Bağlama Notaları(Do re mi) Şeklinde

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sezerrkrcy

New member
sezer

:clap:clap:clap:clap sevndim ya benım şu parçayıda eklıyen olsaydı bi çok mutlu olcaktım :S:

sevndim ya benım şu parçayıda eklıyen olsaydı bi çok mutlu olcaktım :S

sezerrkrcy

New member
sezer cansu

aamrb hocam yha diger parçayı soaledım ama ses soluk çıkmadı bi parça awar oana çok ihtiyacım war KAYANIN DİBİNDE
parçası :melek ltfn :aşk:vur

PHONEIX_06

New member
bu notaları bir cok yerden bulabilir orenen birisi ama videolu anatım olursa daha yararlı olur yinede güzel bir paylaşım

EcE42

New member
cok tessekurler ederizz agbii elline saglik !!! bununla basliyalim ogrenmeye :)

hocam burda notalari cogunu biliyorumda ES notasi yaziyor o hangi perdede?? cevabinizi yazabilirseniz cok sevinirim 5 yildir sazim var ama ailem birturlu kursa izin vermiyordu gitmeye sizin sayenizde olsa birazcik ogrenmis olcam cunku hayatimda 1 tek sey istiyorum saz elime aldimda doyasiya kadar saz calmak istiyorum sagol agbi yardimci oldugunuz icin.

hatip13

New member
hocam ellerinize sağlık böyle bi şey açtığınız için size sonsuz teşekürlerimi sonarım
sizden bi isteğim olacak yaparsanız sevinirim biraz kürtçe şarkı notaları yazarsanız sevinirim

oguzbilge

New member
Seçilen Eserler Beste Yerine Anonim Olursa Halk Müziği Anlamını Taşır
Anonim Eserlere Yer Verirseniz, 4/4 Lük Ve 2/4 Lük Vuruşlara Ağırlık Verirseniz Daha Yararlı Olacağını Düşünüyorum. Tanınan Bilinen Eserler Seçilmeli...
Yok Değil Ama Daha Ağırlıklı Olmalı Diye Düşünüğyorum .
öğrenenleri De Düşünmek Lazım Değil Mi...
Tşk

EMEĞİNİZE TEŞEKKÜRLE BİRLİKTE:
Seçilen Eserler Beste Yerine Anonim Olursa Halk Müziği Anlamını Taşır
Anonim Eserlere Yer Verirseniz, 4/4 Lük Ve 2/4 Lük Vuruşlara Ağırlık Verirseniz
Daha Yararlı Olacağını Düşünüyorum.
Tanınan Bilinen Eserler Seçilmeli...
Yok Değil Ama Daha Ağırlıklı Olmalı Diye Düşünüğyorum .
öğrenenleri De Düşünmek Lazım Değil Mi...
Tşk

CounTRy

Gülen Manyak
Başta şunu söyleyeyim. Bugün Aşık Veysel, Neşet Ertaş gibi isimlerin yapmış olduğu eserlerde halk müziği kavramının içerisine girmektedir.

2/4 yada 4/4 lük eserler çalınması gayet kolay ve pek tezene yeteneği gerektirmeyen eserlerdir. Lakin Anadolu cooğrafyasında 2/4 ve 4/4 ün dışında birçok ölçü vardır. Egede 9/2 9/4 hatta 9/8 iç anadoluya gidersen başka, silifke başka, karadeniz başka. Asıl maharet aksak zamanları çalabilmektir. 9 luk 7 lil 5 lik gibi. Gerçek tezene tekniği aslında bunalrda gereklidir. örneğin zeybek tavrındaki yada bir kırşehir tavrındaki tezene tekniği çok zor ve gerçekten çok önemli bir tekniktir.

Ubi22

New member
üstat ellerine sağlık çok yararlı bi paylaşım olduğunu söylemek istiyorum... repertuarlık parçalar... devamını bekliyorum...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...