Arkadaşlar yardım!! GTX 260 ya da Sapphire 5750 vapor-x!!

Arbalah

New member
Arkadaşlar ekran kartı almak istiyorum fakat çok kararsızım önerilerinizi bekliyorum.Öncelikle Zotac gtx 260 amp 2 896 mb 448 bit gddr3 ekran kartını düşündüm sırf physics uygulaması ve kartın gücünden dolayı fakat şimdi sapphire 5750 1GB 128 bit gddr5 ekran kartından alsam 1-2 ay sonra bir tane daha alıp crossfire yapsam daha mı iyi olur acaba ? Ya da bir tane 5000 serisi herhangi bir 256 bit olanlardan mı? bunlarında sırf dx11 ve opengl 3.2 ve shader model 5 destekleri var ?

İlk ekran kartı için limitim max 450.

Sistem :

MSI P55 GD-65 Gaming series anakart
4 gb elite extreem 1600 mhz ddr3 ram
intel corei3 2.9(4.3 gh o.c) işlemci
650 watt OCZ power supply

Şimdiden teşekkürler.

IhN

New member
gtx 260 hd4870 e denk bir karttır. eğer imkanın varsa 5750 almanı öneririm. fiyatı biraz tuzlu

>ahm@t<

>HayalperesT
Seçimini kolaylaştırması için şu videolara bakabilirsin

GTX 260

ATİ HD 5770

Şahsi fikrimi soracak olursan elindeki kart seni ay sonuna kadar çıkarabiliyorsa bekle hem nvidia yeni kartlarını çıkarsın hemde ati 6000 serisi kartlarını tamamlasın piyasada ne kadar çok kart çıkarsa fiyatlar o kadar düşük olur.Ama illaki alacaksan 5770 al yanına bir kart daha alırsan tadından yenmez.Gtx 260 alırsanda seni asla yarı yolda koymaz gtx8600'ın yaptığı etkiyi yapar ama kasanın biraz destekli olması gerekir kartta ısınma problemi ve biraz fazla güç çekme sorunları var

Uzunefe

Altın Üye
Intel işlemcilerde Nvidia , Ati'ye göre %20 daha iyi performans veriyor. Sonuçta her iki ekran kartı da 2-3 sene boyunca çıkacak tüm oyunları en yüksek ayarda oynamanı sağlayacak.

Tunyukuk

New member
Bu aşamada DDR3 ve DX11 desteklemeyen kartlara bu kadar para verilmez.
DDR5 ve veri yolu 256bit bir kart en iyisi olacaktır.Uzun süre güncelleme ihtiyacı duymadan kullanılabilir.

silver0021

New member
walla benim laptobun ekran kartı süper bişey. ancak biraz soğutmak gerekior. Nvidia 9600GT. Atide kullandım uzun yıllardır ama gerçek anlamda Nvidia oyunlarda mükemmel sonuçlar veriyor.

Arbalah

New member
Arkadaşlar kusura bakmayın konuya baya bir süre bakamadım şu an bir tane zotac gtx465 aldım inanılmaz rahatım.Herkese tavsiye.Öneriler için çok teşekkürler.