Aliases/Remotes/Popups/Scripting Yardım Başlığı

| PoSeiDoN |

gσd σŦ тнє &#1109
ilk soru

bunlar ne demek bi açıkalr mısın_?:melek

Otium

Altın Üye
ρ σ ѕ є ι ∂ σ η;2295775' Alıntı:
ilk soru

bunlar ne demek bi açıkalr mısın_?:melek

Alias'lar nedir ?

Alias'lar aslında basit olarak script'e yüklenen komutlar gibi tanımlanabilir. yani mesela /lostboy gibi bir komutu yaratmak için bir alias yaratmalısınız. mIRC Editörlerinde Aliases diye bir kısım vardır. mIRC'da Alt + A 'ya basın ve karşınıza bir pencere çıkar..

Remote Nedir?

Remote Scriptimizin Bazı İşleri Otomatik Yapması İçin Kullanilan Kodlardir

mIRC Script/Scripting Nedir?

mIRC Script'leri mIRC kodlama tekniği ile yazılmış toplu haldeki dosyalardır. Script'lerin yazılma amacı birden çok olabilir.. Normal mIRC komutlarının hepsini yazmakla zaman kaybetmemek için yada mIRC'ın görünümü değiştirmek amacıyla gibi.. bunun gibi 10'larca örnek verilebilir..

hakkarealy

New member
merhaba
ikinci soru benden bende bir konuşan botlu script var, ve bu botun rootundaki her söylenene karşılk gelen txt dosyaları var, ben bu var olan txt dosyalarına misalen "selam.txt" dosyasına bir cümle ekledim mi bot bunu söylüyor, ama iş yeni bir kelimeye karşılık gelen txt dosyası oluşturmaya gelince ne yazık ki beni cevaplamıyor.
BU sorunu halledebileceğim bir yol biliyor musun?:saskin

Otium

Altın Üye
merhaba
ikinci soru benden bende bir konuşan botlu script var, ve bu botun rootundaki her söylenene karşılk gelen txt dosyaları var, ben bu var olan txt dosyalarına misalen "selam.txt" dosyasına bir cümle ekledim mi bot bunu söylüyor, ama iş yeni bir kelimeye karşılık gelen txt dosyası oluşturmaya gelince ne yazık ki beni cevaplamıyor.
BU sorunu halledebileceğim bir yol biliyor musun?:saskin
.Txt
Dosyasi Yazmak Yerine;
Script Editor'da Remote Bölümüne Gelip
Kod:
on *:text:*ÖRNEK*:?: { msg $nick Efendim? }
Yazarsanız İçinde ÖRNEK geçen Cümlelere Botunuz Efendim? diye cevap verecektir.

hakkarealy

New member
peki bu botu remote den nasıl girdiği kanala girdikten 2 saniye bekledikten sonra selam vermesini sağlayacam?

on *join::#:{ /.timer 1 3 / msg # $read $mircdirbot/selma.txt | halt }

ben bu şeklide selam dosyasındakileri okumasını istedim ama * işareti olduğundan herhangi biri kanala girdiğinde de selam veriyor, bunu nasıl düzeltebilirim?

Otium

Altın Üye
Remote'ye:
Kod:
on Bot:join:#:{ /timer 1 3 /msg # $read $mircdirbot/selma.txt | halt }
Users'a
Kod:
Bot:BOTUNNİCKİ
Bunu Deneyin...