Alexa Toolbar kurun Hackhell ve Türk sitelerine Katkınız olsun.

Solariz

Administration
Alexa Toolbar sayesinde güvenli olarak sörf yapabilir ve beğendiğiniz sitelere oy verebilirsiniz.

Alexa Hakkında Bazı Bilgiler ;

Siteniz Kaçıncı Sırada? Alexa gerçekten doğru bilgiler mi sunuyor? Alexa neyi ölçer? ALEXA TOOLBAR'I NASIL KURABİLİRİM? İşte cevaplar:

Web Siteniz Kaçıncı Sırada? Alexa.Com gerçekten doğru bilgiler mi sunuyor? Alexa neyi ölçer? ALEXA TOOLBAR'I NASIL KURABİLİRİM? İşte cevaplar:

Alexa Nedir?

Alexa, Web sitelerinin ziyaretçi sayılarına göre izlenerek, dünya sıralamasında kaçıncı sırada olduğunu gösteren bir internet rating sistemidir.

Alexa Neyi Ölçer?

Alexa bir sitenin görüntülenme - ziyaretçi sayısını, dünyada en çok ziyaret edilen siteler arasındaki 20 Milyon site arasında sıralar.

Sıralama da 2 milyondan büyük bir sıralama sonucu aldıysanız;

sitenizin ziyaretçi sayısı “ÇOK ÇOK KÖTÜ”,

2 milyon ile 1 milyon arasında ise “KÖTÜ”,

1 Milyon ile 500 bin arasında ise “VASAT”,

500 bin ile 250 bin arasında ise “NORMAL”,

250 bin ile 100 bin arasında ise “İYİ”,

100 bin ile 50 bin arasında ise “ÇOK İYİ”,

50 bin altı “ÇOK ÇOK İYİ” olarak kabul edilebilmektedir.

Alexa sıralama kriterleri, gruplamaları neler ?

İki ayrı sıralama kriteri var, birincisi ranking diğeri popularity. Ranking toplam ziyaretçi sayısı ve sayfa gösteriminin bileşkesinden hesaplanan bir değerdir. Popularity ise visitor loyality (ziyaretçi sadakati) ile ilgilidir. Yani ziyaretçi o sitede çok dolaşmıyor olabilir ama her hafta en az bir defa siteye geliyorsa bu o siteye popularity kazandırır. Bu iki kriterle hesaplan değerler birbirine çok yakın çıkıyor.

Alexa ne kadar güvenilir ?

Bu çok tartışılan bir konu. Genel görüş güvenilir değil. Ama kabul görüyor. Nedeni ise henüz bu işi daha ciddi ele alan bir web sitesi yok. Alexa sitesi işi ilk başlatan olduğu için sistemin başını çekiyor ve dünyada gerçekten söz sahibi. Alexa'daki sıkıntı toolbarı kurmadan kaynaklanıyor. Yani Türkiye'de toolbar kullanımı pek yaygın olmadığı için Türkiye sıralamasında doğru sonuçları vermiyor.

Peki Alexa Toolbar'ı nasıl kuracağım?

Çok kolay. Alttaki banneri tıklayın ve gelen sayfada sarı kutu içinde yer alan İNSALL TOOLBAR'ı tıklayıp gelen pencerede ÇALIŞTIR'ı tıklayın

Alexa gerçekten doğru bilgiler mi sunuyor? Alexa neyi ölçer? ALEXA TOOLBAR'I NASIL KURABİLİRİM? İşte cevaplar ;

Kurulum başlayacak. Sırasıyla NEXT > I AGRE > NEXT > INSTALL yükleme başlayacak. FİNİSH'i tıklayın. Kurulum tamamlandı. Son olarak gelen sayfada soruların cevabını yazın (şemaya bakın).

Alexa tool bar indirebiliceniz linkler.

explorer icin

http://client.alexa.com/install/AlexaInstaller.exe adresını kullanabılırsınız.

firefox icin

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/downloads/file/17688/alexa_sparky-1.1-fx.xpi

mozilla firefox 3.x sürümü için;

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/downloads/file/29021/alexa_sparky-1.2.1-fx.xpi

veya

https://s3.amazonaws.com/com.alexa.toolbar/autoupdate/alxf/alxf-1.52.xpi

ℓσя∂

Altın Üye
valla ikisinide indirdim :hhmanD

hem firefox hemde explorer için :p

RuTH

Altın Üye
Küçük bir eklenti sayesinde Hackhell'e destek olabilirsiniz
Bütün üyelerden destek bekliyoruz...

Tunyukuk

New member
Tekrar gündeme getirilmesi iyi fikirdi.
Kullanmayan arkadaşlarımız kullansınlar

innuendo

HANZALA
Herkesi desteğe bekliyoruz.

VolkaN

Altın Üye
konu açıldıgı anda kurdum kimse benden hızlı kuramaz:):)

ali06can

Çǿκ کε√díκ طę ∂طí
iyi de alexa setup da reklam yazılımı ile ilgili 1 virüs buluyo + olarak truva atı buluyo :S avast...

ChaMuR

Altın Üye
sık sık uğradığınız sitelere ufakta olsa bir katkı sağlamış olursunuz bu eklenti sayesinde..

ℓσя∂

Altın Üye
iyi de alexa setup da reklam yazılımı ile ilgili 1 virüs buluyo + olarak truva atı buluyo :S avast...
hiç bir virüs yoktur rahatlıkla indirip kurabilirsiniz ben hem nod32 , kaspersky , norton 2009 ' la tarattım hiç bir virüs yoktur ..

yanılma olabilir :goz:

herkesin kuracağına inanıyorum ...

KıRmızıKız

Kayıp üLkenin Prensesi
hackhell gibi diğer sitelere zamanınızı almayacak küçücük bir işlemle destek te bulunabilirsiniz..
destekleyen herkese teşekkürler..

..єЯDєM..

Çǿκ کε√díκ طę ∂طí
Uzun zamandır HH ye katkım olsun dıye kullanıyorum

Herkes kursun arkadaslar bılgısayarına sıze bır engelı yada zararı olmaz. Hergun saatlerce kaldıgımız HH ye bızımde ufakta olsa katkımız olsun

Solariz

Administration
arkadaşlarımızın katkısını alt yer alan alexadan görebiliyoruz daha çok insan kurarsa daha çok katkı saglıycaktır lütfen 2 dakkanızı ayırıp hackhell destek olun..