Bahçeli partinin imamını niye kovdu

By_SEKOPY

_C*_Özel Harekat_
Süper Moderatör
bu ülkede insanın namaz kılmaması veya cuma ya gitmemesi kabahat haline getirilmek isteniyor O Bahçeli İle Allah arasında.Bence efendi bir insan .Evet cuma ya gitmiyorum dese tu kaka sın mı diyeceksiniz.Belki Cuma da sizin gibiler le bir arada olmak istemiyorda olabilir.Haklıdır da
Sizin gibiler dedigin kim merak ettim ben....

Namaz kilip kilmamasi onemli degil... Hic kimseyi ilgilendirmez.
ben ben bir donem Basbugun yaninda olan ve yasi 70 olan birine yapilan muameleyi hos gormedim.

ѕσηυη¢υ

кιℓℓ ƒσя &#
Bahçeli'nin tutumunu yadırgayanlar acaba kendi işlerini,fikirlerini tatlı dilleriyle mi hallettiler acaba?

türk ocağı

serdengeçti
Son haber:

Bahçeli'nin kovduğu imam BBP'de

MHP Genel Başkanı Bahçeli tarafından partiden uzaklaştırılan imam Mehmet Demirdelen şimdi BBP'de görev yapıyor. MHP ise kovulma haberini yalanlıyor.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, "Cuma namazına üç kere üst üste gelmeyenin eli bile sıkılmaz" dediği gerekçesiyle partinin mescidinden kovduğu ileri sürülen emekli imam Mehmet Demirdelen’e telefonla ulaştık.

Demirdelen, iki-üç gün sonra Ankara’ya dönünce bir açıklama yapacağını belirterek, "Yaka-paça partiden atıldığım doğru değil. Biraz fazla şişirilmiş. Ben, ’Üç gün üç kere cuma namazına gelmeyenin eli bile sıkılmaz’ demedim. Konuyu kapatalı 1.5 yıl oldu. Ben garip hocayım, ne haddime Devlet Bahçeli ile uğraşmak. Sayın Bahçeli’ye de bir kırgınlığım yok" dedi.

"Bahçeli ile sarmaş dolaşız" diyen Demirdelen, konuyu gündeme getiren Yeni Çağ Gazetesi yazarı Sebahattin Önkibar’ı da "biraz işgüzarlık etmiş" sözüyle eleştirdi ve "Beni siyasi kavgaya alet etmek istiyorlar" diye ekledi. MHP Genel Merkezi mescidinde imamlığı bırakmasından sonra BBP’ye geçmesiyle ilgili Demirdelen, "Orada da tanıdığım bildiğim arkadaşlarım var. Biraz da onlarla birlikte olayım istedim" dedi.

MHP: İFTİRA
MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Yozgat Milletvekili Mehmet Ekici, iddialarla ilgili şunları söyledi: "Mescitte cuma namazlarını Diyanet İşleri’nin görevlendireceği bir imamın kıldırmasının daha doğru olacağını düşündük. Demirdelen Hoca’yı Genel Başkan Bahçeli’nin çağırması ve yaka paça getirilmesi gibi bir durum da kesinlikle söz konusu değil. Bu iddialar bir bühtandır (iftira)."

EN SON HABER:

Kovulan imam tehdit mi edildi?

Bahçeli tarafından MHP'deki imamlık görevinden kovulduğunu yalanlayan İmam Demirdelen’in sözlerini değerlendiren Sebahattin Önkibar'dan çarpıcı açıklamalar:

Ersin Çelik'in haberi...

MHP Genel Merkezi’ndeki imamlık görevinden yaka paça kovulduğunu yalanlayan, İmam Mehmet Demirdelen’in sözlerini HABER 7’ye değerlendiren Sebahattin Önkibar çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yalan haber yazmadığını ve yaşanan hadiseyi İmam Mehmet Demirdelen'den duyduğu gibi yazdığını belirten Önkibar, Demirdelen'in yazıdan sonra gelen tepkilerden çok korktuğunu bu yüzden olayı inkâr ettiğini söyledi.

"Yaka-paça partiden atıldığım doğru değil. Biraz fazla şişirilmiş. Ben, 'Üç gün üç kere cuma namazına gelmeyenin eli bile sıkılmaz' demedim. Konuyu kapatalı 1.5 yıl oldu. Ben garip hocayım, ne haddime Devlet Bahçeli ile uğraşmak. Sayın Bahçeli'ye de bir kırgınlığım yok" diyen Demirdelen'in sözlerine, “Ben yalan haber yazmadım." diye cevap veren Önkibar "Yazımdan sonra birçok gazeteci benden, İmam Mehmet Demirdelen'in telefonunu istedi. Ben de verdim. Adamla konuşmasam, telefon numaralarını gazetecilere neden vereyim? Verir miyim?” diyen Önkibar, Mehmet Demirdelen’in Antalya’da yaşadığını söyledi.

Kendisi için "biraz işgüzarlık etmiş" diyen Demirdelen'in ne söylediyse yazdığını ifade eden Sebahattin Önkibar, “ Yalan yazmış olsam, ‘el sıkışma olayını’ nerden nasıl uyduracağım. Yaka paça atıldı diye mizansen olur mu?” diye konuştu.

İMAM ÇOK KORKMUŞTU

Mehmet Demirdelen’in olayı inkâr etmesini, gelen tepkilerden çekinmesine bağlayan Önkibar, “Adam biraz korktu haliyle. Demirdelen yazıdan sonra beni aradı ve ‘Herkesin onu aradığını şimdi yapacağın. Beni mahvederler. Bu ne olacak. Zarar verirler bana’ diye serzenişte bulundu. Adam ürkmüş haliyle. Bayağı korkmuştu.” şeklinde konuştu.

MHP’LİLER DE ARADI

Kesinlikle yalan yanlış haber yazmadığını ısrarla söyleyen Önkibar yaşanan olayın MHP'de de bilindiğini ifade etti. “Ben gazeteciyim. Birinci ağızdan duyduğum bir hadiseyi, oturup yazdım. Bu olayı yazmadan önce bilenler de vardı." diyen Önkibar son olarak şunları söyledi: "Kovulma olayı basına yansıyınca, MHP tabanında ciddi bir hayal kırıklığı yarattı. Genel Başkan 7 senedir bir kere olsun Cuma namazına inmemiş. Bunu duyan teşkilatlar şaşkınlık içerisinde. Beni de arayanlar oldu. Onlar olaya siyasi olarak bakıyorlar. Ben gazeteciyim. Olayı birinci kaynağından dinledim ve yazdım.”

ikRa

Banned
Ozan Arif gibi bir oLmazsa oLmazı
Bu davayı AnadoLuya
Bucak bucak şehir şehir köy köy
destanLarıyLa tanıtan benimseten
bir çoğumuzun destanLarıyLa büyüdüğü
üstat Ozan Arif gibi bir dava adamını biLe
partiden ihraç edenLerin bunu da yapması bekLenir
Şaşırmadığım ama ziyadesiyLe kınadığım bir oLay..

Ama hemen akabinde diğer partiye geçişi de yakışmamış Mehmet Hocaya..
Cemaatinde buLundum oLanLara üzüLdüm..

utkutan81

New member
aferin bahçeliye iyi yapmış.atatürk ilke ve inkilaplarına bağlı kalan bir mhp istiyorum bu ülkede yaaa.ne imamı yaaa zamanında atatürk asmıştı bu imamları uyan atam uyan

ikRa

Banned
aferin bahçeliye iyi yapmış.atatürk ilke ve inkilaplarına bağlı kalan bir mhp istiyorum bu ülkede yaaa.ne imamı yaaa zamanında atatürk asmıştı bu imamları uyan atam uyan
günü geLdiğinde o asıLmasını istediğin imamLar
tıkayacak pamukLarı unutmamak Lazım..

Bu zihniyetin ürünLeri sonucu
Atatür`ü ateist gibi düşündürüyorsunuz insanLara

T

Banned
Din görevlilerine dil uzatmak
Adam Allah'sız kitapsız olsa diğer dinlere saygı duyuyor Nice ateistler saygıda kusur etmiyor
Ya bunlar ne
İmamları sallandırcakmışsın
Ne diyim dedim ya Allah'sız kitapsız mezhepsiz olsa bu kadar yapmaz insan
Utkucan sen gerçekmisin yoksa şaka amaçlı bi vb botumusun
hiç düşünmezmisin
Kafanda yapamadığın binlerce planla anadan doğma soyarlar çakarlar çiviyi üstüne yine o beğenmediğin imamın önüne koyuverirler..

Sonrasını merak etmezmisin..

utkutan81

New member
ya arkadaşlar bi partide imamın ne işi var.zaten bu ülkede akp var.ikinci bir akp hükümeti dahamı olsun.neden.mhp de imam yerine medeni modern atatürkçülüğü ön planda tutan üyeler başkanlar görmek istiyorum.

“MHP'yi anlamakta zorlanıyorum, dinle problemli bir görüntüsü var. Rahmetli Türkeş sola, CHP'ye yüklenir, sağ liderler, dindarlar aleyhine hiç konuşmazdı..."

HTML