arkadaşlar mutlaka okuyun başınıza gelmesin

bybilgi

New member
merhaba arkadaşlar belki konuyu yanlıs yerde açıyorum ama bilmenizi okumanızı istedim kimsenin başina gelmesin
konya selcuk ünüversitesinde ögrenciyim 29.01.2010 akşamı saat 10,30 da metro turizmden yer kalmadiği için bana VİLLA MERSİN adında ne oldugu belirsiz bir firmadan bilet sattılar üstelik metro 35 ytl olmasına ragmen ne özellikleri var ise bana 45 ytl den verdiler bu bileti mersinden gelen bu arabadan manisa turgutlu için bilet aldim araç eregliden hareket etti ve ben valizimi bagaja laptopumuda güvenlik açısından yanıma aldim araç hareket ettikten 1 saat sonra yol uzun oldugu için biraz uyumak istedim laptopu aracin üst bölmesine koydum içinde kitaplarim da vardi bi ara laptopun kolu sarkmıstı muavin kendisinin düzelticeğini rahatsiz olmamamı söledi bende bişi demedim konyadan cıktıktan sonra akşehir dinlenme tesislerinde 10 dakka indim ve birdahada uyumadim turgutluda araçtan indim laptopu aldim cantasini fakat içerisinde kitaplar oldugu için hiç bi şekilde laptopumun calınmıs olabiliceği aklıma gelmedi eve geldim ve açıp bakmak istedim ve içerisinden laptop alındıgı içindeki kitaplar şarj aleti ve maus kaldiğini gördüm hemen bilet aldiğim firmayi aradim şöförün numarasını verdileraradim izmir otogara girmek üzereyim dedi durumu izah ettim ve güzellkle kimseyi indirmemesi ve araçta laptopumun calındıgını belirttim garajda polis oldugu halde söfer ters tepki gösterip ben polismiyim mileti arayim lafiyla karsılastım ve telefon yüzüme kapandı daha sonra abim aldi telefonu ve bu sefer söför telefona cıkmayıp hostese vermiş teli oda cok üzüldüm demekten başka bişi bulamadi ve araşta herkes indi sizin koltugun oraya bakıyorum laptop yok malesef lafiyla kerşilastım bunun üzerine bende sinirle demediğimi birakmadim söföre ve firmanin yetkilisini aradim konusmayi bilmeyen bi hanzoyla karsılaştm yetkililerin gelmediğini söyledi bana gelicekler birazdan dedi ve yaklaşık 6 sefer aradiktan sonra ayni şahiş bana yetkiyim dedi ve kusura bakmayın konusmasını görseydiniz ondan coban bile olmaz dersiniz onu kim yetkili yapabilir konusmasini bilmiyor insanlarla bende birsürü şey söyledim ve özür dileyip abi ben yetkili dğeilim kusura bakma dedi bu firmada calışan şahiis ve isim istediğimde yetkili bi tel gene yüzüme kapandı bende savciliğa suc duyurusunda bulunucagimi söledim bunun üzerine kendileri aradi ve suc sizde bagajda olsa kabul ederiz ama içerdeki bizi alakadar etmez denildi soruyorum size hangi aptal bagaja laptop koyar benim 3 yıllık birikimim emeğim projelerim okul notlarim herşeyim o laptoptaydi laptop umrumda değil onu çalan insan hayrini görmez beddua ediyorum inşallah aldiği gibi ölümü de o caldiği laptoptan olur ben laptopta değilim yeterki o içerisindeki bilgilerimi aliyim ve şüpheledindiğim insan yanimda oturan sahiş ve araçtaki yetkili hepsinin telefon ve isimleri firmada mevcut fakat böyle firma olmaz olsun ne can emanet edebilirsiniz nede malınızı bu firmadan uzak durun VİLLA MERSİN ALLAH KİMSENİN BAŞİNA vermesin şimdi savciliğa gidiyorum ürün garantiliydi suc duyurusunda bulunucam hiç olmasa sansımı denicem

WaTcHFuL

EVERYWHERE
Geçmiş olsun demekten başka yapacak birşey yok.

sahin3333

New member
hangi aptal bagaja laptop koyar
Aslında akıllı olan da bagaja koyar :)

1-valiz çalındığına hiç tanık olmadım ama yanında getirdiği laptopu çaldırdığını en az 10 kişiden duydum.

2- Yanınıza aldığınız eşyadan firma sorumlu değildir ancak valizden sorumludur !!! bu konuda valizim çalındğnda sorumlu oldukları için gör bakalım arıyorlar mı aramıyorlarmı herkesi ??? Aldığn bilet bir tür sözleşmedir valizden çalınan herşeyden sorumlu olduklarına dair bir sözleşme !

3- uzun yolculukta muhakkak uyuyacağınız için yanınızdaki laptop tehlikeye düşecektir. Ancak hiç kimsenin bilmediği içinde yalnızca giyim ve kitaplarınıznn olduğu tahmin edilen bagaj daha güvende kalacaktır.

Sizin durumunuza dönecek olursak Firmanın hiç bir şekilde sorumluluğu ileri sürülemez. Bu demek deildir ki hatası yok ... Sadece hukuk önünde ileri sürdüğünüzde yukarıda yanında bulundurduğu eşyadan sorumlu değiliz der ilgili yönetmeliği gösterir ve olayı bitirir.

Keşke bir dvdye yedeğini alsaydınn...

cakir

New member
Öncelikle Geçmiş Olsun Diyorum,
Yanlış Anlama Ama Sen Kendi Malına Sahip Çıkmaz İsen Başkası Hiç Çıkmaz Keşke Laptop'unu Yanına Alsaydın Gözün Gibi Baksaydın,
Birde,
Bazen İnsanın Basireti Bağlanır Hiçbirşey Yapamazsın Senin Durumun Böyle Olmuş Her İşte Bir hayır Vardır.

yyildirayy

Moderator
Şüphelendiğin birisi olsa vede otobüsü terk etmemiş olsaydın şansın vardı ama şu durumda geçmiş olsun demek düşüyor

samu_samu2

New member
vala memlekette hırsıza serefsize yan kesiciye kaspcıya kanun işlemiyo kanun b bendi d fıkrası diye mazlum magdurları eziyo bu kanunu çıkaranların... allah belalarını versin utanmazlar insanların malını canını hiçe sayan yahudi soyluların yaşama hakkı bile olmamalı

memeton

New member
kardeş keşke laptopu yukarı rafa değil de yere bacaklarınn arasına alsaydın ben öyle yapıyorum.... geçmiş olsun :(

illegal66

New member
kardeşim pasif olma sesini duyur internette şikayet siteleri var sen yaz aynısını biz de altına yorum yazalım görsünler yetkiyi :sneaky2:

emre1789

New member
geçmiş olsun kardeş...bnde zamanında senin duruma benzer şekilde telefonu çaldırdım...şarjı yok diye cebimde taşımanın anlamı yok dedim...valize attım...derken valiz gitti...bu seferde içinde telefon olduğunu nerden bilcez dediler...yani bunlar her türlü aklamaya bakıyolar kendilerini..bilet fiyatının 3 katını veriolar yolluyolar öle bişey olursa... 45 x 3 = 135 tl diceklerdi maalesef....sen gene elinden geleni yapmışsın...her kim aldıysa ondan o bi şekilde çıkar...

Fatih Hoca

Banned
Senin çaren burda kardeş.

Onlar hatalı olabilir ama asli kusurlu sensin. Eşyana sahip çıkman, onu iyi koruman gerekirdi. Ayrıca madem bu kadar önemli birikimin vardı, yedeğini alsaydın. Sonuçta laptop'un başına mekanik bir arıza da gelebilirdi. O zaman ne yapacaktın ?

HeLtEdrEnG

Banned
sen gine laptopu çaldırmışsın :D

ben özdiyarbakır diye bir firmadan bilet alıp adanadan marmarise gidecektim...

diğer firmalarda o gün için bilet bulamadım mecburen bu firmadan bilet almıştım ...

adamlar denizli otogarında 10 dk mola verdiler..
bende muavine loavaboya gidip geleceğimi söyledim...

işim 5 dk sürmedi bile ..
geri geldiğimde , ortada ne otobüs vardı nede çantam :D

lan gidiyon barii, çantamı yazıhaneye bırak ...
:D

1 saat otogarda bekledikten sonra başka bir firmadan bilet alıp tekrar marmarise ulaştım...
otogara gelip 'beni niye almadan gidiyonuz kardeşim , çantam nerde ' dye çıkıştım..
bana bir silah çekmedikleri kalmıştı !!!!

mustafa008

New member
sen gine laptopu çaldırmışsın :D

ben özdiyarbakır diye bir firmadan bilet alıp adanadan marmarise gidecektim...

diğer firmalarda o gün için bilet bulamadım mecburen bu firmadan bilet almıştım ...

adamlar denizli otogarında 10 dk mola verdiler..
bende muavine loavaboya gidip geleceğimi söyledim...

işim 5 dk sürmedi bile ..
geri geldiğimde , ortada ne otobüs vardı nede çantam :D

lan gidiyon barii, çantamı yazıhaneye bırak ...
:D

1 saat otogarda bekledikten sonra başka bir firmadan bilet alıp tekrar marmarise ulaştım...
otogara gelip 'beni niye almadan gidiyonuz kardeşim , çantam nerde ' dye çıkıştım..
bana bir silah çekmedikleri kalmıştı !!!!
seninkide garipmiş :) ikinizide geçmiş olsun