Cep Tel Sorunları ve Çözümleri

Sizce Hangisini Alim ?

• Sony Ericson W800i

Kullanılan: 60 40.8%
  • Nokia 6230i

Kullanılan: 87 59.2%

• Kullanılan toplam oy
    147

mehmetünlü

New member
Cep telefonlarınızla ilgili yaşadığınız sorunlara dair açılan konular belli bir süre bölümde normal konumunda kaldıktan sonra buraya taşınacaktır...:victory
Sorun konularınız şimdiki gibi olduğu üzere normal olarak açmaya devam edebilirsiniz...:goz:
Hepinize iyi forumlar

mczaga

New member
GPRS Hakkında Telsimin sınırsız GPRS hızı ortalama kaç KB?

Arkadaşlar sormak istediğim şu anda telsim 62 milyon sınırsız GPRS hızı ortalama kaç KB dır?

ADSL hızı 256 mb/s ortalama 20 kb da.

Acaba GPRS ne kadar ?Alsam kaç kb olur ben ANTALYADA kullanıcam.Sanırım kullanıma göre değişiyormuş?Kullanan varmı şu anda?

S

|St_AnGeR|

Guest
tam olaraq ne istediini anlamadım ama bi qere adsl 256=20 kb demishsin bu yanlısh..!!

anladıım qadarıyla telsim gprs hızını orenmeq istemishsin bunuda qendi sitesinden bulan bilirsin..!!

GPRS Nedir?
GPRS (General Packet Radio Service- Genel Paket Radyo Servisi); cep telefonundan internete çok hızlı ve çok ucuz bağlantı teknolojisidir. GPRS’le, hiçbir ücret ödemeden sürekli internete bağlı kalabilir ve yalnızca veri alışverişi için ücret ödersiniz. GPRS’le internetteki tüm sitelere girebilir, alışverişten bankacılık işlemlerine, e-posta’dan chat’e kadar internette her şeyi yapabilirsiniz. WAP hizmeti sağlayan tüm sitelere, şirketinizdeki bilgisayar ağına da bağlanabilirsiniz. Üstelik, saniyede 25 Kb (Kilobit = Data hacmini ölçmek için kullanılan birim) hızla, yani günümüz WAP teknolojisinden 3 kat daha hızlı..!!

alıntıdır..!! qaynaq =http://www.telsim.com.tr/yardim/servisler/gprs.php

telsim GPRS= 25kb dir

256 adsl= e gelince 20 kb olması imqansısdır yani oqadar düsüq olamas..!!

ADSL bağlantı, hat uzunluğu, kullanılan bakır kablonun çapı ve kullanılan modemin tipine bağlı olarak 8Mbps’a kadar download (şebekeden kullanıcıya), 1Mbps’a kadar da upload (kullanıcıdan şebekeye) veri hızlarına olanak verir..!! tabi bu en yüqseq hız bas alınaraq soylenebilir..!!

mczaga

New member
|St_AnGeR|' Alıntı:
tam olaraq ne istediini anlamadım ama bi qere adsl 256=20 kb demishsin bu yanlısh..!!

anladıım qadarıyla telsim gprs hızını orenmeq istemishsin bunuda qendi sitesinden bulan bilirsin..!!

GPRS Nedir?
GPRS (General Packet Radio Service- Genel Paket Radyo Servisi); cep telefonundan internete çok hızlı ve çok ucuz bağlantı teknolojisidir. GPRS’le, hiçbir ücret ödemeden sürekli internete bağlı kalabilir ve yalnızca veri alışverişi için ücret ödersiniz. GPRS’le internetteki tüm sitelere girebilir, alışverişten bankacılık işlemlerine, e-posta’dan chat’e kadar internette her şeyi yapabilirsiniz. WAP hizmeti sağlayan tüm sitelere, şirketinizdeki bilgisayar ağına da bağlanabilirsiniz. Üstelik, saniyede 25 Kb (Kilobit = Data hacmini ölçmek için kullanılan birim) hızla, yani günümüz WAP teknolojisinden 3 kat daha hızlı..!!

alıntıdır..!! qaynaq =http://www.telsim.com.tr/yardim/servisler/gprs.php

telsim GPRS= 25kb dir

256 adsl= e gelince 20 kb olması imqansısdır yani oqadar düsüq olamas..!!

ADSL bağlantı, hat uzunluğu, kullanılan bakır kablonun çapı ve kullanılan modemin tipine bağlı olarak 8Mbps’a kadar download (şebekeden kullanıcıya), 1Mbps’a kadar da upload (kullanıcıdan şebekeye) veri hızlarına olanak verir..!! tabi bu en yüqseq hız bas alınaraq soylenebilir..!!

256 ancak download hızı olarak en fazla ne dir .Ben enfazla 20 kb gördüm.

telsim alsam 25 kb download hızına ulaşabilirmiyim?

X

O şimdi Asker
telsim sınırsız zamnınd a çok kullandım adsl de 256 ile 30 kb ile download yapıyorsan onunla en fazla 2-3 kb idi ama şimdi nasıl bilemem...

comand

New member
Kardeş adsl telefon hattına göre hızı değişir mesela ben 27.5 ile 27kb arasında download yapabiliyorum ama bazıları 30 kb yi gördükleri oluyor telsim ile gprs dialup bağlantıdanda kötüydü yani sen hızlanacam diye gprs hiç heves etme bin pişman olursun ona vereceğin parayı 512 ye ver çok çok 10milyon oynar.

comand

New member
Yanılmıyorsam 4mb 400sn olması lazı sen hesabla

WildWolF

New member
tr deki en hızlı grps saglayıcısı telsim oldu ama hızı ne kdr bilmiorum edge olan yerlerde 50-60 kb yi gorduklerini soyluo millet ama ne derece dogru bilmem

energy

New member
yardıma ihtiyacım var

arkadaşlar bi konuda yardım ederseniz sevinirim...ne zamandır cep telefonumda
beni özel numaradan arayan birisi var bu kişinin kim olduğunu bilmiyorum bu nu
marayı bulabilme imkanım varmı hattım türkcell yardım ederseniz çok sevinirim
yardımlarınız için şimdiden teşekkürler... :aba:

Dark_Angel

Webmaster
Yönetici
savcılığa gidip dilekçe yazıp şikayetçi olman gerekıyor... Mahkemenın sonuclanmasıda belkı 1 yılı alır :) turkcell ve telsım de (eger tanıdıgın yoksa) sadece mahkeme kararı ıle ogrenebılırsın bunu...

'StİnG'

Banned
1 yılmı :D
olay zaman aşımına uğrar zaten ... sen en iyisi tanıdığın bi eşin dostun varsa telsim veya turkcell bailerinde o şekilde hallet işini ... en verimlisi bu :D

kız mı? erkek mi? olay ona göre değişirde .. :)
kız arıyo dimi... merak ettin sende.. sazanlık mı yapıyon lenn :) senin kankiler kafa yapıyoduur seninle :)

nutty

New member
Soru

Arkadaslar Elimde çok Guzel Bir Cep Programlari Arsivi Var Ama Forma Nasil Ekliyecegimi Bilmiyorum Yardim Ederseniz Sevinirim :(