Atamızdan güzel yanıt..

selomanka

New member
Tüm ülkelerden ileri gelen delegelerin ve komutanların toplandığı bir yemek esnasında Atamız kendisine pek sert ve sevimsiz bakan İngiliz subayının bu tavrından rahatsızlık duyar..Atatürk durumu bir süre idare ettikten sonra yaverini yanına çağırır ve tanımadığı ingiliz delegesinin bu tavrının nedeninin araştırılmasını ister.

Yaver İngiliz subaya yaklaşak tavrının nedenini ve yolunda gitmeyen bir durumun vukuu bulup bulmadığını sorar.İngiliz de ona nefretle :

- Atatürk Çanakkale de babamın ölümünden sorumludur..der

Yaver aynen bu şekilde Atatürk e durumu izah ettikten sonra Atatürk yaverine şöyle der:

- Sor bakalım babası Çanakkale de ne arıyormuş ?

kaptan61ts

New member
Türk Ulusu Atasını Tanıdıkca Kendine Güven Duyarak Daha Büyük Işler Başaracaktır...gazi Mustafa Kemal Diyor Ki: Muhtaç Olduğun Kudret Damarların Daki Asil Kanda Mevcuttur......

chester26

♫Цпẳρρя&#1
dürzüye bak bide ters ters bakıormuş gözünü kerttiğim

selomanka

New member
Atatürk bir askerdi..Bir asker gibi yaşadı bir asker gibi öldü..Hayatı boyunca yalnızdı hayatını okumaya ve ilerlemeye adadı..Hep bu milleti en iyi şekilde temsil edebilmek için gece gündüz savaştı..Duygusallığa zaman ayıramadı,bazen insanları kırdı bazen kendini hırpaladı..Gitme ölürsün dediler,ceketini omzuna alıp şimdi ölmeyeceksem ne zaman öleceğim dedi..Yargılandı mahkum edildi,kendi vatanında kaçak gibi yaşadı..3-5 arkadaşıyla bir milleti uykusundan uyandırdı..Korkmadan yılanın deliğine elini soktu sonra da kafasını koparıp milletin önüne attı,özgür yaşayın dedi..bağımsızlık hakkınızdır dedi..

Hayatında bir başkası için kılını kıpırdatmaktan aciz aynı nakarat etrafında dönüp duran ve topluma hiçbi faydası olmayan asalak zihniyetli geri beyinlere sesleniyorum:
Bugün tüm bu olanaklara ama en önemlisi de özgürlüğüne sahip olmanın temelinde: vatan ve hatta senin gibiler için gözünü kırpmadan hayatını heba etmiş ,bir yudum mutluluğu tatmadan üniformasıyla göçüp gitmiş insanlar yatmakta. Onların arkasından atıp tutmaya devam ederek benim gibi bu insanlara yürekten bağlı milyonların uyanışının yakın olduğunu da unutmayın..Tarih kendisine ihanet eden kimseyi affetmez..

Atatürk ün içtiği içki üzerinden ona dil uzatmaya cüret eden olmaz olası tipler,onun devşirme olduğunu söyleyen müfredatlarda nerdeyse adının geçmediği bir eğitim sistemi kurmaya çalışan ahlaksız utanmazlara bir tavsiyem var ..
Atanın bir içki sofrasında halkın bu manzarayı gördüğü şeklinde gelen uyarı üzerine perdeleri açtırıp balkona çıkıp "Şerefinize içiyorum" demesi hep olumsuz algılanmıştır..Oysa şimdiki demogojı ustaları ve çok bilen çok düzgün yaşayan şerefli büyüklerin (!) sözkonusu olan dürüstlük ve şeffaflık oldugunda halkın önünde kaç takla attıklarını bilmeyeniniz var mı..

Saygılar

Emegine saglık ama daha once verildi diye hatırlıyorum bu konuyu.
Atatürkle ilgili arşivimde olunca koymak istedim..haklısındır mutlaka
ama onu kaçıranlar bunu okur en azından

Mustafa Kemal Atatürk yanlız diildi yanında sürekli olan yüceTürk milleti vardı her zaman her dakika bu millet hiç terketmedii Ata yı:goz:

HTML