AKP=Rabbena, hep bana

omorfuLis

New member
1920 yıLından bu yana yabancılara toprak satışı zaten var..ama aLan yoqtu Tr nin rekLamı iyi yapıLmıodu biLinmiodu vs..vs.. erdoğan bunu kendi açıkLadı..o yıLLarda taLep yoktu şimdi ise taLep var..bu kanunu akp hükümeti koymadı sonuçta..

dış borç konusuna geLince doLar şuanda 1,250 civarında..dier hükümetlerin döneminde doLarın ne kadar oLduğunu hepiniz daha iyi biLiosunuz..yani dış borcun yükseldiği feLan yok aksine azaLıyor..doLar 2,500 ytL iken 1,250 civarına düştü nerdeyse 2 katı..

sdtuslu arka fonu bence MOR yapsan daha iyi oLur..!!

bakırköy

New member
Akp hükümetinin diğer partilerden farkı,ABD ye olayı abartacak kadar bağlı.Amerika ne derse AKP için emir gibi oluyor.Hükümet bir karar alacak olsa tak Rice Ankarada.Zaten baştan belli iç işlerimize fazlasıyla karışıyorlar.Ama akp kadar amerikan sempatizanı bir parti geleceğini sanmam.
bu ülke abd ne derse doğrudur diyen abd başkanının önünde elpençe olan liderlerde gördü

Ŧ ℓ ε ŧ ¢ ħ

ےσℓđ
dış borç konusuna geLince doLar şuanda 1,250 civarında..dier hükümetlerin döneminde doLarın ne kadar oLduğunu hepiniz daha iyi biLiosunuz..yani dış borcun yükseldiği feLan yok aksine azaLıyor..doLar 2,500 ytL iken 1,250 civarına düştü nerdeyse 2 katı..

pardon ama dolar ne zaman 2,5 YTL oldu???
ya da şöyle soralım 1 doların bırak 2,5 YTL, 2 YTL olduğu gün var mı ????
bu 2,5 YTL rakamına kaynak gösterebilir misin???

2001 yılında beri dolar fiyatı yarıya düşmedi ancak

1,8/1,16= (1,5)

2001 den beri dış borç stoku iki katından fazla arttı

247/113= (2,18)

bu durumda dış borç stoku azalmıştır demek çok yanlış
çünkü dış borç stoku artmıştır

T

Banned
Ben onu bunu bilmem
Akp evet diğer hükümetlere nazaran daha başarılı ekonomi politikaları izliyor
Öyleki
5 sene ekmeğe zam yapılmıyor
5. sene 10 yıllık zam yapıyolar

20 krş olan ekmek 60 kuruş olmuş
Akp başarılı ekonomik poltika bu diyosa
:hhmanD

omorfuLis

New member
Ŧ ℓ ε ŧ ¢ ħ;3434610' Alıntı:
pardon ama dolar ne zaman 2,5 YTL oldu???
ya da şöyle soralım 1 doların bırak 2,5 YTL, 2 YTL olduğu gün var mı ????
bu 2,5 YTL rakamına kaynak gösterebilir misin???

2001 yılında beri dolar fiyatı yarıya düşmedi ancak

1,8/1,16= (1,5)

2001 den beri dış borç stoku iki katından fazla arttı

247/113= (2,18)

bu durumda dış borç stoku azalmıştır demek çok yanlış
çünkü dış borç stoku artmıştır
2,50 ytL örenekLemeydi..demek istediğim geçmiş yıLLara nazaran doLar %65 oranında geriledi..

TAURUS

unutulur mu??
1920 yıLından bu yana yabancılara toprak satışı zaten var..ama aLan yoqtu Tr nin rekLamı iyi yapıLmıodu biLinmiodu vs..vs.. erdoğan bunu kendi açıkLadı..o yıLLarda taLep yoktu şimdi ise taLep var..bu kanunu akp hükümeti koymadı sonuçta..

dış borcun azaldığını ispatla BENDE OYUMU akp ye vercem hatta burda bütün akp ye muhalefet yazdığım mesajlar için her konuya ben eşeklik ettim yazcam ama ispatlıyamassan....
al sana hodri meydan tayyip abin gibi kulağının üstüne yatma oldu mu...
fonu da şöyle yapalım "BİLİYOSAN KONUŞ DA İLHAM ALSINLAR BİLMİYOSAN SUSS DA ADAM SANSINLARR"

F-S4n3%AnK

New member
tabi hep bana diyecek bir daha gelemeyeciğini akpde anladı bakın kamu ihalelerine çoğu ihale kendi yakınlarının veya yakın dost,akraba vs. bunlarda kalıyor bulundukları çatı altında yöneticilerinden memurlarına kadar gruplaşma içerisindeler,bence bunların hiç yoksa 5-10 milyar $ ı vardır partice

chester26

♫Цпẳρρя&#1
bu iktidardaki tiplemeler hiç bi zaman değişmicek her gelen bişiler koparcak koparcak koparcak sonra bizde ortada şey gibi kalcaz bizim durumumuz hiç iyiye gitmiyor yakında ülke bölünecek hiç bişey kalmıcak

omorfuLis

New member
dış borcun azaldığını ispatla BENDE OYUMU akp ye vercem hatta burda bütün akp ye muhalefet yazdığım mesajlar için her konuya ben eşeklik ettim yazcam ama ispatlıyamassan....
al sana hodri meydan tayyip abin gibi kulağının üstüne yatma oldu mu...
fonu da şöyle yapalım "BİLİYOSAN KONUŞ DA İLHAM ALSINLAR BİLMİYOSAN SUSS DA ADAM SANSINLARR"
dış borcun muhasebesini tutumuorum eLbet sende bende bunu ıspatLıyamayız..kaLdıki dış borc aLınıpta cebemi atıLıo.. sen biLiosan daha iyisini yap.. o halde buraLarda harcanma..

(adamLığı senden öğrenicek değiLim editLe o keLimeni..)

TAURUS

unutulur mu??
dış borcun muhasebesini tutumuorum eLbet sende bende bunu ıspatLıyamayız..kaLdıki dış borc aLınıpta cebemi atıLıo.. sen biLiosan daha iyisini yap.. o halde buraLarda harcanma..

(adamLığı senden öğrenicek değiLim editLe o keLimeni..)

dış borcun muhasebesini tutmuyosan gelip de burda ahkam kesme madem borç düştü falan diye...

o sözü iyi oku adam değilsin demiyo bilmiyosan sus da adam sansınlar diyo ben sana açıkliyim "dış borç azaldı yükselme yok" deyip te hodri meydan dediklerinde kıvırma diyo bilmediğin konular da ahkam kesme diyo...
bu arada sen azaldığını İSPATLAYAMASSIN AMA ben sana yükseldiğini ispatlarım bundan sonra da kendi adına konuş

http://www.hazine.gov.tr/irj/portal/anonymous/DisBorcIstatistikleri

http://www.sendika.org/yazi.php?yazi_no=10758

hadi gene iyi niyetim tuttu dediğini yaptım arka fonu MOORR olarak değiştirdim SIRF SENİN İÇİN:::

omorfuLis

New member
dış borcun muhasebesini tutmuyosan gelip de burda ahkam kesme madem borç düştü falan diye...

o sözü iyi oku adam değilsin demiyo bilmiyosan sus da adam sansınlar diyo ben sana açıkliyim "dış borç azaldı yükselme yok" deyip te hodri meydan dediklerinde kıvırma diyo bilmediğin konular da ahkam kesme diyo...
bu arada sen azaldığını İSPATLAYAMASSIN AMA ben sana yükseldiğini ispatlarım bundan sonra da kendi adına konuş

http://www.hazine.gov.tr/irj/portal/anonymous/DisBorcIstatistikleri

http://www.sendika.org/yazi.php?yazi_no=10758

hadi gene iyi niyetim tuttu dediğini yaptım arka fonu MOORR olarak değiştirdim SIRF SENİN İÇİN:::

okuma yazman yok heraLde dış borc düştü demedim doLar düştü dedim..buda otomatik olarak dış burcu düşürüo..

http://www.hazine.gov.tr/irj/portal/anonymous/DisBorcIstatistikleri bu sitede dış borç şukadar vea bukadar demio..

www.sendika.org/yazi.php?yazi_no=1075 bu site ise tamamen siyasi.. karalama kampanyası.. doLar kurlarını nie yazmıoLar acaba?

TAURUS

unutulur mu??
okuma yazman yok heraLde dış borc düştü demedim doLar düştü dedim..buda otomatik olarak dış burcu düşürüo..

http://www.hazine.gov.tr/irj/portal/anonymous/DisBorcIstatistikleri bu sitede dış borç şukadar vea bukadar demio..

www.sendika.org/yazi.php?yazi_no=1075 bu site ise tamamen siyasi.. karalama kampanyası.. doLar kurlarını nie yazmıoLar acaba?

mirkelamın şarkısı geldi aklıma kıvır kıvır aşşadan yukardan......
dış borç düştü demedin tamam ben yanlış anladım ikinci site tamam siyasi olsun ilk sitede şu kadar borç var demiyo tablolarla antıyo rakamları...
ve ne hikmetse yükseliş var hala...

neyse ben yanlış anlamışım herşeyi öyle olsun bakam..

HTML