bir yol boyu şizofren

gorkie

New member
yazdığım yazılardan biri sadece. İlk defa Hackhell'da veriyorum... Umarım beğenirsiniz

Bir Yol Boyu Şizofren
Dünyada herkese bir yer var. Herkes ne kadar kalabalık içinde yaşıyor. Ne kadar da zevkli kalabalık içinde yaşamak. Aralarına karışıyorum. Bu sokak çok kalabalık. Etraftan insanlar geçiyor ve ben onları seyrediyorum. Buradan geçmek, sokağın öteki yakasına ulaşmak zorundayım. Benim de kalabalığa üye olmam bundan. Mülteci gibi hissediyorum kendimi. Ben siz değilim… diyorum ve başımı önüme eğiyorum. O kadar çok insan var ki etrafımda, Yaşamım boyunca nefeslerini hissettiğim yüzler bu kadar çok olamazlar. Yabani hissediyorum kendimi ve iyice eğiyorum başımı. Ayak uçlarıma bakıyorum ve en son gördüğüm yüzleri hatırlıyorum. Demin gördüğüm kız ne kadar da hoştu oysa. Kaldır başını ve bak etrafa. Evet zor olmamalı ama yapamıyorum…

Benim ise kimsem yok puslu havaların ekşimsi ürkekliğinde. Ekşidikçe hayatlar bende puslu bir havaya bürünüyorum... Sen ise karşımda benim 'ben' olmadığımı söylüyorsun! Nasıldır bir yaşam sahnesinde perde kapanıncaya dek oynamak bilir misin? Bilir misin yalancı insanların sana gülerken ne düşündüklerini? Elimi tutan sevgili, şu an elimi tutarken beni düşünür mü dersin? İyi zaman geçirdiğimiz insanlar beni hatırlar mı dersin? offfff Çok daldım hayallere ama hayır! Kurtulmak istemiyorum... Hayalimde yarattığım bütün kurgusal yaşamlar gibi değilsiniz hiç! Hiç birisi siz olamaz. Hiç biriniz de o! Acaba bende kimi görüyorsun? Eski sevgilini mi? Sana acı çektireni mi yoksa mutluluk vereni mi? O kadar yorgunum ki cümleler kurarken yoruluyor çenem. Gerçeği göstereceğim diye ağrıyor yanaklarım gülmekten... Çok mu gülümsüyorum insanlara?... Sadece tek bir sey: Ben bu kadar hayal içinde yaşarken sor bir kendine, Niye? Niye ben bu kadar hayal kuruyorum, gerçek dünyada yaşamak varken?

Yolun sonuna geldiğimde duruyorum. Arkama bakma isteği… Olmuyor. Başımı tekrar önüme eğip yürümeye koyuluyorum. Tekrar…
Hayat’a
Ya da hayal dünyama…

Görkem Çakın

__ela__

şizoҒгєη сαdı
yüreğine sağlık çok güzel ve içten olmuş...devamını beklerim...mutlaka:goz: demek haytta benden başka şizofrenler de varmış:melek

__ela__

şizoҒгєη сαdı
insanlardan kaçmak en güzel şey bazen ve en kolayı...çünkü duvarlarla konuşmak bi çok insanla konuşmaktan daha kolay...ama herşeye rağmen dışarı atmak lazım kendini...bak şimdide sıcaklar iice geldi evde durulmaz artık:melek

яєℓαχℓιƒє

KaFaSıNa GöRe
teşekkürler güzel olmuş

gorkie

New member
insanlardan kaçmak en güzel şey bazen ve en kolayı...çünkü duvarlarla konuşmak bi çok insanla konuşmaktan daha kolay...ama herşeye rağmen dışarı atmak lazım kendini...bak şimdide sıcaklar iice geldi evde durulmaz artık:melek
:D tam da konuşulcak bi konu ama en iyisi evet dışarı çıkıp birazcık güneşin tadını çıkartmak ya da akşam üstünün o tatlı serinliğinde hanımeli kokusunu içine çekmek... Bi de deniz kenarında yaşıyorsan keyfine diyecek yok doğrusu... insana da fazla gerek yok

Gєηco

Altın Üye
Sadece tek bir sey: Ben bu kadar hayal içinde yaşarken sor bir kendine, Niye? Niye ben bu kadar hayal kuruyorum, gerçek dünyada yaşamak varken?
burasok iyiydi ellerine sağlık

fare_07

**forum haşeresi**

desphg

New member
bir saroun kendinize yolun hangi tarafındasınız diye .....
yolun bir tarafında yapmacıklik iğrenç ileşkiler yalan dolannn vs......
diğer tarafta sessizlik kafanı öne eğ ve devam et yürümeye ..
etrafındaki insanlara aldırma onlar yok zaten yolun öbür tarafındalr zaten onlar bizi ilgilerdirmiyorlar.....

yüreğine sağlık

gorkie

New member
bir saroun kendinize yolun hangi tarafındasınız diye .....
yolun bir tarafında yapmacıklik iğrenç ileşkiler yalan dolannn vs......
diğer tarafta sessizlik kafanı öne eğ ve devam et yürümeye ..
etrafındaki insanlara aldırma onlar yok zaten yolun öbür tarafındalr zaten onlar bizi ilgilerdirmiyorlar.....

yüreğine sağlık

yolun hangi tarafında olursak olalım kendimizi bilmek de önemli, yalan dolanın içine sarmalanmadan kurtulmayı bilmeli ve dedğin gibi ilgilenmessek onlarla belki bir yararımız dokunur...

seninde yüreğine sağlık

gorkie

New member
Bir ev dolusu şizofren

'dört duvar içinde sıkıldıkça kendimi diş macunu gibi hissediyorum ortasından sıkılmış, herşey dört duvar içinde, dört yanım söbe! Zamanın bilmem ne zamanında benim bildiğim şeyleri o zaman gelince hatırlayacağımı sanmıyorum.' kanapeye uzanıyorum, ayaklarımı duvara dayadım. Bir fincan kahve bir tabak ordrv keyif, ben sıkılıyorum
Belki bunları düşünüyorum. Dışarısı daha canlı belki, çıkmak istemesem de dışarıyı düşlüyorum. Nedenim yok. Eve bağlı değilim. Bir sakatlığım yok ama dışarı çıkıp dolaşana kadar evde bi ton yeri gezdiğimi düşleyebilirim...
Yoksa fazla mı hayal kurdum yine... Sanırım abarttım...diyip ayakkabılarını giydi ve kendi duvarlarından kurtulup biraz nefes almaya çıktı...

C€yL!nN

New member
Bilir misin yalancı insanların sana gülerken ne düşündüklerini? Elimi tutan sevgili, şu an elimi tutarken beni düşünür mü dersin? Acaba bende kimi görüyorsun? Eski sevgilini mi? Sana acı çektireni mi yoksa mutluluk vereni mi?
<<bazen dört duvarlara sığamayıp kendimi dışarı attığımda dört duvarın daha samimi olduğunu düşünüyorum...>>

emeğine sağlık....

HTML