Bahçeli partinin imamını niye kovdu

gokhankaya

New member
MHP lideri Bahçeli'nin 7 senedir genel merkezin mescidinde imamlık yapan 70 yaşın-daki Mehmet Demirdelen'i yaka paça binadan kovdurduğu ortaya çıktı. Gerekçe hayli ilginç.

Gazeteci -Yazar Sabahattin Önkibar'ın yazısındaki çarpıcı iddialar...

Adı: Mehmet Demirdelen.
Emekli Müftü.
Alpaslan Türkeş’in yakın dostu ve MHP eğitimcisi.
Merhum Türkeş döneminde görevle defalarca Avrupa’ya ve ABD’ye gönderilmiş.
Kısacası ülkücü camiada İslami ilimlerde bilge bir kişilik.
Mehmet Bey MHP’nin yeni Genel Merkez binasının bitiminde partiye müracaat ederek, Genel Merkez’de bulunan mescide ücret almaksızın imamlık yapmak istediğini bildirir.
İstek kabul edilir ve Demirdelen Hoca göreve başlar.
Başlangıçta 30 kişi ile başlanan namazlar zaman içinde özellikle Cuma günleri binleri aşar ve cemaat katlara taşar.
Mehmet Demirdelen Hoca, tamı tamına 7 sene Genel Merkezin mescidinde imamlık yapar ve vaazlar verir.
Demirdelen Hoca bir gün Genel Başkan Bahçeli’den randevu ister ve şunu söyler:
-Efendim beni bağışlayınız. Sizinle olan uzun dönemli tanışıklığımıza binaen cesaret alarak söylüyorum. Gençler Devlet Bey bir kez olsun Cuma namazına niye gelmiyor diye fısıldaşıyorlar. Cuma Namazlarını teşrif etseniz.
Bahçeli’den cevap:
- İnşallah, inşallah.
Aradan bir süre daha geçer.
Mehmet Demirdelen Hoca bir gün namazın ehemmiyeti ve Cuma namazının önemi üzerinde vaaz verirken şunları söyler:
- Cuma namazlarını mazeretsiz üç kere üst üste kılmayanların eli bile sıkılmamalıdır.
Bu vaazın iki gün sonrasında Mehmet Hoca, Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin koruma ve özel kalem görevlilerince yaka paça alınıp, karga tulumba Genel Başkanlık katına çıkarılır.
Bahçeli ilk kez alışılmışın dışında masasında değil, odasının kapısındadır.
Koruma ordusu ile getirilen 70 yaşındaki Demirdelen Hoca’ya elini uzatır.
Mehmet Hoca da uzatılan eli sıkar.
O ana kadar susan Bahçeli işte o anda gürler:
- Neden sıktın elimi?
Mehmet Demirdelen:
- Uzattınız sıktım efendim.
Devlet Bahçeli:
- Hani benim elim sıkılmazdı?
Mehmet Demirdelen:
- Ben öyle bir şey demedim.
Devlet Bahçeli:
- Vaazında söyledin ya?
Mehmet Demirdelen:
- Vaazda ben Allah’ın(cc) emirlerini söyledim. Söylemese miydim?
Bahçeli korumalara ve özel kalem görevlilerine döner:
- Derhal kovun bunu. Sakın ha bir daha Genel Merkeze de sokmayın. Teşkilatlar da yasak buna.
70 yaşındaki Mehmet Hoca’nın gözleri nemlenir ve son söz olarak şunları söyler:
- Ben o sözü sizi kastederek söylemedim. Ben Cenab-ı Hakkın emrini dillendirdim. Sizin hatırınıza da Alahu Tealanın emrini değiştiremezdim.
Evet aynen böyle.
Bütün bunları dün konuştuğum Mehmet Hoca’dan bire bir dinledim.
Demirdelen Hoca’nın bana söylediği son söz de şuydu:
“Ben 7 yıl orada imamlık yaptım. Sayın Bahçeli bir kez olsun Cuma namazını teşrif etmedi. Şüphesiz hiç kimse inanç ve amel noktasında Sayın Bahçeli’yi sorgulayacak durumda değil. Hutbede emin olun Sayın Bahçeli’yi kast etmedim. Belli ki Sayın Bahçeli eksikliği ya da ezikliğinden dolayı vaazımı kendine göre yorumladı. Üzüldüğüm şey, beni bu güzel hizmetten ve Ortadoğu Gazetesindeki köşemden de uzaklaştırmasıdır. Ben o hizmetleri para karşılığında değil, Allah(cc) rızası için yapıyordum. 7 yıl bir kuruş da almış değilim”
Evet olay aynen budur sevgili okurlar.
Devlet Bey’in kişisel amel durumu şüphesiz hiç kimseyi ilgilendirmez. Cuma namazını kılar, kılmaz, onun tercihidir. Ancak Mehmet Demirdelen Hoca’ya olan tutumu ise asla onaylanamaz.

İşte MHP, muhafazakar Erzurum, Elazığ, Şanlıurfa, Malatya, Erzincan, Kayseri,Yozgat gibi çeşitli illerde niye yok olma noktasına geldi diyenleri bu yaşananları değerlendirmeye davet ediyoruz... İşte biz bunun için Bahçeli ile artık olmaz diyoruz... Bu Bahçeli’nin lider olduğu MHP’ye hangi muhafazakâr ilin ülkücüsü oy verir.

Fatih Hoca

Banned
Bildiğim kadarıyla Devlet Bahçeli namaz kılmıyor. Cenaze namazlarına iştirak ediyor ama.

almando

Banned
єηGℓiѕħ тєα¢ħєя;2479102' Alıntı:
Bildiğim kadarıyla Devlet Bahçeli namaz kılmıyor. Cenaze namazlarına iştirak ediyor ama.
Eminmisin ? Bu hükme varmak için Bahçeliyi ne kadar tanıyorsun.

Bahçeli diğerleri gibi ibadeti istismara çevirecek gösterişe çevirecek insanmıdır ? Bunu diğerleri gibi yapar mı ?

Beyfendi Cuma Günleri Bahçelinin Ankarada olduğu zamanlar Ankara Gazi Mahallesine bekleriz bakalım Tanıdığınız Bahçeli Sayın Devlet Bahçeli midir ?

By_SEKOPY

_C*_Özel Harekat_
Süper Moderatör
Namaz kilip kilmamasi onemli degil ama eger bu haber dogru ise ayip etmis yakismamis kendisine...

almando

Banned
ne ayıbı Allah aşkına ?

YAni diyorsunuz ki hocanın Dediğini Yap Yaptığını yapma :)

Hocanın vaazında ki mesele Müslümanı Müslümana Küstürmektir. Nerden bilecekmiş hoca kişinin 3 defa Cuma namazı kılmadığını ? Böyle bir vaaz olabilir mi ? İmkanı var mı ? Allah'ın Emri 3 defa Cuma Namazı kılmayanın elini sıkmayın şeklinde değil. Cuma Namazı Farzdır şeklindedir.

Bazı kesimlerin hocaefendisi gibi davranan hocanın işine gelince söylediği Allah'ın emirlerini nasıl çiğnediğini görüyoruz...

Böyle tutartız ve kel alaka yorumları ile müslümanı müslümana küstüren cephe aldırtan kişiler Camiaa da yeri yoktur..

Bahçeli sonuna Kadar Haklıdır. HELAL OLSUN . İstismarcılar gibi davranmamış yine Doğru olanı Yapmıştır. Birilerine DERS OLSUN !

to-imply

New member
Hocanın dediği doğru değil, namaz kılmayan ve hatta cumaya gitmeyen arkadaşlarımız var ; bir gayri müslimin elini sıkmaktan asla gocunmayan bu millet kendi arkadaşlarına mı sırt çevirecek?

(not: yaka paça makama getirilme olayı doğruysa eğer bu hocanın yaptığından da yanlış ve ayıp...)

almando

Banned
70 yasindaki adami yaka paca makimina getirdiyse helal yani... diyorsun
Olayı görmüş gibi konuşuyorsuunz ? Bahçelinin zorbalık kullanacağını yada kullandığını bir kişiye fiziki müdahalede bulundurduğunu gördünüz mü ? Bahsettiğimiz kişi Bahçeli lütfen.

Ne yaka paçası :)

Ki kişi 70 yaşına rağmen yalan söylüyor Müslümanla Müslümanın arasına el sıkma gibi fesatlık düşmanlık katma uğraşısında ise Allahın Emirini kendi dilediği yöne yorumlayıp insanlara yanlış aksettirme çabasında ise Yapılan doğrudur. Yaka paçanın gerçekle yakından alakası olmadığına eminim

ѕσηυη¢υ

кιℓℓ ƒσя &#
son yılların modası bildiginiz gibi irtica,sömürü,takiye..imamda fitne karıştırarak bunun içine modaya uyum saglamak istemiş.sorun şu ki Devlet Bahçeli bu tip karalamalarla kirlenmeyecek kadar ak bir insan

gokhankaya

New member
ne günlere kaldık o zaman düşünün imam vaazında allahın emirlerini ifade edemiyorsa nerde kaldı inanç özgürlüğü haberde deniliyorki devlet bahceli efendi emir buyurarak imamı yanına çağırtıyor ve elini uzatıyor imam ise saygı gereği bahcelinin elini sıkıyor yani tokalaşıyor sonrasında bahceli imama kızarak hani 3 defa cuma namazı kılmayanın eli sıkılazdı diyerek azarlıyor ve imamı işinden cıkartıyor imam efendi nerden bilecekdi ki bahcelinin islamı kendine göre yorumladığını yazıklar olsun zihniyeti bozuk

türk ocağı

serdengeçti
İslam Hukuku Profesörü Hayrettin Karaman' nın konuyla ilgili yorumu:

“Evet Cumayı 3 kere geçirmemekle ilgili böyle bir hadisin varlığında söz ederek, ”Tehavünen (önemsememek, ağır davranma, önem vermeme,) Cuma’ya gitmeyenler, namazı geçirenler için söylenmiştir. Hz. Peygamber bu sözleri, Cuma namazının ne kadar önemli olduğunu vurgulama için söylemiştir. Yoksa eli sıkılmaz diye bir şey yok. Bu tamamen namazın ne kadar önemli olduğunu ortaya koyan bir hadistir.” diye konuştu.

İmam Mehmet Deliveren’in yorumladığı hadis ise şöyle: “Allâh, önemsemeyerek üç Cuma’yı terk eden kişinin kalbini mühürler” (Ebû Dâvûd, Salât, 210; Nesâî, Cumu’a, 2)

Konuyla ilgili Diyanet İşleri Başkanlığı’nın web sitesinde yapılan yorum ise şu şekilde:

“Cuma namazı, farziyyeti Kitap, sünnet ve icma ile sabit olan ve hutbeyi de ihtiva eden iki rekatlı, cemaatle kılınan bir namazdır. Yüce Allah, “Ey inananlar! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığında, alışverişi bırakıp hemen Allah’ı anmaya koşun. Eğer bilirseniz bu, sizin için daha hayırlıdır. Namaz kılınınca artık yeryüzüne dağılın ve Allâh’ın lütfundan nasibinizi arayın. Allâh’ı çok zikredin ki kurtuluşa eresiniz.” buyurmaktadır (Cumu’a 62/9-10).

Hz. Peygamber, “Cuma namazına gitmek, ergenlik çağına ulaşmış her Müslüman’a farzdır.” (Nesâî, Cumu’a, 2; Ebû Dâvûd, Taharet, 129), “Cuma namazını kılmayan birtakım kişiler, ya bundan vazgeçerler ya da Allâh kalplerini mühürler de gafillerden olurlar.” (Müslim, Cumu’a, 12; Nesâî, Cumu’a, 2), “Allâh, önemsemeyerek üç Cuma’yı terk eden kişinin kalbini mühürler” (Ebû Dâvûd, Salât, 210; Nesâî, Cumu’a, 2) buyurmaktadır. Cuma namazı, Hz. Peygamber döneminden günümüze kadar bütün Müslümanlarca kılınmış ve bunun farz olduğu konusunda herhangi bir ihtilafa düşülmemiştir.”

Diyanet'in yorumunda da, Cuma namazının ne kadar önemli olduğu hadis ve ayetlerle vurgulanıyor. Bununla birlikte Cuma namazına 3 kere üst üste katılmayanlarla ilgili halk arasında, İmam Mehmet Demridelen'in yaptığı, 'eli sıkılmaz' yorumuna benzer söylemler de var. "Nikahı düşer, dinden çıkar," gibi yapılan yorumların hepsi Cuma namazının öneminin vurgulanması için söylenen sözler olarak yorumlanıyor.

Yani bu durumda imam yapmış olduğu uyarıda haklıdır, bunun fitneyle v.s ile alakası yoktur, ayrıca imam habere göre devlet beyi cemaate çağırmıştır, uyarısını yapmıştır.

Haberin kaynağına olan güvensizliğimden bunun bir iftira olduğuna inanmak istiyorum inşallah öyledir, eğer ki yapılan saygısızlık doğruysa bunun savunulacak hiç bir yanı olamaz.
70 yaşında bir insanı, üstelik başbuğun yakınında yıllarca davaya hizmeti geçmiş bir hocamıza böyle bir kabalık yapılmaz, yapılamaz.
Bu habere göre bahçeli gerekeni yapmıştır yorumları yapılmış soruyorum neye göre gereken yapılmış? Türk-İslam davasında bu yapılan(eğer doğruysa) nasıl gereken budur şeklinde izah edilir?

Fatih Hoca

Banned

Bahçeli diğerleri gibi ibadeti istismara çevirecek gösterişe çevirecek insanmıdır ? Bunu diğerleri gibi yapar mı ?

Beyfendi Cuma Günleri Bahçelinin Ankarada olduğu zamanlar Ankara Gazi Mahallesine bekleriz bakalım Tanıdığınız Bahçeli Sayın Devlet Bahçeli midir ?
Sen benim söylemediğim şeyler üzerine yorum yapmakla mı yükümlüsün ? Ben öyle bişi mi dedim !

Başlıktaki postların neredeyse yarısı sana ait, gören de seni Devlet Bahçeli'nin hukuk danışmanı sanar.

Bu hükme varmak için Devlet Bahçeli'yi bizzat tanımama gerek yok, bi arkadaşımın abisi adamın 1.5 yıl boyunca korumalığını yapan adamla samimi, namaz kılmıyor diyordu.

sevitetri

New member
farzlarda riya olmaz

"farazayi islamiyede riya olmaz" Eğer bir insan namazlarını kılıyorsa cemaatle kılınca gösteriş olur gibi bir yanılgıya düşmeyin.Hiç kılmayan bir adam arasıra birilerine görünmek için kılıyorsa işte o riyadır. Bahçelinin durumunu bilmiyorum ama bulunduğu tavır hoş değil...

almando

Banned
Nasıl olsa ikditarda Dini Sömüren Dinle insanların oylarını sempatisini kazananan kişiler var nasıl olsa bu halkı yalanlarla kandırmaktan başka bir işe yaramıyorlar.

Olayı çarpıtarak haber yapanları yada buna katılanları anlamak mümkün değil. Sayın Bahçeliyi Yakından tanıyan biri olarak konuşuyorum. Sayın Bahçeli bu haberde ifade edilen gibi bir uslup sergilememiştir Sergilemezde.

Kuranda Yazan Cuma Namazanın Farz olduğudur. İslamda Hristiyanlıkta olduğu gibi Dinden çıkma Çıkarılma gibi yada insanla insanın arasına böyle bir ayrım katma meselesi olmadığı açıktır. Dünyayı tüm insanlığı kucaklayan bir dinin kişilere eli sıkılmaz gibi bir yaklaşımı olabilir mi ? Hocanın dediği tezat oluşturmaktadır benim için...

Kaldıki ibadet kişiye özel bir seçimdir yada inancının gereğidir. Buna karışmak yada buna müdahale etmek zorlamak yada yaptırıma sokmak kimin haddinedir ?

Dediğim gibi buna karışan Nursilerdir buna karışan gülencilerdir... Bunlarda normal şeyler onlara göre
Haydi Gülenciler Nursiciler Bahçeliyi ve Ona inanmış kişileri Dinden AFAROZ edin... Nasıl olsa Gülen hristiyanlığa yakın Papa hayranı insandır. Papa eli öpmüş insandır. Afaroz hakkı vardır. Beklemeyin :)

VolkaN

Altın Üye
eğer böyle bişey tam anlatıldığı gibiyse ben pek ihtimal vermiyorum bahçeli çok yalnıs yapmıs ....

zebani5

New member
bu ülkede insanın namaz kılmaması veya cuma ya gitmemesi kabahat haline getirilmek isteniyor O Bahçeli İle Allah arasında.Bence efendi bir insan .Evet cuma ya gitmiyorum dese tu kaka sın mı diyeceksiniz.Belki Cuma da sizin gibiler le bir arada olmak istemiyorda olabilir.Haklıdır da

HTML