bişi sorabilirmiyim??

St.AnGeR

Document Visor..
ist deysen istersen pitbul yawrusu werebilirim..
yada istersen 3 yashnda sibirya huskysi.. :) ama bu tip sheyleri duyurulara achmayalım pls..

Aslnda Pets die bi bölüm achılabilr bencede ii olr gby geldy..

Kasırga61

New member
caracedi' Alıntı:
kasirga61' Alıntı:
arkadaşım bende köpek hastasıyım bende sevinirim böyle bi bölümün açılmasını en son ki köpeğim bi pitbuldu.sen köpek almak istiyorsun ama sana önerebileceğim köpek için bana bilgi vermen gerek, mesela evde bakıcaksan sivasa kangalı almaman lazım çünkü o köpeğin ayağı toprağa basmalı.Evde küçük çoçuk mu var o zaman insan canlısı bi köpek alcaksın misal alman kurdu vs....

bunlarda benim zamanındaki köpeklerim, ama pitbulumun yok malesef verdim onu zaten uhuhuh

arkadaşım öğrenciyim yani öğrenci evinde kalıyorum.evde beslicem.benim takıldığım ve bilmediğim bazı noktalar var mesela wc alışkanlığı nasıl verilir???
hayvan max kaç gunluk-haftalık ken falan alınabilir??alışkanlık edindirebilmek için en uygun yaşı kaçtır mesela??bunlar kafama takılıyo ozelliklede wc muhabbeti..ozon mu ozzon mu ne warmış?bi sprey onunla alışkanlık kazandırıyomuşsun ama bilmiyorum işte tam olarak.
evde kalıyorsan sana insan canlısı ve büyümeyen cins köpeklerden öneririm yani,pitbul sivas kangalı, gibi cinslerden uzak durmanı öneririm.Alman kurdu al dicem ama onlarda büyüyorlar ama çok iyi söz dinlerler ve insan canlsıı hayvanlardır

bildiğim bi kaç şeyi paylaşıyım

1-misal köpeğin bulunduğu ortamı pisliyor dimi---o zamn köpeğin kulağından tutup yaptığı pisliği ona koklatacaksın bunu bi kaç kere tekrarlaman gerekir.benim pitbulum tuvaleti gelince kuyruğunu yere vururdu ve dışarı çıkartrırdım öyle dışarda ederdi.

2-köpeğinin senin sözünü dinlemesini istiyorsan--- köpeğine patronun kim olduğunu öğretmen lazım gerekirse dövüceksin tokat atıcaksın.

3-köpeğinin yalnız senin sözünün dinlemesini istiyorsan--- küçük yaşlarda kimseye sevdirmiceksin ve senden başka kimseye besletmiceksin ( bu alışkanlıkla dışardan verilen her yemeği yemez ve başka kişiler tarafından zehirlenme riski azalır)

4-köçpeğinin vahşi olmasını istiyorsan--- köpeğini bi kaç gün dışarı çıkarma kulubesinin içinde ışık almayan ortamda kalsın hiç sevme köpeğiğni yalnız yemek ver ve yanından çık, bunu bi kaç kez devam ettir, kulağını kesip yedirmeklede asabileşiyorlar.

arkadaşlar ben böyle bildiklerimi paylaştım ama beni sakın yanlış anlmayaın yani ben köpeklere zulmetmem, köpek dövüştürnlere de karşıyım...

caracedi

New member
tesk ediyorum arkadaşım hem bilgiler için hemde hayvanlara zulmetmediğin için:)
ben bole kaniş cinsi kıvır kıvır tuyleri olan ufak hayvanları pek sevmiyorum ama ewde de diğerlerini tavsiye etmemişin.bakayım ya öğreneceğim çokk şey var galiba:(

st.anger kardeş tesk ediyorum ama ben tırsıyorum o hayvandan yaw ısırır mısırıs milleti kötü olurum:)

Kasırga61

New member
caracedi' Alıntı:
tesk ediyorum arkadaşım hem bilgiler için hemde hayvanlara zulmetmediğin için:)
ben bole kaniş cinsi kıvır kıvır tuyleri olan ufak hayvanları pek sevmiyorum ama ewde de diğerlerini tavsiye etmemişin.bakayım ya öğreneceğim çokk şey var galiba:(

st.anger kardeş tesk ediyorum ama ben tırsıyorum o hayvandan yaw ısırır mısırıs milleti kötü olurum:)

evet arkadaşım bende ufak tefek süs köpekerini sevmiyorum, köpek diyince kocaman olcak birazda yırtıcı...

arkadaşlar sanırım böyle bir bölüm açılacak ama kesın değil!

HTML