vermedik diyorlardi... biliyoruz o gunleride... yanmis oy pusulalarinida gorduk akp sayesinde.. bos arazilerde apartmanlar ve binlerce insanda gorduk... akp bos arazilere hayali apartmanlar ve secmenler yerlestirmisti.. buda ortaya cikmisti.. ama her ne hikmetse o yanlis (duzmece) duzeltilmeden secim oldu :=) biz bu akp ile herseyi gorduk...

HTML