Bu itiraf hükümet düşürür...

sedapinar

New member
Bu itiraf hükümet düşürür
ABD tarafından Türkiye’ye dayatılan üçlü mekanizmanın aldatmacadan ibaret olduğunu söyleyen Dışişleri Bakanı, “Aynı hataya düşmek istemiyoruz” dedi

Bakan Ali Babacan’ın “Maalesef oyalandık” dediği 14 ay boyunca Türkiye 169 şehit verdi

İngİltere seyahatinde yaptığı açıklamada, “14 ay üçlü mekanizma ile oyalandık” diyen Başbakan Tayyip Erdoğan’ın ardından Dışişleri Bakanı Ali Babacan’dan da şok bir itiraf geldi: Hata yaptık...

Babacan, “Çalışmayan mekanizmaların tekrar denenmesine karşıyız” dedi. Vatandaşlar, AKP’nin hatası yüzünden Türkiye’nin 14 ayda 169 şehit verdiğini belirterek, hükümetin istifa etmesini istedi.

169 şehit verdik, ‘Hata yaptık’ dedi
Üçlü mekanizma ile 14 ay oyalanan AKP’nin Dışişleri Bakanı Ali Babacan, “Aynı hatayı yapmak istemiyoruz” dedi

Türkiye, ABD ve Irak arasında oluşturulan üçlü mekanizmanın amacının terörle mücadele konusunda Ankara’yı oyalamak olduğunu söyleyenlere kulak tıkayıp Amerika’nın arkasına takılan iktidarın yetkilileri gerçeği 14 ayda 169 şehit verince farketti!.. Geçen haftaki İngiltere seyahatinde “14 ay üçlü mekanizma ile oyalandık” diyen Başbakan Erdoğan’ın ardından Dışişleri Bakanı Ali Babacan’dan da ‘hata’ itirafı geldi.

Vakit kaybettik
Ali Babacan, bu itirafı Genişletilmiş Irak’a Komşu Ülkeler Toplantısına ilişkin bilgi vermek üzere Bakanlıkta düzenlediği basın toplantısında yaptı. Babacan, Türkiye’nin şimdiye kadar “çok zaman kaybettiği” ni, aynı hataları tekrarlamak istemediklerini vurgularken “Vakit kaybettirmeyecek bir süreç istiyoruz” şeklinde konuştu. Babacan, “Zamandan bahsediyorsunuz. Zaman olarak neyi anlamalıyız” sorusuna şu ise cevabı verdi: “Komisyonlar veya tartışmalarla zaman kaybetmek istemiyoruz. Hızlı adımları konuşmak istiyoruz. Aynı hatayı yapmak istemiyoruz. Çalışmayan mekanizmaların tekrar denenmesine karşıyız.” Bağdat ziyaretinde ve Irak’tan gelen heyetle yaptığı görüşmelerde Iraklı yetkililerin, Irak merkezi hükümetinin teröristlerle, PKK terör örgütü ile mücadele edecek imkanı, kabiliyeti ve enstrümanlarının olmadığını açıkça ifade ettiklerini belirtti. Bakan Babacan, şunları kaydetti:

Beklediğimizi bulamadık
“Biz Irak merkezi hükümetinin terörle mücadele konusundaki iyi niyetini not ediyoruz, farkındayız. Ancak sadece niyetler sonuç getirmiyor. Onların imkanlarını, kabiliyetlerini, yapabileceklerini ve yapamayacaklarını ilk elden duyduk. Bizlere aktardılar. Daha sonra heyet gönderelim dediler ona da ’tamam’ dedik. ‘Gelsin heyetiniz’ dedik. ‘Heyet geniş olsun dediler’, ‘Tamam’ dedik, ‘Şunları şunları koymak istiyoruz heyete dediler’, ‘Tamam’ dedik, fakat bu heyetin ziyaretinden de açıkçası biz beklediğimizi bulamadık.”

ABD ile görüşeceğiz
ABD ile yapılacak görüşmelerde atılacak adımları konuşacaklarını anlatan Ali Babacan, bundan sonraki dönemde Irak’la ilgili, özellikle PKK terör örgütü ile ilgili mücadelede her türlü enstrümanın şu anda masada olduğunu söyledi. Babacan, siyasi diyalog, diplomasi, sosyo-kültürel enstrümanlar, askeri enstrümanların hepsinin şu anda masada olduğunu ve hepsinin belli dozajlarda zaten bugün itibariyle kullanılmaya başlandığını belirtti.

http://www.yenicaggazetesi.com.tr/haberdetay.php?hit=3123

ChaMuR

Altın Üye
Türkiye'de birilerinin yolsuzluk sonrası istifa edeceğine,başarısızlık sonrası hükümetlerin görevi bırakacağına.... inanmak sanırım şapşallık olur..

tarihimizde belki bir-iki örneği olabilir ama ülke gündemimizin 30 saniyede değiştirilebildiğine,halkımız da balık hafızasına sahip olduğuna göre böyle gelmiş böyle gider..

giyotin

New member
Yarın yeni bi sansasyon yaratılır ve bu konu hiç gündeme gelmez..zaten haber kanallarında hiçte geniş yankı bulmusada benzemiyor..yada benim seyrettiğim zamanlara denk gelmiyo...

araghorn-g

Pentaxian
Türkiye'deki hangi siyasi parti, lider veya siyasetçi yapılan bir hatadan, yolsuzluk iddialarından dolayı istifa etmiştir, edilmeye zorlanmıştır.
Bu hükümetin maliye ve ulaştırma bakanları geçen dönem yolsuzluk ve usulsüzlük iddialarıyla gündeme gelmediler mi... ve 2. dönemde yine bakanlar,.
Hangi siyasi etikten bahsediyoruz beyler, burası Türkiye, burada hata yapana hesap sorulmaz, hata yapan yolsuzluk yapan utanmaz, 169 evladımız umurlarında mı sanıyorsunuz...
Varsa yoksa iktidar hırsı, varsa yoksa ABD ve AB'ye yalakalık. bu mudur haaa... biz ülke olarak vatandaş olarak bunu mu hakediyoruz....
Evet beyler hakediyoruz, hiçbir hatanın karşısında durmadık, yolsuzluk yapanları iktidara getirdik

asıl suçlu biziz beyler, iki kuruş için oylar satıldı.

Gururumuz ayaklar altına alındı....... ses çıkarmadık

Şehitler için gözyaşı döktük ama...... ses çıkarmadık

Özgürlüğümüzü ABD'ye devrettiler......ses çıkarmadık

Bağımsızlık elden gidiyor...... ses çıkarmadık

MERAK EDİYORUM BU HALK NE ZAMAN SESİNİ ÇIKARACAK, DAHA DOĞRUSU HÜKÜMETLERE SESİNİ NE ZAMAN DUYURMAYI ÖĞRENECEK...?

bu yazı alıntı değildir, tamamen kendi düşüncelerim...

g.haneli

Banned
arkadaşları okuyunca sanki biz daha önceleri amerikaya karşı iran vari bir tutum sergiliyormuşuzda bu hükümet zamanında süt dökmüş kediye dönmüşüz izlenimi ni ediniyroum.

Bu PKK belası 25 yıldır ülkenin başında bela olduğuna göre Amerikanın PKK ya desteği veya göz yumması son 4 yılda mı gerçekleşti.

80 sonrasında sağcısı solcusu her hükümet işbaşına geldi peki neden daha önce ABD ye karşı bunnların hesabını sormadık.

hatırlarsanız iktidarda DYP-SHP koalisyonu varken ozamanlar kuzey ırakta çekik güç diye ABD nin bir gücü vardı .ama nedense ABD istediği için her altı ayda bir görev süresi uzatılıyordu.ve ozamanlar SHP de şimdinin CHP lideri olan aslan sosyal demokrat Deniz baykal ve saz arkadaşlarıda vardı.Çekiç gücün görev süresibnin her uzatılmasında prmak indirip kaldırmakla görevliydiler

ve yine herkes biliyordu ki bu çekik güç PKK ya her türlü desteği yapıyordu.Peki neden ABD her istediğinde çekik gücün süresi otomatiğe bağlanmış giibi yıllarca uzatıldı.

Bir zamanlar ülkemizde yapılan askeri darbeler bile ABD nin bilgisi ve izni olmadan yapılamıyordu.

Bir öneceki koalisyon döneminde ABD destekli IMFden ,türkiye cumhuriyeti döneminin 33 milyar dolarla en büyük borçlanması yapılmıştı.Üç liderin imzasının bulunduğu borç isteme mektubunda aynen şu ifadeler yer almıştı"Bize ihtiyacımız olan bu parayı verirseniz size türk halkı olarak minneter kalacağız"

yani bir diz çöküp yalvarmadıkları kalmıştı.

Şimdi birileri kalkmış yok ABD ye teslim olmuşuz yok bağımsızlığımız gitmiş.

Acaba 80 sonrası hangi hükümet şu 15 günde ABD ye çekilen restin 10 da birini çketi mi. ben görmedim gören varsa bana anlattsın.
hariçten gazel okumayın

SendRozom

New member
Daha referandum var unutulan sıra ona gelecek bu arada günemde k.ırak meselesi var herkez ona yoğunlaştı referandumuda yedik diyorum hani gol attı yine sanki bugeçen zamandada ilgi başka yerdeykende onu hallediyo itekledi resmen gibi...

yehovan

Banned
Bakanlar hatalarını kabul ediyor.

g.haneli hala tuhaf şekilde geçmişe atıf yaparak bu hataları savunma uğraşısında. 169 askerimiz kimin umrunda... Eeee nevar geçmişte biz zaten amerikanın kuluyduk şimdi de kuluyuzda erdoğan arada rest çekiyor diyor savunmaya bak hele.... Hangi restten bahsediyor ben onu anlamıyorum. Söyleidğini ertesi gün düzelltiklerimi ? yoksa başbaknın g.hanelinin kulağına fısıldadıkları mı ?

bir rice'in,bush'un,talabanin,barzaninin söylediklerine bir bakın birde bizim başbakanının

Sonra g.haneli gibi taaa geçmişlere gidin tarihimizi karıştırın bakalım hangi it ne kadar havlamış. Bizimkiler ne kadar hoşt demiş....

Yazık....

ksk_chief

New member
Maalesef,çok acıdır ki ABD'ye gidip icazet almadan,yaltaklanmadan ülkemizde hiçbir parti-kişi-kurum-kuruluş iktidara GE-LE-MEZZZ.Hele bu günlerden sonra ülkenin her tarafı-kuruluşu yabancılara satıldıktan sonra,sadece ABD'ye değil yedi düvelden izin alınmadan çivi bile çakılmayacak ülkeye,ALLAHIM sen sonumuzu hayır eyle yarabbim.

Elasis

New member
169 kişeye takılın siz sırf bu hükümet ver diye. 30000 kişi ne olacak.Sorumluluk sahibi olmayan insanların yorumlarını alın bakalım.. Sanki yılardır terör yok tu.. Sanki daha önce her şey daha iyi de.. Yarın kuzeye ırağa gireclecek profesyonel ordun bile yok.. Kendi sınırlarını koruyamıyosun gelip askerini alıp gidiyolar daha ne bekliyosun diye atıfta bulunuyorsunuz. Bu kadar da kan üzerinden siyaset yapmayın. DSP_ANAP_MHP hükümettin de dibe vurduğu günler APO yu teslim etti size Amerika ne yaptınız. Astınız mı yok? PKK nın yoldaşı polis katili asker katili DHKP_C nin 200 adamını hapisten çıkartıp saldınız. İstifa etseydi MHP o zaman Sezer kafasına attı Anayasa kitabını Ecevitin hükümeti yıkıldı. Sizin savunduklarınız yüzünden geçmişten bu günü kaç tane insan oyuna geldi kaç genç birbirine kırdırldı öldürüldü. Ülke bi adım ileri gidemedi. Millet uzaya çıktı güç iktar sahibi oldu. Siz hala boş tatminlerle kendinizi savunun...Çalışma üretme varmı,yok.
Ordu da silahlar 80 önce sine ait G3 tüfekler var. uçak savarlar orduda 1950 menşeyli daha askerlik yapmamışlar askeri yorum yapıyor ne kadar uyuz bi durum.
Daha biz dürbünümüzü tüfeğimizi üretemiyoruz. Tank fabrikamız yok. Her şey Amerikan malı ıskartası.
Teröristün dünkü itiraflarını okuduysanız görürsünüz bir terörist sırf keskin nişançılık eytimini 1 YIL da alıyor. Sen çiceği burnunda 20 yaşın da askeri sür 2-3 ay eytim ver bunun 1 ayı rahat hazır ol ve aile planlaması eytimi ile geciyor sür dağa keklik gibi vurulsun..Daha dün bir tane asker dağdan düştü şehit oldu. Daha dağda yürümesini bilmeyen adamlar teröriste ne yababilir.
Devletin geri kalmışlığını teknolojik geriliğini iyi insan iyi vatandaş iyi asker iyi bilim adamı yetiştirememişsiniz yıllardır Afrika ülkesi gibi 10 sene de bir darbe yap iktidardan indiremediklerini as üniversitedeki öğrencileri as sonra da sonra da Teröre insan çok verdik de.
Bana diyecekler ki şimdi TSK düşmanı. Değilim askere gideceksiniz ne kadar geri kalmışlığımızı göreceksiniz. İnşallah bu durum değişir bu vatan hepimizin.. Dört tarafı düşmanla çevrili ülkemizin daima kendi savunmaya karşılık vermeye onlar sana kurşun sıkmadan senin düşmanın kafasını dağıtan bi ordun olmalı.
Bi ülkeyi içten bölmedikçe dışardan bişey yapılmaz. Yıllar dır sağçı,solcu alevi, sunni laik antilaik, dinci laik yobaz türbanlı diye ayıranlar bu bölmeyi yapmaya çalışanlardır. Bunu başardıkları an kurbanlık koyun gibi herkes saldıracak etrafımız da ki bütün ülkeler.

mamilik

New member
Ak parti iktidara gelmeden önce çok keskin amarikan karşıtı bir politika izliyordu.Onlara göre amarika büyük şeytandı. Emperyalistti. Türkiyeyi sömürüyordu. İ.M.F yi hemen kovacaklardı, Türkiye milli bir politika izleyecekti. Böyle dediler, bizdende bunun için oy aldılar. Zaten diğer partileri denemiştik. Allah, Peygamber ağızlarından düşmüyor, yalan söylemezler demiştik. Ama ne yazıkki dört yıllık icraatlarında diğerlerini mumla arattılar.
Ülkemiz daha beter amarikanın kuklası oldu. Borçlarımız iki katına çıktı. 80 yıllık cumhuriyet döneminde yapılan tüm borç kadarını bunlar kendi döneminde yaptı. Yolsuzluk,yoksulluk, rüşvet,işsizlik görülmemiş boyutlara ulaştı.
Ne yazıkki bunlar biilnen yöntemlerle, medya aracılığı ile bunları yokmuş gibi göstererek ve halkın kutsal bildiği, poiltika dışı kalması gereken herşeyi kullanarak, Amerikayı ve türkiyeden kaçarak amarikaya yerleşmiş malüm işbirlikçileride arkalarına alarak tekrar iktidar oldular.
Allah sonumuzu hayır etsin. Ne deyim.

arkadaşları okuyunca sanki biz daha önceleri amerikaya karşı iran vari bir tutum sergiliyormuşuzda bu hükümet zamanında süt dökmüş kediye dönmüşüz izlenimi ni ediniyroum.

Bu PKK belası 25 yıldır ülkenin başında bela olduğuna göre Amerikanın PKK ya desteği veya göz yumması son 4 yılda mı gerçekleşti.

80 sonrasında sağcısı solcusu her hükümet işbaşına geldi peki neden daha önce ABD ye karşı bunnların hesabını sormadık.

hatırlarsanız iktidarda DYP-SHP koalisyonu varken ozamanlar kuzey ırakta çekik güç diye ABD nin bir gücü vardı .ama nedense ABD istediği için her altı ayda bir görev süresi uzatılıyordu.ve ozamanlar SHP de şimdinin CHP lideri olan aslan sosyal demokrat Deniz baykal ve saz arkadaşlarıda vardı.Çekiç gücün görev süresibnin her uzatılmasında prmak indirip kaldırmakla görevliydiler

ve yine herkes biliyordu ki bu çekik güç PKK ya her türlü desteği yapıyordu.Peki neden ABD her istediğinde çekik gücün süresi otomatiğe bağlanmış giibi yıllarca uzatıldı.

Bir zamanlar ülkemizde yapılan askeri darbeler bile ABD nin bilgisi ve izni olmadan yapılamıyordu.

Bir öneceki koalisyon döneminde ABD destekli IMFden ,türkiye cumhuriyeti döneminin 33 milyar dolarla en büyük borçlanması yapılmıştı.Üç liderin imzasının bulunduğu borç isteme mektubunda aynen şu ifadeler yer almıştı"Bize ihtiyacımız olan bu parayı verirseniz size türk halkı olarak minneter kalacağız"

yani bir diz çöküp yalvarmadıkları kalmıştı.

Şimdi birileri kalkmış yok ABD ye teslim olmuşuz yok bağımsızlığımız gitmiş.

Acaba 80 sonrası hangi hükümet şu 15 günde ABD ye çekilen restin 10 da birini çketi mi. ben görmedim gören varsa bana anlattsın.
hariçten gazel okumayın
bekara karı boşamak kolayderler ya ayne o misal.

Bu gün muhalefetteyken aslan kesilip esip gürleyenler geçmişte iktidarken süt dökmüş kediden beterdiler.

sen gerçekleri dile getirince birileri bozuk plak gibi hep aynı nakaratı tekrarlıyor

geçmişi bırak diyerek

iyide koçum geçmişi bilmezsek bugün esip gürlemelerin gerçek mi sahte mi ıolduğunu nasıl anlayacağız.

insanların tutarlı olup olmadığını geçmişi ile şimdikilerin bilinmesiyle öğreniyoruz.

sen geçmişte PKK ya en büyük desteği veren çekiç güç için parmak kaldırıp indireceksin sonrada bugün aslan kesileceksin

bunu dile getirincede birileri geçmişi bırakkkkkk diyerek utancını gizlemeye çalışacak

sen doğruları söylemişsin arkadaş devam et.

hani vardırya ........ ............. kervan yürür hesabı

ChaMuR

Altın Üye
bir süredir bu bölümde moderatör olarak bulunmaktayım..
binlerce mesaj okudum bugüne kadar görüşlerinizi belirttikleriniz..
ama maalesef şunu gördüm ki bu süre zarfında..
''benim partimdir,ne yapsa yeridir'' görüşünü kafanızdan bir türlü atamıyorsunuz..

şu konuda bile aynı tutumu takınmışsınız..
''işte daha önceki hükümetler ne yaptıki bu hükümet ne yapsın..onlar abd'nin uşağıydı ,e o zaman bu hükümette abd'nin uşağı olabilir kimse bir şey diyemez..''

arkadaşlar madem bu hükümeti diğerlerine tercih ediyorsunuz,madem bu hükümet halkın yarısının oyuyla iş başına gelmiş,diğer hükümetlerin arkasında olmayan bir destek varken elinde çeksin resti abd'ye o zaman oylarını değil %50 lere &70'lere kadar çıkartır..

halımızın %90'ı abd karşıtı değil mi..
bu %90'ın içinde %46'da yok mu..
neden korkuyorsunuz eleştirmekten..

esfanu

New member
Bu babasının suçunu ,çocuğuna çektirmeye benziyor biraz.
Türkiyede hiç görülmedi yada ben görmedim,hatadan dolayı istifa eden bir yönetici,bakan,hükümet.
Fakat burdaki olay bir oyalamadır ve bunun anlaşılması maalesef 14 ay geçince yada terörün artık
yeter dedirttiği bir zamana denk gelmiştir.Bu itirafın yapılması bile bence bir sorumluluktur,artık kendi
bildiğimizi yapacağızın bir göstergesidir.Hükümet yada bakan istifa ederse çözülecek bir sorun değildir.
Geçmişten gelen bir ABD yapışkanlığımız yada bağımlılığımız vardır,kuyruğumuz hep eline verilmiştir,
bu her açıdan böyledir(askeri ve ekonomik) ama kuyruğun kurtulmasına az kaldı,sabır sabır.
Babaların günahlarını evlatlarına çektirmeyin,

ya atatürk bile amerikaya sırt çevirememiş siz neyden bahsediyorsunuz...burnumuzun dibine kadar girmişler...silahımızı onlardan alıyoruz(tankımız,uçaklarımız ve daha sayamadığım topuydu füzesiydi ne varsa)kime nasıl rest çekicek çek bakalım görürüm o zaman sizi bakalım sana kim silah satıyor(üretim tehsisinde olmadığına göre iki gün sonra kendi başınızı yersiniz). ekonomiz de borsaya aman yanlış demeç vermeyin yabancı yatırımcı kaçmasın , yoksa özel sektör batar (batarsa batsın be canları cehenneme zaten devletide halkıda bunlar sömürüyor) yok işte ıraka biz girmeliydik yok afganistana niye girdik burakın bunları ya...adamlara bağlanmayı biz zaten taa cumhuriyetin başından beri kabullenmişiz.

QizemLi

New member
169 kişeye takılın siz sırf bu hükümet ver diye. 30000 kişi ne olacak.Sorumluluk sahibi olmayan insanların yorumlarını alın bakalım.. Sanki yılardır terör yok tu.. Sanki daha önce her şey daha iyi de.. Yarın kuzeye ırağa gireclecek profesyonel ordun bile yok.. Kendi sınırlarını koruyamıyosun gelip askerini alıp gidiyolar daha ne bekliyosun diye atıfta bulunuyorsunuz. Bu kadar da kan üzerinden siyaset yapmayın. DSP_ANAP_MHP hükümettin de dibe vurduğu günler APO yu teslim etti size Amerika ne yaptınız. Astınız mı yok? PKK nın yoldaşı polis katili asker katili DHKP_C nin 200 adamını hapisten çıkartıp saldınız. İstifa etseydi MHP o zaman Sezer kafasına attı Anayasa kitabını Ecevitin hükümeti yıkıldı. Sizin savunduklarınız yüzünden geçmişten bu günü kaç tane insan oyuna geldi kaç genç birbirine kırdırldı öldürüldü. Ülke bi adım ileri gidemedi. Millet uzaya çıktı güç iktar sahibi oldu. Siz hala boş tatminlerle kendinizi savunun...Çalışma üretme varmı,yok.
Ordu da silahlar 80 önce sine ait G3 tüfekler var. uçak savarlar orduda 1950 menşeyli daha askerlik yapmamışlar askeri yorum yapıyor ne kadar uyuz bi durum.
Daha biz dürbünümüzü tüfeğimizi üretemiyoruz. Tank fabrikamız yok. Her şey Amerikan malı ıskartası.
Teröristün dünkü itiraflarını okuduysanız görürsünüz bir terörist sırf keskin nişançılık eytimini 1 YIL da alıyor. Sen çiceği burnunda 20 yaşın da askeri sür 2-3 ay eytim ver bunun 1 ayı rahat hazır ol ve aile planlaması eytimi ile geciyor sür dağa keklik gibi vurulsun..Daha dün bir tane asker dağdan düştü şehit oldu. Daha dağda yürümesini bilmeyen adamlar teröriste ne yababilir.
Devletin geri kalmışlığını teknolojik geriliğini iyi insan iyi vatandaş iyi asker iyi bilim adamı yetiştirememişsiniz yıllardır Afrika ülkesi gibi 10 sene de bir darbe yap iktidardan indiremediklerini as üniversitedeki öğrencileri as sonra da sonra da Teröre insan çok verdik de.
Bana diyecekler ki şimdi TSK düşmanı. Değilim askere gideceksiniz ne kadar geri kalmışlığımızı göreceksiniz. İnşallah bu durum değişir bu vatan hepimizin.. Dört tarafı düşmanla çevrili ülkemizin daima kendi savunmaya karşılık vermeye onlar sana kurşun sıkmadan senin düşmanın kafasını dağıtan bi ordun olmalı.
Bi ülkeyi içten bölmedikçe dışardan bişey yapılmaz. Yıllar dır sağçı,solcu alevi, sunni laik antilaik, dinci laik yobaz türbanlı diye ayıranlar bu bölmeyi yapmaya çalışanlardır. Bunu başardıkları an kurbanlık koyun gibi herkes saldıracak etrafımız da ki bütün ülkeler.
20 yaşında gençleri gönderiyor dedin de senin çok sevdiğin başbakan oğlunu askere göndersin ilk önce... askerlik yan gelip yatma yeri değil demekle olmuyo bu işler...
o terörist olcak şerefsizler eğitimi 1 ayda alıyo ama 100-200 şerefsiz alıyo en fazla...
3 ay eğitim alan asker sayısı kaç ? mantıklı düşün biraz... ABnin köpekliği için harcayacağı parayı askerler, ordu için harcasınlar o zaman...
çok biliyosanız siz verin eğitimleri...

Elasis

New member
20 yaşında gençleri gönderiyor dedin de senin çok sevdiğin başbakan oğlunu askere göndersin ilk önce... askerlik yan gelip yatma yeri değil demekle olmuyo bu işler...
o terörist olcak şerefsizler eğitimi 1 ayda alıyo ama 100-200 şerefsiz alıyo en fazla...
3 ay eğitim alan asker sayısı kaç ? mantıklı düşün biraz... ABnin köpekliği için harcayacağı parayı askerler, ordu için harcasınlar o zaman...
çok biliyosanız siz verin eğitimleri...
Çok sevdiğimi kim söyle di sana ? Başbakanın oğlu ÇÜRÜK ÇÜRÜK ÇÜRÜK ÇÜRÜK ÇÜRÜK adamın ne işi var askerde. Sen çürük raporu alabilirmisin TSK dan kaç TabipSubay imazalıyo askeri hastaneden biliyormusun.AB ye ne harçamış arkadaşım teröre harcanan dan 1982 den bu yana 300 Milyar dolar harcanmış terör için nerde yaşayısun sen. AB ekonomik birliktir arkadaşım konuyla ne alakası var. Hİç bir ülkeyi muattap almıyalım Terörist gitsin Ermeni gitsin Rum gitsin bizim adımaza ABD ye AVRUPA ya anlatsın bizi dar görüşler bunlar. Asker meselesine gelince hani bir hikaye vardır 1000 koyun vardır 10 tane aslan anladıysan bu ülkede yetiştirilecek adammı yok..

portiexc

New member
pısırık olduk pısırık, daha bu yönetim zihniyetiyle gidersek şamar oğlanına terfi ederiz

Kaptan007

New member
ELİNİZE SAĞLIK DEVAMINI BEKLERİM

Arkadaşlar Youtobe de dolaşan PKK ve HPG başlığı altındaki propoganda görüntülerinden hepinizi haberi vardır...bunları hacklemek te bize düşüyor Her Türkün vatandaşlık görevi interneti olupta birazcık anlayan lar youtobe ye üye olup bu tür videoları bulmalı...video sayfaların altında FLAG yazan yere tıklayıp..Choose Reason yazılı kutuya tıklayınız en altta HATE SPEECH sekmesine getirin ve altındaki FLAG THIS VIDEO butonuna basın çıkan seçeneğe de tamam dedikten sonra ...bu vatan için ufakta olsa bir şey yapmış olursunuz..ve Tüm üst ve alt hackerlara sesleniyorum bunları yok edin bağlantılarını görüşme gruplarını sayfalarını hacklerseniz Şehitlerimiz Huzur içinde uyuyacak bir nebze olursa...ve gün gelp silah kuşandığımız da Kalleşe son darbeyi vuracağız kanımızın sın damlasına kadar....
ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ.....

HTML