Baykal iktidar olsun intihar etmezsem namerdim

LaNgHaWiL

New member
Baykal iktidar olsun intihar etmezsem namerdim

CHP'li muhalifler Bostancı Gösteri Merkezi'nde bir araya gelerek gövde gösterisinde bulundu. Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı toplantıda Hikmet Çetin, Onur Kumbaracıbaşı, Gürbüz Çapan gibi bir dönem CHP'de etkili olmuş isimler yer aldı.

CHP'li muhalifler, Bostancı Gösteri Merkezi'nde gövde gösterisi yaptı. Geceye (soldan sağa) Hüsnü Okçuoğlu, Hikmet Çetin, Mehmet Moğultay, Onur Kumbaracıbaşı ve Gürbüz Çapan gibi isimler katıldı.

Toplantının en dikkat çekici konuşmasını ise eski Adalet bakanlarından Mehmet Moğultay yaptı. CHP'nin yapay propagandalarla oy toplamaya çalıştığını söyleyen Moğultay, "Bugün ülkeyle ilgili tek projeleri var mı? Öyle şeriat geliyor safsatalarıyla Meclis'e girilmez." dedi. Baykal'ın ülkeyi yönetmek istemediğini de savunan Moğultay ekledi: "Baykal iktidar olsun, intihar etmezsem namerdim."

Önceki akşam Bostancı Gösteri Merkezi'nde düzenlenen toplantıya eski yöneticilerin yanı sıra CHP'nin Kartal, Tuzla, Kadıköy, Ümraniye ve Beyoğlu gibi ilçe teşkilatlarında görevli partililer katıldı. Alkış ve tezahüratlar arasında kürsüye çıkan Mehmet Moğultay, CHP ve Deniz Baykal'a yüklendi. CHP'de parti içi demokrasi olmadığını, milletvekili listelerinin Baykal ile bir yardımcısı tarafından hazırlandığını söyleyen Moğultay, "Bu hareketimiz belki de lider oligarşisine son verecektir." dedi. Birleşme, bütünleşme safsataları ile Meclis'e girilemeyeceğini ifade eden Moğultay, CHP'nin temmuzdaki seçimlerde en fazla 90 milletvekili çıkaracağını savundu. Moğultay şöyle devam etti: "Öyle 'şeriat geliyor' safsataları ile Meclis'e girilmez. Bu bir safsatadır. Baykal'ın amacı ülkeyi yönetmek falan değil. Sorumluluk almaktan kaçar. Soruyorum: CHP'nin ülkeyle ilgili bir tek projesi var mı? Baykal her seferinde erken seçim ister ve yenilir. Şimdi de yaptığı sayılı icraatlardan biri erken seçim istemek oldu; çünkü yenilgiye doymuyor."

İktidar olmak için 276 milletvekili çıkarmak gerektiğini hatırlatan Moğultay, "CHP bugün demokratik olmayan, halka bütünleşmeyen, faşizmden medet uman bir anlayış içerisinde. CHP bütün yalan dolanlarla iktidar olacağını söylüyor. Baykal iktidar olsun, darağacı kurup intihar etmezsem namerdim." diye konuştu. DSP ile yapılan güç birliğinin de başarı getirmeyeceğini iddia eden Moğultay, "Bülent Ecevit'in sağlığında bile yüzde 1 oy alamamış parti ile birleşme mi başarı getirecek?" diye sordu. Moğultay, CHP örgütlerinin istemesi durumunda milletvekilliğine aday olacağını da açıkladı

http://www.zaman.com.tr/webapp-tr/haber.do?haberno=546050

Leke

Altın Üye
Güzel demekki CHP meclise girince baya bir intihar artışı olacak .
:D

Cybermsn

New member
Chp anca akpye köstek olur zaten yaptıkları tek şey Akp ne derse tam tersini yapmak Dsp le değil Tüm Partilerle ilişkiye girse(Birleşse) millet İnadına Yine Akp'ye oy atar.Bu senede Akp iktidar 2012 yılına kadar Deniz Baykal ölürse Belki bi şansı olur chp nin muahahaha

araghorn-g

Pentaxian
intihar etmez bunlar. Baykal iktidar olamayacak ama hadi oldu diyelim, çıkıp intihar mı edecek. Nerede öyle yürekli adam.

Virus

New member
bencee ne olursa olsun baykal iktidar filan olamaz bikere yaptığı bişii yokki tek yaptıığı sağa sola laf yetiştirmek diğer partilere kulp takmak bölee biride iktidar olcaana hiç olmasın daha iyi..!

free!

artık yok...

Bonasima

New member
Arkadaşım AKP bütün yasaları kendimi çıkardı sanıyorsun sen öyle bir şey olabilirmi sayısal olarak imkansız zaten .Onlar işlerine geldimi ahbap olmasınıda biliyorlar ne yasalar çoktı ortak kararlarla ama işlerine gelmedimi CHP tu kaka zaten memlekette savaş çıksa onunda suçlusu CHP olacak muhalefet olacak onların gözünde yöneten değil yani onların hiç suçu yok dimi. :goz:

_ceylin_

New member
zat-ı şahanelerini doğdum doğalı tanırım milleti ayakladırmaktan başka bir iş yaptığını anımsayamadım :))))

ylcaks

New member
Yazılanları çarptırmayın zaten sizin en iyi yaptığınız şey.
Konuyu açan arkadaş chp iktidar olsun intihar etmessem diyo sen chp meclise girerse intihar sayısı artar diyosun diğerleride destek veriyo. Ya yazıları okuyun yada yorum yapmayın Çapulcular. Sessiz çoğunluğun sesine az kaldı İnadına AKP

Terrible T

New member
İntihar edecem diyen dostum,böyle iddalı konuşma ve sıkma sen tatlı canını iktidar filan olamazlar.Sorun yok yani.

GANDALF383

New member
iktidar olmazlar diosunuzda akp mi olsun iktidar genç partimi hangisi 1 konuda birleşmezsek iktidar kim olursa olsun ülkeyi................... :D

ankaragücü

New member
ankaragucunun amigosu ali abi basa gecse hiç prob kalmaz
aliimdat;arkadaslar avrupa birligine giriyomuyuz lay lay lay lay laaaaaaaaaaaaayy :D

bosver

New member
muhaliflerin hepsi CHP'nin önde gelenleri. Deniz BAykal'ın etrafında birkaç şakşakcıdan başka kimse kalmamış. Her gün esski CHP'lilerle ilgili yeni haberler okuyoruz. Bir partinin ve liderinin ben ne yaptım veya biz nerde yanlış yaptık diye kendini sorgulaması gerek. gördüğüm kadarıyla CHP artık ne Atatürkçülerin ne solcuların ne de halkın partisi. CHP sadece Baykal ve birkaç yandaşının partisi. benim için sorun yok.böylesi daha iyi.

HTML