arkadaşlar bir göz atmadan geçmeyin önemli bir konu

erenay_e

New member
Öncelikle forumumuz gerçekten de her geçengün büyüyor.Başta forum sadece türklere yönelikti ama şimdi gördüğüm kadarı ile forumda türklerin yanısıra diğer milletlerden de insanlar üye olmaya başladı forum gerçektende sınırları aştı şimdiden.Bence güzel bir durum sonuç da din dil ırk kavramı ortadan kalkıyor bu forumda üye olan herkes bizim arkadaşımız kardeşimiz dir.Kimseyi ayırmayız her neolursa olsun.Şimdi benim bir önerim var forumda türkçe dil desteği yanında ingilizce dil desteğide var ama forumda eklenen konular ve atılan mesajlar %99 türkçe normal olarak ben yabancı arkadaşlarımızın da forumda paylaşımlar yapmasını istiyorum bilgilerini bildiklerini bizlerle paylaşsınlar istiyorum vede bizlerin eklediği konulardan da yararlansınlar istiyorum.Forumda ingilizce bilen pek fazla kişiyok tahminimce ve normal olarak konular türkçe açıklamalı açılıyor.ben forumdan yabancı arkadaşlarımızında yararlana bilmesi için forumda bir anakonu ingilizce olmak üzere ve forum bölümlerinden önemli olanların yada isteğinize göre konuları altkonu başlığı altında sıralamak adult da olduğu gibi ve ingilizceyi iyi bilen arkadaşlardan bir kaçınıda bu bölümlere mod olarak atayarak paylaşım ların çoğalması yönünde bir adım atılmasını istiyorum ve bu konudaki fikirlerinizi öğrenmek istiyorum teşekkürler

bim_28

Altın Üye
Aslında dün akşam istatistiklere bakıyomda Meksikadan tutda Güney Afrikaya kadar
siteye giren var. Çok ilginç bir olay namımız demekki oralara kadar ulaşmış :eek:
Ben derimki yeni bir bölüm açılsın ve paylaşımlar İngilizce olsun tabi ingilizcesi iyi
olan arkadaşlar oraya mod olsun ve paylaşımlar ve mesajlar hep ingilizce olsun.
Mesela ben mod olabilirim :D
JUST FOR ME
Rusçada bilirim ama krilde yazmak işime gelmiyor.
YA HARAŞO ZNAYU PA RUSKİY YAZIK
Ama başımı kaşıyacak vaktim yok :(

:..asker..:

New member
ilginç bir teklif !!! olabilir yani bu sene work-andtravel yapcam inşallah! benim için de yararlı olur yani pratik açısından...

Hell

Başarıda bir sanattır.
ingilizcem bayağı iyidir ama malüm okul yüzünde olmayabilir ama isterseniz okul çıkışı netteyken bu konularla ilgilenebilirim!

tabi okula 08:00am & 15:47pm gidip geliyorum
zor olur ama karar sizin netteyken yardım ederim tabiki!

ımpossible nothing :)

erenay_e

New member
walla güzel olur bence biz türkce yazıyoruz bizden başka anlayan yok yabancılar türkce bil mediğinden konularada mesaj atmıyorlar konuda açmaktan çekiniyorlar yapalım bu şekil elinden gelen yabancıdili ingilizce olan konularını bu bölümlerdede açsın hem millet busayede yabancı dilinide geliştirir pratik yapma imkanı doğar:)

embaha

New member
Arkadaşlar düşünceler,iyi niyetli art niyet aramadım ama eğer yabancılardan talep varsa,talep eden insan Türkçemizi de az buçuk öğrenir.Tamam sınırlı olur ama zaten açacağınız bölümde sınırlı olmayacak mı bütün formu ingilizce yapacak halimiz yok ya!Ayrıca ingilizce geliştirmek isteyen arkadaşlar,İnternet gibi bi ortamda hiç güçlük çekmeden ing.lerini istedikleri şekilde geliştirebilirler.Biz başka siteleri ziyaretimiz de (ing,fra.alm,ita,isp) dilleri hiç farketmeksizin az buçuk sözlük karıştırmıyor muyuz?Forma üye olan yabancılar eğer bilinçliyseler ve formu çok beğendilerse zaten bu yolu denerler,değilse siz formu tamamen ing yapsanız da fazla durmazlar.
Durumu tekrar gözden geçirmekte yarar var.Saygılar....

bim_28

Altın Üye
embaha' Alıntı:
Arkadaşlar düşünceler,iyi niyetli art niyet aramadım ama eğer yabancılardan talep varsa,talep eden insan Türkçemizi de az buçuk öğrenir.Tamam sınırlı olur ama zaten açacağınız bölümde sınırlı olmayacak mı bütün formu ingilizce yapacak halimiz yok ya!Ayrıca ingilizce geliştirmek isteyen arkadaşlar,İnternet gibi bi ortamda hiç güçlük çekmeden ing.lerini istedikleri şekilde geliştirebilirler.Biz başka siteleri ziyaretimiz de (ing,fra.alm,ita,isp) dilleri hiç farketmeksizin az buçuk sözlük karıştırmıyor muyuz?Forma üye olan yabancılar eğer bilinçliyseler ve formu çok beğendilerse zaten bu yolu denerler,değilse siz formu tamamen ing yapsanız da fazla durmazlar.
Durumu tekrar gözden geçirmekte yarar var.Saygılar....
Aslında bu fikirde güzel adamlar geldilerse güzel Türkçemizi öğrensinler değil mi?
Onlar için güzel bir Türkçe sözlük lazım derim...

DJ MaDBoY

New member
TÜRKÇE
Hoca madem Böyle Bir Durum Söz Konusu Ben De Gönüllü Olarak Sadece Mesajlarımı Hem İngilizce Hem De Türkçe Yazarak Destek Vermek İsterim
ENGLISH
If There Are Foreigners Who Want To Share Everything That They Know, So After This Time I Will Add An English Explainment All My Messages.

HTML