Bir Nefeste dr.

Hyperion

Rally Art
Doktor Civanım Cs Sarmıyo Napalım :D

icemen

New member
Genel bi mutluluk olmadığı gibi genel bi mutsuzluk da yok. O' nunla mutlu olmak da geriye kalan mutsuzluğuma ağır basıyor. Yani mutluyum. Mutluluk Umudu da birlikte getiriyor. Al! sana bir de (U)mutluyum.
İyi geliyor, güzel rüyalarla uyanıyorum hatırlamasam da rüyalarımı. Olası hayâller kuruyoruz(m)

icemen

New member
Google çare olmuyor derdime. Evet ben de cümle yazarak aratıyorum. "Ne kadar sevmiş olabilirim?" diye yazıyorum "İstiklal caddesi kadar" diye cevap veriyor google. "Okyanusları dolduran gözyaşları mı? diye yazıyorum, "Sen Nehri" diye cevap veriyor.
"Sen" Nehri ha!
Akıntıya kapılıp gideyim mi? yoksa akıntıya karşı mı yüzeyim? diye yazıyorum. "akıntıya kapılırsan geriden gelen bütün acıların, sevinçlerin, en büyük aşkların, gözyaşlarının arasına karışıp boğulacaksın. akıntıya karşı yüzersen suyun kaynağına, en saf haline gideceksin acıyı, üzüntüyü, sevinci, aşkı bilmeyeceksin. henüz yazılmamış romana, yaşanmamış aşka ulaşacaksın. ne var ki bu çok basit değil. Sadece akıntıya karşı değil, üzerine üzerine gelen yaşanmışlıklara karşı da mücadele vereceksin." diye cevap veriyor. Anlaşıldı google. senin de yavşaklığın üzerinde bugün. "Sen" Nehrinin haritadaki yerini gördüm vazgeçtim. Gidiyorum şimdi, İstiklal caddesini ölçmeye.
Ölmüyorum, sadece gözümü dinlendiriyorum.​

Mayhoş

mayhoş
Bu uzun saçlı yeni mahluk da çok olmaya başladı artık. Nereye gidersem gideyim karşıma çıkıyor. Hep peşimde. Bundan hiç hoşlanmıyorum. Hava bugün bulutlu. Rüzgar doğudan esiyor.

Sanıyorum bizi yağmurlu bir gün bekliyor. Bizi mi dedim? Bu kelime de nereden çıktı? Ha, tamam hatırladım; o yeni mahlûk kullanıyor bu kelimeyi.

Mayhoş

mayhoş
Sözü yeniden Nitzsche'ye bırakalım:
Bilginin her türü ıstıraptan gelir. Sefahat, duraklamak ve geriye bakmamak eğilimindedir, oysa acı hep nedenleri sorar. İnsan ağrılarda incelir. Sürekli kurcalayan, törpüleyen acı, ruhun toprağını altüst eder. Yeni düşünce meyveleri için gerekli havalandırmayı sağlayan da bu altüst oluştur

Umutsuzluk her yanı kuşattığında, umudun vakti gelmiş demektir.
:)

icemen

New member
Her şarkıyı kendime uydurmaya çalışıyorum, en hareketlisinden en slowuna... "Vay be! aynı ben" diyorum. Söz beste başkasına ait, yaşaması bana...

icemen

New member
Sevmenin sahiplenmek olduğunu öğretmişlerdi ama sahiplenmenin sevmekle alâkası olmadığını şimdi farkediyorum. Sana ait olmayan ve asla olmayacak olanı saniplenmenin karın ağrısından başka bişey vermediğini farkediyorum. Bilerek ve isteyerek yapmıyorum bunu. Karşı duramadığım bir his bu.
Sevmek mutlu olmasını istemekse, her kararının arkasında durmak demekse, bunu yapmayalım hiç geri gelmeyeceğini bilsem de...
"Hayâllerim" kelimesine hiç bu kadar düşman olmamıştım.
Redd-i Veda

icemen

New member
Uyku mahmuruyum sabah saat 5 küsür. Sabah ezanı okunuyor işte. Hava henüz aydınlanmamış pencereden dışarıya bakıyorum 3-5 köpek havlayarak koşuyor, yıldız görünmüyor demek ki bulutlu hava. Annem kaloriferi kapatmış üşüyorum, Ekranın parlaklığından gözümü tam açamıyorum ama uyku sersemi birine nazaran algım da oldukça açık. 1 saattir tekrar uyumamaya çalışıyorum. Rüyamda kızıyordun bana nedenini bilmiyorum. "Ama..." diyip duruyorum işaret parmağımı göstererek hani izah pozisyonu alıyorum öyle düşün. Uyandım. Tekrar uyuyamıyorum da rüya devam etmesin diye.

icemen

New member
Sürekli aynı kelimeyi tekrarlarsan bi süre sonra o kelime anlamsız gelir ya, hayat da öyle... Sürekli aynı hayatı yaşayıp duruyorum, anlamsızlaşıyor... Yarını düşünürken bugünün yanına "virgül" koyup düşünüyorum. Bir parantez, ünlem, nokta yok. Varsa yoksa virgül ve soru işareti. Hayat noktalama işaretlerinden ibaret.

icemen

New member
Üzülme der Mevlana ve devam eder;
Bir yandan korku bir yandan ümidin varsa iki kanatlı olursun...
Tek kanatla uçulmaz zaten.
Sopayla kilime vuranın gayesi kilimi dövmek değil, kilimin tozunu almaktır.
Allah sana sıkıntı vermekle tozunu, kirini alır.
Niye kederlenirsin?
Taş taşlıktan geçmedikçe parmaklara yüzük olamaz...
Yüzük olmak dileyen taş, ezilmeyi yontulmayı göze almalıdır...

icemen

New member
Yalnızlığı sever misiniz? diye bi soru gördüm biyerlerde. Cevap verdim hemen "Ben değil, yalnızlık sever beni hiç ayrılmaz yanımdan" dedim. Düşündüm de yalnızlık kadar "Özlem" de seviyor beni. Arada bi uzaklaşıyor sonra yine dönüyor. Yapamıyor bensiz kerata. Kapıdan kovsam bacadan giriyor.