Bu Topraklarda son sözü daima Kemalistler söyler

c.sivasli

New member
أĸяα;3203423' Alıntı:
Atatürkün divan-ı harpte yargıLayıp asmakLa tehdit ettiği
ve yurttan kovduğu masonLara
Çankaya köşkünde yemek veren Sezere mi?
Atatürkün kovdukLarına şeref itibar kazandıran Sezere mi?
Baş örtüsünü sümerLerde fahişeLer takardı cümLesi harici
Hiç bir haLta yaramayan safsataLar yığınını yazan bir moruğa
Atatürkün izinde bir ömür ödüLü veren Sezere mi :)

ahah son yıLLarda isLam düşmanı oLarak bir hayLi icraati var efendinin
Bu daa sizin KemaLizminiz
lafı gediğine cuk diye aturtmuşsun vesselam,

herkesin safı belli, kemalistim diyen sezer diyor, sen şuna baykalistim dede yerini bulsun, atatürkün adını bari kullanmayın :vur millet cevap verecek size merak telaş yok, geldiğiniz yere geri döneceksiniz :clap

degazor35

TÜRK oğlu TÜRK
son sözü ben söylemek isterdim ama...
arkadaşlar güzel şeyler söylemişler.sözün üstüne söz olmaz,ayıp olur şimdi.
Haaaa,
takiyyeci Kemalistleri arıyorsanız
ben gibi hepsi İZİNDE
söyleyecekleri kalmadı.

OrHUN_BEY

New member
Vay bee. Bakınız sizin tayfanıza. Kolkola kucak kucağa bir ömür boyu İsrael - AKePe ve İsrael - Tayyeap

İsrail AKP aracılığıyla Türkiye’yi kafa kola alıyor.

İsrail Başbakan Kıdemli Yardımcısı Sanayi, Ticaret, Çalışma ve İletişim Bakanı Ehud Olmert; Suriye Başbakanı Itri'nin ziyaretini etkisizleştirmek için Türkiye’ye baskın bir ziyaret düzenleyip gitti.

Olmert, Dışişleri Bakanı Gül, Tarım ve Köyişleri Bakanı Sami Güçlü, Sanayi Bakanı Ali Coşkun ile diplomatik teamülleri aşıp sarmaş dolaş oldular.

BOP için değil BİP için İsrail Türkiye’yi siyasi, ekonomik ve askeri ablukaya aldı. İsrail’in Arz-ı Mev'ud hayaline Türkiye malzeme yapılıyor. İki bin yıl sonra Filistin İsrail oluyor. Kudüs İsrail’in “başkenti” oluyor. Ve Irak işgal ediliyor, hapishanelerde, mahkemelerde İsrail, Kuzey Irak’ta İsrail var. GAP’ta İsrail, Manavgat’ta İsrail, özelleştirmede İsrail, silahlanmada İsrail, sulamada İsrail. Bu büyük tehlikeye karşı bu büyük gaflet. Hayret!!! (m.gazete)

http://www.doguturkistan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=1962

İSPAT

“AKP Çalık Grubu için İsrail’de iş takibi yaptı” iddiasının belgesi Gazeteci İlhan Taşçı’nın Maskesiz Soygun kitabında yayınlandı.
Kİtaptakİ belgeye göre, Enerji Bakanı Hilmi Güler, 15 Kasım 2005’te İsrail Ulusal Altyapı Bakanı Benyamin Eliezer ile bir araya geldi. Güler, görüşmede Samsun-Ceyhan petrol boru hattını yapmak üzere kararnamesi imzaya açılan Çalık Grubu için ‘iş verin’ öne-risini İsrailli Bakan’a götürdü. İsrail tarafı bu talebi değerlendirmek için süre istedi.

Görüşmeler
zapta geçirildi

GÜler’in “Çalık” önerisini hükümetiyle görüşen Eliezer, cevabını müsteşarı Eli Ronen aracılığıyla ulaştırdı. Telaviv Büyükelçimiz konuşmaları resmi yazıyla dönemin Dışişleri Bakanlığı Enerji, Su ve Çevre İşleri Genel Müdür Yardımcısı olan ve halen Türkiye’nin Katar Büyükelçiği görevini yürüten Mithat Rende’ye aktardı.

Calık-AKP ve İsrail’in gizli damgalı flörtü

“AKP Çalık Grubu için İsrail’de iş takibi yaptı” iddiasının belgesi Gazeteci İlhan Taşçı’nın “Maskesiz Soygun” isimli kitabında çıktı.

İşte o belge...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özyürek’in, “Dışişleri Bakanlığı 30 Kasım 2005 tarihli “gizli” damgalı yazısıyla, İsrail hükümetinden Ceyhan-İsrail boru hattı projesinin ihalesiz olarak Çalık Grubu’na verilmesini istedi” iddiaları doğrulandı. Günlerdir tartışılan gizli yazışmanın belgesinin Gazeteci İlhan Taşçı’nın “Maskesiz Soygun” adlı kitabında yeraldığı ortaya çıktı. Kitabında AKP’nin Çalık Grubu ile ilişkilerine değinen Taşçı’nın aktarımına göre “Çalık” pazarlığı şöyle gelişti:

Adım adım pazarlık
“Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, 15 Kasım 2005 tarihinde İsrail Ulusal Altyapı Bakanı Benyamin Eliezer ile bir araya geldi. Güler, görüşmede Samsun-Ceyhan hattını yapmak üzere kararnamesi imzaya açılan Çalık Grubu için ‘iş verin’ önerisini İsrailli bakana götürdü. İsrail tarafı ise öneriyi değerlendirmek için süre istedi. Bir süre muhataplarıyla Bakan Güler’in önerisini değerlendiren İsrailli bakan, cevabını aktarmak için müsteşarı Eli Ronen’i görevlendirdi. Telaviv Büyükelçimizle diyaloğa giren Eli Ronen İsrail tarafının düşünceleri Türk yetkililere aktardı. Telaviv Büyükelçiliği ise İsrail tarafının görüş ve önerilerini bir yazıyla dönemin Dışişleri Bakanlığı, Enerji, Su ve Çevre İşleri Genel Müdür Yardımcısı Mithat Rende’ye aktardı.

Film bundan sonra koptu
Şu an Türkiye’nin Katar Büyükelçisi olan Mithat Rende ise, İsrail tarafının görüşülerini 30 Kasım 2005 tarihli “gizli” damgalı bir resmi yazıyla Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığı’na aktardı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özyürek’in açıklayacağım dediği, Çalık Gurubu için yürütülen pazarlıkların adım adım anlatıldığı “resmi belgede” aynen şu ifadelere yer verildi:
İsrail Ulusal Altyapı Bakanı Fuad Ben Eliezer’in 15 Kasım günü bir araya geldiği Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Mehmet Hilmi Güler’e görüşmesinde gündeme gelen, Çalık Grubu’nun İsrail’li bakana muhatap mektubu ile eki ortak açıklama taslağına ilişkin görüş alışverişinde bulunmak üzere anılan Bakanlık Müsteşarı Eli Ronen’le, talebine binaen, Tel Aviv Büyükelçiliğimizce 17 Kasım 2005 tarihinde adı geçenle görüşülmüştür. Tel Aviv Büyükelçiliğimizin konuya ilişkin maruzatı aşağıda sunulmuştur:
‘Eli Ronen, üzerinde durulmakta olan boru hattı projeleri bağlamında Çalık Grubu’nun Bakan Ben Eliezer’e muhatap mektubu hakkında değerlendirmemi sordu.

Muhatabıma, Çalık Grubu’nun uluslar arası alanda iş yapan tanınmış bir Türk şirketi olduğunu, enerji alanında da faaliyet gösterdiğini, anılan holdingin Samsun-Ceyhan petrol boru hattı projesiyle de ilgilenmekte olduğunu, Grubun, Ceyhan-İsrail arası boru hattı projelerine ilişkin yapılabilecek fizibilite çalışmasının finansmanını da üstlenmeyi taahhüt ettiğini, ancak, bu konuda her iki hükümetin desteğine de ihtiyaç duyulduğunun sözkonusu mektuptan anlaşıldığını söyledim.

Müsteşar Ronen, özetle, üzerinde durulmakta olan boru hattı projelerine ilişkin fizibilite çalışmasını bir Türk-İsrail konsorsiyumu (Türkiz) çerçevesinde yürütmek isteyen Çalık Grubu’nun, sözkonusu çalışmanın finansmanını da sağlayacak olmasının elbette olumlu olduğunu Bakan Ben Eliezer’in Sayın Güler’e anılan öneriyle ilgili olumlu ifadelerinin de buna işaret ettiğini, ancak İsrail mevzuatı çerçevesinde birbirine paralel yürütülecek iki vitesli bir yaklaşımı tercih ettiklerini, öncelikle doğalgaz boru hattını esas alan bir ‘RFI’(Request for Information) yayınladıklarını, ilgili şirketin buna yanıt vermesinin bekleneceğini, bu yanıtı doğalgazın yanı sıra su, petrol ve diğer konulara da yer verilebileceğini, öte yandan bu sürecin yanı sıra konuşla ilgili olarak iki ülke Enerji Bakanlıklarının arasında da görüşmelerin gerçekleştirilebileceğini, ’RFI’a alınacak yanıt bağlamında ilgili şirketin de iştirakiyle üçlü bir ortak metin imzalanabileceğini belirtti. (...) Bakan Ben Eliezer, Türk meslektaşıyla üzerinde durmak oldukları konularda hızlı adımlar atılması için talimat verdiğini, ifade etti.’
Saygılarımla arz ederim.
Bakan a. Mithat Rende
(Elçi-Genel Müdür Yardımcısı)

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler son Kudüs ziyaretinde de İsrail Altyapı Bakanı Benyamin Ben Eliezer’le (solda) görüşmüştü.

Bir AKP belgeseli
Siyaset gündemine bomba gibi düşen AKP-İsrail ve Çalık Grubu arasındaki derin ilişki, gazeteci- yazar İlhan Taşçı’nın geçtiğimiz Haziran ayında piyasaya çıkan “Maskesiz Soygun” isimli kitabında ayrıntılarıyla yer alıyor.

AKP İSRAİL Dostu Çıktı

www.milliyet.com.tr/2003/07/22/indexmil.html

cmtsysn

New member
yavaş söylesin.abdden habersiz nefes alamaz hale gelince son sözü söleyecek takat kalacakmı bakalım.

bad_boy38

New member
çok saçma. kim diyor biz Atatürk' ü sevmiyoruz diye. bu kutsal topraklarda yaşayıp ben Türk' üm diyen her insan Atatürk'ü sever. K.çınızdan element uydurur gibi laflar uydururuyorsunuz. Şu bir gerçekki bu vatanın ekmeğini yiyipte arkasından ihanet eden mahlukatlar Atatürk' ün ismi arkasına saklanmaya devam ediyorlar. Sizin sonunuzda çok yakında gelecek.

HTML