Adım Adım Emule..

react

Admin
Vizyona yeni girmiş filmler, MP3'ler, e-kitaplar bir "Tık"la elinizin altında. En çok kullanılan paylaşım yazılımı eMule kurulum ve kullanım bilgileriyle bir hackhell döküman daha
ilk Önce Program Download

Emule Kurulumu

1 - Emule kurulum simgesine çift tıklayalım

2 - Dil seçimimizi yapalım ve OK butonuna basarak devam edelim

3 - Programın tanıtım bilgilerini okuduktan sonra Devam butonuna basarak kurulum işlemine devam edelim

4 - Lisans sözleşmesini okuduktan sonra Kabul Ediyorum butonuna basalım

5 - Kurulacak bileşenleri seçileceği ekrandayız. Varsayılan haliyle bırakalım ve Devam butonuna basalım

6 - Hedef dizin seçme ekranındayız, varsayılan haliyle bırakıp işlemlerimize devam edelim. Kur butonuna basalım ve kurulum işlemini başlatalım

7 - Kurulum işlemi başlayacak ve programımızın diskimizde belirttiğimiz konuma kurulacaktır. Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra Kapat butonuna basalım

Programımız kuruldu, çalıştırmak için Başlat > Programlar > Emule > Emule yönergesini izleyelim ve Emule simgesine bir kere tıklayalım.

Programı ilk çalıştırdığımızda bizi İlk Çalışma Zamanı Sihirbazı karşılayacak ve bizden sihirbaz yardımıyla gerekli ayarları yapmamızı isteyecek.

8 - İleri butonuna basalım ve sihirbaz yardımıyla ayarlarımız yapalım

9 - Kullanıcı adımızı bu ekrandan belirleyeceğiz. İleri butonuna basarak devam edelim

10 - TCP ve UDP Internet'e çıkış noktalarıdır. Eğer çok kullanıcılı (4,8,15...) bir modem kullanıyorsanız veya bir ağ üyesiyseniz bu portların açılması gerekmektedir. Modeminizin yönetim panelinden Portforwarding bölümünden bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Portforwarding işlemi ile Emule'nin Internet'e erişimine izin vereceğiz

Nasıl Portforward Yapacağım : Modeminizin marka ve modelini kesin olarak biliyorsanız http://www.portforward.com/routers.htm adresinden modeminizle nasıl Portforwarding yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

Eğer tek kullanıcılı bir modem kullanıyorsanız bu uyarıları geçin. Ve İleri butonuna basarak devam edin. İndirme ve Gönderme bölümü karşınıza çıkacak bu bölümdeki seçenekleri de varsayılan haliyle bırakın ve İleri butonuna basarak devam edin. Tam iri parça aktarma bölümünü de varsayılan haliyle bırakalım ve yine İleri butonu ile devam edelim

11 - Sunucu bölümündeki ayarları da varsayılan halleriyle bırakalım ve İleri butonuna basalım. Açılan pencereden de Son butonuna basalım

12 - İşletim sisteminizi ve aynı anda kaç indirme işlemi yapacağınızı ve bağlantınızın türünü bu bölümden seçebilirsiniz. Size uygun ayarları seçtikten sonra Uygula butonuna basalım

Kurulum ve ayarlarımızı yaptık şimdi ise programa göz atalım

Sunucular

Sunucular bölümünden bağlanmak istediğimiz sunucuyu seçeceğiz. En çok dosyanın bulunduğu sunucuya bağlanırsanız listenize eklediğiniz filmleri o oranda daha kısa sürede indirebilirsiniz. Razorback 2.0 adlı sunucu vizyon filmlerini indirmek için en ideal sunucudur

Sunucuyu seçelim ve çift tıklayalım. Sunucuya bu yöntemle bağlanacağız

Sunucu durumunu gösteren bölümüm de Yüksek ID yazmalı. Eğer Düşük ID yazıyorsa TCP ve UDP ayarlarını gözden geçirin (çok kullanıcılı modemler için).

eMule'yi kurduk ve gerekli ayarları yaptık. Şimdi ise nasıl film indirileceğini ve gönderim-alım işlemlerinin nasıl yürüdüğüne bir göz atalım

Aktarımlar

Araç çubuğundan Aktarımlar simgesine tıklayarak indirme listenizi görüntüleyebilirsiniz. İndirme listesine film eklemek için filmlerin paylaşıldığı forumları kullanabilirsiniz.Forumdaki filmlerin linklerine tıkladığınız taktirde program otomatik olarak devreye girecek ve filmi indirme listenize ekleyecektir.

İndirme ve Paylaşma İşlemi Sırasında...

İndirme işlemi sırasında dikkat etmemiz gerek birkaç durum bulunmaktadır. Bunlardan ilki indirme önceliğidir. Resimde görüldüğü gibi indirme listenizde onlarca film olabilir. Fakat bunlardan hangisinin kaynak bulunduğu ve yeterli bant genişliği kullanıldığı sürece önce indirilmesi gerektiğini belirleyebilirsiniz. Bu işlemi Aktarımlar bölümündeki Öncelik sekmesinden yapabilirsiniz.

İlerleme durumu için ise ilerleme sekmesine bakacağız. Dosyaların indirilme oranları bu bölümde gösterilmektedir.

Hangi dosyaları paylaştığınızı ise Paylaşılanlar bölümünde görebilirsiniz. Dosya indirebilmek için mutlaka dosya paylaşmanız gerekmektedir

eMule'de Filmleri İndirme İşlemi Bitmeden Önizlemek İçin...

Diğer birçok download yöneticisi veya P2P paylaşım programları indirilen miktarı ek bir yazılıma ihtiyaç duymadan önizlettirmektedir. Fakat eMule filmin 10.dakikası ile 15. dakikası arasını bir kullanıcıdan, 50. dakika ile 80. dakika arasını başka kullanıcıdan indirdiği için indirdiği parçalarda kararlı bir bütünlük oluşmamaktadır. Böylesi bir bütünlük olmadığı için önizleme işlemi içinde ek bir yazılım kullanmak zorundayız. Bu işlem için VLC Player adlı küçük yazılımı kullanacağız

Öncelikle İndirme listenizdeki hangi filmi önizlemek istediğinizi belirleyin. Filmi seçin ve sağ tıklayın, sağ tıklama menüsünden Dosya Ayrıntılarını Göster seçeneğine tıklayın

part.met dosyası yazan bölümdeki sayıyı bir yere not edin. VLC PLayer'i çalıştırın ve File menüsünden Quick Open File tıklayın. Emulenin indirdiği dosyaları kaydettiği dizini bulun (eğer değiştirilmediyse varsayılan klasör c:/programfiles/emule/incoming) ve 012.part adlı dosyayı çift tıklayın. Dikkat edilmesi gereken durum 012.part.meet dosyasını değil 012.part dosyasını çalıştırmamız gerektiğidir.

Eğer indirme klasörlerini yeri değişmişse öğrenmek için araç çubuğundan Seçenekler butonuna tıklayın

Dizinler sekmesinde geçici dosyalar yazan bölümdeki klasörü kullanacaksınız. Bu bölümdeki dosyaları önizleyebilirsiniz. Gelen dosyalar da indirilme işlemi bitmiş dosyalardır

iyi Eğlenceler

ChAoS

New member
Teşekkürler react0r, çok işime yaradı bu program. Arkadaşlar eğer low id veriyorsa, windows güvenlik duvarını, harici firewall'ı ve antivirusu kapatmanızı oneririm :)

tosbullah

New member
tamamda bu anlattığınız sürüm kullanılmıyor artık yeni versiyonda da aynı işlemlerimi yapmamız lazım

turkgirl24

New member
Bağlantı noktası sorunları nasıl çözülür... Birşey sizin ağ iletişiminize karışıyor. Bunun için iki ana sebep var:

Eğer Güvenlik Duvarı kullanıyorsanız, güvenlik duvarınızın gerekli bağlantı noktalarını engellemediğinden emin olun! Bağlantı noktalarının kullanılmasına izin vermek için kuralları ayarlamanız gerekebilir.
Eğer router kullanıyorsanız, router'ınızın gerekli bağlantıları yerel IP'nize yönlendirdiğinden emin olun!
reactor abi emuleyi indirip kurdum ama bağlantı sınamasını geçemedim yukarıdaki hatayı veriyor antivirüsleri kapattım gene olmadı 4 portlu airties rt111 modem kullanıyorum bunun ayarlarını nasıl yapıcam veya tcp udp ayarlarına kaç yazıcam yardım edebilirmisiniz

ilker_1907

New member
ben 2 gündür bu emule le ugrasıyorum...ama beceremedim galiba sunucya bağlanmayı başardım düşük ıd yazıyo ama sonucta başardım...aradığım dosyayıda buldum paylaşıma dosyada koydum..aradığım dosyaya cift tıklıyorum indirmesi için listeye alıyo ama hiç bi hareket yok...ne yapmalıyım sizce ...
bu arada ben ağ bağlantısından bağlanıyorum....modem bizim evde değil.Bu durumda işlemler farklı mı oluyo

MeCaN

New member
düşük id aldıysan indirme işlemin uzun sürer
çok sıra bekleyebilirsin duruma göre
tabi bu indirdigin dosyanın kaç kişide bulunduguna göre de değişir kaynak sayısına yani
baglandıgın sunucuya göre de değişir indirme işlemi,razorback kullanılır genelde
modem senin evde olmayabilir ama modeme erişim iznin olması lazım port yönlendirme işlemi için

Drag10mc

New member
guzelll paylasımm acıklamalarında super dı taktır ettım senı kardesss
Indırmekk lazııımmm bunca acıklamadn sonra demı :D

mesutwolf

New member
Ya bu düşük id diyor surekli herseyi resimdeki gibi yaptım googleden emule sitelerine girdim baktım ama yok hep düsük id en full sunucularda bile böle yapıyor anlamadım birisi yardım etsin

Ya bu düşük id diyor surekli herseyi resimdeki gibi yaptım googleden emule sitelerine girdim baktım ama yok hep düsük id en full sunucularda bile böle yapıyor anlamadım birisi yardım etsin

gollgee

New member
kardeş bende tek portlu airties rt103 modem var ben bir türlü bağlanamıyorum anlattıklarının hepsini yaptım bir türlü olmuyor ama emule 047c programını kurdum ondan olabilir mi ?
her şey için teşekkür ederim

mesutwolf

New member
Hocam benim bir sorum olacakti.Emuleyi kurdum edk2 normal olarak baglanıyo yani yuksek id veriyor fakat kad sorun cıkarıyor altta 2 tane ok isareti var pencerenin sagında alt kosede edk2 yesil iken kad sarı duruyor onceden yesildi ne yaptımsa duzelmedi guvenlik duvarında emuleye izin verdim isletim vista ulti 64 virus programı eset smart dat dosyasınıda yukledim gene olmadı napmam lazım neden böle oluyo anlam veremedim yardım ederseniz memnun olurum.

alicengiz

New member
benim sorunum şu..normal sürüm v0.49c kullanıyorum..portlarım açık ve 120 ile download yapıyorum.normal mp3 leri indirmede bir sorunum yok..fakat çok kaynaklı videoları indirmiyor yada 2-3kb ile indiriyor..mesela şuan 108/112 kaynaklı bir videom indirmeye hazır ama hiç bir kıpırdama yok..oysaki atıyorum 5/6 kaynaklı bir mp3 çok rahat ve hızlı bir şekilde iniyor..sorunu anlayan veya bir bilgisi olan varsa memnun olurum..teşekkürler..