Allahü Ekber!.. Kahrolsun Bütün Bilimler!..

İSKETE

New member
Kurban, sünnet gibi İslam'ın temel kurallarına yapılmış bu eleştiri haddini aşmıştır!

İslam'ı doğru anlamamız gerekiyor. İslam'ın Kuran ile ve sünnet ile bildirilmiş ve tamamıyla insanın iyiliğine, onun kurtuluşuna vesile olacak temel kuralları dinimizin gereğidir. Ona herhangi bir eleştiri getiremezsiniz ve bu dinde kalabilmek içinde onları kabul etmek zorundasınız.

İkinci olarak insanların kendi işlerine geldiği gibi dini yorumlayarak ve İslam'ı kullanarak oluşturduğu töre cinayeti gibi kavramlar ise İslam ile yakından uzaktan alakası olmayan durumlardır. Bunlar İslam'ın içinde değildir zaten de olamaz.

İslam hiç bir şekilde bilimden uzak değildir. Aksine her defasında insanı düşünmeye ve tabiatın gizemlerini keşfetmeye teşvik eder. Bunu emreder.

KURAN-I KERİM'in bir kere bile TÜRKÇESİNİ OKUMAMIŞ OLANLAR kalkıpta bu din hakkında YORUM YAPMASIN.

Siz dinsiz olabilirsiniz, Allah'tan başka şeylere tapabilirsiniz ama bu yazıda geçen İslam dininin temel kurallarına bu eleştiriyi yapamazsınız. Bu hakkı hiç kimse size vermez orada size DUR BAKALIM denir.

İnsanların dini kendi işlerine geldiği gibi yorumlayarak oluşturduğu kavramları ve kuralları İSLAM'a mal edemezsiniz. Bu yanlıştır ve hatalıdır.

Ben de laikliği ve bilimin gerçekliğini savunan bir insanım, insanlar tarafından sonradan oluşturulmuş kimi kurallara karşıyım. Ancak ben sizin inandığınız şeyi eleştirmiyorsam siz de benim inandığıma hele hele en son hak dinin temel kurallarına ELEŞTİRİ GETİREMEZSİNİZ. Senin dinin sana benim dinim banadır.

SickDreTh

Altın Üye
arkadaslar konunun gıdısatını degıstırmeyın lutfen!

antikodon

Banned
Allahü ekber ne demek: Allah büyüktür demek.
kahrolsun bütün bilimler gibi sacmalık ne oluyor. Allahın büyük olması zaten bütün bilimlerce ispatlanıyor.kendi içinde celişen bi cümle. moderatörler. başlıkta bi düzenleme yuapamazmı.

salarha4

New member
ALLAHÜ EKBERR !!
bilim ALLAH isterse olur sen ALLAHI yok edip bilim'e eremezsin zaten ne saçmalıyorsun sen ALLAHIN var olduguna inanıyor olsaydın böyle bir konu açmazdın

flamencom

New member
İslamiyete dil uzattığın için dilini kökten kesmek geliyor içimden şerefsiz münafık!! Cehennemde yanasın aşşağılık herif. Köpoğlu köpek. İşte senin gibilerini dilim dilim kesmeli asmalı er meydanında kiiii islamiyete dine kitaba laf söylemeye kimse birdaha cesaret edemesin.

xyz4

New member
İnanan inanmayan herkesin görüşlerine saygı duyuyorum ama

Yazarın yazısında İslam'ın yani dinimizdeki ''normal şartlarda'' yerine getirilmesi gereken biçok farzının (ör;kurban kesme,sünnet olma,başörtüsü takma) çarptırdığını ve kötülediğini düşünüyorum
Yazıyı dikkatlice defalarca okuyun! Bu tipler vacip ve sünnetleri hata hurafeleri o kadar yüce dinimizin farz bölümüne monte etmeye alışmışlar ki, her yerde kabak gibi ortaya çıkıyorlar. BRE CAHİL! kurban kesmek vacip, sünnet olma zaten adı üstünde sünnet, başörtüsü senin hocalarının nur suresi 31. ayete "Allah unuttu biz monte edelim" dediği bir moda. Bunların alayı dindar geçinirken, yüce dinimize alabildiğince hakaret etmeyi alışkanlık edinmişler.
Yav! Bunlara da kızamıyorum. Konya'da çöken bina gibi yerlerde sosyal yaşamdan ve gerçeklerden uzak fısıltı gazetesinden birşeyler öğrenmişler. Klavyenin başına geçince saçmaladıklarının farkında olmadan, akıllı ve dinini bilen insanlara ahkam kesmeye çalışıyorlar. Sonrada komik duruma düşüyorlar. Allah, bunlara akıl ve fikir versin!

NOT: Allah'ın yüce ismini küçük harfle yazanın dindarlığıda o nispette olur.

erolşen

New member
ya gülüyorum sana öncevatan nerden kes yapıstır yaptın bu konuyu eglendırmek sanırım senın amacın milleti

yusufarm

New member
maksatı islamı aşağılamak için insanların inancını sarsmak için, kuşkuya düşürmek için yazılmış şeytanca bir yazı yanılmıyorsam aziz nesinin bir yazısından kopyala yapıştır yapılmış

Esace

New member

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

Ey insan, 'üstün kerem sahibi' olan Rabbine karşı seni aldatıp-yanıltan nedir?
(İnfitar Suresi, 6)

Yoksa kötülüklere batıp-yara alanlar, kendilerini iman edip salih amellerde bulunanlar gibi kılacağımızı mı
sandılar?Hayatları ve ölümleri bir mi (olacak)? Ne kötü hüküm veriyorlar.
(Casiye Suresi, 21)

"Ey insanlar, yeryüzünde olan şeyleri helal ve temiz olarak yiyin ve şeytanın adımlarını izlemeyin. Gerçekte o, sizin için apaçık bir düşmandır. O, size yalnızca, kötülüğü, çirkin-hayasızlığı ve Allah'a karşı bilmediğiniz şeyleri söylemenizi emreder." (Bakara Suresi, 168-169

Kim İslam'dan başka bir din
ararsa asla ondan kabul edilmez.
O, ahirette de kayba uğrayanlardandır.
(Al-i İmran Suresi, 85)

HADDİNİ BİLEN HELAK OLMAZ!

HTML