C# konusunda yardım edebilecek var mıı?

GzmH

New member
C# konusunda hiçbir fikrim yok ve ödevim var. Programı çözmeye çalıştım fakat bilmeyen biri için hayli zor ve karışık. Yarın akşama kadar bitmesi gerekiyor yardımcı olabilirseniz sevinirimm. Ödev şu şekilde

Oto Kiralama Ücreti Hesaplayıcı: Bir oto kiralama firmasının ücret tarifesi aşağıdaki tabloda verilmiştir. Bu tablodaki bilgilere göre araç türü, model yılı ve kiralanan gün değerine göre kiralama ücretini hesaplayıp ekrana yazan C# programını yazınız.

LÜKS ARAÇLAR
Model Fiyat (1-3 gün) Fiyat (4-7 gün) Fiyat (8-15 gün)
2012 225 € 215 € 200 €
2011 200 € 190 € 180 €
2010 150 € 140 € 130 €

EKONOMİK ARAÇLAR
Model Fiyat (1-3 gün) Fiyat (4-7 gün) Fiyat (8-15 gün)
2012 100 TL 90 TL 80 TL
2011 90 TL 85 TL 80 TL
2010 90 TL 85 TL 80 TL

Bu programın arayüz tasarımında ve çalıştırma ile ilgili kısımlarında tamamen serbestsiniz. Ancak program aşağıdaki kriterleri sağlamalıdır.

1- Girilmesi gereken değerler mutlaka girilmelidir. Araç türü (Lüks, Ekonomik), model yılı ve geçirilen gün değerini kiralama günü ve teslim günü olarak almalı ve aradaki farkı kendi hesaplamalıdır.
2- Hesaplamanın nasıl yapıldığı ile ilgili bir yardım ekranı olmalıdır. (Ücretlendirme bilgileri istenildiğinde görüntülenebilmelidir.)
3- Hem fare ile hem de kısayol tuşları ile çalıştırılabilmelidir.
4- Kullanıcı mesaj kutuları ile yönlendirilmelidir. Çeşitli giriş kontrolleri yapılarak kullanıcı uyarılmalıdır.
5- Arayüz tasarımı gözü yormamalıdır.
6- Ödev tam anlamı ile çalıştıktan sonra fazladan özellikler (resim, mönü, program hakkında bilgiler vs..) ekleyebilirsiniz. (Beğenilen fazladan özellikler için ekstra puan verilecektir.)