Bu Sİstem Nasil Tavsİyelerİnİz Cİddİye Alinacaktir.

ubarmen20

New member
İŞLEMCİ
--------------------------------
INTEL C2QUAD Q6600 2.4GHz 1066MHz 8MB 64BIT 775p

ANAKART
ASUS P5K-SE/EPU, P35, DDR2, PCIExp, Socket 775, 1333

EKRAN KARTI
PALIT - HD4850 SONIC 1GB

BELLEK
KINGSTON 2 GB DDR2 1066 MHX CL5 HYPERX

HDD - HARDDİSK
SAMSUNG - 250 GB SATA2 NCQ / 16 MB

DVD - WR
SAMSUNG SH-S223F 22X DVD Writer Siyah Sata

KASA
-------------------------------
Asus TM220 Micro Tower

visi0n

ѕтαη∂.ву &
Arkadasım Sistemin iyi veya kötü olması önemli degil.Bu Sistemi nerede kullanıcaksın (oyun,iş ,ödev vb..)Ona göre bir seyler söyliyelim sana =)

RiSiLaC

New member
İşletim sistemi olarak Windows Vista Ultimate 64Bit Öneririm.
Bu işletim sisteminede 4GB ram tavsiye ederim.

Power olarak ne var?..

derbederin

Altın Üye
ekran kartından anladığım kadarıyla bence de oyun için kullanacak

gorgoroth)

New member
vallahi sistem şahane ama ram'i 4 yap bide ekran kartını palit değilde sapphire ya da asus vb. yaparsan daha mutlu olursun hani eşekten düşen yanıma gelsin işi varya o iş işte palitten çektiğim kadar hiç bir grafik kartından çekmedim tabi bazı arkadaşlar çok memnun olabilir birşey diyemem ama ben derdimi paylaştım tabi yinede para senin sen bilirsin...

cfrkr

eXeLLanC
evet şuan bu bilgisayar oyun oynarken ya da başka bir işi filan görürken işini görüceğini tahmin ediyorum.. Bu zamanın şartlarından böyle bir bilgisayar işini görecektir yeterince...

mmm4

New member
amd 6000+ 3.2 ghz 6 gb ram 2*1 2*2 ram geforce 8800 512 mb süper bi ekran kartı ankart asus nforce sli 940 am2 x2 ddr3 ddr2 sata3 sata 2 sata pcı ex onboard ses 7+1 samsung 750 gb hdd

yazanomer

New member
EKRAN KARTI
PALIT - HD4850 SONIC 1GB

BELLEK
KINGSTON 2 GB DDR2 1066 MHX CL5 HYPERX

HDD - HARDDİSK
SAMSUNG - 250 GB SATA2 NCQ / 16 MB

KASA
-------------------------------
Asus TM220 Micro Tower

simdi kardes bastan hayirli olsun diyelim,

bir kac oneride benden olsun;

ekran kartini,
ayni modelin, palit markasi yerine sapphire veya powercolor tercihimdir,uygun fiyatli bulabilirsen asus al:D
veya 512 mb' lik 4870 modeli tercih et, 4850 modeline overclock yapmadikca abi 4870 modeline yetisemiyor:D

bellek icin ise,
kinston guzel markadir lafimiz yok, ama sistemini oyun icin alacakmissin bu yuzden 4gb' a
cikarmani tavsiye ederim ki dual-ram al, ve mushkin,corsair veya ocz markalarina bak ve incele.

hdd biraz az gibi, artik oyun gib bol miktarda kapasite isteyen ve film yuksek cozunurluklerde diskte fazlaca yer kaplayan bir caga adim attik,
yani 500 gb' nin altina bakma ve cash bellek miktarinida 32mb olan hadd' lerden sec, ki veri aktarim ve okuma hizlari daha iyidir, 10 lira fazla verip ileride 60 dolar daha cebinden bos yere cikarmazsin,

kasaya da bir kulp takalim:D
asus guzel marka fakat alacagin sistem oldukca fazla isi olusturacaktir, ve bu isinin tahliyesi icin iyi bir sogutma sistemi sart,
ayrica kasanin uzerinde bulunan power supply' ida her halukarda degistireceksin, 300 watt yetmeyecektir,
bu yuzden, thermaltake al derim ama onlarinda fiyatlari biraz ucuk, tamam guzel bir sogutmasi var ama birazcikta markaya para vermis oluyorsun,bunun yerine recon markasinin buradaki kasasini inclemeni tavsiye ederim,

power supply sart!
600 watt' lik bir power senin isini gorecektir, ve power supply onemli bir unsurdur,
tagan,thermaltake, markalarindan sasma

tekrardan hayirli olsun

kolay gelsin

jamesdaugl

New member
sistem olarak ilk göze çarpan hdd bu sisteme samsung 250 işe yaramaz yavaşlatır
bulabilirsen seagate st3250410 as 2 tane alıp raid0 yapmanı tavsiye ederim hızda çok fark olacaktır
ekran kartı da iyidir tabi herzaman daha pahalıya daha iyileri olacakseçim senin

marcus_DY

New member
bu sistemde ana kart sorunları çıka bilir ( ses kartlarını yükleme sorunu var ) Ayrıca ps2 girişi 1 adet yani mause'unu sadece usb olarak bağlıyorsun ancak ,

ekran kartı verilen kod doğru ise PALİT HD 4850 - 512 MB DDR3 buda biraz düşük performans demek
DDR3 olduğu için de uyum sağlamakta biraz zorlanır.

HDD 250 GB SATA çok az , bellekte 4 gb olmalı

BU SİSTEMDE VİSTA ULTİMADE 64 BİT KULLANILIRSAN SİNİR OLMAKTAN BAŞKA BİŞEY
YAPAMAZSIN VİSTAYI ÇEVİRMEKTEN OYUN VE GRAFİK İŞLEMLERİ GECİKMELİ YAPILIR.
SANA TAVSİYEM BİRAZ PARANA KIY AMA KAZIKLANMADA.

HTML