Akraba evlilikleri yasaklanmalı mıdır?

Akraba Evliliği yasaklanmalı mı?

• Kullanılan toplam oy
    81
  • Anket kapatılmış .

Tunyukuk

New member
Göz Göre Göre De Olmazki Yaww

çoğunluğu Zaten Mal Mülk Bölünmesin Diye Aileler Tarafından Yaptırılan Evliliklerrrr

Bu şekilde Evlenip De Birden çok çocuğu Sakat Olan Aileler Var Bilmem Bilirmisinizzzz

Bilinçlendirmek Filan Da Fayda Etmiyor Ki Artıkkkk

KiLLinq-LoNeLiNeSs

OrijiNaL jojuK®
Kader ßu Kardeşim.. Evliliğede Artık ßişi Yapamazlar ßence ßi Sakıncası yok..

Ayrıca Her Akraba Evliliği Sakat Doğacak Diye ßişide Yok..

Allah Herşeyin Hayırlısını Verir

Newwave

Altın Üye
Bencede yasaklanmalı ama ülkemizde akraba evliliği o kadar ileri boyutlara varmış ki yasaklıyabilicek bir hükümet pek düşünemiyorum.

buldum78

Banned
kardeşim neden yasaklanacakmış ne gibi zararları var bu akraba evliliğinin bu konuda bilgisi olan cevap versin

other4

New member
yasaklanmalı evlineğin insan uzak olması gerek zira sağlık açısından önemli bir konu. ve bu devirde de böyle şeyleri konuşmamak gerek.

CatLa__

New member
kesinlikle yasaklanmalı akraba evliliklerini eminim genclerin %99 aile baskısıyla yapıyor kardes gibi büyüyen insanlar karı koca yapılıyor sakat cocuklarda cabası..

illegal66

New member
zaten çoğu akraba evliliği diğer tarafın gencini yurt dışına ***ürmek için kendi aralarında yapılıyoır .. işsizlik olmasa bunu kimse yapmaz .. emeğine sağık

RIDO72

New member
bu olay annenin genine bağlı benim annem ve babam 2 amcam akraba evliliği yaptı sadece teyzemde özürlü oldu yani diğerlerinde bir sorun yok

esendemir

New member
fikrimce akraba evlilikleri sadece hastalıklı insanlara neden olmaz, ayrıca akraba çocuklarının birbirleriyle iletişimi sıfır olur. anne babalar konuşmalarının yasaklar ve namus dediğimiz şey biraz daha mantık dışına itilir.

amele07

New member
en az kaç kuşak olması gerktiği bilimsel tetkiklerle belirlenmeli ve ona göre bir yasa çıkarılmalı

HTML