BisonCam NB Pro Windows 7 driver lütfen bir yardımcı olun...

exi_26

New member
arkadaşlar laptopuma Windows 7 kurdum ancak web cam driverini bir türlü bulamadım.. cam benim için önemli eğer bulamzsam tekrar xp ye döncem ama win7 dende vazgeçmek istemiyorum..

yardımcı olursanız çok sevinirim...

BisonCam NB Pro...

Fyonb

предате&
şu yöntemi uyguLamayı dener misin..biLgisayarıma sağ tıkLa, özeLLikLeri seç..geLen pencerede donanım'a gir aygıt yöneticisini aç..görüntü aygıtLarı sekmesinin aLtında kameranızı göreceksiniz..kameraya sağ tıkLayın..özeLLikLer ve ayrıntıLar yoLunu izLeyin..çıkan ekrandaki karmaşık rakamLar kameranızın pid kodu'dur..şu şekiLde USB\VID_04F2&PID_05016..siz de kendi pid kodunu yazarsanız buraya ona göre driver arayabiLiriz..

exi_26

New member
şu yöntemi uyguLamayı dener misin..biLgisayarıma sağ tıkLa, özeLLikLeri seç..geLen pencerede donanım'a gir aygıt yöneticisini aç..görüntü aygıtLarı sekmesinin aLtında kameranızı göreceksiniz..kameraya sağ tıkLayın..özeLLikLer ve ayrıntıLar yoLunu izLeyin..çıkan ekrandaki karmaşık rakamLar kameranızın pid kodu'dur..şu şekiLde USB\VID_04F2&PID_05016..siz de kendi pid kodunu yazarsanız buraya ona göre driver arayabiLiriz..
öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederim.. dediğiniz adımları izledim pid kodu USB\VID_0402&PID_5602\5&380DC717&0&1

Fyonb

предате&
öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederim.. dediğiniz adımları izledim pid kodu USB\VID_0402&PID_5602\5&380DC717&0&1
ben teşekkür ederim..ancak vermiş oLduğunuz pid koduna uygun yazıLım sadece xp işLetim sistemLeri için çıkarıLmış..vista driverLarını da araştırdım çünkü bazı yazıLımLar win7 de çaLışabiLiyor ancak vista için de uygun pid koduna yazıLmış kuruLum buLmadım maLesef..buLabiLeceğim tüm kaynakLarı aradım ama sonuç aLamadım maLesef..kusura bakmayın..

exi_26

New member
ben teşekkür ederim..ancak vermiş oLduğunuz pid koduna uygun yazıLım sadece xp işLetim sistemLeri için çıkarıLmış..vista driverLarını da araştırdım çünkü bazı yazıLımLar win7 de çaLışabiLiyor ancak vista için de uygun pid koduna yazıLmış kuruLum buLmadım maLesef..buLabiLeceğim tüm kaynakLarı aradım ama sonuç aLamadım maLesef..kusura bakmayın..
çok teşekkürler uğraştırdım sizi ALLAH işinizi rast getirsin...

sevginfrt

New member
ya arkadaşım aynı sorun bendede var benim cam da arkadaşın gönderdiğiyle aynı bisoncam pid kodu bile aynı. senin en son vermiş olduğun linkten dosyayı indirdim ama zipten çıkarken hata veriyor.allah rızası için tekrar bakabilirmisin.

weyis

New member
hocam aynı sorun bende de var ancak burdaki driverlardan birinci verilen olmuyor ikincinin ise zipi bozulmuş benim ürün kimliği USB\VID_0402&PID_5602&REV_0100 YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

weyis

New member
hocam iki driver buldum sonunda biri win7 uyumlu ama kamerayı ters çalıştırıyor, diğeri win xp uyumlu ama win7 de de çalışıyor isteyen olursa bana tarif edin upload edeyim bi yerlere

societyboy

New member
Bu gönderdiğim Vista Driverlarıdır. Ancak Windows 7'da da kullanılabilir.
Windows 7'a yüklerken ;
1-Dosyaları rar dan çıkartın.
2-setup.exe dosyasını sağ tıklayıp özellikleri tıklayın.
3-Yukarıda "Uyumluluk" sekmesinden "Bu programın çalıştırılacağı uyumluluk modu" yazısının yanındaki kutuyu işaretleyin.(Check edin);
4- Yazının altındaki kutudan Windows Vista'yı seçin. Tamam'ı tıklayarak pencereyi kapatın.
5- setup.exe'yi çalıştırın.

RapisShare'den İndir

Upload.gen.tr'den İndir

NetLoad'dan İndir

oguz5491

New member
Bu gönderdiğim Vista Driverlarıdır. Ancak Windows 7'da da kullanılabilir.
Windows 7'a yüklerken ;
1-Dosyaları rar dan çıkartın.
2-setup.exe dosyasını sağ tıklayıp özellikleri tıklayın.
3-Yukarıda "Uyumluluk" sekmesinden "Bu programın çalıştırılacağı uyumluluk modu" yazısının yanındaki kutuyu işaretleyin.(Check edin);
4- Yazının altındaki kutudan Windows Vista'yı seçin. Tamam'ı tıklayarak pencereyi kapatın.
5- setup.exe'yi çalıştırın.

İndir
paylaşımın için saol ama dosyayı burdan indiremiyorum.dosya şuanda özel olarak ayarlanır diyo ne anlama geliyo bu
This file is currently set to private.