AKP tesadüfleri (tşk etmeyin okuyun yeter)

Nathanael

New member
bana bak canım cahıl sensın kı diğer ınsanları cevrenıde oyle tanımlıyosun cahıl sensın kı dını kullanıyolar dıyorsun cahıl sensın kı Allah a şükretmiyorsun cahil sensin ki 3 5 kanalda okuduğun borş bütçe yorumlarınakanıp burda bızlere cahıl dıyorsun

sozum sana ve senın gıbılerıne ben 17 yaşında bı rlıse oğrencısıyım :İstanbul da doğdum İstanbulda buyudum bu kentte 17 sene yaşama benım cahıllığimi atmam için yeterlidir ki ben bir lise öğrencisiyim inanıyorum ki bilgim senin ve senin gibi ezbercilerin katıdır

400 ytl alıyorsun dıye Allah a şükrediyolar şükretmiyenler kafir oluyo diye uyutuluyosunuz diyorsun Allah a şükretmeyen kafir olmaz sadece bir şey yaptın dıye afır olmazsın onu mahşer meydanında sorguya çekilirken Rabbimiz belirler hem boylebirşeye ınan bırı de zaten bu memlete destek değil kostek olur bu memlete araştırmacı insanlar laızm

sziin giib birilerinin sözüne inanip burda bırılerıyle tartışanlar bu memlete laızm değildir başbakan demediyse ben dıyorum bu ulkedekı ıstıkarra a ınanmıyosan al ANANI GİT!!!!
hatta ana nı bırak o senın gıbı değildir bundan emınım sokak ta duyduğun 3 5 kelımeyı ona anlatsan emınım senı dover

kahve koşelerınde duyduğun kelımelerı bıze karşı sarf etme demisin demekki sen bunları kahvelerden oğrendık kı bıze de boyle dıyorsun ben omru hayatımda bır kahvede 5 dk durmadım bıle o ara duyduğum kelımeyı burda sızlerler paylalıyım

memletı satıyo dıyorsun bişey yapmıyo dıyorsun bu memleketı kımler sattı kımler bunların arasında kımler var en azında satsa bıle karşılığında vatandaşa hızmet verıyo ayrıca satmak da oyle bır satmak değildir fabrıkamı sattı el koyabılır fırma sattı el koyabılır savaş sırasında bunların hepsıne el koyar ayrıca o satışlardan gelen paralarla memlete dovız gırıyo hazıneye para verıyo sen ve senıgıbıler zamanında duzgunce vergilerını verseler hiç bir zaman bu mumlekette satış olmaz yonetım bozulmaz vergi kaçakçıları yuzudne bu hale geldı bu ulke

bılmıyorum kaç yaşındasın ama ben senı şu yaşında alt ederım boşboş laflarlar dandık mesajlar yazma bir mesaj yazıcaksın yazılanalra bakta yaz benım yaptığım yorumları oku bunların karşısında bunları çuretebılrımıyım dıye düşünde sonra konuş ben orda neden borcun bu kadar büyüdüğünü yazdım

hea aklıma şimid geldı dıyanet bütçesi demişsin bide diyanet din işleridir islamıyet işleri değildir orda sadece camı için paralar yatırılmaz sen eğer mensup olduğun dını oğrenmek ıstemıyosan o zaman gıt kımliğinden ıslam yazıını sıldır zaten bu ulkede gerçek islamıyet yaşnsa hiç kimsenın çıtı çıkmaz gerkeç islam dediysem ne ırak dedim ne ıran ne de malezya ben gerçek islamıyetten bahsedıyorum

eğer sen cahıl değilim diyosan gerçek islamıyetın ne olduğun araştır bul ve anla sonra ben gorururm senı ırtıca lafı bır ada ağzında çıakcak mı? islamıyet butun dunyaca sevılen bır dındır kım kur an ı kerım ı okursa hoşnut olur içine huzur dolar bunlar sadece muslumanalr değil gayrimüslüm diye hitap ettiğimiz insalarda var

sen daha hala bu mesaja sadece karşılık olsun dıye bişiler gevelıceksen hiç durma yaz ama karşılığında yıne mors olacağını unutma benı mors etmek istiyorsan bi araştır bakalım gerçekten bu mors olurmu dıye o arada gerçek bi kaç şey oğrenırsınde bana hak verıırsın

bu arada akp nı tek beğenmedığım yonu kuresel ısınamayı engellemeye çalışmaması

saaygı değer arakdaşlarım eğer benımle aynı görüşleri palaşıyorsanız ya teşekkur butonun ulalnın ya da mesajımı alıntı yaparak yenı mesaj yazın ama goruşumun gerçek goruş olduğunu bu arkadalar gorsunler

kendini bir yerde 17 yıl yasamayla cahil olamayacagını nasıl savunabiliyorsun oncelikle bunu anlamadım?ne sagcıyım ne solcuyum diyorsun gorusunu dile getirmiyorsun bir de ustune yorum yapıyorsun. ama haklısın cunku sag politika ne ister neleri yapar buna karsılık sol politika nedir neleri savunur acaba biliyor musun?
Allah'a şükretmeyenler kafir oluyor demedim oyle bir sey soylediysem al üstte msjım duruyor defalarca oku, benim dedigim ;millet kötü olan şartlarına ragmen bu şartların neden kötü gittigini sorgulamaz hale getirildi , bunun sebebide eger adam sorgularsa Allah' a karsı geliyormus gibi ogretiliyor bazı cevrelerce. oncelikle okudugunu anlamanı daha sonra yorum yapmanı oneriyorum
bu memlekere arastırmacı insanlar lazım demişsin , ne guzel demissin ben bnu soyluyorum zaten, o zaman arastır bakalım diyanetin ve diger bakanlıkların butcesini sonrada bana cevabını yaz.
bu ulkeyi sevdigim icin bu ulkenin basındaki adam kim olursa olsun onun izledigi politikayı elestirmek burdan anamı da alıp gitmek mi oluyor?zamanında Mustafa Kemal Atatürk , Osmanlının uyguladıgı politikanın ülkenin cıkarlarıyla ortusmedigini gorunce milli kurtulus hareketi baslatmıstır hem siyasi hem askeri alanda, senin savunduguna gore onun da mı anasını alıp gitmesi lazımdı begenmedigi icin?
bir de diyorsun ki "bu memleketı kımler sattı kımler bunların arasında kımler var en azında satsa bıle karşılığında vatandaşa hızmet verıyo ayrıca satmak da oyle bır satmak değildir fabrıkamı sattı el koyabılır fırma sattı el koyabılır savaş sırasında bunların hepsıne el koyar ayrıca o satışlardan gelen paralarla memlete dovız gırıyo hazıneye para verıyo" iyide güzel arkadaşım ülkeyi satsın ama karsılıgında hizmet versin senin mantıgın buna cıkıyor yazdıklarından, peki niye ülkeyi satmasın buna karsılık hizmet versin diyemiyorsun?? adamın ulkesini satması verdigi bir kac hizmet karsılıgında dogal sana gore. bak oku da ogren yarın Canakkale Sehitlerini Anma Günü 18 Mart, o sehitleri biz bugunku iktidarlar ülkeyi satsın diye vermedik anladın mı aslanım? onlar bizim icin onlar ülkeleri icin öldüler, su an iktidar olanlar bu ulkeyi satıyor karsılıgında da senin gibi 3-5 kisi sattı ama hizmette veriyor diyorsa, o sehitlerimiz rahat uyumuyorlardır bu yuzden.
bir de utanmadan demişsin ki sattı ama el koyabilir savas sırasında =) tabi ya zaten Turkiye 2 gunde 1 savasa girip sattıgı tum sirketlere el koyup tekrar barıs durumunda satıyor di mi?savas hukuku biliyor musun acaba? Türkiye bir savasa girse ki girmesi cok dusuk bi ihtimal ve el koysa tum satılan sirketlere, dünyanın huzurunda savas sucu işlemiş olup birlesmis milletlerde yargılanır +tazminat odemek zorunda bıraklır.o satıslardan gelen parayla memlekete doviz giriyor diyorsun, sen o sirketleri satmasan sattıgın fiyatın toplamını 4-5 yılda cıkarıyor zaten o sirketler, yani devamlı kar eden bir sirket neden satılır be arkadasım? bkz. telekom . kaldı ki telekom senin tum istihbaratın icin en onemli sirket, tum telefon internet yazısmaların telekomda kayıtta bunu da biliyor musun acaba?
ve senin gibiler duzgunce vergi verse demişsin, benim vergimi duzgun vermedigimi nerden biliyorsun? kendi aklından bu adam vergisini duzgun vermiyor diye gecirip bir senaryo uydurup ona gore cevap veriyorsun. peki o zaman bende diyorum ki senin gibi terorist pkk lı boluculer olmasa ulkede Türk-Kürt sorunu kalmaz... seninle ilgili boyle bir sey demeye nasıl hakkım yoksa senin de benle ilgili o tarz bir sey demeye hakkım yok güzel kardesim...
diyanet, din isleri, islam isleri degil demissin, gayet guzel bence de boyle olmalı ama ulkemizde boyle degil, bilmem biliyor musun ama kac tane alevi aile(alevi degilim) insan hakları mahkemesinde dava kazandı ve din dersini cocuklara bu icerikle vermek baskı olusturur unsuru tespit edildi haberlerden haberin var mı arkadasım?din kültürü ve ahlak bilgisi dersinde islamiyet (sunnilik)sayfalarca anlatılırken hristiyanlık musevilik ve diger dinler 1 sayfayla gecistirilir, ya da din dersi ogretmenleri sure ezberleterek not verir bu islamcılık degil de ne peki?ve diyanetin baskanı islam kıyafetlerine gore giyinir, diyanet islamcılık degil diyorsun bunlar ne peki guzel arkadasım???sen diyanetin actıgı bir kilise ya da havra gordun mu ya da cem evi? diyanet cami acar, madem din isleri senin degini gibi tum dinleri savunuyor o zaman kilise de acsın havrada acsın? actı mı su ana kadar?yok- e daha ne konusuosun?
bir de seviyesizce mors oldun mu bir daha yaz yine mors ederim falan demissin, bunları da heyecanına veriyorum guzel dostum cunku forumda bu gibi tartısmalarda insanlar bilgisinin yetemedigi yerde sinirlenip sonradan pismanlık duyabilcekleri laflar edebilirler. bak tum dediklerini bastan sona okuyup tek tek cevapladım, karısılıgında bekledigim sey ise eger cevap yazacaksan benim dedigim her seyi tek tek okuman, iyice anlaman ve sonra da senin dedigin gibi curutemeyeceksen eger sacma sapan bir msj yazmaman. lutfen goruslerini "mors oldun,dandik msj, ananı da al git, dayak yersin" gibi hiç gormedigin kahvelerdeki insanların sozleriyle degil, 17 yıldır istanbulda yasayan ve bunun sebebiyle kendini cahillikten kurtulmus olarak goren bir gencin ifadeleriyle yaz, obur turlu komik duruma dusuyorsun.

kandan

New member
En basit örneği birkaç ay önce açığa çıkan Kuzey Irak'a girmeme karşılığında Amerika'dan alınan paradır dostum. Haklısın açığa çıkartıldığı için artık bu bir gizli anlaşma değil. Şunuda söliim ben bunları yazarken kesinlikle Chp, Mhp yada herhangi başka bir partiye duyduğum sempati için yazmadım. Bundan önceki hükümetlerin yaptıkları yanlışlar ortada bu güne gelinmesinde onların büyük suçu var. Ama şua an yapılan yanlışları doğru gibi görmekte mantık göremiyorum ben. Umarım birçok şeyi anladığında liseyi bitirmiş olursun... Bu arada benim annemde kapalı ben ve benim gibiler başörtüsüne karşı değil simgeciliğe karşı. Türban taktırmadıkları için peruk takıyolar demişsin, daha önce sölediğim gibi 500 liralık türban takanlarda var 20 liralık dururken. Anlarsın bigün bu söylediklerimide umarım çok pişman olmazsın... Saygılar...

Nathanael

New member
benimde lafım senin gibilere ;akp hiç bir zaman partim olmadı olmazda akp bir yana şuan vatan millet için canı gonulden çalışcak bir parti goremiyorum...herkez gelmiş akp ye laf ediyor acaba onların oy verdiği partiler ne kadar iyiler bu vatan millet için neler yaptılar çok merak ediyorum... sizler yada bu halk diyim akp ye laf atcana ona muhalefet olcana kendi eksiklerini kapatsaydı akp bugun bu hale gelmezdi...mhp ci chp ci yada başka bir partili olan kendi partisinin çokmu iyi olduğunu sanıyor..diğer partiler mi kurtarcak bu vatanı..ne akp nede diğerleri bu vatan millet için canı gonulden çalışmıyor ve çalışmıcaklarda...işte akp cilere kandırılıyorsunuz diyorsun yada diyorsunuz dyim ama kendi partilerinizn yanlışlarını niye gormuyosunuz..yada onlar naptıda onların peşinden gidiyosunuz soyleyinde bizde bilelim..
uzun lafın kısası işinize gelen yerde konuşup işinize gelen yerde susmayın... savunduğunuz değerlerin once eksiklerini kapatın sonra başkalarına laf edin...
akp eger birseyleri kanıtlı ve ısrarcı bir sekilde yanlıs yapıyorsa onu elestirmek suc mu? ben chp liyim ya da mhp liyim mi dedim? mesajında vatan millet icin su anda gonulden calıscak parti goremiyorum demişsin bende buna katılıyorum ayrıca, ama sonuc olarakta adamlar bazı seyleri yanlıs yapıyorsa onlara tepki koymak ve elestirmek ne zamandan beri suc oldu bunu anlayamadım?

algoritmaA

New member
akp eger birseyleri kanıtlı ve ısrarcı bir sekilde yanlıs yapıyorsa onu elestirmek suc mu? ben chp liyim ya da mhp liyim mi dedim? mesajında vatan millet icin su anda gonulden calıscak parti goremiyorum demişsin bende buna katılıyorum ayrıca, ama sonuc olarakta adamlar bazı seyleri yanlıs yapıyorsa onlara tepki koymak ve elestirmek ne zamandan beri suc oldu bunu anlayamadım?
dostum sana elştirme mi diyorum...laflarım senin için değil geneliydi adam chp ciyim diğer diğer partilerede partil olan vatandaşa utanmasıa sovcek bu diğerleri içinde aynı.. anlıcan başladı toplum içinde particilik propagandası altında gruplaşma buna izin vermeylm diyorum.. once kendi savunduğumuz partini eksiklerini kapatmamız lazımken maşşalah bizim halk kendi partisi soytar devleti dğer partiye laf der duruma gldi..

HAŞAVRİ

Braveheart
son sözü millet sölıcek ama öle bi sölıcekkı ;nası sölıcek hep beraber görücez!!!

ibr_dmz

New member
kendini bir yerde 17 yıl yasamayla cahil olamayacagını nasıl savunabiliyorsun oncelikle bunu anlamadım?ne sagcıyım ne solcuyum diyorsun gorusunu dile getirmiyorsun bir de ustune yorum yapıyorsun. ama haklısın cunku sag politika ne ister neleri yapar buna karsılık sol politika nedir neleri savunur acaba biliyor musun?
Allah'a şükretmeyenler kafir oluyor demedim oyle bir sey soylediysem al üstte msjım duruyor defalarca oku, benim dedigim ;millet kötü olan şartlarına ragmen bu şartların neden kötü gittigini sorgulamaz hale getirildi , bunun sebebide eger adam sorgularsa Allah' a karsı geliyormus gibi ogretiliyor bazı cevrelerce. oncelikle okudugunu anlamanı daha sonra yorum yapmanı oneriyorum
bu memlekere arastırmacı insanlar lazım demişsin , ne guzel demissin ben bnu soyluyorum zaten, o zaman arastır bakalım diyanetin ve diger bakanlıkların butcesini sonrada bana cevabını yaz.
bu ulkeyi sevdigim icin bu ulkenin basındaki adam kim olursa olsun onun izledigi politikayı elestirmek burdan anamı da alıp gitmek mi oluyor?zamanında Mustafa Kemal Atatürk , Osmanlının uyguladıgı politikanın ülkenin cıkarlarıyla ortusmedigini gorunce milli kurtulus hareketi baslatmıstır hem siyasi hem askeri alanda, senin savunduguna gore onun da mı anasını alıp gitmesi lazımdı begenmedigi icin?
bir de diyorsun ki "bu memleketı kımler sattı kımler bunların arasında kımler var en azında satsa bıle karşılığında vatandaşa hızmet verıyo ayrıca satmak da oyle bır satmak değildir fabrıkamı sattı el koyabılır fırma sattı el koyabılır savaş sırasında bunların hepsıne el koyar ayrıca o satışlardan gelen paralarla memlete dovız gırıyo hazıneye para verıyo" iyide güzel arkadaşım ülkeyi satsın ama karsılıgında hizmet versin senin mantıgın buna cıkıyor yazdıklarından, peki niye ülkeyi satmasın buna karsılık hizmet versin diyemiyorsun?? adamın ulkesini satması verdigi bir kac hizmet karsılıgında dogal sana gore. bak oku da ogren yarın Canakkale Sehitlerini Anma Günü 18 Mart, o sehitleri biz bugunku iktidarlar ülkeyi satsın diye vermedik anladın mı aslanım? onlar bizim icin onlar ülkeleri icin öldüler, su an iktidar olanlar bu ulkeyi satıyor karsılıgında da senin gibi 3-5 kisi sattı ama hizmette veriyor diyorsa, o sehitlerimiz rahat uyumuyorlardır bu yuzden.
bir de utanmadan demişsin ki sattı ama el koyabilir savas sırasında =) tabi ya zaten Turkiye 2 gunde 1 savasa girip sattıgı tum sirketlere el koyup tekrar barıs durumunda satıyor di mi?savas hukuku biliyor musun acaba? Türkiye bir savasa girse ki girmesi cok dusuk bi ihtimal ve el koysa tum satılan sirketlere, dünyanın huzurunda savas sucu işlemiş olup birlesmis milletlerde yargılanır +tazminat odemek zorunda bıraklır.o satıslardan gelen parayla memlekete doviz giriyor diyorsun, sen o sirketleri satmasan sattıgın fiyatın toplamını 4-5 yılda cıkarıyor zaten o sirketler, yani devamlı kar eden bir sirket neden satılır be arkadasım? bkz. telekom . kaldı ki telekom senin tum istihbaratın icin en onemli sirket, tum telefon internet yazısmaların telekomda kayıtta bunu da biliyor musun acaba?
ve senin gibiler duzgunce vergi verse demişsin, benim vergimi duzgun vermedigimi nerden biliyorsun? kendi aklından bu adam vergisini duzgun vermiyor diye gecirip bir senaryo uydurup ona gore cevap veriyorsun. peki o zaman bende diyorum ki senin gibi terorist pkk lı boluculer olmasa ulkede Türk-Kürt sorunu kalmaz... seninle ilgili boyle bir sey demeye nasıl hakkım yoksa senin de benle ilgili o tarz bir sey demeye hakkım yok güzel kardesim...
diyanet, din isleri, islam isleri degil demissin, gayet guzel bence de boyle olmalı ama ulkemizde boyle degil, bilmem biliyor musun ama kac tane alevi aile(alevi degilim) insan hakları mahkemesinde dava kazandı ve din dersini cocuklara bu icerikle vermek baskı olusturur unsuru tespit edildi haberlerden haberin var mı arkadasım?din kültürü ve ahlak bilgisi dersinde islamiyet (sunnilik)sayfalarca anlatılırken hristiyanlık musevilik ve diger dinler 1 sayfayla gecistirilir, ya da din dersi ogretmenleri sure ezberleterek not verir bu islamcılık degil de ne peki?ve diyanetin baskanı islam kıyafetlerine gore giyinir, diyanet islamcılık degil diyorsun bunlar ne peki guzel arkadasım???sen diyanetin actıgı bir kilise ya da havra gordun mu ya da cem evi? diyanet cami acar, madem din isleri senin degini gibi tum dinleri savunuyor o zaman kilise de acsın havrada acsın? actı mı su ana kadar?yok- e daha ne konusuosun?
bir de seviyesizce mors oldun mu bir daha yaz yine mors ederim falan demissin, bunları da heyecanına veriyorum guzel dostum cunku forumda bu gibi tartısmalarda insanlar bilgisinin yetemedigi yerde sinirlenip sonradan pismanlık duyabilcekleri laflar edebilirler. bak tum dediklerini bastan sona okuyup tek tek cevapladım, karısılıgında bekledigim sey ise eger cevap yazacaksan benim dedigim her seyi tek tek okuman, iyice anlaman ve sonra da senin dedigin gibi curutemeyeceksen eger sacma sapan bir msj yazmaman. lutfen goruslerini "mors oldun,dandik msj, ananı da al git, dayak yersin" gibi hiç gormedigin kahvelerdeki insanların sozleriyle degil, 17 yıldır istanbulda yasayan ve bunun sebebiyle kendini cahillikten kurtulmus olarak goren bir gencin ifadeleriyle yaz, obur turlu komik duruma dusuyorsun.

mesajını yeterlı şekılde okudum ve anladım dostum

ben mesajımda sanıırm sen demiştin cahıl dıye ona karşılıkolarak sızın gıbıler demeye alışmışım o arada belkı sneıde olayın içine kastetmıcek konulara senı de almışım vergı konuusnda sizn gibilerden kastım geneldı bu ulkede vergi kaçakçılığı o kadar dereceye gelmiş ki o vergıler toplansa devlet bu halden çıkar ve ortada kargaşa klamaz ama vergi kaçağı yuzunden kargaşalar ve kaos lar ulkesı olmuşuz

ben lıse ğrencısııym dedım çok ıyı hatırlıyorum 3. senemdeyım ve daha ılk sennemde ıslamıyet hiç yotu 9. sınfıta ıslamıyet değil daha çok tek tanrı ve çok tanrı ınançları vardı
ayrıca alevı demişsin alevılerı kımse ayırmaz onlarla bız aynı bayrak altında yaşıyoruz ve doğal olarak onlara ozel bı okul olamdığı için bızımle aynı okulalrda okucaklar ve oyle de olması gerekır bılgdiğim kadarıyla ve alevıliğin zunde ıslamıyet vardır alevıler kendılerını bır bıslamı meshep gıbı değerlerndırılıyor okulalrdada ıslamıyet derslerı verılıyor okutulan sureler onların da mensup olduğu ıslamıyet dınınının kıtabında yazan ayetler onalr nasıl hz.Alı ye ınanıyolar Hz.Alı ıslamıyetı seçmiş o zaman onlarda zaten dırek olarak ıslamıyeti seçmıç oluyolar ayrıca ben bunca sene boyunca dın kulturu ve ahlak bılgısı dersıme gıren oğretmenler arasında zorla kımseye sure okutanı gormedım hocalar gırer çocukler şu şu sureerı okucaksınız oğrencıelr tama der eğer bırı gayrımuslımse veya başka bır sorunu varsa hoca ıle konuşşur bazı hocalarım kendı diğer oğrencılerınden ornek verdıler zaman zaman hrıstıyan oğrencım vardı onara sınavda kur an ı kerım den değil ıncıl den soru sordum onlara onların kıtaplarındadan soru sordum dınsızım dıyen ıle hiç karşılaşmadım karşılaşsaydı onuda bı şekılde bır konudan hiç olmadı ahlak konusunanda sınav yaprdım dedı burda zorunlu derslerde değil hocalarda oluyo turkıyenın yuksek mahkemelerıne dava açtıalr mahkeme tek bır dın kulturu ve ahlak bılgıı kıtaabını ınceledı ve karra verdı sonra o kıtabın eskı mufredata dahıl olduğu ortaya çıktı fıllan

ulke satma konusunda
ben %10 sattıda iyi yaptı demedım oyle de demem belkı orda oyle anlaşıldı o mıktarda yazıdan sonra karışıklık olabılrı sonrakı mesajalrımdaad bu konuda yorumum var

ozellştirmeler tek taraftan değil bi rçok ynden bakmak lazım kamu personelı diye işten çıkarılamıyan ve devletın sırtında kambur olanalrı düşünmek lazım sadece o fırmanın kazancını değil bırde gıderını düşünmek lazım telekom satılmadan once ıyı guzle dı ama hızı düşüktu şimid ozeleştırıldı ve rekabet ortamındada hızzlar yukseldı kotu mu oldu artık ınternetımız daha hızlı dğer yonlerıde var cem yılamzın reklamlarında bıle yenılıklerınden bahsedıyolar kotu yonu yok mu oda var

17 yıldrı ıstanbulluyum dedım ona sylemışsın onu açıklıyım

ıstanbulun taşı toprağı altın derken her tarafında hazıne var dıye bunu dememişler tum anadolunun bılgı merkezı bılgı beşığı olduğu için bılgıyı altına benzeterek bu sozu soylemışler bende boyel bır kennete yaşarken hiiç bişi yapmasam dolaşsam bişileri gorurm yıne cahıl kalmam manasında bunu soyledım

ben sana Allah a şukretmeyen kafır oluyo dıyorsun demedım belkı orda yıne yanlış yazdım veya oyle anlaşıldı sen dednın Allah a şukretmeyen kafır olarak ınsanların aklına sokuluyo dıye bende zaten boyle bişeye ınan adam zaten kor cahıl dır ulkeye boylelerı lazım değilidr ve bunalr anasını alsın gıtsın dedım

yarın 18 mart Çanakkale Zaferı

ordakı şehitlerımız bu gunler için mi şehıt oldualr demişsin ordakı şehıtlerımız vatanımıza yabancılar gırmesın kadınımıza kızımıza bacı mızın namusuna laf gelmesın dye o kadar şehıt oraya oleceklerını bıle bıle gıttıler oraya gıdenler bızım ecdatımız onalr oraya savaşı kazanıcaz modern olucaz dıye gıtmedıler onalr oraya vatan namus için gittiler onlar orda imanlarıyla beraber savaştılar gerek ı. udnya savaşında gerek başka savaşlarda turk ordusu sılahlarıyla savaşmadı yanlarında manevi güçler olarak tanımladığımız Allah ın gonderdiği melekler vardı yoksa nereye 270 kıloluk top mermısını bır asker kasdıracakta ılk atışta düşman donanmasının tam merkezınden vuracak yoksa nereye nusret mayın gemısıyele döşenen mayınalr düşman tarafından bulunmayacak bunla rıman güçlerıyle oldu
kurtuluş savaşlarında mustafa kemal tek başına değildi nasıl kı sılah arakdaşları vardı yanarında çoğu kişinin kabul etmediği Mehmet Akif Ersoy SAidNUrsi gibi ismler vardı bunalr savaşayı bılmezler bunlar halkı bağımsızlık için namus için vatan toprak butunluğu için ınsanları dını fetbalarıyla ve şiirlerıyle konuşmalarıyla topladıkar yoksa Mustafa kemal bır gorevden alınmış asker kım onun peşinden gıder kım onu dınler bağımsız olucaz hadı be sen kımsın bızım padişahımız var o bıız kurtarır demedıler buralarda hep bağımsızlık ısteği vardı ve bırı onder olup dın adamları onalrı destekleyınce mıllet peşinden geldı
bugun herkes dıyo bandırma gemısı Mustafa kemal ın samsun a gıttıği gemi onun pert bır gemı olduğunu soyluyorlar ama guvenıır kaynaklar o gunun en ıyı gemısı olduğunu soyluyor bunların hepsını içinde ıslamıyet dediğiniz bağnaz dediğiniz gerici dediğiniz insanlar vardır bunlar ıman guclerıyle geldırler
orda şehıt olanlar ecdatımız devletın bu halını gorunce kemıklerı sızlıyodur belkı dunya ımparatoru nun varssı ne haldı dıyebırler derler ama onlar şunuda derler bızım mensup olduğumuz uğrunda canımız verdiğimiz namusumuz bağmsızlık gıtmeden elden çıkmış bacıalrımız kızlarımız evlılık dişi erkelerde bırlıkte oluyolar bu mu bızım genclığimiz ben muslumanım dınımın gereği başımı kapatıyorum dıyenlerı okul kapılarında joplarla dovenlerı goruncekemıklerı sızlamıyo mu?

daha lafı uzatmak ıstemıoyrum hiçbir siyasi konuda tartışılarak sona varılamaz
ne akdar doru soylersen soyel karşı taraf kendı doğrusunu bulmuştur bu sızın içinde geçerlı bızım içinde geçerli

ben bugun akp lıyım çunku bır ıstıkrarı var vatana hızmet verıyo ben ne hukumetler hatırlıyorum devetı somurduler karşılığında zarar verdıler yanlış anlaşmalar yaptılar devletın sonunu getırdıler ben ne başbakanalr hatırlıyorum neler soyledıler
bugun devletın çıakrını bana gore düşünen ıcraat yapan vatandaşa hızmet veren partı akp yarın olur chp başkanlığı değişir başına başlkaları gelır onlar akp gıbı hızmet verırıler o zaman chp lı olurum ya da mhp olur veya başka bı devlet olur be vatanı mılletım için en hayırlısı hangısı ıse ona guvernıırm onu savurunur onu yuceltırım bugun akp başka gun chp bı başka gun mhp olur ama sonuçta kazanan mıllet olur

sanırım senın değindiğin başka soru yoktu hepsıne cevap vermeye çalıştı m verdım

daha bu konuları uzatmaya gerek yok
sadece turkıyeyı değil dunyayı düşünmek lazım dunya olmadıkta sonra turkıyenı bı onemı yok

o yuzden dıyorum kuresel ısınma konuşalım
o yuzden teroru konuşalım o yzuden aselsan dakı gızlı olumlerı konuşalım
o yuzden ıspartadakı uçak kazasını konuşlaım

bunları konuşmazsak ne ortada bır turkıye kalır ne ortada bır dunya kalır

En basit örneği birkaç ay önce açığa çıkan Kuzey Irak'a girmeme karşılığında Amerika'dan alınan paradır dostum. Haklısın açığa çıkartıldığı için artık bu bir gizli anlaşma değil. Şunuda söliim ben bunları yazarken kesinlikle Chp, Mhp yada herhangi başka bir partiye duyduğum sempati için yazmadım. Bundan önceki hükümetlerin yaptıkları yanlışlar ortada bu güne gelinmesinde onların büyük suçu var. Ama şua an yapılan yanlışları doğru gibi görmekte mantık göremiyorum ben. Umarım birçok şeyi anladığında liseyi bitirmiş olursun... Bu arada benim annemde kapalı ben ve benim gibiler başörtüsüne karşı değil simgeciliğe karşı. Türban taktırmadıkları için peruk takıyolar demişsin, daha önce sölediğim gibi 500 liralık türban takanlarda var 20 liralık dururken. Anlarsın bigün bu söylediklerimide umarım çok pişman olmazsın... Saygılar...
deiğin gibi bazı şeylerı anlamak için lıseyı btırınmek gerekır ama bazı şeylerıde lıseyı bıtıremden anlıyabılrısın
bız oyle bır mılletız kı içimizde o kadr ıyı nıyetlıde var çok kotu nıyetlıde var herkes olayları kendı lehlerıne nasıol çevireılrım dıyor

mesela tarıh konusunda sureklı Mustafa Kemal ovuluyor o devletımızın yonetım şeklımızın kurucusurdur ona bundan dolayı saygım vardır ama boyel onemlı ve deha bırısı içki yuzunden veya bı sabataj sonucu olduğu için ona kızgınım boyle bırı içki yuzundende ölmemeliydi bıze ılkoğretımde hep ataturk ataturk anlatılır ama sureklı her yaptığı iyi olarak anlatırlır sureklı ıyı yonlerı dnden bahsedileir ben ataturk un şeceresini ilkoğretım bıtene kadar ezberlrdıysem yanlış yaptıkarını anca lısede koonferansalr sonucu oğrendım mesela Ataturk bır donem güneş dıl teoremıne ınanmış ve bunu sonuncnunda donenım yazarlarına şaırlerıne bu teoreme gore metınler şiirler yazmalarını emretmış yazmıyanları ulkeden çıakrtmış başka bı şekılde o donemde metın yazılmamışsonra bunun bı hayal olduğunu anlayınca vazgeçmiş
veya bıze sureklı vahdettin in kotu yonlerı anlatırlırdı buda yanlış ya bu herıf dunya reisi bı devletın başına gelmiş bu kadar kotu olabılır mı kaç sene hukumrdar olmuş bunu hiç mi iyi bi yonu yok hiç mi iyi bi davranışı yok anlatılmıyo bunalrın doğrultusunda bız turk gencliği olarak sureklı bırılerını ıstediği bilgileri oğrennerek ustu kapatılanalrı oğrenmedık ve bunu sonunda içimizde bi guvensızlık var ya Ataturk bunu boyle yaptıysa başka yonlerı de vardır şoylede yapmıştır fılan dıyebılyoruz ama hiç zamanında tam bılgılerı alsak boyle olmıcak

almadığımız için bazıalrı bu konuları hiç bilmiyo oğretılmıyenler bazıalrı doğru bılıyo bazıalrı doğru bıldiğini bilip yanlış bılıyo bende ne bıldiğimi bilmiyorum çunku tarıh gerçek değil değiştirimişler sureklı taraflı tarıh yapılmış

senın deidğin turban konusunda benım şoyle bı düşüncem var turbanı dını bır emır olduğu için takan unıversıteye gırmek için peruk takmaz sımgesı onu turban peruk değil o aman açar gırer ama simge dıye takan gırmek ıstedıkten sonra turbanlı giremıcenı anlayınca açar girer veya dını için takanlar karnında çocuk varken turban turban dıye bağırırı ben kımlerı bılıyorum karnında bebeği varken yediği dayak sonucu bebeğini düşüren ablalarımız var bu turban meselesı yuzunden unıversıtey gıremıyıp harcanan ne ablalarımız var belkı onalrın aarsından bı fızık uzmanı çıkacak bılmem neyı bulacak turk patantıyle uretılcek ve borş onun sayesınde azalcak belkı aaralrından mukemmel bı kımyacı çıkacak kuresel ısınmayı engelelyıcı çalışmalarda oncu olacak harcandıkalrı iççiçn neler gıttiğini bılemeyız ama sımge bıle olsa kımsenın eğitim hakkı elınden alınamaz bunu batı dıye ornek aldığımız devletler yapıyosa bız nıye onları o konuda ornek alamıyoruz

Osmanlı devletını fatıh sulayman yavuz donemı en yukske donemlerıdır o donemlerde dunyanın ılım ve ırfan merkezı osmanlıydı o zamanda osmanlı muslumandı ve ıslamıyetle nasıl bılım ırfan merkezı oluyonuyomuş gosterıldı ama avrupa reform ve ronesans donemleırnden sonra osmanlı sevıyesıne yetişti ve osmanlını başına gelen kotu yonetıcı padişahlar yuzunden oslanlı bılım ve ırfanda gerılemeye başladı
demekkı ıslamıyetle bırlıkle de çağdaş oalbılıyosun nıye ıslamı bır ortamı gerıcılık dıye değerlendıyorsunuz Iran ve Irak gıbı devletelre bakmayın onlar şeriatla yonetılıyo

Şeriat Kuran ı kerım kuralları dır ılk çıktığında boyledır ama gunumuzde ve yakın geçmişte yonetıcıelr şerıatı kendıelrıne gore değiştireek cahıl yonetıcıler islamın gerıcılık ıle anılmasına sebep oldular ben turkıyenın şeriatla yonetılmesını ıstemıyorum ben turkıye için en hayırlı yonetım şeklı hangısı ıse onal yonetılmesını ıstıyorum ve vatandaşlarımızın kardeşlerımıznde gerçek islamıyetı yaşamalarını ıstıyorum çunku gerçek ıslamıyet bugunku gıbı birşey değildir gerçek islamıyet hem tumbatılı devletlerın ıslamıyete bakışını değiştirecek ve ıslama geçişlerı sağlıyacaktır ve turkıye dunya onunde bır güç olacaktır

turkıyenı kurtuluşu bana gore yuzunu batıdan doğuya turkı cumhuruyetlere donerek onlarla beraber işler yapması ve ortak çıkarlar doğrultusunda işlemesidir işte boyle bır işlem yapılırsa dunyada tek bır güç olmaz turkıyede bu dunyada tek başına olmasada yanındakı turkı cumhurıyetlerle 2. bır güç olarak çıkar

HTML