AKP ye kapatma davası....

PaTRioTLeo

New member
Yargıtaydan AKPye kapatma davası!!!

Yargıtay Baş Savcılığı Adalet ve Kalkınma Partisine kapatma davası actı. GEREKÇE: LAİKLİĞE AYKIRI HAREKETLER
Şimdilik AKPden bir acıklama yok..

algoritmaA

New member
açarlar açarlar dururlar:: kşke gerçkten yanlış yapan tüm parti ve kurumlara gerekn yapılsa ama sadece sozde kalır bunlar::

erbozan

New member
Kişisel olarak ifade etmem gerekirse uzun zamandır bekledıgım haber.

Sonunda bu vatanın sahipsiz olmadığını Cumhuriyetimize sıkı sıkıya bağlı Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya kendini padişah sanan emperyalizmin uşagı kişilerin yüzlerine bu gerçeği bir tokat gibi vurdu.Tekbaşına iktidar olmak bu memleketin sahibi olmak değildir.Hiç kimsenin her karışı şehit kanıyla sulanmış bu toprakları babalar gibi satarım demesine,terör ile el sıkışıp hiçbirşey olmamış gibi halkın önüne çıkmasına,on larca yıldır alnımızın teriyle atalarımızın akıttığı kanlarla elde edilen Cumhuriyet kazanımlarını hiçe saymasına hakkı yoktur!

Mr.Gül bu ülkenin Cumhurbaşkanı olarak tarafsız olması gerekırdı fakat ılk dakıkalarda yaptığı açıklamada bu açılan davanın demokrasiye bir darbe olduğunu söyledi.Birilerinin bu kuklacılık oynayan zatı muhtereme Cumhurbaşkanı olduğunu anlatıp o koltuğa oturmadan önce şerefi ve namusu üzerine (!) yemin ettiğini hatırlatmalıdır.

İşte Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'nın hazırladığı iddanameden birkaç madde.

1-Hükümet'in,Danıştay'dan dönen içki yasağı projesi ve akp nin bu konuyla ilgili medyada çıkan haberlere karşı yaptıkları açıklamalar.
2-Mayo firmalarına yapılan reklam yasağı
3-Bazı İllerde yapılan kadınlara özel parklar
4-İstanbul'da imam hatipli öğrencilere özel ücretsiz belediye servisleri
5-AHİM'in türban kararı üzerine Erdoğan'ın ''başörtüsü konusunda karar verilirken ulemaya danışmalı'' sözü
6-Bülent Arınç'ın ''ben laikliğe inanmıyorum,en azından bizdeki uygulanış şekline'' sözleri
7-Başbakanın İspanya'da söylediği ''başörtüsünün velev ki syasi bir simge olarak takıldığını düşünün,siyasal simge olsa ne olur?'' sözü
8-Üniversitelerde türbana serbestlik getiren Anayasa değişikliği
9-AKP konya milletvekili Hüsnü Tuna Anayasa'da yapılan türban değişikliğinin ardından ''hedefimiz kamu kurumları'' sözü
10-AKP Isparta Belediye Başkanı Hasan Balman'ın ''türbanlı bir kadın belediye başkanı veya daire başkanı da olabilmeli'' sözleri
11-AKP'li Belediye Başkanı Cuma Bozgeyik'in Atatürk'e yönelik hakaret içeren fıkrası.
Peki şimdi ne olacak?

Anayasa Mahkemesi, iddianameyle ilgili ön incelemeyi yapacak, herhangi bir eksiklik tespit edilmez ve iddianamenin kabulüne karar verilirse ön savunmasını yapması için iddianame AK Parti'ye gönderilecek.

AK Parti yasal olarak 1 ay içinde ön savunmasını verecek. Ek süre talebinde bulunulursa bunu da Anayasa Mahkemesi değerlendirecek.

Ön savunmanın Anayasa Mahkemesi'ne verilmesinin ardından Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Yalçınkaya, esas hakkındaki görüşünü bildirecek.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın esas hakkındaki görüşü AK Parti'ye gönderilecek.

Daha sonra belirlenecek bir tarihte Yalçınkaya sözlü açıklama, AK Parti yetkilileri de sözlü savunma yapacaklar.

Bütün bu sürecin ardından, davaya ilişkin bilgi, belgeleri toplayacak raportör, esas hakkındaki raporunu hazırlayacak.

Bu işlemler sürerken, gerek Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, gerekse davalı AK Parti ek delil veya yazılı ek savunma verebilecek.

Raporun, Anayasa Mahkemesi'nin 11 üyesine dağıtılmasının ardından, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç bir toplantı günü belirleyecek.

Üyeler, belirlenen günde biraraya gelerek kapatma istemini esastan görüşmeye başlayacaklar.

AK Parti hakkındaki kapatma davasını, 11 kişiden oluşan Anayasa Mahkemesi Heyeti karara bağlayacak.

Asıl üyelerden herhangi birinin bulunmaması veya emekliye ayrılması halinde 4 yedek üyeden en kıdemlileri heyete katılacak.

Anayasa'ya göre bir siyasi partinin kapatılmasına karar verilebilmesi için nitelikli çoğunluğun oyu aranacak.

Buna göre, kapatma kararı için Anayasa Mahkemesi'nin 11 asıl üyesinin en az 7'sinin oyu gerekecek.

Yüce TÜRK ULUSUna hayırlı uğurlu olsun.

okyanusy@

New member
Baykal Sevincinden Uyuyamaz Ama Kapatamazsınız

AKP'de olağanüstü toplantı
Erdoğan kurmaylarıyla toplantıda, açıklama bekleniyor

14.03.2008 19:31
HABERTURK Ankara Haber Koordinatörü Faruk Demirel bildiriyor:

"Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya tarafından AK Parti hakkında kapatma davasının açıldığı saatlerde AK Parti Genel Merkezi'nde bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, aralarında bazı bakanlarında bulunduğu parti yöneticileriyle biraraya geldi.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile AK Parti Grup Başkanvekili Sadullah Ergin'in yanı sıra Genel Başkan Yardımcıları Dengir Mir Mehmet Fırat ve Haluk İpek parti genel merkezinde toplantı halindeler.

Toplantının ardından bir açıklama yapılıp yapılmayacağı bilinmiyor

Süreçle ilgili olarak muhalefet kanadında Deniz Baykal gelişmeleri evinden takip ediyor. CHP kanadından Mustafa Özyürek "Bir iktidar partisi bu duruma düşmemeli" şeklinde açıklama yaptı.

Devlet Bahçeli de gelişmeleri MHP Genel Merkezi'nde kurmaylarıyla değerlendiriyor."

'Diğer siyasi partiler ciddi bir sınav verecek'
HABERTÜRK Genel Yayın Yönetmeni Yardımcısı Murat İde süreci anlatıyor..

14.03.2008 19:13
"İşin hukuki boyutu tamam ama bir de demokrasi ve özgürlükler alanı var. Hakikaten burada çok ciddi bir siyasi sınav verecek diğer siyasi partiler
AK Parti açısından söylemiyorum Cumhuriyet Halk Partisi bugüne kadar kapatmaların çözüm olmadığının altını çizdi ama burada paralel bir görüşü var CHP'nin 'Bunları şunları yapmayın yoksa kapatılırsın' şeklinde
bir ifadesi vardı. Bir taraftan da parti kapatılmasının sakıncalarından bahsediyorlardı. Bir taraftan da demokrat bir duruş söz konusundu.
Ama bu noktada hukuki bir süreç olarak görülüyor. İlginç bir durum.

Bizler de bir açıklama bekliyoruz. AKP tarafından kamuoyuna nasıl bir açıklama yapılacağı bekleniyor.Bu konuda bir hassasiyet gösterilecektir. Ben siyasilerden daha net ifadeler bekliyordum. Bir yıl öncesinin siyasi tablosu ile bugünün siyasi tablosu arasında ciddi bir fark var. Bu dava 2003'den bu yana yaşanan olayları kapsıyor. Cumhurbaşkanlığı gibi bir durum, aynı zamanda türban konusu isabetli kullandığı konular oldu. Bunun yanı sıra statüko olarak ifade edilen askerin de içinde olduğu bir gerilim söz konusundu bundan bir yıl önce. Bugün MHP ile bir uzlaşı söz konusu, askerle sınırötesi hareket konusunda bir ortak hareket var. Şuanki siyasi tablo yargıya ciddi bir manevra şansı sağlıyor"

AKP'de şok
Erdoğan kapatma davasını bakanlarıyla toplantıdayken öğrendi

14.03.2008 19:24
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın partisi hakkında açtığı kapatma davasını kurmayları ve bakanlarıyla yaptığı toplantı sırasında aldı.

Başbakan Erdoğan, partisinin MKYK toplantısının bitinde, genel merkez yöneticileri ve bazı bakanlarla sosyal güvenlik yasa tasarısı ile ilgili çalışanların yaptığı eylemi değerlendirmek üzere biraraya geldi. Bu toplantının başlamasından kısa bir süre sonra Yargıtay’ın AKP hakkındaki kapatma istemli dava haberini öğrendi. Yargıtay’ın kararı AKP genel merkezinde de şok etkisi yarattı.

Haberi alan Erdoğan hukukçu kurmaylarıyla gelişmeleri değerlendiriyor.

BAYKAL, KAPATMA DAVASINI EVİNDE ÖĞRENDİ

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, AKP hakkında açılan kapatma davasına ilişkin gelişmeleri evinde öğrendi.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın AKP hakkında “laikliğe aykırı fiilleri" gerekçesiyle hakkında açtığı kapatma davası Ankara’da geniş yankı uyandırdı.

Kapatma davasının siyasi sonuçları şimdiden tartışılmaya başlarken, Anamuhalefet lideri CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, kapatma davası kararını evinde öğrendi.

Baykal’ın, konuyla ilgili bir değerlendirme yapmayacağı ifade edilirken, kurmaylarıyla konuyu yakından takip ettiği bildirildi

Cüneyt Ülsever: "AKP'yi çok sert eleştirmeme rağmen şaşırdım"

14.03.2008 19:18
"Çok şaşırdım. 6 aydır böyle bir inceleme yapıldığını biliyordum ama böyle bir dava şaşırttı beni. AKP'nin son dönemdeki icraatlarını ben de eleştiriyordum ama hukuki olarak suç işlemiş olabilceğini düşünemiyorum. Bu şaşırttı beni. Türban kararı bence bu kapatma davasını direkt etkileyecek. Bir hükümet düşünün Anayasa Mahkemesi'ndeki bir dava için bu şekilde nasıl savunma yapacak. Zaten bu konuda kapatılma davası açıldı. AKP mahkemedeki türban davasını nasıl savunacak. Bir yandan da Anayasal düzeni korumakla yükümlü Cumhurbaşkanı kendini savunmak zorunda kalacak. Türkiye bence dünya hukuk literatüründe yeni bir çığır açacak yine. Bu ülke hiç mi değişmeyecek. Ben hukuğu çok iyi bilmem ama bütün bunlar önümüze ciddi sorunlar getirir"

TÜM AKP YÖNETİCİLERİNE YASAK İSTENDİ
Cumhurbaşkanı Gül'e de yasak istendi..

14.03.2008 18:54
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının AKP hakkında açtığı kapatma davasının dilekçesinde, dönemin AKP yöneticisi Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da dahil tüm yöneticiler hakkında 5 yıl süreyle siyaset yasağı istendi.

"En sağlamı halkı kapatın, uzaydan halk getirin"
Anayasa Komisyonu Başkanı Ergun Özbudun, flaş gelişmeyi HABERTÜRK'e yorumladı..

14.03.2008 18:39
"En iyi ve sağlam yol halkı kaptmaktır. Uzaydan halk getirmektir. Bu gerekçelerin hiçbiri hiçbir demokratik devlette parti kapatma nedeni olmaz. Türkiye zaten yarı demokrasiye sahip devlet olarak görülüyor. Bundan sonra nasıl göreceği malum. Anayasa Mahkemesi'nin böyle bir kapatma kararı verebileceğini sanmıyorum"

"Herkes iyi düşünsün"
Cumhurbaşkanı Gül'den ilk açıklama..

14.03.2008 18:35
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, AK Parti hakkında açılan kapatma davasını değerlendirirken, ''Meclis'te bu kadar çoğunluğu olan bir iktidar partisiyle ilgili bu talebin, Türkiye'ye ne kazandıracağını, ne kaybettireceğini düşünmek
lazım'' dedi.

Gül, 11. İslam Konferansı Teşkilatı (İKT) Zirvesi için bulunduğu Senegal'in başkenti Dakar'da, gazetecilerin AK Parti hakkındaki kapatma davasına ilişkin soruları üzerine şunları söyledi:

''Ben Türkiye'nin birliğini, bütünlüğünü temsil ediyorum. Türkiye'nin kısa, orta ve uzun vadeli çıkarlarını düşünürüm. Meclis'te bu kadar çoğunluğu olan bir iktidar partisiyle ilgili yapılan bu taleplerin Türkiye'ye ne kazandıracağını, ne kaybettireceğini düşünmek lazım. Bütün bunların neticelerini düşünmek lazım. Bunların çok iyi düşünülmesi lazım. Benim bakış tarzım sadece budur

dreammaker

New member
akp ye açılan kapatma davasının nedenleri(iddianamede yer alan maddeler)

ANKARA(ANKA)- Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya, AKP hakkında, "laikliğe aykırı fiillerin odağı olduğu" iddiasıyla kapatılması istemiyle Anayasa Mahkemesi'ne dava açtı.İşte iddaname:

-Hükümetin, Danıştay'dan dönen içki yasağı, "kırmızı sokak" projesi ve bu konuyla ilgili medyada çıkan haberler ile parti yetkililerinin yaptığı açıklamalar.

-Mayo firmalarının İstanbul'daki bilbordlara yönelik "reklam yasağı" iddiaları.

-AKP'li bazı belediyelerin içki yasağı ve kadınlara özel park yapılması.

-İstanbul'da imam hatipli kız öğrencilere özel ücretsiz servis otobüsü.

-AİHM'in türban kararının ardından Erdoğan'ın, "Başörtüsü konusunda karar verilirken ulemaya danışılmalı" sözü.

-AKP'li Belediye Başkanı Cuma Bozgeyik'in Atatürk'e yönelik hakaret içeren fıkrası.

-Bülen Arınç'ın "Ben laikliğe inanmıyorum, en azından bizdeki uygulanış biçimine" sözleri.

-Başkakan Erdoğan'ın İspanya'da söylediği "Başörtüsünün velev ki siyasi bir simge olarak takıldığını düşünün, siyasal simge olsa ne olur" sözleri.

-Üniversitelerde türbana serbestlik getiren Anayasa'da değişiklik.

-AKP Konya milletvekili Hüsnü Tuna Anayasa'da yapılan türban değişikliğinin ardından "hedefimiz kamu kurumları" sözleri.

-AKP'li Isparta Belediye Başkanı Hasan Balaman'ın "Türbanlı bir kadın belediye başkanı yada daire başkanı da olabilmeli" açıklaması.

SıpA

уαşℓıℓαя νє ιнтιуαяℓαя
yanlış düşünüorsun şuan baykalından benim gibi uykuları kaçtı bunun adı resmen seçim çalışmasıdır geçen seçimlerdede madur tarafı oynayıp o kadar oy kazandılar şimdide bunu yapıolar seçim çalışması bunlar !!!! kurulu bir saat resmen !!!!

zaten eğer oyun değilse bunlar akp gerçekten kapatılır !!!

okyanusy@

New member
Akp Nin Kapatılması ülkenin Kaosa Sürüklenmesidir En Az 20 Yıl Geriye Gideriz Ama Kapatılsada şunu Unutma Bu ülkede Tayyip Ler Bitmezzz %47 Ile Gelen Parti %60 La Gelir

gecew

New member
Eğer dava açıp kapatma yapmak istiyorlarsa bunu 1934 yılında bu memlekette Türk Halk Müziğini yasaklayan. Milleti zorla operaya götüren. 1950 yılına kadar Arapça Kur'an-ı Kerimi yasaklayan ve 1. Dünya Savaşında Mısırın iskenderiye şehrinde esir olan 150.000 mehmetciği ölüme terkeden partiyi kapatsınlar. Sonuna kadar AKP nin yanındayım

no.pasaran

Banned
Akp Nin Kapatılması ülkenin Kaosa Sürüklenmesidir En Az 20 Yıl Geriye Gideriz Ama Kapatılsada şunu Unutma Bu ülkede Tayyip Ler Bitmezzz %47 Ile Gelen Parti %60 La Gelir
kime meydan okuyosun hukukamı

düne kadar demokrasi kazandı kafamızı kapayacaz hukukun üstünlüğü diyenler bugün hukuka meydan okuyor ne olduğunuz çok belli açılmış bi dava sonucunu bekle rüyandamı gördün davanın reddedileceğini

birde bu laf var kaos çıkarmış yapma ya şimdi ne var acaba herkes memnun değilmi memur memnun emekçi memnun öğrenci-öğretmen memnun biz sırf tayyipin tipini beğenmediğimizden karşı çıkıyoruz akpye yoksa türkiye süper güç oldu sata satıla

ama gelin görünki bu dava gerçekten saçma kapatarak olmuyor halka bırakılmalı elbet satacak birşey kalmayınca bütün yoksullar kentsel dönüşüm diye şehirden kovulunca her sözlerinin boş olduğu daha iyi anlaşılınca halk oyunu kime vereceğini bilir diye umut ediyorum?

srkngncy

New member
akp nin kapatilmasi ülkeyi kaosami sürüklüyor ? türban yüzünden ülke 3 e hatta 4 e bölündü merkez bankasi iflas uyarisi yapiyor.. insanlar para kazanamaz haldeler.. ülkenin bütün gelir kaynaklari ekonomik güçleri bir bir yabanciya satildi.. sen daha ne geriye gitmesinden bahsediyorsun keşke geriye gidebilsek hatta 20 yıl değil 40 yıl geriye gidebilsekte ülke gelirimiz biraz yükselse akp nin 4 yılda aldiği 200 milyar dolarlik dis borc ta yok olsa.. ülke zamanın en büyük krizini yaşıyor sen gerilemekten bahsediyorsun.. birde tayyipler bitmez diyorsun ağzından yel alsin ne tayyipi bu ülke bir tayyip daha tasiyamaz.. ki bir tayyip daha gelse yatacak evimiz olmaz herhalde.. saygilarimla

night_019

New member
şu an izlediğim kadarıyla 71 kişiye siyasi yasak isteniyor. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve eski Meclis Başkanı Bülent Arınç'ı, siyasi yasak istenen listenin başında :durdurun

okyanusy@

New member
kime meydan okuyosun hukukamı

düne kadar demokrasi kazandı kafamızı kapayacaz hukukun üstünlüğü diyenler bugün hukuka meydan okuyor ne olduğunuz çok belli açılmış bi dava sonucunu bekle rüyandamı gördün davanın reddedileceğini

birde bu laf var kaos çıkarmış yapma ya şimdi ne var acaba herkes memnun değilmi memur memnun emekçi memnun öğrenci-öğretmen memnun biz sırf tayyipin tipini beğenmediğimizden karşı çıkıyoruz akpye yoksa türkiye süper güç oldu sata satıla

ama gelin görünki bu dava gerçekten saçma kapatarak olmuyor halka bırakılmalı elbet satacak birşey kalmayınca bütün yoksullar kentsel dönüşüm diye şehirden kovulunca her sözlerinin boş olduğu daha iyi anlaşılınca halk oyunu kime vereceğini bilir diye umut ediyorum?
hukuka meydan okumuyorum sadece zamanında o hukukçuları oraya getirenlere sesleniyorum

akp nin kapatilmasi ülkeyi kaosami sürüklüyor ? türban yüzünden ülke 3 e hatta 4 e bölündü merkez bankasi iflas uyarisi yapiyor.. insanlar para kazanamaz haldeler.. ülkenin bütün gelir kaynaklari ekonomik güçleri bir bir yabanciya satildi.. sen daha ne geriye gitmesinden bahsediyorsun keşke geriye gidebilsek hatta 20 yıl değil 40 yıl geriye gidebilsekte ülke gelirimiz biraz yükselse akp nin 4 yılda aldiği 200 milyar dolarlik dis borc ta yok olsa.. ülke zamanın en büyük krizini yaşıyor sen gerilemekten bahsediyorsun.. birde tayyipler bitmez diyorsun ağzından yel alsin ne tayyipi bu ülke bir tayyip daha tasiyamaz.. ki bir tayyip daha gelse yatacak evimiz olmaz herhalde.. saygilarimla
olayları kulak dan dolma bilgilerle yanıtladıgını düşünüyorum merkez bankası battı diyorusun sen merkez bankası başkanımısın yada ülkenin gelir kaynakları toprakları satılıyor diyorsunsen tapu müdürümüsün bunlar chp nin oyunları

jaser

New member
içbir şkilde kapatılmaya hakkı yok ama ben erdoğan ın zaten son zamanlardaki artis artis açıklamalarına kıl olmaya başlamıştım. Kendinden emin ama aşırı derecede insana antipatik gelen konusmalar yapmaya başamştı. Daha önce de yapıyordu ama o kadar itici gelmiyordu. ama artık acayip siniri bozucu konuşmaları olmaya başladı!

srkngncy

New member
Eğer dava açıp kapatma yapmak istiyorlarsa bunu 1934 yılında bu memlekette Türk Halk Müziğini yasaklayan. Milleti zorla operaya götüren. 1950 yılına kadar Arapça Kur'an-ı Kerimi yasaklayan ve 1. Dünya Savaşında Mısırın iskenderiye şehrinde esir olan 150.000 mehmetciği ölüme terkeden partiyi kapatsınlar. Sonuna kadar AKP nin yanındayım
haklısın kardes bir cok sözüne katiliyorum.. ama sana sormak istediğim birşey var ? akp nin yaptiği ne peki ? akp de islama zorlamiyormu insanlara hatta ve hatta kendisi demedimi tayyip bana oy verenlerin basbakaniyip diğerleri umurumda değil diye ? ben muhafazakarım die.. kaç kuran kurslarını yasallastirip atatürke atatürkün kurduğu bu düzene hakaret ettiren şeriati tarikati övgülleştiren tayyip aynisini bir nevi yapmiyormu ? şuan camilerin kuran kurslarinin bir çoğunda ne vaazlar veriliyor hiç biliyormusun ? ben duyduğumu gördüğümü söyleyeyim sana.. başı açık olan insan cehennemliktir şeytandir başı açık olan insanla gezende şeytandir cehennemliktir o...dur bilmem nedir.. akp nin görünen amacı ne biliyormusun ? çok güzel bir söz var öncelikle onu söleyeyim.. bir ülke eskiden savaslarla kanla topla tüfekle istila edilerek çökertilir esir edilirdi ama yeni zamanda şimdiki zamanda siyasal olarak içten çökertilir... bundan şu anlaşılıyor akp siyasal olarak yaptiği yasalarla sattiği bankalar sahiller 4 yılda aldiği 200 milyar dolarlık dis borc ve daha niceleri saysesinde biz dis ülkelere dis güclere bağımlı hale geldik.. sözde ekonomi iyi olacaktı bankalar i satinca telekominikasyonu satinca bilişim iletişim taşımacilik limanlar sanayiler holdingler bankalar vs vs satinca ekonomi rahat edicekti ama nedense şuan merkez bankasi iflas uyarısı veriyor.. yani kisacasi kardes akp nin yaptiği senin dediğinden daha kötü bir olay.. en azindan dediğin şeyler olduğunda yiyecek ekmeğimiz vardi şimdi onu bile bulmakta güçlük çeken milyonlar var saygilarimla...

hukuka meydan okumuyorum sadece zamanında o hukukçuları oraya getirenlere sesleniyorum

olayları kulak dan dolma bilgilerle yanıtladıgını düşünüyorum merkez bankası battı diyorusun sen merkez bankası başkanımısın yada ülkenin gelir kaynakları toprakları satılıyor diyorsunsen tapu müdürümüsün bunlar chp nin oyunları
ben merkez bankasi batti demiyorum.. merkez bankasi başkanı bugün bir konusma yapti.. uyardı hükümeti.. izlediğiniz politikalara devam ederseniz çok yakinda iflas edecek dedi bu merkez bankasının iflasi deil ekonominin ülkenin iflasidir.. kulaktan duyma bir bilgim yok akp nin neyi satip neyi satmadiğini herşeyini biliyorum :) ben sana toprak satti demiyorum toprak satamaz ama işletmesini satar :)) bankalarını satttı senin neyin kaldi bir merkez bankası iş bankası ziraat bankası ve yakında merkez bankası hariç diğerleride gider mrk etme :) toprak satamazsın toprak devletindir ama işletmesini satarsın ekonomik kaynaklarını satar dis güclerin etkisine sokarsın bir ülkeyi :) ve adamlar istediğinde iflas verir ülkeyi gerer ,istediğinde kar gösterir büyültür dahada çok kazanır ama senin durumun vatandaş olarak hep aynıdır saygılarımla...

VolkaN

Altın Üye
hayatımda bu kadar sacma iddialar duymadım bunlar yüzünden partimi kapatılır kaldiki parti kapatmak zaten yalnıs bişey böyle parti kapatma davası acmak bile yalnıs neymiş efendim mayo reklamına yasak getirilmiş bunlar daha önce ispatlanmıs yalan oldugu ortaya cıkmıs bişeyi iddia nameye koymak anca bu bagnaz zihniyetteki adamlara yakışır bülent arınç isdediği düşünceyi savunur bu tarz laikliğe herkes karsı sokaktan cevir cogu insan ahmet necnet sezerin uydurdugu laiklik tanımlarına göremi haraket etmek zorunda meclisin 550 milvet vekilinin 400 küsürü türban için evet demiş sen kim oluyorsunda meclisin iradesini suc teşkil ediyo diye iddianameye koyarsın genel baskanlar cıkıp fıkıh alimliği yaparken (deniz baykal) basbakan ulemaya danısalım demiş cok mu yani bastan asağı zırvalarla dolu, bu insanlar varken türkiye iyiye gitmez sanki akp kapanınca baska parti kurulmuyo yargı bagımsız ama solculara bagımsız zuhaha cok gülüyorum ya bu insanlara kukladan farkları yok

Ŧ ℓ ε ŧ ¢ ħ

ےσℓđ
ya okunmamış iddianamenin içerğini buraya nasıl yazıyorsunuz?
Size söyleyeeğim şudur : Bunlar Hürriyet'in yürüttüğü tahminlerden ibaret
Anayasa Mahkemesi Başkanı çıktı ben sadece göz gezdirdim dedi

HTML