Cahil halk ve Ak parti oy oranı (ANKET)

digitalp

New member
sanki ondan öncekiler çok bişey yaptı ....ne çabuk unuttunuz 2001 krizini ey halkım...ımfye ağladığımız günleri..herkes kendi kendine başbakan oluyo.ülke politikası öle kolay olsaydı.terörün arkasında kaç devlet var....bağımsızlık diyosun avrupa birliği diyosunuz üretim nerde herşey dışardan geliyo mesele akp meselesi mesele abd emperyaliziminin yok olması...akp islami bir parti diye mi beğenmiyosunuz yoksa,kötü diyemi..sözde ulusalcıları da gördük......

Zagor270

New member
Arkadsım her konudada senın yorumların karsıma cıkıyor ve elımden geldıgıncede cvp verıyorum
ilk olarak sunu soylıyeyım sana senınle herangi bi alıp veremdıgım yok burası ummı bır sıte sadece eleşırı var tartısma var (Saygı cercevesınde)
sımdı senın yazdıklarına cvplarını vereyım hep akpye yuklenıyorsunda sunuda soylım ben akplı degıl haklı olandna tarafım
1. si birkere sunu bıl hatasız hıc bır kul olmaz ve aynı sekılde yapılaak olan herangi bri seyden herkesınde memnun edemezsın bunu bir ornekle sana anlatayım mesela dıyelım ki bir film 'Hepsını vur ' sımdı bu fılmı ben cok begendım veya dunya genelınde cogu kısı begenıyor bu senınde begenecegın anlamınamı gelıyor ?
2. Ekonomıden bahsedıyorsun da bu ulkede ekonomı ne zaman duzgundu bır soyle hele bı veya o kadar borcu imfden ve dıs ulkelerden bu akpmı aldı omu bu sekılde borclara soktu bu ulkeyı bunuda acıkla?
3. dıs polıtıka basarısız dıyorsunda ben hatırlamıyorum hıc bu kadar ıyı oldugunu sen daha ıyısı gordun heralde dıs ulkelerle bence akp gayet ıyı anlasıyor.
4. pkk hala bıtmedı dıyorsun cok komıksın ya sankı adam pkkyı cıkarmıs gibi ve sunuda bıl kı bu zamana kadar pkkya yapılmıs olan en ıyı baskı ve savas verılıyor sen nerede yasıyorsun kardesım aptullah ocalanı ıdam etmeme yasasını bu adam cıkarmadı ha dsp,mhp,anap hukumetı zamanında yakandı apo ve o zamanda ıdam kaldırıldı sen hala hangi pkknın bıtmesını ıstıyorsun veya nasıl bıtmesını adam ıdam vardıda apoyumu asmadı yoo esas kı tahmın edıyorum sen chplısın veya dspden chpye gecmesın senın partınden o adam ıdam edılmesın denıldı (eger dsplıysen)
5. kıbrıs demıssın ya sankı her seyı bu adam yapmıs gibi her seyıde bu partıye mal edıyorsunuz ne alaka celıskı ben cozemıyorum
6. ab surecı yavasladı demıssın ya arkadasım gercektende cok komıksın ya valla yazılarını oktukca guluyorum cunku ulkeyı cok gerıden takıp edıyorsun yazık sana sen ab nın bu ulkeyı ne zamandan berı beklettıgını bılmıyormusun ılk basvuru ne zamandı o zamandan bu zaman kac yıl gectı kactane partı geldı kı ıllakı senın oy verdıgın partıde geldı basa o zaman neden cozemedı senın partın?
ayrıca ben abye gırılmesı taraftarıda degılım nedenı ıse adamların zaten bızı almaya nıyetı yok oylama pesınde ve orflerımızı adetlerımı yok ettırene kadarda almıyacaklar
ve unutmakı herkes herseyden memnun olmaz arkadasım

Herhalde yaşınız genç. Yorumlarınız olgunluk taşımıyor.
Öncelikle ne chpliyim ne dsp liyim. Ne amerikan hayranıyım, ne koministim. Eğer fikrimi öğrenmek istiyorsan serbest ekonomiye inan, çoğulcu demokrasiyi isteyen, sosyal dewletin bireyin haklarını göz ettiği bir yaşam tarzı istiyorum. Buna bakarak SP'li bile olabilirim, işçi partisine de oy atabilirim. Gördüğün gibi senin kalıbına uymuyorum. Bak çocuğum, gençsin, toysun. Daha hayatı öğrenmemişsin belli. Beni kalıplara sokma. Sen kim oluyorsun da bana chpli damgası wuruyorsun ? Senin yaşın kaç başın kaç.

6 sene de Türkiye'nin toplam borcu $ 221.3 Milyar'dan $ 482.6 milyar'a çıkmış. Bunu mu alkışlayalım ? Kredi kartı borçlusu sayısı zirwe yapmış. Akp'ye teşekkür mü edelim ? Kapanan işyeri sayısında büyük artış war. Biri akp'ye altın madalya mı taksın ? Geç çocuğum bunları. Bana ekonomi iyi falan deme sakın ! Makro ekonomi bu kadar kötüyken mikro ekonominin hali daha da wahim. Ülkede yoksulluk sınırı 4 kişilik bir aile için 2000 YTL'nin üstüne çıkmış. Dar gelirli nasıl geçinecek ? Bana bunların cewabını werebiliyor musun ? Hiç enkaz edebiyatı yapma. 6 Sene olmuş iktidarda. Artık neyin enkazı ?

Ewet dış ülkelerle akp süper anlaşıyor. Amerika'nın uşaklığına soyunuyoruz. Onu beceremeyip tezkereyi kabul etmiyoruz. Sonra askerlerin başına çuwal geçiriliyor. Awrupa elini kolunu sallıyarak pkk lıları barındırıyor, besliyor, hatta destek weriyor. Müdahele etmek söz konusu değil. Her fırsatta awrupa bize dayatma yapıyor. Sen bunlardan memnunsan ne güzel senin için. Bırakalım bizi de yönetsinler. Arap ülkelerine birçok ihaleden özelleştirme yaptık. Onlar bize ne yapıyor ? Irakta iş yapmaya hak kazanan ancak 33. ülke olabildik. Sözüm ona dostlarımız araplar hala bize hıyanet içindeler. Kıçıkırık Talabani bile esiyor gürlüyor. Bunlar benim kanımı donduruyor. Sen mutluysan sana acil şifalar dilerim. Rusya ise hem yüzümüze gülüyor hemde üzerimize türlü türlü entrika gerçekleştiriyor. Domatesimize bile laf ettiler. Rusya kim ki ? Ne münasebet bizim domatesimize laf eder ? Standartların olmadığı bir ülke domatese mi standart getirecekmiş. Güldürmeyin beni. Katar şeyhi ile başbakanımız dizdize otursunlar, sizde dış politika iyi diyin. Yanı başımızda harp çıkmak üzere. Dünya İran'a saldırmaya niyetli. Biz ise mıymıy sallanıyoruz hala. İran'a saldırı olursa Türkiyede de hissedersiniz sawaşı ne yazık ki.

pkk 2000lerin başında dağılma sürecindeydi. Farkındaysan yeniden hortladı. Bu iş sawaşarak kazanılmaz. pkk'nın kaynaklarını politik we ekonomik olarak kurutarak olur. akp bu işi kesinlikle ciddiye almıyor. Son 2-3 senedir gene şehitlerimiz gelmeye başladı. Hiç şehit ailesi tanımıyorsan ben seni götüreyim birgün ewlerine. O insanlara yazık değil mi. Ne pkk bitmesi yine kuduruyorlar. Oynadığın bilgisayar oyunlarına benzemez bu iş. İyi gidiyormuşmuş mücadele. Külahıma anlat sen onu.

Sana söylüyorum işte, Hırwatistanla aynı anda müzakerelere başladık. Onlar nerede biz neredeyiz. Tabiki herşeyin hesabını hükümetten soracağım. Ben mi yönetiyorum ülkeyi. Kim hükümet olursa o hesap werecektir. Oh ne ala. Kardeşim sende hep kaçamak cewap weriyorsun. Kıwır baba kıwır. İyi bir iş yapılınca "biz yaptık", işler ters gidince "bizden öncekilerin suçu" weya "biz yapmadık başkasının suçu". Sonsuz yetki sıfır sorumluluğun adı Krallık'tır.
AB ile olan müzakereleri desteklememen senin sorunun. Ortada alınmış kararlar war. Türkiye Awrupa Birliği ile üyelik görüşmeleri yapacaktır. Amacımız tam üyeliktir. "Yok zaten bizi almazlar" "ben istemiyorum ki". Çocuk musunuz ? Allahtan ki akp'liler sen we senin gibiler gibi konuşmuyorlar. Çocuk oyunu değil bu, dewlet yönetimi. Böyle anlayış bedewilerde weya Muz cumhuriyetlerinde bile olmaz.
Ah be çocuğum. Hiç olay-sonuç ilişkisini kuramamışsın. Biz o eski partileri neden tasfiye ettik ? Ellerimizi açıp "Yaşasın akp geldi, gitsin bu eski partiler" diye mi bağırdık sanıyorsun. O eski partilere AB süreci de dahil olmak üzere birçok hatalar yaptıkları için oy atmadık. Aynı hataları şimdide akp yapıyor. Olaylardan bihaber olduğun açık,
. Olayları da araştırmadığın belli. Bari gerçekleri öğren; 1963 Ankara anlaşması ile Türkiye görüşmelere başlamıştır. AB'ye müzakereler başladıktan (Türkiye için 2004 yılı) sonra ortalama üyelik süreci 10 yıldır. Türkiye şimdiden 4 senesini harcadı we hepsini de akp döneminde. Eski yönetimlerin yaptığı hatalar aynen dewam ediyor. Sen bunlarla da öwünmeye dewam et. Bu tempo ile olmaz diye bağrınıyor AB yetkilileri. akp 2002-2004 periyodunda alkışladığımız dinamizmini tamamen kaybetti. Baş müzakereci Ali Babacan müzakereleri ilerletmek yerine Awrupaya Türkiyeyi şikayet etmekle meşgül. Awrupa Parlementosunda Türkiye'de dinini yaşayamadığını söyledi. Partisinin kapanmaması için destek arıyordu. Türkiye cumhuriyetinin dışişleri bakanı Türkiyeyi AP'de şikayet eder olmuş. İronik !!
Daha dün Kıbrıstan misafirlerim wardı. Hep bir ağızdan aynı şeyi söylediler. Kıbrısta durum zannettiğiniz gibi değil. Talat'a oy werenler bile bugün "Talat bizi yaktı" diyorlar. Konuya wakıf olmadan gazeteden okuduğun haberleri weya hükümetten gelen haberleri satma bana. İşin aslını öğren. Kıbrıslılar şu anda durumdan hiç memnun değiller. Kıbrısı en iyi şekilde çözmekle olan yükümlü Türkiye adına hükümettir. Bu ne biçim mantık sizinkisi. Kim çözecek bu sorunu ? Sarı Çizmeli Mehmet Ağa mı ? Kim başa geçerse bu ülkenin watandaşlarına hesap wermekle yükümlü. "Ben yaptım oldu" diyemezsiniz. Arabistan değil burası. Türkiye Cumhuriyetinde yaşıyorsunuz !!

Yazdıklarımın birisine hayır bu doğru değil diyememişsin. Sana Hırwatistan 17 başlık açmış biz 7 açmışız diyorum sense 40 yılda buraya geldiğimize şükret diyorsun. Böyle sawunma yapılmaz. Eğer ki fikirlerimi çürütecek elinde deliller warsa konuş. Boş beleş konuşmayla yürümez dewlet işleri. Kahwe geyikleriyle ülke yönetimi olmaz.

Son olarak benimle derdin olmadığını yazmışsın. Bir de "saygı çerçewesinde" gibi laflar etmişsin. Bu yaşımda çoluk çocuktan saygı dersleri alıyorum. Dünya çok acayip bir yer oldu diyorum artık insanlar bana inanıyorlar. Sen saygıyı git başbakana hatırlat. Eskiden "lan" demek bile ayıptı. Milletin anasını karıştırmadan lan lı lun lu konuşmayı bıraksın.

HTML