Almanya'daki Türkler,Türkiye'deki Türklerle Dalga Geçti!!!

osiris_cemo

New member
Ayıp etmişler daha fazla söyleyecek bir söz bulamaıyorum . düşündürücü bir durum

sifre

New member
baba ben avusturyada yasiyorum vallahi billahi utandim... bizim burada gene öyle zü*b*ler cok degil ama almanyada küpe müpe .. büyüdükce gidiyor domuz eti yiyen "müslüman" arkadaslarimiz bile var.. ihanet edenleri öldürmek gerek.. adetlerimiz budur...

aldridge

New member
şimdi almanya da ki Türklerin hepsini böle suçlamak olmaz çünkü benim de bazı arkadaslarım alamancı ama bu arkadas birazcık medeniyet görmüs ki heralde daha önce görmememiş bölelerine bişey demiyecen adam anlatsan da anlamaz ki...

Moderatör
Moderatör
üzüLdüm dostum kar$ıLa$tıgın duruma..ßenimde Avusturya'dan ßi arkada$ var kız.. oda çok ukaLa.. eski$ehir'LiLiğyLe övünüyor ama egoistin teki.. ßüyüdükLeri ortam çok önemLi ..

medion

New member
~uYuSTuRuCu~' Alıntı:
ßenCede Oranın KüLtürLEriyLE ßüyüYolar Türk Nedir Türkiye Nedir HA$a Allah Nedir Diyenler VaR..ÇoçukLArina Türk Hakkinda ßi$ey ÖğretMEytenLer Var...Neler var NeLer..

okuyorumda su yazilari hayret icinde kaliyorum,ankara istanbul izmirde otobüslerde üniversiteye gidenlerin konustuklarini anliyabilen varmi?

almanyada genclik hakkinda ne biliyorsunuzki devlet kac tane ögretmen yolladida bu cocuklar türkce ögrenmek istemedi.?

Devlet oradaki vatandaslari icin ne yaptida bizler bunu kabul etmedik.

hangimiz bir sene izne geldide anavatana enayi yerine konmadik?

bu insanlar senelerce vatana gelmek icin para biriktiriyorlar bir izin parasi biz türkler icin en az 5000 euro yabanci türistin ayaklarini öpmeye hazir bir cok kisi var türkiyede adam bilet aliyor veriyor hepsi icinde otele 500 euro aliyor yanina 200 euro harclik türkiye geliyor bunlari davulla zurna ile karsiliyorlar

su ana kadar vatanina bir ton para döken bu almacilari ne zaman davulla karsiladilar bizimyabancilardan kalir farkimiz neki türkiyedekiler icin.

oradaki vatandas bir pantolonu 50 bine alir alamanciya o pantolonu 100 bine kakalarlar.

Kültür milliyetcilik avrupada bir türk takimi geldide mac yaptida ne zaman o stadi doldurmadi almanyadaki türkler.

hangi film geldide gidip siraya girip bilet alip bakmadi.

Almanyadaki veya dünyanin baska yerindeki vatandaslarimiz hakkinda konusurken birazda gercekleri görün öyle konusun Türkiyede bugün örf adet yok oluyorken yurt disinda halen örf ve adetler devam ediyor.

yazacak cok sey var ama yazmaya degmez zaten türkiyedekiler almanyadakileri yolunacak kaz olarak görmekten baska düsüncesi yok almanyadaki türklerin ise kendilerini yanliz birakilmaktan sömürülmekten baska düsüncesi yok.

Maliyeci

New member
Outlandish'in tarzı ve topic konusu üzerine...

OutLandish' Alıntı:
sana tek bisey söyLim ama aram1zda kaLs1n tamam m1 hassiktir Lan ordan çakaL
vatan sever ve milliyetciymis z1rtapozLar sizi ulan hiç yurt d1s1na ç1kmasam görmesem tamam diyicem bana simdi türk k1sLar1n1 okutma turkLere deiLde aLmanLara veriyoLar biz turkLere geLince manyakm1s1n sap1km1s1n sen beni ne san1yosun uLan diskoLarda bütün türkLerin ne mal oLdugu ordata a.q sen git daLgana bak koçum...........

sokakta röpörtaj yap1yo bykus türkiye nin baskenti neresi..
cevapLar: konya.adana.erzurum.istanbul
ben böyLe vatan sever ve miLLiyetciyi sikim okey
Outlandish rumuzlu arkadaşımın bu yazdıklarını okuyunca yorum yapmadan geçemedim.
Öncelikle dostum şunu söyleyeyim, genel itibariyle
üslubunu ve yazımını terbiye sınırlarını zorlar nitelikte bulduğumu belirteyim.
Sadece senin gibi düşünmediği için bir arkadaşına bu şekilde mesaj yazmanı doğru bulmadım.
Gelelim bu topic in esas konusuna. Neden biz millet olarak mutlaka herkesi bir kalıba sokma saplantısı içindeyiz anlayamıyorum. Yani neden şuralılar iyidir, buralılar kötüdür, oralılardan adam çıkmaz gibi genellemelere gideriz hiçbir zaman anlayamadım. Almanya'daki yurttaşlarımız için demediklerinizi bırakmadınız. Sormak isterim, senin tabirinle "Almanya'daki Türk kızları Almanlara veriyorlar, biz Türklere gelince aşağılıyorlar" gibi bir sözü söylerken hiç mi yüzün kızarmadı. Almanya'daki tüm Türk kızlarını "Almanlara veren" fahişeler yerine koymanı bir Türk genci olarak kendime yediremedim kusura bakma.
Şimdi sana bir soru daha sorayım. Bundan 3-4 yıl önce(tam tarihini hatırlayamıyorum istemen halinde arar bulurum) Fransa'daki bir grup Türk, Türkiye aleyhine sloganlar atan, gösteri yapan PKK'lılarla kavga etti. Bu gruptakilerden biri benim kuzenimdi ve bıçaklandı. Bu olay o günlerde pekçok televizyon kanalında yayınlandı.
Şimdi sorum şu. Sen bugüne kadar vatanı bölmeye çalışan bu haysiyetsizlere karşı televizyonda küfür etmek dışında somut olarak tek bir fiilde bulundun mu? Dün mecidiyeköyde İETT otobüsünü ateşe veren 15-20 haini izledim. Eylem yaptıkları varoş falan değildi. O kadar insan bu 15-20 kişiye sadece bakmakla yetindi. Polis geldikten sonra da kamera karşısında slogan atıp terörü lanetlemeye başladılar. İşte dostum biz bu kadar milliyeçiyiz, bu kadar vatanseveriz.
Keşke vatanseverlik bu ülkenin başkentini bilmek kadar kolay olsaydı ama değil. Tekrar ediyorum ben hiçbir kitleyi şu ya da bu şekilde yargılamam. Ama üç dört kişinin hareketlerini bütün topluma mâledenler yüzlerini önce aynaya dönüp kendilerine bakmamalılar.

akenatons

New member
Maliyeci' Alıntı:
Outlandish rumuzlu arkadaşımın bu yazdıklarını okuyunca yorum yapmadan geçemedim.
Öncelikle dostum şunu söyleyeyim, genel itibariyle
üslubunu ve yazımını terbiye sınırlarını zorlar nitelikte bulduğumu belirteyim.
Sadece senin gibi düşünmediği için bir arkadaşına bu şekilde mesaj yazmanı doğru bulmadım.
Gelelim bu topic in esas konusuna. Neden biz millet olarak mutlaka herkesi bir kalıba sokma saplantısı içindeyiz anlayamıyorum. Yani neden şuralılar iyidir, buralılar kötüdür, oralılardan adam çıkmaz gibi genellemelere gideriz hiçbir zaman anlayamadım. Almanya'daki yurttaşlarımız için demediklerinizi bırakmadınız. Sormak isterim, senin tabirinle "Almanya'daki Türk kızları Almanlara veriyorlar, biz Türklere gelince aşağılıyorlar" gibi bir sözü söylerken hiç mi yüzün kızarmadı. Almanya'daki tüm Türk kızlarını "Almanlara veren" fahişeler yerine koymanı bir Türk genci olarak kendime yediremedim kusura bakma.
Şimdi sana bir soru daha sorayım. Bundan 3-4 yıl önce(tam tarihini hatırlayamıyorum istemen halinde arar bulurum) Fransa'daki bir grup Türk, Türkiye aleyhine sloganlar atan, gösteri yapan PKK'lılarla kavga etti. Bu gruptakilerden biri benim kuzenimdi ve bıçaklandı. Bu olay o günlerde pekçok televizyon kanalında yayınlandı.
Şimdi sorum şu. Sen bugüne kadar vatanı bölmeye çalışan bu haysiyetsizlere karşı televizyonda küfür etmek dışında somut olarak tek bir fiilde bulundun mu? Dün mecidiyeköyde İETT otobüsünü ateşe veren 15-20 haini izledim. Eylem yaptıkları varoş falan değildi. O kadar insan bu 15-20 kişiye sadece bakmakla yetindi. Polis geldikten sonra da kamera karşısında slogan atıp terörü lanetlemeye başladılar. İşte dostum biz bu kadar milliyeçiyiz, bu kadar vatanseveriz.
Keşke vatanseverlik bu ülkenin başkentini bilmek kadar kolay olsaydı ama değil. Tekrar ediyorum ben hiçbir kitleyi şu ya da bu şekilde yargılamam. Ama üç dört kişinin hareketlerini bütün topluma mâledenler yüzlerini önce aynaya dönüp kendilerine bakmamalılar.
Ne diyeyim kardeş ağzına sağlık ya.

BAŞ_BELASI

New member
lmanyada yaşayan türkler artık eskisi gibi değil herkes menfaatçı olmuş. karşılık görmeden kimse kimseye yardımcı olmuyor. gençler ise örf ve adetlerimzden uzak olarak yetişiyorlar. seninle dalga geçenler artık türklüğün son kırıntıları kalmış kişilerdir. bu yüzden karşılık bulamamışsındır.

eVoLoN

New member
~~Okuyun Arkadaşlar~~

Ya bütün yorumlara bakamadım ama konuyu açan arkadaşım asna sunu sölim:
AlmanYa'Ya giden türklerin zaten çoguu {hepsi demiyorum} zeka olarak biraz düşük seviyelerdeler.bu konuşmayı yaparaK zaten başta ne kadar ileri görüş kıtlıgına sahip olduklarını göstermişler.Konunun nereye gideceğini tahmin edememişler.Alman bi profesör bi ara yorum yapmıstı:
"Almanya'ya gelen Türk çocukları ve burda okuyan türk çocuklara ßiraz zeka olarak diğerlerine göre daha aşagı seviyelerdeler" demişti.Ama tabi normal olarak bizim vatandaşlar da büyük tepki gösterdik ve adama özür dilemesini söyledik.Ama bakıyorum da adam haksız da değil yani.Ulan sen bi türk olarak nasıl böyle bi yorum yapabilirsin ya.Hangi mantıkla bu şekilde konuşursun....
Oraya giden vatandaşlarımız da zaten tr de kariyer edinemeyen ve oraya {çogunlukla/hepsi demiyorum bakın yanlıs anlamayın} amelelik yaparak afedersiniz eşşek gibi çalışarak para kazanma amacıyla gidiyor.Neden???
Ya adam burda 3 kurus para kazanmayı kendine yediremiyo kendi çapında o da haklı.Yani fizik gücüyle para kazanabiliyo orda.Ama kafası da çalışmıyo ya bu da bi gerçek...
Yani Sen böyle bi adamdan fazla mantıklı bi yorum bekleyemezsin ki zaten.ßi de gözüme çarptı orda bi arkadaşımızın yorumu.outlandish mi nedir.lan geri zekalı...
osözünü ettiğin Türk kızları almanlara değilde senin gibi gvt lara verseydi namusundan bişe eksilmicek miydi.fahişelik her harükarda fahişeliktir koçum.konusmalarına dikkat et.ßizim ßurda yerdiğimiz kişiler zaten iman ve zeka olrak geri kalmış kişilerdir.Keza Kızlar da Zaten artık arsızlık hat safhaya ulasmıssa türk'e de verir afedersin koca YRK lı Zencilere de ver.ßu milliyet zürriyet ya da haysiyet gerektirmez zaten...
Konuyu Açan arkadaşımıza söylüyorum:
Sen şimdi burda yapılan yorumları print screenle çek ve git o foruma iyisiyle kötüsüyle yapılan yorumlar bunlar işte de.ßaşka yapabilcek bişe yok.Gerçi onlar gene bildiklerini okucaklar ama gene de sen yapman gerekeni yap ;)

medion

New member
BAŞ_BELASI' Alıntı:
lmanyada yaşayan türkler artık eskisi gibi değil herkes menfaatçı olmuş. karşılık görmeden kimse kimseye yardımcı olmuyor. gençler ise örf ve adetlerimzden uzak olarak yetişiyorlar. seninle dalga geçenler artık türklüğün son kırıntıları kalmış kişilerdir. bu yüzden karşılık bulamamışsındır.

Örf adet ??? hangilerinden bahsediyorsunuz anlamadim nerede kalmiski örf adet yurt disinda yasayan vatandaslarimizda olsun.

Daha düne kadar türkiyede satilan etlerin atmi essekmi devemi domuzmu oldugunu bilen yoktu tavuklari camasir suyuna batirip beyazlatan dahada kusura bakmayin ama gercek olan bir sey okuldaki kiz arkadasiniz etek altini cekip internetlerde yayinlayan sonrada seni seviyorum deyip sarilanlardanmi bahsediyorsunuz?

suna bir genelleme getirelim dünya degisim icine girdi buna türkiye almanya amerika avusturya kutuplara kadar her ülke dahil

bu küresellesme icinde de ne yazikki bilgisayar teknigi insanlarda bazi degerleri akybettirdi yasam basitlesti hayat acimasiz oldu gecim sarti insanlari cahillestirdi kabalastirdi.

Bunun sonucundada hic bir yerde örf adet kalmadi saygi sevgi kalmadi.ha yasayanlar varmi var tabi hem yabanci ülkelerde hem kendi vatandaslarimiz icerisinde ama suda varki bugünün gencligi saygisiz seviyesiz ve bos yetismekte bunun sonucuda yukardaki yazilarin icinde dolasiyor.

o yüzden kimseyi suclamayalim cünkü hepimiz aynisiyiz.ne bir eksik ne bir fazla.

medion

New member
cнøøśÿ' Alıntı:
Ya bütün yorumlara bakamadım ama konuyu açan arkadaşım asna sunu sölim:
AlmanYa'Ya giden türklerin zaten çoguu {hepsi demiyorum} zeka olarak biraz düşük seviyelerdeler.bu konuşmayı yaparaK zaten başta ne kadar ileri görüş kıtlıgına sahip olduklarını göstermişler.Konunun nereye gideceğini tahmin edememişler.Alman bi profesör bi ara yorum yapmıstı:
"Almanya'ya gelen Türk çocukları ve burda okuyan türk çocuklara ßiraz zeka olarak diğerlerine göre daha aşagı seviyelerdeler" demişti.
s en o alman profösürüne sor bakalim almanyanin en caliskan ögrencisi kim secildi almanmi türkmü?

O Geri zekali ögretmene sor bakalim alman cocuklarina verilen egitimle yabanci cocuklarina verilen egitim aynimi?

O geri zekali profösöre sor bakalim almanyada kac tane cocuk tecavüzcüsü sapik genc yakalandi tutuklandi kaci alamn cikti kaci geri zekali türk cikti.

sor bakalim alman irkini % kaci sapik % kaci normal % kaci fasist hitler kackini.

geri zekali cocuk derken herhalde kendinden bahsettin cünkü geri zekali olmasaydin tanimadigin kisiler icin bir alman profosörün agzindan cikan lafi burada balla satmazdin.

almanyadaki hollandadaki ingilteredeki her türk evladi bizim cocugumuz bizim insanlarimiz unutmayalim onlarin hepsi bizim eserimiz baskasinin degil.

OverK!LL

New member
bencede üzücü ve düşündürücü sonucta onlarda bizden ama neden böyle bir konu ele almıslar anlayamadım neden bizimle alay etmişler .... :(

aLeMCi__

New member
abi ne diyim ki bizimde akrabalarımız var ama böyle bir durumla karşılaşmadık.senin adına üzüldüm..maksatım seni veya bir başkasını gaza getirmek değil ama ben olsaydım ona ii bir gövde gösterisi yapar siteyi çökertir ana sayfaya da o albümün resmini koyardım...

RoKeT

New member
Valla bizim yazlikda cok var boyle tuvalet temizliyip bulasik yikayip almanyada hollandada ikinci sinif hayat yasayip işi olmayip da işsizlik maasinla ikinci el tırıska bmw lerle tr ye gelip de hava atan ne yazikki ezik bi yasam ve kavram bizmiyiz tuvalet temizleyen bulasik yıkayan orda tabi sozum meclısden dısari ama bunlarin cogu boyle :goz:

ases

Altın Üye
biraz daha hassa olalım ark.lar bence hele bu tür konularda!!!

carsambali

New member
Ne Fark var

dj aka' Alıntı:
orada kilise çanalrıyla büyümekle burada ezan sesleri içinde büyümek arasında çok fark var

öncelikle selam ha aka sana bu kilise sesleri demissin ne fark var söylim sana
1 bilmedigin konu hakkinda yorum yapma ´
2 biz kilise sesleriyle büyümüs olabiliriz ama kulagimizdan ezan sesleri gitmedi hic
3 ben almanyada büyüdüm ve böyle bi konu acarken almanya degilde yurt disindan deseniz daha dogru olur
4 böyle konu acarkende türkler demeyin artik türklügü kabul etmeye kökenlerde var TÜRKCEM biraz zayifdir bunun sorumlusuda bendegil Tükiye cumhuriyeti milli egetim bakanligidir getirmisler buraya okullara dagdan ine danalari (ögretmen)
ve daha istanbulun fethini ve tarihini bilmiyolar ben 12 sene okula gittim ve hep türkce dersinde resim yaptirdi türkce dersine gitmesem hirisiyan din dersine girmem gerekiyo yani burda anlatmak isdedigim su yurt disindaki türklerin türkceyi iyi bilmemeleri ve anlayamalari bu durumda normaldir.

ha su kilise zingirtisina kafam bozuldu türkiyede kilise yokmu gidin izmire, istanbula,kayseriye ,sivasa,eskisehire antalya ya su kilise kafami attirdi belki biz ezan sesi duymaya bilirik ama ezan bizimle bizde ezanla yasiyoruz unutmayinki burada bizimde camileriimiz var ELHAMDULILLAH bizde muslumaniz

konuyla alakasi olmaya bilir ama ben yazma geregi duydum ve yazdim

bu arkadasada o ipneler ayip etmis ben onlarin adina özür dilerim arkadasim

HTML