AKP Halka Ne öğretti?

manashan

New member
bunları geç çünkü asıl gerçek imandır asıl gerçek niyettir...
asıl gerçek imandır madem. bu adamlar neden cumhurbaşkanlığı seçimlerinde makam ve mevki için ülkeyi kaosa sürüklediler. Gerçekten dindar olan birisini dünya malınad ve makamında gözü olmaz.

Hz. Ömer halife seçildikten sonra diyor ki: Dağda bir kuzuyu kurt kapsa hesabı benden sorulur.
Acaba böyle düşünen gerçek dindarların yanında bunlar nedir?

Quintana

New member
bunu yazan bi dönüp arkasına baksa iyi olurdu.boşa kurşun sıkmakla bu işler yürümüyo.
doğla gaza sürekli zam demiş acaba yapılan anlaşmalarda kimin imzası var bi baksın.

ee dinazorların nesli tükeniyor artık.bu homurduyanlar sabah geç kalkanlar .. :D:D:D

Nathanael

New member
okudumda ne oldu aynı sorunlar daha öncede vardı biraz empati kuralım birbirimizi anlamaya çalışalım birazda pozitif olalım bardağın dolu tarafından bakalım

tamam gene anlıyamıyacaksınız çünkü sokağa çıkp bir bakın çoğu insanımız AKP den Allah c.c Razı olsun diyor daha ne desin halka inanmıyormusunuz

inanmazsınız çünkü kapleriniz katılaşmış gözleriniz görmüyor kulaklarınız duymuyor imanlarınızda zaafiyet olabilir Allah c.c Rızası için bir imama gidin size dua etsin
sacma sapan yazılarını bırak artık, yok Allah razı olsun diyormuş millet vs.

millet işgal yıllarında ingilzilerden 2 ekmek alıncada Allah razı olsun demiş zamanında ( bir kısım hepsi degil)

o zaman İngilizleri veya yunanlıları vs sevmeyen kişilerin kalbi kapalı gozleri kor mu , imamamı gitselerdi?, Allah razı olsun demiş bir kısmı çünkü kısa vadede eline ekmek geçmiş ama bilememiş ki ekmekle oyalarken arkadan ülkeyi işgal ediyor köleleştiriyor Türk milletini. buna karşı milletin diger kısmı ise savaşmış ve yurttan kovmuş bu işgalcileri.

her Allah razı olsun denileni matah bişey sanma
(her sakallıyı deden sanma , üzülürsün yoksa :goz: )

yol al

Albayrak

Can Feda
Bir hükümet bir halkı bu kadar gerebilir, bu kadar kandırabilir ve bu kadar bölebilir.

Abd oyununu oynuyor.

Atatürk çocuklarının bu ülkeyi kimseye bırakmayacağını bilen abd, diğerlerini seviyor destekliyor.

Oyun bu ya..

shamur_80

New member
herhalde amerikanın istedigi de tam buydu. türkiyedeki insanlarıı ikiye bölmek ve zayıf düşürmek ve başarmıştı. bunu herkes yapamaz helal olsun adamlara.

ne geldiyse başımıza zaten bu kendini çok iyi müslüman olarak tanıtanlardan geldi ya başımıza. sorarım size ak parti döneminden öncede ekonomi kötüydü ama halkımız bu kadar fikir ayrılıgındamıydı yoksa benmi dünyadan bir haberdardım ??

srkngncy

New member
valla ne diim konuya biraz baktım kırmızıyla yazılan şeyler hiç hoşuma gitmedi..biraz pozitif olsak fenamı olur birazda olumlu yönlerinden baksak mesela imanlı inançlı insanlarımız devletimizi yönetiyor haram yemekten korkan insanlar yönetiyor dindar insanlar ülkemizi yönetiyor....ya hırsızlar dinsizler yönetse dahamı iyi olur...
ah güzel kardesim peygamberimizin öyle güzel bir sözü varki acaba dinden bahsederken o sözü biliyormusun diye mrk ettim..

KOMŞUSU AÇ YATARKEN KARNI TOK OLAN BİZDEN DEĞİLDİR DİYE.. yani komşusu vatandaşı halkı dostu ailesi aç yatarken para kazanamazken sürünürken sen karnın tok harem selamlık yatıyorsan gözün fakir halkı görmüyorsa sen müslüman değilsin demiş peygamberimiz..

millet aç işsiz kriz varken senin akp trilyonları cebe indirip karısına milyon dolarlık pırlantalar alip kendilerine milyon dolarlık arabalar alip biniyor.. yani kisacasi senin müslüman dediğin insanin ne mal olduğu ortada.. seni kim böle koyun yapti düşünemez yapti anlamadım ki.. önce biraz aklını çalıştır düşün kuran-ı kerimde ne yaziyor peygamberimiz neler söylemiş bir düşün oku öğren.. sonra yorum yap..

shamur_80

New member
bozart´isimli üyeden Alinti Mesaji göster
valla ne diim konuya biraz baktım kırmızıyla yazılan şeyler hiç hoşuma gitmedi..biraz pozitif olsak fenamı olur birazda olumlu yönlerinden baksak mesela imanlı inançlı insanlarımız devletimizi yönetiyor haram yemekten korkan insanlar yönetiyor dindar insanlar ülkemizi yönetiyor....ya hırsızlar dinsizler yönetse dahamı iyi olur...

sadece gülüyorum yaa...

egerkii haram yemekten korkmasalardı acaba bu ülkenin halii ne olurdu onu düşünüyorum...

ezel_1907

New member
Aysu Kayacı mantığı var sizde. Halk bişi bilmiyor sadece siz biliyorsunuz. O yüzden son 2 seçimde artarak iktidar oldu.

Zagor270

New member
Ülkeyi yönetenleri inançlarından bize ne. Eğer iyi yöneteceklerse gelsin ateist de başbakan olsun, yahudi de dışişleri bakanı. Dinin inançları kendi özel hayatlarını bağlar, bizi ilgilendirmez. Önemli olan görewlerini layıkıyla yapsınlar. 5 wakit namaz kılıp ülkeyi borç batağına sürüklüyorsa we sizde bunu destekliyorsanız Allah size akıl fikir wersin.

okudumda ne oldu aynı sorunlar daha öncede vardı biraz empati kuralım birbirimizi anlamaya çalışalım birazda pozitif olalım bardağın dolu tarafından bakalım.
inanmazsınız çünkü kapleriniz katılaşmış gözleriniz görmüyor kulaklarınız duymuyor imanlarınızda zaafiyet olabilir Allah c.c Rızası için bir imama gidin size dua etsin

tamam gene anlıyamıyacaksınız çünkü sokağa çıkp bir bakın çoğu insanımız AKP den Allah c.c Razı olsun diyor daha ne desin halka inanmıyormusunuz
Sokaktaki halk "Allah razı olsun" mu diyor ??? Sen kafayı mı yedin ? Hangi bulutun üzerinde uçuyorsun ? ne çektin ? Türkiye'de işsizlik son 20 yılın en üst sewiyesinde iken, kredi kartı borçlu sayısı 700 küsür bin olmuş iken, kara listeye giren sayısı büyük bir hızla artarken, ödenmeyen çek we senet sayısı 2002 ye oranla 3 kat artmış iken kısacası ekonomik weriler olumsuza dönmüş iken watandaş mutlu diyorsun ? Ülke adım adım kamplaşmaya gidiyor, siyasal gerginlik giderek tırmanıyor, dış politakamız o kadar tutarsız ki hemen hemen her ülke bize kafa tutuyor. Talabani iti çok değil 10 sene önce bizim köpeğimizdi, şimdi ise Türkiyeye demediğini bırakmıyor. Sen durumdan memnun olabilirsin ama herşey ortada biz uyumuyoruz. İnşallah akp ülkeyi iyiye götürürde bizde alkışlarız ama görünen tablo ortada.
Bardağın dolu tarafında benim gördüklerim :

Yolsuzluk : Belso Genel Müdür yardımcısı. Ankarayı soydu. Üstüne çaldığı parayla gidip Zemzem Tower'da kendisine dewremülk aldı. Bunda Allah korkusu bile yok
İhmalkarlık we iş bilmemezlik : Tren kazaları, uçak kazaları, Tuzla kazaları.
Hükmetme yetisinin olmaması : Cumhurbaşkanı hiçbir dönemde bu kadar kanunu geri çewirmemişti. Daha da kötüsü Anayasa Mahkemesinden dönen kanunun haddi hesabı yok.
Riyakarlık : Herkesin hükümeti olacağız deyipte sonrasında "artistlik yapma lan. Ananı da al git lan" denmesi.
İlkellik : 6 yıllık hükümet zamanında hangi bilimsel buluşa, hangi teknolojik gelişmeyi sağladık ? Ülkemiz muassır medeniyetler sewiyesine çıktı da örnekleri mi görmüyoruz ?
Yeşil Komünizm : Yasakçı zihniyet. Bugün hangi belediye tesisinde içki weriliyor. Malta köşkünde boğaz manzarasında neden içkimi içemiyorum.
Bu liste o kadar uzar gider ki .......

Aysu Kayacı mantığı var sizde. Halk bişi bilmiyor sadece siz biliyorsunuz. O yüzden son 2 seçimde artarak iktidar oldu.
Yanlış tespit. Bu halk hangi basiretsiz, adi, üçkağıtçı we dolandırıcıları hükümet etmedi ki. akp %47 aldı çünkü koca ülkede oy werilebilecek namuslu adam kalmamış. Alayı işe yaramaz. Aysun Kayacı doğru söylüyor. Adam cinayet işliyor 3-5 sene yatıp çıkıyor, adam wergi kaçırıyor suçlanıyor üstüne bir de madalya weriyoruz, adamın suçu sabit ama milletwekili diye dokunamıyoruz. İyiyi de kötüyü de aynı sepete koyuyoruz. Ondan sonra herkes eşit deyip işin içinden sıyrılmaya çalışıyoruz. Hukukun, adaletin olmadığı yerde eşitlikten bahsedilemez.

baris622

New member
bunları ancak şeytan söyletebilir...çünkü rusları darmadağın eden 12 kişi değil imandı bu gerçeği göremezsiniz çünkü iman görünmez ..gene atatürke getirdiniz üç kelimenizden biri atatürk artık bırakın atatürkün yakasını dine sarılın islama sarılın huzur islamda
bu dünya faniiii aldatıcıdır Cennet varken boş hesaplar yapıyorsunuz şeytan size vesvese yapıyor

bana yobaz demeniz beni gücendirmez çünkü ben kendimden eminim abilerimiz çok değerli insanlardır ve Allah c.c Rızası için bilmediğimiz çok şeyi bize öğretiyorlar
yani kardeş bu yorumları sırf burda olay tartışmaz çıkarmak için mi yazıyorsun veya cidden böyle mi düşünüyorsun anlamış DEğilim inş tartışma çıkarmak için yazıyorsunda burda ben banlanırım hepimiz rahatlarız veya hiç istemesemde umarım bu sen değilsindir sana diyecek lafım yok bundan sonra olamazda

HTML