bilgisayarın ön taraftaki kulaklık ve mikrofon girişi calışmıyor

kral_tek59

New member
bilgisayarın ön taraftaki kulaklık ve mikrofon girişi calışmıyor

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows 7
Sistem Özellikleri:
aidata

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506; Creative AutoUpdate v1.10.10)

formattan sonra oldu hoparlörden ses gelirken kulaklıktan gelmiyor lütfen yardım

cuteftp

New member
Donanımın kablosu çıkmış olabilir.
Kasayı açıp kontrol etmeniz gerekmektedir.
Kablo anakarta bağlı mı?
Format sonrası böyle bir sorun olmaması gerekir.
Eğer varsa Onboard Ses Kartını seçmek gerekebilir.
Hoparlör ve ses ayarları altında.
Başka bir şey yapmamışsınızdır umarım.

_TozKoparaN_

Altın Üye
eğer ana kartın asus'sa win7'yi bırak derim aynı hata bende de var

bi ara xp'deyken olmuştu bios'tan hallettim ama win7'de o da yemedi ...

adensar

New member
Win 7 kullandığını belirtmişsin. Şunu denedin mi?

Sistem saatinin yanındaki hoparlör ikonuna sağ klik yapıp; "kayıttan yürütme aygıtları" nı seç. Açılan pencerede "Hoparlör"ü çift tıkla. Açılan pencerede "özel" sekmesi altında ön panel ve mikrofon için switch seçenekleri var. Onları işaretle.

Sorununu çözer diye düşünüyorum. Kolay gelsin.

kral_tek59

New member
arkadaslar sorun cozumleme ıcın yardımcı oldugunuz ıcın tesekkur ederım ama gerek kalmadı tekrardan xp ye döndüm ve sp 3 ü yükledim ama heğinize teşekkür ediyorum

aegis44

New member
Win 7 kullandığını belirtmişsin. Şunu denedin mi?

Sistem saatinin yanındaki hoparlör ikonuna sağ klik yapıp; "kayıttan yürütme aygıtları" nı seç. Açılan pencerede "Hoparlör"ü çift tıkla. Açılan pencerede "özel" sekmesi altında ön panel ve mikrofon için switch seçenekleri var. Onları işaretle.

Sorununu çözer diye düşünüyorum. Kolay gelsin.
dostum aynı problem bende de olduğu için yazdıklarını denedim.
benim windows ingilizce. sağ alt köşedeki hoparlöre tıkladıktan sonra "playback devices"ı tıklıyorum. orda da "speaker"ı tıkladığımda açılan pencerede 4 sekme var. bunlar: "general","level","enhancements" ve "advanced". bunların hiçbirinde de ön panel için switch yok.

"speaker"ı ilk tıkladığımda açılan pencerede "jack information" yazısının altında "rear panel 3.5 mm jack" yazısı var. sorunu çözmeye çok yaklaştım. lütfen bi yardım...

cuteftp

New member
dostum aynı problem bende de olduğu için yazdıklarını denedim.
benim windows ingilizce. sağ alt köşedeki hoparlöre tıkladıktan sonra "playback devices"ı tıklıyorum. orda da "speaker"ı tıkladığımda açılan pencerede 4 sekme var. bunlar: "general","level","enhancements" ve "advanced". bunların hiçbirinde de ön panel için switch yok.

"speaker"ı ilk tıkladığımda açılan pencerede "jack information" yazısının altında "rear panel 3.5 mm jack" yazısı var. sorunu çözmeye çok yaklaştım. lütfen bi yardım...
Senin Windows Eng ama? Win7 mi?

_TozKoparaN_

Altın Üye
dostum nası da üstüne denk geldim şaştım valla

ama olayı çözdüm benim ses kartı driverı xp ile uyumluymuş ki orjınal cd ama win7'de işe yaramıyor o dirver
ancak win7 sürümünü indirip kurdum ve canavar gibi çalışmakta şu an .

tavsiyem win7 uyumlu driverı indirip tekrar kurman .

ASDFFFaddw

New member
kral_tek59 biliyorum bu cevabı 2010 da cevap vermişşiniz .Bu mesajı görmeye de bilirsin . Ben bilgisayarımı xp den win 7 ye farmatladım ama ön jaklar çalışmaz oldu ve REALTEK HD AUDİO YÖNETİCİSİ
bilgisayara kuramıyorum LÜTFEN ACİL YARDIM ET LÜTFEN ...
YİDENE TEŞEKKÜRLER :)
:( :(

ASDFFFaddw

New member
kral_tek59 biliyorum bu cevabı 2010 da cevap vermişşiniz .Bu mesajı görmeye de bilirsin . Ben bilgisayarımı xp den win 7 ye farmatladım ama ön jaklar çalışmaz oldu ve REALTEK HD AUDİO YÖNETİCİSİ
bilgisayara kuramıyorum LÜTFEN ACİL YARDIM ET LÜTFEN ...
YİDENE TEŞEKKÜRLER
:001_unsure: :001_unsure: :001_unsure:

delici33

New member
aynı sorun benim masaüstü pc de de var.ama ben formattan sonra falan değil en baştan beri böyle.Ön tarafta tümleşik bir şekilde 2 USB ve yanlarında kulaklık ile mikrofon girişleri var.USB girişleri çalıştığı halde kulaklık ve hoparlör girişleri çalışmıyor.Ne XP'de ne de WİN7 de. Ayrıca bilgisayarda bi onboard ekran kartı birde kendim aldığım nvidia harici ekran kartı var.Nvidia çalışıyor ancak onboard olanı ne yaptıysam çalışmadı.BİOS ayarlarından kontrol ediyorum aktif gözüküyor ancak kabloyu takınca ekrana görüntü vermiyor.ANAKARTIMIN MODELI: ASUS P5KPL-VM:cursing::cursing:

prof__unal

New member
ana kartın dreverlarını yukledınız mı ? xp den wın 7 ye denerken butun draverlar değişiyor öncelikli olarak win 7 uyumlu anakart ve ekran akrtı draverlarını ındırmenız ve kurulumdan sonra yuklemenız gerekır :)

delici33

New member
ana kartın dreverlarını yukledınız mı ? xp den wın 7 ye denerken butun draverlar değişiyor öncelikli olarak win 7 uyumlu anakart ve ekran akrtı draverlarını ındırmenız ve kurulumdan sonra yuklemenız gerekır :)
yaw asusun resmi sitesinden bütün driverleri indiryorum(ekran driveri dahil) hepsi kuruluyor bi sıkıntı çıkmıyor ancak ekran driverini yüklemek istediğimde bu cihazda bu donanım yoktur diyor.Lan nasıl yok var işte var anasını satim orda duruyo işte :cursing::cursing::cursing::saskin

delici33

New member
yalnız şöyle bir durum var.yüklenmemiş driverler arasında hiç driver görünmüyor.yani hepsi yüklenmiş.Ayrıca VGA kablosunu taktığımda ekran gelmiyor.Yani ekranın ortasında "VGA kablosunu takın" tarzında bir uyarı oluyo kablo takılı olmadığı zaman, kabloyu taktığımda o uyarı gidio ama ekran gelmiyor.Simsiyah kalıyor öyle.Şimdi şunu sormak istiyorum.Driverini yüklemesekte kabloyu takınca ekranın gelmesi gerekmezmi?