bu cınayete kım seneryo yazacak!!!

SchakaL

New member
sylmz' Alıntı:
adam arkadaşlarıyla balonla çölü geçerken balonda delik açıldı ve tekrar yükselmek için adam kıyafetlerini aşağı attı fakat yeterli olmadı birinin atlaması gerekiyordu ve çöp çektiler ve kısa çöpü çeken aşağı atladı
artık üsteleme bence verılmıs olay yaf ben bıle gec kalmısım ama ii sallladım he:)

gench

New member
kendi tahminimce sölüorum.. çöl sıcağında adam kavrulmuştur sıcaktan dolayı çıkarmıştır üzerindekileri.. 100-200 metre sonra dayanamayıp ölmüştür.. kibrit çöpüne gelince kalıorum işte orda :D yada biras abartalım üzerini o çöl sıcağından etkilendiği için çıkarmış iç çamaşırla kalmış.. 100-200 metre ilerde yerde bi kibrit çöpü gördü hani sihirli lambaya rastlarlar cin çıkar ya :) oda almış eline kaldırmış havaya çöl sıcağı yakmış kibriti ve bi fırtınayla cin gelmiş.. o fırtınayla o ayak isleri de kapanıo ve dileğini soruo.. adam beni burdan kurtar dio, cin de bi şartla dio.. werceksin dio.. adamda düşünmüş ölsemmi versem mii.. adam ok demiş cine.. ama werişioken adam artık bu sıcağa dayanamamış kibritte elinde ölüvermiş :) fıkra gibi oldu ama neyse abartı işte :)
arkadaşlar gözlemledim kıslar girmio fasla buraya o yüzden anlattım böle kusura bakmayın ok :) kibriti hala çözmüş değilim.. düşünmemek en iisi yoksa adam delirir yafs kafayı yer :))

shawshank

New member
Adam cem yılmaz bunlar goradalar 3. element olan ateşi kibritle faaliyete geçirirken logar kıçına tekmeyi vurmuş dünyada çölün ortasına düşmüş ,bu arada atmosferden geçerken kıyafetleri kimyasal olarak yok olmuş ondan giysileri yok ,gora'nın kesilen sahnesi bu

matei

New member
bak kardeş adamlar aslında üç kişi. bunlarpalon turuna çıkıyo. sonra balon çölden geçerken alçaymaya başlıyo. adamlar çakılmamak için herşeyi atıyortlar. ama yinede alçalmaya devam ediyor. adamlar elbiselerini atıyorlar. alçalma yavaşlıyor ama yinede çakılacaklar. tabi bu arada hepsi çıplak kalmış elbiselerini attıkları için. sonra çakılmamak için birisinin atlaması gerekiyor. tabi hiç biri atlamak istemiyor sonra çöp çekmeye karar veriyorlar. kısa çöpü çeken yani senin bahsettiğin rahmetli atlıyor. ölüyor.
diğer iki ibnede yollarına devam ediyor.

ne sıktım ama. vayy beee. bildim mi kardeş...

hhyl

New member
Bu sorunun cevabı genelde balon senaryosu olarak açıklanır. Ama ;
Bir balon neden alçalıp irtifa kaybeder?
a) yakıtı bitmiştir, sıcak hava sağlayan motoru arızalammıştır
b) hava şartları
Her iki durumda da balonun tekrar yükselmesini sağlamanın yolu ağırlık atmak değildir. Bu belki kısa süreli geçici bir çözüm sağlar ancak motoru çalıştıramadığınız taktirde balon inecektir.
Balonun kenarlarındaki kum torbaları(ağırlıklar) kalkışla ilgilidir, ya da ani yükselme durumlarında fayda sağlar.
Anlaşılıyor ki çölde inişe geçen bir balondan atılan ortalama 80kg lık bir ağırlık sonucu değiştirmez sadece zamanını geciktirir.

HTML