Akp Ne Yaptı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ibrahiwwww

New member
DİKKAT ÇOK ÖNEMLİ!

ben bir öğretmenim..

bu yazının sonunda yazdıklarımı okumalısınız..

5 yıl önceki;

gelirim= 575 + 150 =725
kiram= 250
diğer gider= 500
ARTAN= 25

30 Mart 2008
gelirim= 1250 + 650 = 1900
kiram= 90 (lojman)
diğer gider= 700
ARTAN= 900

NOT:ek ders ücretleri 2.3 lira iken şimdi 5.9 lira.. bu ara ortaöğretimi geliştirmeyle ilgili bir projeyle uğraşıyorum.. proje kabul edilirse istanbulda bilge adam eğitim merkezinden 90 milyar liralık eğitim hizmeti alacağız.. eskiden böyle imkanlarmı vardı... inşallah yakında sistem mühendisliğine geçiş yapacağım...

geçen 5 yıl içinde aldıklarım
14000 araba
11000 evlendim (850 kişilik yemek-eğlence ve gezi)
2000 askerde harcadım
25000 ev eşyalarımı yeniledim (lcd tv-notebook-yazıcı-tüm oda takımları-perdeler-halılar vb kaliteli)
5000 Çocuğum 2 yaşına girdi ona hiçbir masraftan kaçınmadım
5000 kredi borcumu ödedim
2000 çeşitli yardımlarda bulundum
3000 ablama ev alması için destek oldum
7000 tokiden ev aldım şimdi kendi kendini öder durumda
şuan banka hesabımda 8500 birikmiş param var

DEĞİŞENLER:ülkem dünyada tanınan bir yere geldi ve ilerlemeye devam ediyor
insanlar yurtdışına daha ziyade para kazanmak için değil başka sebeplerden gidiyor
canımın istediği birşeyi alabilirim
ailemin ihtiyaçlarını karşılayabiliyorum
kişisel eğitimim için para harcaya biliyorum
muhasebe kursuna gidiyorum AB fonundan günlük 12 ytl alıyorum. öğretmen değil öğrenci olarak!
bir bilgisayar satış ve bakım dükkanı açmayı planlıyorum eskiden sadece hayal ederdim

ya şimdi şöyle bir durum var..

eskiden borcumuz 100 liraymış yıllık gelirimizde 200 liraymış
şimdi borcumuz 200 lira yıllık gelirimiz 600 lira..

borcumuz artmış ama ödememiz kolaylaşmış.. borç yiğidin kamçısı derler yukarıdaki harcamalarımı borca girmeden yapmadım elbet!

DÜNYADAKİ BÜYÜK EKONOMİLER!

AMERİKA borcu:250 trilyon dolarlar
JAPONYA:borcu:100 trilyon dolarlar
İNGİLTERE:borcu:80 trilyon dolarlar
ALMANYA:borcu:40 trilyon dolarlar
ÇİN:borcu:40 trilyon dolarlar
FRANSA:borcu:30 trilyon dolarlar
TÜRKİYE:borcu:0,3 trilyon dolarlar

MAÇ SKORU

AKP 7 - DİĞERLERİ 0
GOLLER:
1.GOL= 1.DK. TAYİP BAŞBAKAN AKP %35
2.GOL= DYP-MHP-ANAP-DP- vb SANDIK DİBİ
3.GOL= BAYKAL KENDİ KALESİNE
4.GOL= BAHÇELİ KENDİ KALESİNE
5.GOL= AKP % 47
6.GOL= GÜL CUMHURBAŞKANI
7.GOL= YÖK BAŞKANI

Düzenleme:
Gelen bazı eleştirileri okudum.. bazı cevaplar:

2.si ben teknik öğretmenim.. 8-1 derecen başlıyoruz yani. maaşım tam olarak 1290.. haftada 27 saat yani ayda en az 650 ytl de net ekders alıyorum.. ayrıca meslek lisesindeyim ve okulumuzun dönersermayesindende kazancım var.. buda yıllık 2500 ytl ediyor. şuan bir kursa gidiyorum ve ayda yaklaşık 150 ytl veriyorlar ayrıca kursta birçok şey öğreniyorum. bilgisayar öğretmeniyim ve özel bir bilgisayar kursunda da ders vermekteyim.. 500-600 ytl.. bazı arkadaşlar kazandığından fazla harcamış diye yazmış.. böyle birşey olamaz tabi kazandığımdan azını harcadım elbet.. ben genel olan gelirimi yazdım yukarıda sadece.. döner sermaye kurs yada özel ders gibi imkanları her öğretmenin olmaya bilir. bu sebepten bu gibi gelirlerimi ilk başta belirtmemiştim. bunların hepsi fazlasıyla yetmekteyken dediğim gibi evlendim ve eşiminde ev ekonomisine katkısı oldu. harcamalarla gelirlerim arasındakı farkın bir kısmınıda eşim karşılamış demekki.. sonuç olarak önemli olan maaşımdan artıyor fazlasıyla.. bu iyi bir gelişme.. yıllar öncesini hatırlamak bile istemiyorum. beni negatif yönde eleştiren arkadaşlara sesleniyorum.

Elinizi vicdanınıza koyun bana burdan ne cavabı yada ne eleştiriyi yazarsanız yazın ama kendi cevabınızı kendinize verin yeter.

şimdi sizlerde akp den önceki sosyal durumunuzu düşünün ekonominizi düşünün milli gururunuzu düşünün..

öğrenciyken eminönünde bir trustin döviz bürosundan çıkıp elinde bir tomar bol sıfırlı tl lere alaycı bakarak güldüğünü görmüştüm..
birkaç saniyelik bu görüntünün ezikliğini yıllarca yaşadım içimde.. çok şükür..

son bir yıldır ülkemizdeki yersiz gerginlikten dolayı domokrasi anlayışı kıt insanlar yüzünden 2007 de yüzde 4.5 büyüdük.. küçülmedik büyüdük ama yinede büyüme az oldu.. bunu sebebi 6. golü hazmedemeyen bir gurup inan ve inanıyorumki ülke nufusunun sadece 1/5 i

kaynak isteyen arkadaşlar için AŞAĞIDAKİ SİTELERDE YAYINLANAN ANALİZ VE DATALARI ARAŞTIRMALARINI RİCA EDİYORUM:

KAYNAK

www.dtm.gov.tr
www.imf.org

Hacker-22

Atam izindeyiz!
:saskin ilginç bu kendi hesaplamalarınmı veya başka bir sitedenmi? başka siteden ise kaynak verme zorunluluğu var :goz:

Ŧ ℓ ε ŧ ¢ ħ

ےσℓđ
bu verilerin bir kaynağı var mı???

kaynak göstermeden istatistiksel verileri belirten konu açmanın bir mantığını göremiyorum

kaptan61ts

New member
Çelik: "Öğretmen maaşları düşük ama kaynak yok"

Ankara - Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, öğretmenlerin maaşlarının düşük olduğunu bildiğini ve bundan üzüntü duyduğunu belirterek, "Olmayan bir kaynaktan kimseye bir şey verilemeyeceğinin de farkındayım" dedi.

Çelik, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlediği basın toplantısında, öğretmenlerin içinde bulunduğu sıkıntıları çok iyi bildiğini ve olanaklar ölçüsünde çözüm yolları aradıklarını belirterek, "Öğretmenlerin ücretleri düşük de hemşirelerin, doktorların, hakimlerin, savcıların ücretleri yüksek mi? 'İngiltere'de İsveç'te, Danimarka'da çalışan öğretmenler şu kadar maaş alıyor' diye hesaplamalar yapılıyor. Bu hesaplamaları niye diğer kamu çalışanları için yapmıyorlar? Dünyanın hiçbir yerinde öğretmenlere kucaklar dolusu paralar verilmiyor" diye konuştu.

Gazetelerde yer alan raporda Türkiye'de öğretmenlerin bin 816 saat çalıştığının yer aldığını kaydeden Çelik, bunun doğru bir hesaplama olmadığını ifade etti. Öğretmenlerin 15 saat maaş karşılığı derse girdiğini, bunun üzerinin ek ders ücretiyle değerlendirildiğini belirten Çelik, "Ben öğretmenlerimiz çalışmıyor, demiyorum. Büyük özveriyle görev yaptıklarını biliyorum ama bazı okullarda dersini 1 güne toplayıp, 6 gün derse gelmeyenler de var" dedi.

Bazı kesimlerin öğretmenleri illegal toplantı ve yürüyüşlere davet ettiğini kaydeden akan Çelik, öğrencilere demokrasinin, anayasaya ve toplum düzenine saygının en olduğun öğretecek olan öğretmenlerin, izinsiz gösterilerde yeri olamayacağını söyledi.

Öğrencinin, velilinin yanında öğretmenlerin açlık sınırında bulunduğunu, sefalet içinde olduğunu söylemenin ve bunu sürekli tekrar etmenin öğretmenlik mesleğine olan saygıyı göstermediğinin altını çizen Çelik, "Bu ülkede daha fazla ücret talebinde bulunan herkes haklıdır. Ama 'Sesimizi yükseltelim basın para, bize verin' bu olmaz. Bu ülkede sesini yükseltenlere basılıp, para verildi, ülke 2002'de uçurumun eşiğine geldi. Bu hükümet için en kolay şey para basıp, dağıtmaktır. Ama bunun da bedeli sonra çok ağır ödenir" diye konuştu.

Çelik, öğretmenlerin ek ders ücretlerinin artırılmasına yönelik hazırladıkları tasarıyı Başbakanlığa sunduklarını, ancak Maliye Bakanlığı'nın ücretlerin tasarıda belirtildiği şekilde yükseltilmesi halinde maliyeye 3 katrilyon lira ek yük getireceği şeklinde görüş bildirdiğini ifade etti. Çelik, bu konudaki çalışmaların sonuçlanmasının ardından önemli bir iyileştirmenin yapılacağını umut ettiğini de vurguladı.

Hüseyin Çelik, meslekte kariyer yapmak isteyenler için geliştirilen Öğretmen Kariyer Sistemi'ne yönelik ilk sınavın 27 Kasım'da düzenleneceğini hatırlatarak, sınav sonrasında performansları ve sicilleri de dikkate alınan öğretmenlerin objektif kriterler doğrultusunda uzman öğretmen ve baş öğretmen unvanına sahip olabileceklerini anlattı. Çelik, istemin, iddia edildiği gibi öğretmenler arasında bir ayrımcılığa yol açmayacağını vurguladı.

Kaynak : Anadolu Ajansı

klavuz13

Banned
maçın skoru güzel ama ne yazzikki kaybeden takımın taraftarının istemediği bir skor...

ÜSTELİK 7 - 0 HİÇDE İSTMEDİKLERİ BİR SKOR

korrsan

New member
Yalan haber...

Bir yerden aldıysan kaynak koyma inceliğini göster... Ozaman bende gerçek kaynaklar ve ispatlarla sana şu yazdığın saçmalığın aksini gösteririm...

Eğer kendi araştırmam diyorsan sadece gülüyorum :D

siruk

New member
Yalan haber...

Bir yerden aldıysan kaynak koyma inceliğini göster... Ozaman bende gerçek kaynaklar ve ispatlarla sana şu yazdığın saçmalığın aksini gösteririm...

Eğer kendi araştırmam diyorsan sadece gülüyorum :D
Başka yerden aldıysa kesin yalandır, kendi araştırmasıysa kesin gülünçtür. Şu at gözlüğünü masanın üzerine bırakıp da öyle yorum yapar mısın arkadaşım ?

Sen direk hiç bir doğruluk payı bırakmadan, partizan tutumunu doğrudan yöneltmişken, çok nacizane bir yorumun varmış gibi gelip buraya yazıyorsun ya pes doğrusu.

Arkadaşın araştırdığı yönde olan konuya karşı bir tezin varsa buyur açıkla, bir yerden alıntı olması şartı da yok kendi yapmış olabilir.

mak

New member
Arkadaşım herkese yuttur ama bana yutturamazsın.Nerde 1900 YTL gelir hani ben göremiyorum ben de öğretmenim.Ayrıca lojmandaymışsın sana kira koymaz.Eğri oturup doğru konuşalım.14 yıllık öğretmenim köyde başladım göreve,o zamanlar para harca harca bitmezdi.Ek dersi bile maaşla birlikte çekerdim.Şimdi şehirdeyim ve köye gidip geliyorum.Ek dersi bile dört gözle bekliyorum.Gelirim ucu ucuna yetiyor haaa tabii kredi kartlarıyla hep bi dahaki aya devrediyorum borcları...DUYURULUR.Kusura bakma ama Akparti sempatizanlığı yapmak kolay!Bizi hiçbir siyasetçi refah içinde yaşatmaz...

hadi_ya3

New member
yalan kardesim kulliyen yalan bunlar

Arkadaşım herkese yuttur ama bana yutturamazsın.Nerde 1900 YTL gelir hani ben göremiyorum ben de öğretmenim.Ayrıca lojmandaymışsın sana kira koymaz.Eğri oturup doğru konuşalım.14 yıllık öğretmenim köyde başladım göreve,o zamanlar para harca harca bitmezdi.Ek dersi bile maaşla birlikte çekerdim.Şimdi şehirdeyim ve köye gidip geliyorum.Ek dersi bile dört gözle bekliyorum.Gelirim ucu ucuna yetiyor haaa tabii kredi kartlarıyla hep bi dahaki aya devrediyorum borcları...DUYURULUR.Kusura bakma ama Akparti sempatizanlığı yapmak kolay!Bizi hiçbir siyasetçi refah içinde yaşatmaz...
oyle harika bi cevap vermissinki kardesim tebrik ediyorum bunun ustune daha ne denilebilirki bende bize yazi yazdim herkes okursa sevinirim sisayset ve politikada Serbest kusrsude AKP NE DEDI NE YAPTI hersey orada acik acik yaziyor lutfen uyanin artik uyanin...

akro72

New member
AK PARTİ'yi başarısız bulanlar ne çabuk unuttunuz ekonomi krizleri yoksa yaşınız mı el vermiyor. aaa pardon siz o dönemleri hatırlamıyorsunuz. daha ağzınız süt kokuyordu

crazy037

New member
Aynen buna bende katılıyorum, hem böyle bile olsa işçi emeklilerine %2 zam geldi düşünsenize bir yılda %2 zam. Bu da ortalama 600 lira aylık alan bir kişi için 12 lira zam demek oluyor. 1 yıl boyunca vergilere ekmeye suya elektriğe aklıma gelmeyen daha bir sürü şeye zam geliyor bu 12 lirayla hangi birini karşılayabiliriz soruyorum size aynı olay asgari ücretle çalışan içinde geçerlidir.
Ama iş kendilerine zam yapmaya gelince % 20-30 zam yapmayı biliyorlar.Kısacası taraf tutuluyor.:saskin

KOMANDO_TC

New member
Senin Için Güzel Bir Dönem Yanlız Kendi çıkarlarını Düşünme ülke çıkarları Olarak Baksan Bide öyle Kıyaslasan Kazandıklarımız Kaybettiklerimizi Neler

regal85

New member
kaynak yoksa
ben de bi tane yazayım.
isim vermiyorum x. inci hükümet zamanı abim evden para almadan üni yi aldıgı kredilerle bitiriyor.
şimdi ben ögrenciyim ve aldıgım kredinin neredeyse 2 katı daha ayrıca evden geliyor anca yetiyor.
kaynak yok derken de konu başımıza geldigi için böyle yazdım. abim ailem böyle anlattı . ben bilmem cocuk yastaydım çünkü o zamanlar.
ayrıca devlet üniversitesi ikisi de .
dogru mu tam bilmem yine de...

Guyjre

New member
DİKKAT ÇOK ÖNEMLİ!

ben bir öğretmenim..

5 yıl önceki;

gelirim= 575 + 150 =725
kiram= 250
diğer gider= 500
ARTAN= 25

30 Mart 2008
gelirim= 1250 + 650 = 1900
kiram= 90 (lojman)
diğer gider= 700
ARTAN= 900

geçen 5 yıl içinde aldıklarım
14000 araba
11000 evlendim (850 kişilik yemek-eğlence ve gezi)
2000 askerde harcadım
25000 ev eşyalarımı yeniledim (lcd tv-notebook-yazıcı-tüm oda takımları-perdeler-halılar vb kaliteli)
5000 Çocuğum 2 yaşına girdi ona hiçbir masraftan kaçınmadım
5000 kredi borcumu ödedim
2000 çeşitli yardımlarda bulundum
3000 ablama ev alması için destek oldum
7000 tokiden ev aldım şimdi kendi kendini öder durumda
şuan banka hesabımda 8500 birikmiş param var

DEĞİŞENLER:ülkem dünyada tanınan bir yere geldi ve ilerlemeye devam ediyor
insanlar yurtdışına daha ziyade para kazanmak için değil başka sebeplerden gidiyor
canımın istediği birşeyi alabilirim
ailemin ihtiyaçlarını karşılayabiliyorum
kişisel eğitimim için para harcaya biliyorum
muhasebe kursuna gidiyorum AB fonundan günlük 12 ytl alıyorum. öğretmen değil öğrenci olarak!
bir bilgisayar satış ve bakım dükkanı açmayı planlıyorum eskiden sadece hayal ederdim

ya şimdi şöyle bir durum var..

eskiden borcumuz 100 liraymış yıllık gelirimizde 200 liraymış
şimdi borcumuz 200 lira yıllık gelirimiz 600 lira..

borcumuz artmış ama ödememiz kolaylaşmış.. borç yiğidin kamçısı derler yukarıdaki harcamalarımı borca girmeden yapmadım elbet!

DÜNYADAKİ BÜYÜK EKONOMİLER!

AMERİKA borcu:250 trilyon dolarlar
JAPONYA:borcu:100 trilyon dolarlar
İNGİLTERE:borcu:80 trilyon dolarlar
ALMANYA:borcu:40 trilyon dolarlar
ÇİN:borcu:40 trilyon dolarlar
FRANSA:borcu:30 trilyon dolarlar
TÜRKİYE:borcu:0,3 trilyon dolarlar

MAÇ SKORU

AKP 7 - DİĞERLERİ 0
GOLLER:
1.GOL= 1.DK. TAYİP BAŞBAKAN AKP %35
2.GOL= DYP-MHP-ANAP-DP- vb SANDIK DİBİ
3.GOL= BAYKAL KENDİ KALESİNE
4.GOL= BAHÇELİ KENDİ KALESİNE
5.GOL= AKP % 47
6.GOL= GÜL CUMHURBAŞKANI
7.GOL= YÖK BAŞKANI
Beneficium accipere libertatem est vendere.
Yapılan bir lütfu kabul etmek özgürlüğünü satmaktır.

Sende bir lütuf icin özgürlügünü satanlardan misin?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HTML