Başbakandan israile sert uyarı

sen@tör

New member

Erdoğan telefonu kapattı

İsrail'in füzeleri barış görüşmelerini dinamitledi. Kanlı Gazze saldırısına Erdoğan'ın tepkisi gecikmedi.
Suriye-İsrail barış görüşmeleri için İsrail Başbakanı Olmert'i telefonla aramayı düşünen Başbakan Erdoğan, saldırısı sonrası görüşmeyi iptal etti.. Erdoğan, Çünkü bu bize karşı da yapılmış saygısızlıktır. Biz şu veya bu ülke değiliz" sözleriyle tepkisini dile getirdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İsrail'in Gazze'ye saldırısına tepki göstererek, ''Barış için bu kadar çabaları sarf ettiğimiz bu dönemde, İsrail'in böyle bir yola tevessül etmesini her şeyden önce barışa indirilmiş bir darbe olarak görüyorum'' dedi.

Erdoğan, TBMM'de gazetecilerin konuya ilişkin sorularını yanıtlarken, şunları söyledi:

''Barış için bu kadar çabaları sarf ettiğimiz bu dönemde, İsrail'in böyle bir yola tevessül etmesini her şeyden önce barışa indirilmiş bir darbe olarak görüyorum. Barış teşebbüslerine indirilmiş bir darbe olarak görüyorum. Ben, bugün doğrusu İsrail-Suriye görüşmeleri ile alakalı İsrail Başbakanı Olmert'i aramayı düşünürken, bu arama işlemini iptal ettim ve aramıyorum. Çünkü bu bize karşı da yapılmış saygısızlıktır. Biz şu veya bu ülke değiliz. Her şeyden önce demokratik, laik, sosyal bir hukuk devletiyiz.''

Başbakan Erdoğan, BM'yi göreve çağırdı.

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=171902

ugurbilik

New member
barış diye diye başımıza neler açtığının farkındamısın tayyip.. dağdaki it soylarıda senin bu barış sevdan yüzünden azdıLar bu kadar. yazıkLar oLsun...

mr.aLi

Moderatör
Moderatör
bizde inandık:victory

caharkale

New member
türkiye bu konuda üstüne düşeni yapmalıdır,arabuluculuklar için devreye birleşmiş milletleri sokmalı ve baskılarını avrupada artırmalıdır,işin ucu fazla gerilmeden filistin sorunu artık çözülmeli!!

ramo46

New member
Valla ne demeli bilmiyorum,sanki bizde memleket berkemal de
sıra komşulara geldi.Elbetteki ortadoğuda yaşananlar tasvip
edilemez ,ama,Ortadoğuda olmak zorunda olan barış Arapların
birlik ve beraberliğinden geçiyor,.

Nathanael

New member
vauuuv o ne sert uyarı be...

once kendi ülkendeki problemleri hallet, iç barışı sagla tayyip efendi.

s3phir0th

New member
sen kendi hesabinda pkk ilede baris yapmistin barzaniylede.onlari muhattap alip bizi cumle aleme iki paralik etmistin.simdi israil sendenmi korkacak da baris yapilacak?

metalic

New member
gizli kaynaklardan öğrendiğimiz bilgilere göre tayyip; eğer filistini rahat bırakmazsanız sizin ülkenizde başbakan olurum demiş. bunun üzerine de israil tayyib'ten korkarak saldırılarına son verdi!!!. ayrıca işgal ettiği filistin topraklarından da çekileceğini açıkladı...

game06

New member
mahalle karıları gibi konuşuyor ....... kardeşim icraat yapabiliyor musun sen ondan haber ver .. laf ebeliği yapma artık

asker_01

New member
bırak bu arapları onlar zamanında yaptıkları hatanın cezasını cekıyorlar bıze yapılan ihanetin bedelini çok öderler hem başbakan bizim ülkemizde o kadar sorun var sen once onları hallet hem senın sozunu daha çakal sürüsünün başı barzani dinlemiyoken sen israile karşı sözünü nasıl geçirecen

alpgg

New member
israilden cevap gecikmedi çokta tınn istediğin kadar kına kız adamlar senden daha güçlü oldugu sürece istersen kendini parçala gene bi işe yaramaz tayyeap efendi

ramo46

New member
İsrail in durmaya niyeti yok,haberlerde izledim.

ABD dışında bütün ülkelerin kınadığını söylüyordu.

ABD hamasın bunu daha önce israile yapılan füze

saldırılarından dolayı hakkettiğini açıkladı...

=SP4WN=

- нєℓℓ кє&#110
Dostlar alışverişte görsün... Amerikan ve israil uşağı tayyip musanın çocuğu tayyip..

HTML