Cevabı bulana 3 aylık rapid hesabı hediye. 3 kuyu 3 ev.

WaTcHFuL

EVERYWHERE
Evet arkadaşlar. Başlıktada belirtildiği gibi aşağıdaki sorunun cevabını bulan ilk kişiye 3 aylık rapid hesabı hediye edeceğim.

Sorumuz şöyle.

Yukarıdaki resimdede görüldüğü gibi 3 ev ve 3 kuyu mevcut.

Amacımız her kuyudan her eve birer su kanalı çekmek fakat hiçbir su kanalı birbirinin üstünden geçmeyecek ve sonuçta 9 adet su kanalı olacak.

Cevabı bulanlar bana pm'den ulaşabilirler.

Hadi kolay gelsin.

WaTcHFuL

EVERYWHERE
Ben bu sorunun çözümünü bulamadım. O yüzden bulana hediye diyorum. Ama az görüldüyse hediyeyi 6 ay yapalım.

Mc_Baris

New member
ben biliyorum :)

sorunun cevabı şu yani şöyle var ndnen boruların kesiştiginin mantıklı bir cevabı var matematisel 4. sınıftayken bende bulamamıstım kafayı yemiştim ama liseye gelince kombinasyonları ogrenince bunun imkansız oldugunu anladımeger olurda bu mantıklı cevabı merak eden varsa ortaya odul koysun daha bu sabah BizimKahveden 10.000 ht puan kazandım hemde kimseinin mantık yurutemediği 8X8=64 sonra kareler yer degişiyor 5X13=65 bu nasıl olur die bi soruydu onu cozdum aldım 10.000 ht puanımı bunu bedavaya çözmem

yassi

เll๔є שคtค&#36
simdi cözerim cözmeye soruyuda rapide ihtiyacim yok :melek

ported

New member
kardeş sna cevabı gönderdim bi bak istersen ve yazılan mesajlara görede en mantıklısı ve olması gereken yine benim dediğim gibi

WaTcHFuL

EVERYWHERE

Mc_Baris

New member
birincisi üçüncü evin karşısındaki kuyuya 2 evin yukarısından gelecek
ikincisi birinci evin karşısındaki kuyuya çapraz gelecek
üçüncüsü ikinci evin karşısındaki kuyuya çapraz gelecek

WaTcHFuL

EVERYWHERE
birincisi üçüncü evin karşısındaki kuyuya 2 evin yukarısından gelecek
ikincisi birinci evin karşısındaki kuyuya çapraz gelecek
üçüncüsü ikinci evin karşısındaki kuyuya çapraz gelecek