Basit bir Resim Upload Sitesi yapmak istiyorum. Yardım?

I_PeNTaGRaM_I

New member
Arkadaşlar resimlerimi farklı sitelere yükleyip forumda vs.. kullanmak yerine, ücretsiz host veren bi siteye kendi kullanımım için basit bir Resim Upload Sitesi kurmak istiyorum. YArdım edebilecek var mı? Kodları fln. verebilir misiniz?

I_PeNTaGRaM_I

New member
Hee hee neredeyse 2 sene geçmiş konuyu açalı.. :)

Nasıl göründüğüne buradan bakabilirsiniz: Demo

Nasıl yapıldığına gelince:
Çok basit şekilde anlatmaya çalışacağım.

1) Önce http://www.250mb.info/ vb. siteden ücretsiz alan edinin.
2) Bir ftp programı indirin. Örn; FTPBrowser, kurulum istemiyor bu.
3) Sonra bu linkteki: http://www.scriptcv.com/indir/919Huntraser~.rar
dosyayı indirin ve içindeki; resimler, ekler ve images klasörlerini hiç değiştirmeden, ftpbrowser yardımıyla alanınıza (örn, deneme.250mb.info) içindeki htdocs klasörünün içine kopyalayın.
Not: index.php dosyasını düzenledikten sonra onuda aynı yere kopyalıycaz.
4) Şimdi index.php dosyasını notpad ile açalım. Burada gerekli değişiklikleri yapıcaz.
(Site ismi, siteye özgü resim istersek eklentiler ekliycez.)
şimdi vereceğim ipucu ile her türlü değişikliği kendiniz yapabilirsiniz;
Notepad'in içinde Ctrl+F kombinasyonu ile değiştirmek istediğiniz şeyin ismini yazın ve bulduğunuz yeri kafanıza göre isimlendirin.
index dosyası hazırsa onuda sitemizdeki htdocs klasörünün içine upload edelim.
5) Gelelim sitemizin resmini değiştirme işlemine. Bu çok basit. Sitemiz için .png uzantılı bir resim oluşturalım ve bunu, sitemizin içine upload ettiğimiz images klasörünün içindeki backup.png ile değiştirelim. Hepsi bu.
6) Sitemiz hazır. Resim yüklemeye başlayabiliriz. :clap
Alıntı değildir, döküman bana aittir.

Script HAkkında Ek bilgi:
Yapımcının açıklaması:
1-yeni1 tema daha eklendi turuncu tonlarindan olsuyor. 2-yeni temayi ayarlar.asp den turuncu veya mavi yazarak degistirebilirsiniz. 3-ayarlar.asp eklendi.tum ayarlar burdan artik 4-tum kodlar temalara gore duzenlendi ve bir suru hata giderildi. 5-admin paneli gelistirildi. 6-tum dosya vb resimler admin panelidne gozukuyor.tum bilgilerine bakabiliyorsunuz.isterseniz sile basarak silebiliyorsunuz. 7-exe dosyalari konmuyordu upload edilmiyordu bu duzeltildi. 8-tum aciklamalar yapildi.hersey yeniden gozden gecirildi. 9-cogu fazla kod temizlendi ilk yaptigim 2.0 yayinlamadan 400kbydi temizleyince 230kb oldu. not=tum ayarlar.asp den yapabilirsiniz. yanliz admin panelindeki upload yolunu dizinayarlari.asp den yapmaniz gerekmektedir. ayrica boyut ayari yukle.hunt.asp nin icinde maximumfilesize = 1024000 yazan yerden degistirebilirsiniz. isallah yeni surumde bunlarda ayarlara konacaktir.

WikitaKiki

New member
Eline koluna parmaklarına gözleri ne saglık valla cok işime yaradı...

Ben size daha iyi bir ücretsiz hosting firması veriyim . www.987mb.com adamlar 40 gb alan veriyolar . Aylık bandwith 600 gb :D

I_PeNTaGRaM_I

New member
Eline koluna parmaklarına gözleri ne saglık valla cok işime yaradı...

Ben size daha iyi bir ücretsiz hosting firması veriyim . www.987mb.com adamlar 40 gb alan veriyolar . Aylık bandwith 600 gb :D
Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.. :melek Verdiğin siteyide boş bi zamanımda inceliycem..
Forumda geyik içerik çoğaldığı için inadına böyle konulara yöneliyorum.. :vur

uqur17

New member
Kardeşş bn yapamadmm ya rica etsem resimlerle anlatsan mümkünse ftp programını kullanımını siteyii actım acmasınaa ama o dedın dosyayı ona yukleyemıorm ltfnnn yardımm...!!!!!!!!

bilal44

New member
arkadaşım burda resimler yüklenmiyor neden seninkindede link vermiyo bizi mi kandırıyorsun sen hadi bir yardım :(]

Hell

Başarıda bir sanattır.
uygun fiyatlara yardımcı olabilirim :)