ataturk neden ceza verdi?

kululu

New member
atatürk neden konya ve yozgata ceza verdı ?ben konyalı oldugum için halk arasındada yaygın.neden bu illere belli bır tarıhe kadar hizmet verılmedı halk ne yaptıysa o ?

nestor

ARKEOLOG
ooo ?????????? ne demek oluyor açıklasan ii edersin Atamızın hiçbir ilede ceza verdiği olmamıştır herkese misakı milli sınırları içindeki heryere aynı yaklaşımda bulunmuştur..

son birşey eğer Atamızın ceza verdiği biryer görmek istiorsan git menemende kubialayın şehit edilmesinden sonraki menemen fotolarını bul özel arşivlerden o zaman anlarsın anyayı konyayı...

kululu

New member
ben bılmıyorum neden verdıgını bılsem zaten bu konuyu acmam menemen hakkındada vfazla bılgım yok ama ben halkın yalancısıyım bıldıgım sadece bu neden ceza almışlar dıye konu actım senın cevabın farklı ataturk hiç bir ile ceza vermedıyse neden halk arasında caza verıldı denılıyor tarıh veya başka kitaplardada bulamadım ama halk arasında yaygın ??????????

rainman42

New member
Atatürk'ün konya ve yozgat a TBMMnin kuruluşunda ve kurtuluş savaşı sırasında çıkan ayaklanmalardan ötürü 1980 yılına kadar yatırım yapılmaması gibi bir ceza verdiği SÖYLENTİSİ VAR... Dogru mudur bilemiyorum, doğru olduğunu tahmın etmiyorum. ben de bir konyalıyım ve Atatürk ün misak-ı milli sinirlarının hiçbirini ayırt etmiyeceğini düşünüyorum.
Bir ikincisi türkiyede 1940 lı yıllardan itibaren ki özellikle 1950den sonra Atatürk'ün çizdiği politikalardan zaten tamamen uzaklaşılmıştır. Eğer öyle olmasaydı bu gün bu ülke bu kadar kötü durumda olmazdı. Cumhuriyet kuruldukta sonraki tarihleri işleyen kitaplarda aradığın cevapları bulabilirsin.

aneksimenes

New member
o söylentiler üç beş kendini bilmezin dedikodusundan yayılmış olsa gerek.
Neden yatırım yapılmadığına gelince, doğuda da sayısız ilde bu söz konus bu durum hala elektirksiz, yolsuz, susuz köyler var... bu tek bi kişinin veya idarenin değil hepimizin aybıdır.istanbul da her yıl yollar yenilenirken anadoluda daha yolu olmayan yerler var.
TÜRKİYE NİN SORUNLARI İSTANBUL DAN VEYA ANKARA DAN ÇÖZÜLMEZ...

kululu

New member
üç beş kişiden bahset mıyoruz belkı bu olayı türkiyede yüz binlerce kişi biliyor.dedikoduylan alakalı degıl bu söz konusu dogu degıl bız dögudan bahset mıyoruz konya ve yozgattan bahsedıyoruz.iç anadoludada dogu kadar yolsuz su olmayan köyler var .TÜRKİYENİN SORUNLARI İSTANBULDA VEYA ANKARADA ÇÖZULMUYORLARSA BAŞKENT ANKARA NE İŞE YARIYOR ?????????

DeRSaaDeT

Islambol
nestor' Alıntı:
ooo ?????????? ne demek oluyor açıklasan ii edersin Atamızın hiçbir ilede ceza verdiği olmamıştır herkese misakı milli sınırları içindeki heryere aynı yaklaşımda bulunmuştur..

son birşey eğer Atamızın ceza verdiği biryer görmek istiorsan git menemende kubialayın şehit edilmesinden sonraki menemen fotolarını bul özel arşivlerden o zaman anlarsın anyayı konyayı...
bu ne biçim bi cevaptır kardeşim adam güzelce bi soru sormuş biliyosan cevapla bilmiyosan da bilmiyorum de geç! Ne demeye çalışıyosun arkadaşa sen!

kardeş sana gelince cidden öyle bişi duymadım Gazi'nin öyle bişi yapacağınıda zannetmiyorum iyi forumlar ;)

nestor

ARKEOLOG
benim anlatmak istediğim basitti ayreten benim soruma cevap verilmemiş o msjdaki cümlenin sonu neden ooo ???????? burada ataya hakaretmi var yoksa başka bir anlammı taşıyor bunu öğrenmek hakkımız....
sana gelince kululu sorunu okulumdan tarih bölümünden bir hocaya sordum ve bana tamamen asılsız bir iddaa olduğunu aksine bazı kimselerin bu dedikoduyu kuvvetlendrmek için konya il sınırına yakın bir yerde Atamızın konyaya sırtı dönük heykelini yaptırdığını duyduğunu söyledi ama kendisi görmemiş henüz yani gördüğün gbi dedikodular bitmez...
ayrıca bunun doğu batı kuzey güney die bi ayrımı yok ülkede yatırım 3ilde yoğunlaşmış sanki başka yer yokmuş gbi davranılıo eskişehir denizli istanbul hazineden en çok ödenek alan illerin bunlar olduğu söyleniyor nitekim hepsine gittim ve korkunç bir sanayileşmeyle karşılaştım demekki doğru ok?
son birşey hakikaten o ooo??????? açıklarsan sevinicem...

osiris_cemo

New member
kululu' Alıntı:
ben bılmıyorum neden verdıgını bılsem zaten bu konuyu acmam menemen hakkındada vfazla bılgım yok ama ben halkın yalancısıyım bıldıgım sadece bu neden ceza almışlar dıye konu actım senın cevabın farklı ataturk hiç bir ile ceza vermedıyse neden halk arasında caza verıldı denılıyor tarıh veya başka kitaplardada bulamadım ama halk arasında yaygın ??????????
Güzel kardeşim azıcık merak edip araştırsaydın burda cevabı kolayca verilebilecek bir soru sormazdın.Biraz milli tarihimizi oku Atatürkün ilkeleri nedir niye inklaplar(devrimler) yapmıştır neden bizi daha medeni bir hale getirmek için kendini feda etmiştir.O sizin oralarda söylenen fasaryaları Yüce Atamızı çekemeyen yobazlar çıkartmışlardır Atatürk misak-ı milli içindeki hiç bir şehre kasabaya ceza vermemiştir.İstisna olarak menemen olayı verilemez orada durum tamamen farklıdır gerici bir ayaklanma ve liderlerinin asılması olayıdır basit gibi gözükebilir ancak öyle değildir

Sözün özü:Sörf yapacağın vaktin yarısını tarih konusunda araştırmaya ayırsaydın böyle bir sorun yaşamazdın.Karı-kız chat peşinde koşacağına önce tarihini öğren.:mad: :mad: :mad:

DeRSaaDeT

Islambol
osiris_cemo' Alıntı:
Güzel kardeşim azıcık merak edip araştırsaydın burda cevabı kolayca verilebilecek bir soru sormazdın.Biraz milli tarihimizi oku Atatürkün ilkeleri nedir niye inklaplar(devrimler) yapmıştır neden bizi daha medeni bir hale getirmek için kendini feda etmiştir.O sisin oralarda söylenen fasaryaları Yüce Ayamızı çekemeyen yobazlar çıkartmışlardır Atatürk misak-ı milli içindeki hiç bir şehre kasabaya ceza vermemiştir.İstisna olarak menemen olayı verilemez orada durum tamamen farklıdır gerici bir ayaklanma ve liderlerinin asılması olayıdır basit gibi gözükebilir ancak öyle değildir

Sözün özü:Sörf yapacağın vaktin yarısını tarih konusunda araştırmaya ayırsaydın böyle bir sorun yaşamazdın.Karı-kız chat peşinde koşacağına önce tarihini öğren.:mad: :mad: :mad:
ya arkadaşlar ne bu şiddet bu celâl! adam bi soru sormuş bilemeyebilir bu şekilde bu insanı burada rencide etmenize ve hakaretvari konuşmaya hakkınız yok herkes yerini bilmeli herkes herşeyi bilir diye bir hüküm yok bumudur hackhell hoşgörüsü :eek:

kululu

New member
osiris_cemo' Alıntı:
Güzel kardeşim azıcık merak edip araştırsaydın burda cevabı kolayca verilebilecek bir soru sormazdın.Biraz milli tarihimizi oku Atatürkün ilkeleri nedir niye inklaplar(devrimler) yapmıştır neden bizi daha medeni bir hale getirmek için kendini feda etmiştir.O sisin oralarda söylenen fasaryaları Yüce Ayamızı çekemeyen yobazlar çıkartmışlardır Atatürk misak-ı milli içindeki hiç bir şehre kasabaya ceza vermemiştir.İstisna olarak menemen olayı verilemez orada durum tamamen farklıdır gerici bir ayaklanma ve liderlerinin asılması olayıdır basit gibi gözükebilir ancak öyle değildir

bu söz kolaysa sen söyle cevabını?
bu yobazlar milyonlarca yobazmı oluyor ?
hiç bır şehre caza vermedıyse bu milyonlarca kişinin yalanımı??
melemen olayınıda hiç bişey de bahsetmedım bi konuyu iyice oku kimin bu olaydan bahsedeni görursun ben bundan hiç bahsetmedım

sözun özude:ben sörfu ancak araştırma için yaparım ben ben tarıhı araştırıp böyle bı konu cıkardım acaba neden ?ben karı kız vb. şeylerden hoşlanmam ve koşmam hemde nerden biliyorsun koştugumu???kız peşinde koşsaydım şimdi kızlar hakkında bi konu acardım,ben bu konuyu böyle bir tarıhı öğrenmek için actım mantıgını kullanamadıgın nasıl belli.

nestor

ARKEOLOG
artık eminim çünkü hala cevap verilmedi kululu ooo?????? sözüyle ataya hakaret etmekte konu kapatılmalı crazyboy herkese hesap soruosun ok görevin ama bide konudaki şu ooo????????? yu sorsaydın arkadaşa en azından tarafsızlığını kanıtlamış olurdun...

osiris_cemo

New member
crazyboy_9999' Alıntı:
ya arkadaşlar ne bu şiddet bu celâl! adam bi soru sormuş bilemeyebilir bu şekilde bu insanı burada rencide etmenize ve hakaretvari konuşmaya hakkınız yok herkes yerini bilmeli herkes herşeyi bilir diye bir hüküm yok bumudur hackhell hoşgörüsü :eek:
Crazyboy bak kardeşim benim sözlerimde 1 tane bile hakaret yok sadece öneriler var kendi tarihinden bihaber insanlara kızmak sinirlenmekte en doğal hakkım hakaret etmediğim sürece değil mi? Nerede hoşgörüsüzlük yapmışım ?Merak etme ben yerimi biliyorum yarası olan gocunsun.

kululu' Alıntı:
bu söz kolaysa sen söyle cevabını?
bu yobazlar milyonlarca yobazmı oluyor ?
hiç bır şehre caza vermedıyse bu milyonlarca kişinin yalanımı??
melemen olayınıda hiç bişey de bahsetmedım bi konuyu iyice oku kimin bu olaydan bahsedeni görursun ben bundan hiç bahsetmedım

sözun özude:ben sörfu ancak araştırma için yaparım ben ben tarıhı araştırıp böyle bı konu cıkardım acaba neden ?ben karı kız vb. şeylerden hoşlanmam ve koşmam hemde nerden biliyorsun koştugumu???kız peşinde koşsaydım şimdi kızlar hakkında bi konu acardım,ben bu konuyu böyle bir tarıhı öğrenmek için actım mantıgını kullanamadıgın nasıl belli.
1-eğer dediğin gibi sörfü araştırmak için yapıyorsan sorduğun soru abes.Burda kimse tarih profesörü değil ancak sana bildiklerimizi söyleyebiliriz ki bende tarih konusunda araştırmaya meraklı biri olarak sana böyle birşeyin olmadığını ifade ettim önceki cevabımda uzatmanın anlamı yok

2-Bak kardeşim 1 kişi yalan söyler 10 kişi inanır o 10 kişi de 10 ar kişiye söyler 100 kişi inanır bu şekilde ufacık bir yalan milyonlarar varan oranda yayılabilir.Ufak bir olasılık ve matematik hesabıyla bulabilirsin

3-Ben asla milyonlarca yobaz demedim.Bir yobazın çıkardığı yalana inanan milyonlarca kişi olması onlarında yobaz olduğu anlamına gelmez sadece tarih konusunda cahil oldukları anlamına gelir.Bana mantığını kullanamıyorsun demişsin sözlerimi ilkokul 2. sınıf öğrencisi bile anlayabilir Bu durumda mantığını kimin kullanamadığı belli...

Son olarak cevabını aldın artık uzatma istersen.

Not:Bu arada profiline baktımda sörfte neleri araştırdığın ortaya çıktı :D 20 mesajından 10 tanesi adultta .Tarihle ne kadar alakalı olduğun ortada daha ne diyeyim :D

bochi

New member
Böyle birşey hiç duymadım ama bu ooo ????????????? nun anlamı ne söylesene sanki küfür eder gibi yerleştirmişin sona

kululu

New member
onur19' Alıntı:
Böyle birşey hiç duymadım ama bu ooo ????????????? nun anlamı ne söylesene sanki küfür eder gibi yerleştirmişin sona
ooo ???? kufur eder gıbı degıl ben asla kufür etmem kımseye ne kadar sızın atanızsa benımde atamdır (OOOO????) halkın yaptıgı ekenomıksel ve ya başka seylerden bahsedıyom 'o' onları demek istedım ilkokuldan sonra iş hayatınan atıldımızdan böyle şeylerden fazla bilgimde yok

ben sadece biseyı merek ettım sordum tarıhı okumadım ben ancak halktan duydum merak ettim tartışmaya veya bu olayı buyutmeye ne gerek var cevabını bılen varsa verır.

malatyabey

New member
konya ve yozgat neden cezalandırıldı

konya ve yozgat ..kurtuluş savası sırasında konyada bulunan dın ulemaları yuzunden ayaklanmıs ve kurtulus savasına gırmeyı reddetmıslerdır....ceza yıda hak etmıslerdır sanırım...

HaRuKa

New member
kululu' Alıntı:
atatürk neden konya ve yozgata ceza verdı ?ben konyalı oldugum için halk arasındada yaygın.neden bu illere belli bır tarıhe kadar hizmet verılmedı halk ne yaptıysa o ?
Valla konyalıların araSında bişeyler Söyleniyor :D ama burda söyleyemem ne realde ne Sanalda içeri tıkılmak iStemiyorum

Gєηco

Altın Üye
İstiklal Mahkemeleri gerek Sakarya Savaşı sırasında, gerekse savaştan sonra Kastamonu, Konya, Yozgat, Samsun ve Ankara yörelerinde çalıştılar. Asker kaçakları, bozguncu, casus, soyguncu, v.b. suçlulara karşı sert bir şekilde çalışırlarken, Tekalif-i Milliye Emirleri'nin yerine getirilmesini sağladılar. Bu emirlere uymayıp, istenen malzemeyi vermeyenleri cezalandırdıkları gibi, Tekalif-i Milliye Emirleri dışında, halkın elindeki ulaşım araçlarını ve yiyecek maddelerini ve hayvanlarını zorla alan devlet görevlilerine karşı da sert önlemler almaktan çekinmediler. Bu emirlere aykırı olarak hareket edilmesini engellemek için, bu gibi suçluların en sert şekilde cezalandınlacakları da.basın yoluyla ilan edildi. Özellikle Sakarya cephesinin iki kanadında çalışan Kastamonu ve Konya İstiklal Mahkemeleri'nin en büyük çalışma konusu asker kaçakları olayları idi. Bunlara, eğer, soygun, adam öldürme, tecavüz gibi suçlar işlememişlerse af tanınıyor ve cepheye katılmaları sağlanıyordu. Samsun ve Yozgat İstiklal Mahkemeleri ise Pontus isyanı suçluları başta olmak üzere diğer suçlara da baktılar. Çalışma yöntemleri önceki İstiklal Mahkemeleri ile aynıydı.

olay bundan ibaret..

ManigatöR

PlaYboY 69
fazla fazla boş laf edipte polemik yaratmışsınız ama birinizde çıkıp genco gibi açıklama yapmamışsınız bence birilerine laf yetiştiriceğinize konuları tam okuyup cvp vermeye çalışın

HTML