Avatarı Olmayana Otomatik Avatar Vermek

Dark_Angel

Webmaster
Yönetici
includes/functions_showthread.php dosyasını aç

alttaki kodu arat ;

------------------------

if (empty($avatarurl) OR ($bbuserinfo['userid'] > 0 AND !($bbuserinfo['showavatars'])))
{
$show['avatar'] = false;
}
else
{
$show['avatar'] = true;
}

Bu Kodla Değiştir ;

$show['avatar'] = true;

if (empty($avatarurl) OR ($bbuserinfo['userid'] > 0 AND !($bbuserinfo['showavatars'])))
{
$avatarurl="$stylevar[imagesfolder]/avatars/no_avatar.gif";
}

oluşturduğunuz gif resmini ftp den ana dizindeki images/avatars/ dosyasına no_avatar.gif adıyla atmanız yeterli...

Dark_Angel

Webmaster
Yönetici
abıcım senın verdıklerıne bakamadım ama bu hackten zıyade template uzerınde edıtleme ıle oldugu ıcın bu tarz konuları zip dosyası olarak degılde bole acık yazarsan daha ıı olur :)

qenan

New member
ben yapamadım bunu değişince bozuluyor... ala ala tam olarak "functions_showthread.php" dosyasını ekleseniz daha yararlı olur bence...
saygılar....

AlPeReNSoNaD

New member
qenan' Alıntı:
ben yapamadım bunu değişince bozuluyor... ala ala tam olarak "functions_showthread.php" dosyasını ekleseniz daha yararlı olur bence...
saygılar....
bende yapamamistim. herseyi anlatildigi gibi yaptim ancak avtarsiz uyelere avatar vermedi. "functions_showthread.php" upload etmek güzel fikire benziyo

qenan

New member
sonuç nedir yani nasıl yapcas bunu tam olarak anlatabilir misiniz? avatar olmayana nasıl avatar ekleyeceğiz ben vbulettin 3.0.7 kullanıyorum sizin kodu yazınca hata veriyor... resim avatar hazırladım koydum ama yine hata verdi...

qenan

New member
verdiği hata erorr bilmem bişe yazıyor yani değiştiğimiz dosyanın hatasını veriyor... ana sayfalarda felan bişi olmuyor ama konuya girerken hata yapıyor...
birde şu aratma nerden yapılıyor tam olarak admincp den mi yapılıyor...
yardımcı olursanız sevinirim...

AlPeReNSoNaD

New member
qenan' Alıntı:
verdiği hata erorr bilmem bişe yazıyor yani değiştiğimiz dosyanın hatasını veriyor... ana sayfalarda felan bişi olmuyor ama konuya girerken hata yapıyor...
birde şu aratma nerden yapılıyor tam olarak admincp den mi yapılıyor...
yardımcı olursanız sevinirim...
dosyayi indir. word yada not defteriyle fln ac. sora yukardaki dürbün seklindeki butona bas. cikan ekrana aratcagin seyi yas. bulacaktir. degistirmen gerekenleri degistir. sora kaydedip dosyayi upload et

UfuckLık

New member
3.5.1'de functions_showthread.php dosyası yok nasıl koyaßilirim default avatar?