Atatürk'ün namazı neden kılınmadı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

opcoulian

New member
yani bunu buraya koyma sebebin nedir anlayamadım. Laik Cumhuriyetin kurulmasını masonlarmı sağlamış.yani kurulmamalımıydı. düşmanla mondurosu imzalayan osmanlımı yönetmeliydi Türkiye yi ha yoksa şeriyatmı olmalı. dostum masonlar dünyanın en zengin gizli topluluğudur ve amaçları geri kalmış toplumları sömürmektir. yok etmektir. ve şu an amerikanın rahatlıkla bombaladığı ülkelerin gelişmişlik durumları ve yönetim biçimleri ortadadır. Laiklik ilerlemek demektir gelişmek demektir buda masonların işine gelmez.konuya açıklık getirirsen sevinirim.

din yönetim şekli değildir bir inançtır kimseninde tapulu malı değildir halkı yönetmek bambaşka bişeydir bunuda birbirinden ayıran laikliktir.

M_Ce

New member
Arkadaşlar Atatürk Araştırma Merkezi tarafından yayınlanan Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri kitabını okumadan Atamızın nasıl insan olduğu, laikliği nasıl tanımladığı, kadınlarımızın nasıl giyinmesi gerektiği gibi konularda, O vefat etikten sonra şerefsiz bir zümrenin uydurması olarak resmi tarihte yazanların etkisinde kalarak yorum yapmayınız. Bu bir emir değildir ama ricadır.

Not: ne yazık ki ankara da birkaç kitabevinde bulunmaktadır böyle bir hazine. eee kim ister ki bu millet atasını tanısın. kitabın tamamını okumuş değilim. sadece bir kaç bölümünü okuyabildim. kitabı temin etmeye çalışıyorum.

olympo

New member
Bu nedir?Fetullahçıların yazısını buraya eklemişler.Spekülasyon yaratmaya çalışıyorlar.Atatürk'ü masonlukla dolaylı yöndem ilişkilendirmeye çalışıyorlar.

MARCUSX

New member
burada konuyu açanın Atatürkçü olmadığı kesin."Camilerin satıldığı bir dönem yaşandı" diyor.Türkiye'yi ‘Batılı-Laik devlet' olarak şekillendirmek isteyen Masonik zihniyet mensupları vardı. Çünkü o dönemde Türkiye'nin yönetimi onların elinde idi." diyor. laik devleti masonlar kurmuş gibi bir anlam ortaya çıkartmak istiyor.masonlar üzerinden laik devletimizi kötülemek istiyor.anlaşılan bu yazıyı yazan Atatürk'ün mason derneklerini kapadığını ya bilmiyor ya da işine gelmiyor.başlık "Atatürk'ün namazı neden kılınmadı?" diyor ama yazının içinde kılındı diyor.Bu yazıyı yazan Provokatör'dür.

Zeytin

Zeytin&Limon
bo$ i$lerin bo$ yazilari kaale bile almadan geciyorum..

kendi namaziniz kilinacakmi once bununla ilgilenin..

Moderatör
Moderatör
O zamanlar imam yetersizliği varmış.. Zamanın İstanbuL VaLisi diyanet işleri başkanı Hafız Süleyman Şahin Efendiye talimat verip Ortaköy imamının namazı kıldırmasını istemiş.. Cami imamı ise cenaze gününün uygun olmadığını başka bir ölüye söz verdiğini O'nun namazını kıldıracağını söyleyip Topu Sultanahmet camii imamı Abdulmuttalip Hayırsız'a atmıştır.. Namazın kıldırılacağı sabah aniden fenalaşıp Hastaneye kaldırılan Abdulmuttalip Efendi ne yazık ki kurtarılamamış Defin işlemleri namaz kılınmadan yapılmıştır..

sonixes

New member
Ulu önderimizi din işlerine karıştırmayı amaçlayan bir yazı daha. Sıkıldık artık bu konulardan.Puff.

1001Design

330i ///M3 Design
VATAN HainLeri Yine IsBasinda
Konu SiLindi

ATAM Izindeyiz !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HTML