Bunlari Uygula Sende Gitar çal

FxmaN

New member
Arkadaşın emeğine saygısızlık yapmak istemem ama,
6 senedir Klasik Gitar çalan, Flamenco müzikle uğraşan biri olarak, bi tavsiye vermek isterim.
Bu şekilde gitar öğrenilmez arkadaşlar.Ülkemiz pop kültürünün içinde boğulduğu için,bugün kalkıp gitar kursu almak isteseniz dahi, size öğrettikleri şey : Bu akor Dm, bu akor Em, bu arpej şöyle diğer arpej böyle, bunları öğrenincede, Haluk Levent'ten bikac şarkı,Hadi yallah!
Ne zorluğu var bu işin herkes çalar o zaman ?
Ondan sonra ben iyi çalıyorum, süperim diyen adam Klasik müzik veya flamenco çalan biri gördüğünde ne notasi bastigini ne teknik kullandigini dahi anlayamiyo.Kendiside çalıyo ama, sağır dilsiz gibi.
Adım adım öğreten Klasik gitar kitaplari var,onlarla .çalışmanız sizin için daha iyi olacaktir...

mcse17

New member
Degerli cobrados Ingiltereden yaziyorum sana bir kac sorum olacak egerki uygun ise msn adresini verirsen sevinirim...

cobrados

New member
FxmaN' Alıntı:
Arkadaşın emeğine saygısızlık yapmak istemem ama,
6 senedir Klasik Gitar çalan, Flamenco müzikle uğraşan biri olarak, bi tavsiye vermek isterim.
Bu şekilde gitar öğrenilmez arkadaşlar.Ülkemiz pop kültürünün içinde boğulduğu için,bugün kalkıp gitar kursu almak isteseniz dahi, size öğrettikleri şey : Bu akor Dm, bu akor Em, bu arpej şöyle diğer arpej böyle, bunları öğrenincede, Haluk Levent'ten bikac şarkı,Hadi yallah!
Ne zorluğu var bu işin herkes çalar o zaman ?
Ondan sonra ben iyi çalıyorum, süperim diyen adam Klasik müzik veya flamenco çalan biri gördüğünde ne notasi bastigini ne teknik kullandigini dahi anlayamiyo.Kendiside çalıyo ama, sağır dilsiz gibi.
Adım adım öğreten Klasik gitar kitaplari var,onlarla .çalışmanız sizin için daha iyi olacaktir...
Guzel kardeşim iyi guzel diyosunda ben herzaman bu problemle karsı karsıya kalıyorum bak konunun içeriginde diyorki "Yeni baslayan arkadaslara basarı dileklerimle" yada msjlarda Bu bilgiler gitarın yuzde 5 i yuzde 95 i size kalmıs " yada Bu bilgiler size gitar konusunda ilk adımı atabilmek ve calabildiginizi gosterebilmek içindir " yada Gitar alıpta gitarı calamayıp diye bırakanların ilk basta basitten ogrenmeleri ve calabildiklerini gosterebilmek adına bilgiler"

Guzel kardesim ben herzamna bu problemle karsılasıyorum bu bilgilerle ben gitarı hiç bizaman tam ogretiyorum demiyorum ben sadece gitarı basitten calabildiklerini gormeleri için basitten bir bilgi sunmusum vee msjların arasındada demişimki daha profosyonel bilgiler verebilirmiydim evt ama vermedim demişimdir.Konuya atılan tum msjları okursan ve konunun bilgilerin amacını anlayarak yorum yaparsan sevinirim sadece sen degilsin bu konuda uyarıda bulunan msjları oku ve gor cogu kişiyle ben bunun tartısmasını yaptım nedemek istedigimi ozaman anlıyacaksın guzel kardeşim ...

mcse17' Alıntı:
Degerli cobrados Ingiltereden yaziyorum sana bir kac sorum olacak egerki uygun ise msn adresini verirsen sevinirim...
kardeşim ozel msj attım ordan msn adresime bakabilirsin.

The_Mariac

New member
paylaşım güzel...elinden geleni yapmışsın emeğine sağlık...ama gördüğüm bir yanışı düzeltmek istiyoyorum arpej atarken Bm akorunda 6 telden alacaksın demişsin Bm akorunda bas ses olarak si sesini almamız gerktiği için tekrardan 5 tele vurmamız gerekiyor..işaret parmağımızın 2 perde 5 telde bastığı ses si sesidir o yüzden bası da si den almamız gerekiyor.

cobrados

New member
paylaşım güzel...elinden geleni yapmışsın emeğine sağlık...ama gördüğüm bir yanışı düzeltmek istiyoyorum arpej atarken Bm akorunda 6 telden alacaksın demişsin Bm akorunda bas ses olarak si sesini almamız gerktiği için tekrardan 5 tele vurmamız gerekiyor..işaret parmağımızın 2 perde 5 telde bastığı ses si sesidir o yüzden bası da si den almamız gerekiyor.
Haklısın kardeşim yanlıs yazmısım uyarı için saol arkadaslar Bm akoru 5. telden vurulacak bass olarak

angel89

New member
YA VALLA ÇOK GÜZEL ANLATMIŞSINB BENDE ÖĞRENMEYİ ÇOK İSTİYORUMİDE bu aprejler senin verdiklerinmi sadece boş olarakmı çalınıyo yoksa klavyede elimiz varmı??

angel89

New member
1 ) Senin o gözlerin varya , Cennet , Akdeniz akşamları (3 ude aynı ritimle calınacak)
http://rapidshare.com/files/47742794..._305_.mp3.html
2) Neslihan - Adı Oldu Yanlızlık
http://rapidshare.com/files/47743957...305_k.mp3.html

3) Yeni Türku - Olmasa Mektubun
http://rapidshare.com/files/47743696...tubun.mp3.html

4) Rober Hatemo - Beyaz ve Sen
http://rapidshare.com/files/47744124...e_sen.mp3.html

YA bunları yüklemeye çalıştım ama olmuyo yardımcıı olursan sevinirim şimiden çok tşkler...

cobrados

New member
YA VALLA ÇOK GÜZEL ANLATMIŞSINB BENDE ÖĞRENMEYİ ÇOK İSTİYORUMİDE bu aprejler senin verdiklerinmi sadece boş olarakmı çalınıyo yoksa klavyede elimiz varmı??
Arpejler tabiikide klavyede akorlara basarken atılıyor.Verdigim bilgileri gozden geçir kardeş anlayacaksın..

Bu arada gosterdigin linkler ölmüş bi ara upload edicem tekrar ok kolay gele

lombardo89

New member
tamam gitar çalmak isteyenler için güzel çalışma baya da bir emek harcamışsın ama bunlar feyk önce gamlar olması lazım akor çıkarma falan da göremedim burada lafım sana değil ama gitar çalmak isteyenler ciddi bir gitar hocasına görünsün derim

cobrados

New member
tamam gitar çalmak isteyenler için güzel çalışma baya da bir emek harcamışsın ama bunlar feyk önce gamlar olması lazım akor çıkarma falan da göremedim burada lafım sana değil ama gitar çalmak isteyenler ciddi bir gitar hocasına görünsün derim
Herkes gitar hocasından ders alacak kadar para veremez kardeş.Her gitar ogrenecek gitar hocasına gitseydi gitar hocalıgı dunyada en iyi meslek olurdu yaa zaten gitar calmak zevk işidir geliştirmek kendine baglıdır.Burdaki verilen bilgiler sınırlı sadece gitar a alısmak ve calabildigini gormek.Sadece baslangıc.

Senin fikrine gitar hocası bakımından gitarı tam anlamıyla ogrenmekk istiyoalrsa gitsinler konservatuar hocalarından gitar dersi alsınlar gitar hocasıyım diyipte tam anlamıyla gitar ogretmeyenlerde var bunu unutma.

Burası herzaman soyledigim gibi gitarın baslangıc bilgilerini içeriyo okadar profosyonel bilgi verseydim bu konunun bi espirisi kalmazdı adı ustunde gitara baslamak için taam anlamıyla ogrenmek için degil geliştirmek isteyen bu bilgilerle zaten sınırlı kalmaz.Oyle degilmi yorumun için genede saol

Bu arada akor cıkartmayı goremedim dedin bi ornekle acıkladım ben solo metotla akor bulma orda acıklamanın altında tab resimi ve ses dosyası var iyi bi bak derim sana kardeşim

angel89

New member

cobrados

New member
1 ) Senin o gözlerin varya , Cennet , Akdeniz akşamları (3 ude aynı ritimle calınacak)
http://rapidshare.com/files/47742794..._305_.mp3.html
2) Neslihan - Adı Oldu Yanlızlık
http://rapidshare.com/files/47743957...305_k.mp3.html

3) Yeni Türku - Olmasa Mektubun
http://rapidshare.com/files/47743696...tubun.mp3.html

4) Rober Hatemo - Beyaz ve Sen
http://rapidshare.com/files/47744124...e_sen.mp3.html
selam ya bn biraz taktım ma bunları ne zaman düzeltirsiiinn:((( tşkler...

angel89 bu linkte dediklerin var linki yeniledim burdan

http://rapidshare.com/files/83433892/Yeni_Klasoer.rar.html

qasp

New member
''cobrados'' kardeşim biliyorsun ki birkaç zaman önce senden sürekli, şarkıların ritimlerini istiyordum, sağolasın bana çok yardımcı oldun, hakkını ödeyemem, ve şuan flamenco ve rumba ritimler atıyorum, en kısa zamanda kayıtlarımı yapıp buraya koyucam, özellikle benim çok sevdiğim ''juan Martin' s'' ''la feria'' eseri, onun üzerinde çalışmalarım devam ediyor, ama artık hiçbir türkçe şarkının ne ritimi ne de akorları lazım, herşey iyi dinlemek ve istekle oluyor, Bana ettiğin yardımlar için çok sağol, hakkını ödeyemem.

BURADAKİ DİĞER ARKADAŞLARA DEMEK İSTEDİĞİM ŞU, ''cobrados'' VERDİĞİ BİLGİLER TAM ANLAMIYLA DOĞRU, ÖNEMLİ OLAN SİZİN İSTEĞİNİZ VE ÇALIŞMANIZ, BANA SORACAK OLURSANIZ, BEN 6 AYDAN BUGÜNE GÜNDE TAM ''12'' SAAT ÇALIŞTIM, VE ŞUAN ÇALAMADIĞIM HİÇBİR PARÇA YOK VE HİÇ KURS ALMADIM...HERŞEY SİZİN ELİNİZDE VE İSTERSENİZ YAPAMAYACAĞINIZ ŞEY YOK...UNUTMAYIN GİTAR BİR İNSAN YAPIMI VE SİZ ELİNİZE ALMADAN SES ÇIKARMAZ...

cobrados

New member
''cobrados'' kardeşim biliyorsun ki birkaç zaman önce senden sürekli, şarkıların ritimlerini istiyordum, sağolasın bana çok yardımcı oldun, hakkını ödeyemem, ve şuan flamenco ve rumba ritimler atıyorum, en kısa zamanda kayıtlarımı yapıp buraya koyucam, özellikle benim çok sevdiğim ''juan Martin' s'' ''la feria'' eseri, onun üzerinde çalışmalarım devam ediyor, ama artık hiçbir türkçe şarkının ne ritimi ne de akorları lazım, herşey iyi dinlemek ve istekle oluyor, Bana ettiğin yardımlar için çok sağol, hakkını ödeyemem.

BURADAKİ DİĞER ARKADAŞLARA DEMEK İSTEDİĞİM ŞU, ''cobrados'' VERDİĞİ BİLGİLER TAM ANLAMIYLA DOĞRU, ÖNEMLİ OLAN SİZİN İSTEĞİNİZ VE ÇALIŞMANIZ, BANA SORACAK OLURSANIZ, BEN 6 AYDAN BUGÜNE GÜNDE TAM ''12'' SAAT ÇALIŞTIM, VE ŞUAN ÇALAMADIĞIM HİÇBİR PARÇA YOK VE HİÇ KURS ALMADIM...HERŞEY SİZİN ELİNİZDE VE İSTERSENİZ YAPAMAYACAĞINIZ ŞEY YOK...UNUTMAYIN GİTAR BİR İNSAN YAPIMI VE SİZ ELİNİZE ALMADAN SES ÇIKARMAZ...

Evt kardeşim seni cok iyi hatırlıyorum gitar hatta iki msj usteki ritimleri istemiştin benden gitar hakıında o an hiç bilgin yoktu ilk amator kaydını bana gondermiştin onuda hatırlıyorum...Ve dedigim gibi cogu arkadas bu bilgilerin bi işe yaramadıgını soylesede sen olayın icerigini bilgilerin amacını anladıgını gosterdin.Bu bilgilerle basladın calabildigini gordun ve daha fazlası için ve daha cok emek sarfederek arastırarak izleyerek calısarak suan iyi bir seviyeye geldin.onemli olanda buydu anlatmak istedigimde buydu.Belki calabildigini gormeden sende sıkılıp bırakacaktın ama bu bilgilerin en guzel yonu insanları heveslendirmesi yani kısa bir zamanda gitarda bi kaç parca calabilmek insanlara heves ve istek verir bu bilgilerin amacı herzamasn dedigim gibi gitara ilk baslayanlara calabildiklerini gormeleri ve gitardan calamıyorum diye sıkılıp bırakmamaları içidi.Ve zaten sunuda soyledim gitarda cok asama vardır ilk calabilmek bişeyler olusturabilmek digeride sizin elinizde geliştirmek.Ve sen bunu gayet iyi basarmıssın senin adına ve kendi adıma cok sevindim. İnsanlara bişeyler katabilmek birazda olsu nyardımcı ve yol gosterici olabilmek cok cok guzel.

Başarılarının devamı ve kayıtlarını sabırsızlıkla dinlemek için bekliyorum gorusmek uzere kardeşim

qasp

New member
Eyvallah KardeŞİm En Kisa Zamanda Buraya Kayitlarimi Koyucam,,,deĞerlendİrmen Benİm İÇİn Bİr Hedİye Olacak...gÖrÜŞmek Üzere....

:biggrinArkadaşlar bu linkte biriktirdiğim akorlar var. Toplam 4.195 akor 248 klasör, umarım işinize yarar link ölmeden indirin...:biggrin

:biggrin:durdurun:claphttp://www.dosyaupload.net/download.php?file=34018:clap:durdurun:biggrin

http://www.dosyaupload.net/download.php?file=34018

burdan tıkla ve indir arkadaşım direkt download diyorsun inmeye başlıyor...

rocqk_qLny

New member
bnde gitar çalmaya yeni başlıyorum ama oks yüzünden gitar kursuna gitmeme izin verilmiyor..
her konuda acemiyim bu linkleri açtım ama indirmeyi beceremedm bna yardımcı olurmusunz??
ayrıca çoq qsll bi çalıma olmuş teşekkürler:D:D:D