Aİcİlll Yardimmmm!!!!!!!!

mutangen

New member
Arkadaşlar masa üstü bilgisayarıma format attım cillop gibi bir xp kurdum herşey çok güzel giderken biranda bilgisayarım KAPANDI. elektrik gitti zannettim ama gitmedi. şimdi bilgisayar hiç açılmıyor. biosuna baktım ,şase yaptım , her türlü işlemi yaptım ama olmadı tepki yok. power suply demi ana karttamı sorun onu anlayamadım nasıl anlarım, ne yapmam gerek? bu arada hiç bir fan yada ıled çalışmıyor? sorun ne çıldıracam ya . bi yardımcı olun sevgili hackhell ailesi lütfen.... bilgisayarın başında cevaplarınızı bekliyorum.:vur:melek

qweqqq

New member
arkadaşım power saply nin anakarta takılan kablosununyeşi ve kahverengi sanırım yani yeşil kesin de diğerini unuttum biri 3. giriş dieri 4. giriş ordan ayarlarsın onları kısadevre yaptır yani bir şekilde temas ettir bi kabloyla bu arada power saplye elektirik gelior olsun eğer fanı çalışırsa sorun anakartta eğer çalışmıyorsa power suply de

mutangen

New member
öncelikle teşkkür ederim basıclife kardeşim. bak sana olayı şöyle izah edim. şimdi benim monitör elektrik fişine takılıyor ayrıca kasanın arkasında ana karta bağlanan vidalı bir bağlantı kablosu var. bunu takınca ve power supply in kablosunu kasaya takınca her yerde elektrik oluyor (kasanın dış yüzeyinde,ana kartın direçlerinde,vs) kontrol kalemiyle bakıyorum. ama power supply kapatınca (aç kapa düğmesinden) hiç bir yerde elektrik olmuyor. lakin bu sefer power supply i takıp monitörün kablosunu sökeresm yine elektrik olmuyor. nasıl yapacağız vallahi anlam veremedim.

yazanomer

New member
basic life guzel aciklama yapmis ama

bilgisayara gecmeden once
uzatma kablosunu kontrol et, belki kabloda problem de olusmus olabilir

basiclife'in dediklerini yaparken anakarti da yakma derim kisa devre korumasi power supply' den gelen elektrik ile alakalidir, diger donanimlari da yakma

tum kablolari cikar oyle dene, unuturum dersen zaten yerleri belirlidir zaten

buyuk ihtimalle power' den kaynaklaniyor

kolay gelsin

edit: topraklamayi kontrol et,normalde kasanin dis kisminda elektrik olmaz

mutangen

New member
canım kardeşlerim allah razı olsun ilginiz için.:goz: power supply gitmiş:vur. yardımlarınıza teşkkür ederim. servis yolu gözüktü. pazartesi günü bi giderim artık. yaw bilgisayarın mı var derdin var. :vur

visi0n

ѕтαη∂.ву &
Geçmiş olsun arkadasım .. =) ben biraz gec kaldım yazanomer & basiclife arkadaslarımız gerekli acıklamaları yapmıs :)

HTML