Atatürk'ten Ne İsterdim

dezzy

New member
Atatürk’ten Ne İsterdim?
Atatürk bugün yaşasaydı, lider ruhlu olduğundan; şu an yurdu için çalışan insanlardan daha çok çalışır ve yurt genelindeki sorunları çözmeye çalışırdı. Şu an yurtta bulunan eğitim sorunu, sağlık sorunu, terörizm sorunu gibi sorunlar bizim gelişmemize engel olmaktadır. Ben Atatürk’ten; Türk toplumu için, bu sorunların aşılmasına uğraşmasını isterdim.
Bu gibi sorunların aşılması, diğer sorunların çözülmesini kolaylaştıracağından temel olarak bu sorunlar çözülmelidir. Örneğin; bu sorunlar ortadan kalktığında Avrupa Birliği’ne girmemiz kolaylaşacaktır.
Yine örnek vermek gerekirse; yeterli düzeyde eğitim almış kişi sayısı az olduğundan çağdaş uygarlıklar düzeyinin çok altında kalıyoruz. Var olan potansiyelimizi iyi değerlendiremediğimizden yeniliklere imza atamıyoruz. Okur yazar sayımız az. Bu nedenle diğer ülkelerin gerisinde kalıyoruz. Eğitim sorunu aileden de kaynaklanıyor. Çocuklarını okula göndermeyen bilinçsiz anne babalar yüzünden de eğitim sorunu var ülkemizde. Başka bir açıdan düşünürsek bazı bölgelerimizde de okula gitmek isteyen çocuklar ile buna izin veren anne babalar olmasına rağmen okul yok. Halbuki aileler bilinçlendirilip okula ihtiyacı olan yerlere de okul yapılırsa bu sorun aza indirgenebilir. Atatürk hayatta olsaydı bu konuya önem vermesini isterdim.
Terörizm sorununu düşünelim. Bu da önümüzdeki aşılmaz engellerden biri gibi görünse de Atatürk yaşasaydı belki bu sorunu da ortadan kaldırabilirdi. Atatürk ileriyi gören biri olduğundan, bu sorun daha ortaya çıkarken neler olacağını tahmin edip bu soruna bir çözüm bulabilirdi. Ancak Atatürk gibi ileri görüşlü kişiler az olduğundan; Türkiye şu an bu sorunla uğraşıyor. Atatürk yaşasaydı ondan bu soruna çözümler aramasını isterdim.
Sağlık sorununu ele alacak olursak; köylere hastaneler açılması, doktorlar gönderilmesi, oralara da şehirlere verildiği kadar önem verilmesi gerekiyor. Yine bu sorunu da çözmesi için Atatürk’ün bu konuyla ilgilenmesini isterdim.
Sanırım bu isteklerim gerçekleşmiş olsaydı huzurlu ve mutlu bir Türkiye içinde yaşıyor olurduk.
Herkesin bildiği gibi Atatürk şu an hayatta değil. Bu da demek oluyor ki bu sorunların aşılması bizlere düşüyor. Bizler çalışmalıyız. Şimdi olmasa da; ileride, şimdiki çalışmalarımız sayesinde, yurdu etkileyecek kararlar alabileceğimiz bir konuma gelebiliriz. Belki de bu sorunlar o zaman ortadan kalkacaktır.
Atatürk şu an yaşasaydı yaptıklarından sonra fazla bir isteğim kalmamasına rağmen bunları isterdim.

---
13 yaşındayken yazdığım bir yazıdır...
Belki siz de bu konuda bir şeyler söylemek istersiniz...

64general1

New member
13 yaşında bile fazla söylenecek söz bırakmamışsın.13 yaşında bile "Atatürk'ün ileri görüşlülüğünün,dehasının"farkına varmışsın ve senin 13 yaşının Türkiye'sinde bilinç düzeyi olarak en az yüzde10'unun içine girmişsin.Tebrikler.

fatalix

New member
Kardeş Niye Atatürk'den istiyorsun Kendin Çabala Etraftakilerin çalışmasını sağla bu işleri Ulu önderimiz değil bizler yapacağız daha çok çalışmamız lazım isteyerek değil çalışarak olacak şeyler bunlar..!

dezzy

New member
Sen yazıyı okuduğuna emin misin

fatalix' Alıntı:
Kardeş Niye Atatürk'den istiyorsun Kendin Çabala Etraftakilerin çalışmasını sağla bu işleri Ulu önderimiz değil bizler yapacağız daha çok çalışmamız lazım isteyerek değil çalışarak olacak şeyler bunlar..!

:saskin Sanırım yazıyı okumadan direkt cevap yazıyorsun ama neyse...
Dikkat ettiysen yazıda zaten ben de senin dediklerini belirtmişim, değil mi??
Ama yine de sağ ol. En azından konu başlığını görüp cevap yazma zahmeitne katlanmışsın.

Ha bir de;
Bu mesajıma da cevap yaz şimdi...
Böylece ordaki 489 mesaj sayını 490'a çekersin???

HTML