Bunları Biliyor muydunuz ? Diye Bölüm açılır mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

BurakƷ5

Moderator
Arkadaşlar hhportalda böyle bir bölümün açımasını istiyorum.Bilmem, siz ne düşünüyorsunuz.

Dünyada olan ve insanların farketmediği veya bilmediği konuları paylaşabileceğimiz bir bölüm açılması hakkında.

örnek:

» Bir kilo limonda,bir kilo çilekten daha fazla şeker olduğunu,

» Timsahların renk körü olduğunu,

» Sadece erkek kanaryaların öttüğünü,

» Yetişkin bir ayının , bir atkadar hızlı koşabildiğini

Bir Hafta Neden 7 Gündür?
Haftanın 7 güne ayrılması ilk olarak Babiller zamanında uygulanmıştır. Daha sonra Fransa haftadaki gün sayısını 10'a, Rusya ise 5 gün olarak kabul değiştirmeye çalıştı. Fakat başarılı olamadılar ve 1 haftayı 7 gün olarak kabul ettiler.
Çeşitli belirtilerde haftanın gün sayısı olan 7'nin önemini arttırmaktadır. Göğün 7 kat olarak kabul edilişi, müzik notalarının 7 adet oluşu,doğadaki mevcut ana renklerin sayısının 7 oluşu 7 sayısının önemini arttıran birkaç nedendir.

vs. bu gibi konular mesela

react

Admin
ayrıca bir bölüm olarak değil de ayrı sabit bir konu olarak yapsak sanki daha isabetli olur

BurakƷ5

Moderator
olabilir dahi iyi olur

SEYDİALİ

seyri alem
mantıklı bir şey konular iç içe olmasın başlıklar ahlind eolursa konuya bakacaklar için daha iyi sonuç verir

Acemi Şef

Moderator
benim de aklıma ilk sabite alınma fikri gelmişti ama seydiali nin dediği de çok mantıklı. insanların onlarla uğraşacaklarını zannetmiyorum ilgi görme açısından daha iyi olur bölüm

HoCuSPoCuS

Supernatural
Bence de bolum acilmasi daha iyi olur

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...