__'Atatürk Başörtüsüne Hiç Karışmadı'____

.DepresyoN

Banned
hah bak ne güzel demişsin kendiağzınla;; söz konusu olan milletin birliği beraberliği ,milli şuurun tecellisi ise,,ozaman %47 tahammülsüzlüğünüze ne demeli..? milletin brilik içinde cumhuriyetin ve demokrasinin gerektiği çoğulculuk ne yönde? siz ne yöndesiniz? haa yönünüze bişey diyemeyixz elbette muhalefette olucak demokrside,ama önce tahammül ve haddi bilmek ve millete inanmak olmalı.. halk ne demişse o..söz milletinse sorun yok.. idareciler göketen gelmedi, bu milletin seçtiklerinden çıktı.. kendinle vurulduğunun farkındasındır uamrım ..ya dediğin gibi ol.yada olmak istediğini gizleme..

cevap yazdığın mesajımda demokrasi demedim demokrasi kelimesini kullanmadım ama kullansaydım uzlaşı anlamında kullanırdım.

%47 alıp %53 yok saymak dediğim dedik çaldığım düdük demokraside iktidarın insiyatifi ise burda hangi milli şuurdan milli varlık beraberliğine inanacağız .

milletin iradesinin temsil edildiği yerlere bak

meclise bak (federesyondan bahsedilen bir meclis),

hükümete bak (emperyalitst projelerinin ortağı/eşbakaşkanı),

cumhura bak (geçmişte cumhuriyetin sonu geldi diyen biri,ermenilerin çok sevdiği biri).

milletin iradesi çöplerden çıktı ben bu meclisede icraatlarınada inanmıyorum.

bu meclis hile ile şer ile karanlık oyunlar ile oluşturulduğuna inanıyorum.

Bu meclis Türk Ulusunu temsil ettiğine inanmıyorum işte sorun bu.

hiç bir zaman bölücü hırsız şerefsiz ve namussuz Türk Ulusunu temsil edemez buna inanmıyorum çünkü Türk Ulusu ASİLDİR.

Newwave

Altın Üye
Seviyenize ve kullandığınız kelimelere dikkat edin lütfen bir daha uyarılmayacaksınız iyi forumlar.

oLdness_07

The Darkness
Ben sana Türbanın nerden geldiğini anlatıyorum sen bana kalkmış neyi gösteriyosun. Bak kardeşim benim o mesajımda kocaman kırmızı yazıyla yazılmış bir bölüm var. Millet neyin derdinde biz neyin derdindeyiz... Bırakın bu işleri artık insanlar aç. İşsiz. Onunla uğraşın.

Fatih Sultan Mehmet İstanbul'u fethetme hazırlığı içindeyken Bizanslılar Meleklerin cinsiyetini tartışıyordu. Aynı şeyi bugün siz yapıyosunuz. Bak millet deprem yapan alet üretiyor. Uzaydan lazer silahlarıyla ülkelerin en stratejik yerlerini vuran teknolojiler icad ediliyor. Biz neyin derdindeyiz hala...
Tamam ben sana eğer bu konuLar beni iLgiLendirmez diyorsan sözüm mecLisden dışarı dedim.
Neden üstüne aLındın ki ?
Ayrıca insanLarın özgürLüğünün kısıtLanmasından daha vahim bir durum gösterebiLir misin bana ?
ÖzgürLüğü kısıtLanan insanLardan nasıl sen ''Deprem yapan aLet,Lazer SiLahLarı'' üretmesini bekLiyorsun ki ?
Sen 1. basamağı tamir etmeden 5 basamağa atLarsan sonuç hüsran oLur ?

müslo

Banned
Atatürk zamanında Türban sorunu yoktu PEÇE sorunu vardı :)

ne kadar doğru bilmem ama o zamanlarda peçeli kadınlar bir erkek gördüğü zaman kıbleye doğru eğildiklerini duymuştum.

kılık kıyafet devrimi yapılarak kadınlar peçeden sonrada kara çarşaftan kurtulmuştur medeniyetin şartlarına göre yaşamışlardır.

tarihi araştırırsanınız peçesiz kadınların mücadelesini ve Atatürkün bu mücadeleye destek verdiğini görürsünüz hatta sakarya savaşında dahi bu konuda Atatürk desteğini eksiltmemiştir
iki eli kanda dahi olduğu halde kadınların mücadelesine destek vermiştir.

peçe sorunu bitti türban sorunu başladı devrimler takip edilmediği için türban sorun olmaya devam edecektir.

LOOPUSED

Altın Üye
yazıyı okumadan yorum yapan bazıları işi peçeye çarşafa dolamışlar ama konu nerde yorum nerde demekten alamadım kendimi... solun çarşaflıya takiyye yapması AÇILIM olur,,ama sağın değil çarşaf,türban özgürlüğünü dile getirmesi bile İRTİCA OLUR KAPATMA DAVASI OLUR.. bu mu ATATÜRKÜN fikri hür vicadanı hür gençlik anlayışı... hadi hadii..kullana kullana ATATÜRK e hakaret eder olmaya, iftiraya başladınız..yazıkki diyecek söz bulamıyorum.. onun sözleride yaptıklarıda ortada,ya sizinkiler ya solun, chp ninkiler...

müslo

Banned
yazıyı okumadan yorum yapan bazıları işi peçeye çarşafa dolamışlar ama konu nerde yorum nerde demekten alamadım kendimi... solun çarşaflıya takiyye yapması AÇILIM olur,,ama sağın değil çarşaf,türban özgürlüğünü dile getirmesi bile İRTİCA OLUR KAPATMA DAVASI OLUR.. bu mu ATATÜRKÜN fikri hür vicadanı hür gençlik anlayışı... hadi hadii..kullana kullana ATATÜRK e hakaret eder olmaya, iftiraya başladınız..yazıkki diyecek söz bulamıyorum.. onun sözleride yaptıklarıda ortada,ya sizinkiler ya solun, chp ninkiler...

iftiramıı

iftira ise milli mücadele yıllarında bir tane türbanlı bulda görelim.bir tane türbanlının dahi olmadığı bir zamanda tabiki türban sorunuda olmaz.

bulacağınıda sanmıyorum ancak peçeli/peçesiz çarşaflıları bulursun

boşuna arama, Atatürk Zamanında Türban sorunuda yoktu Türbanlıda yoktu.

büyük şehirlerde yaşayan kadınlar çarşaflıydı peçe takmayan çarşaflılara karşı büyük baskılar vardı ,anlayacağın o zaman PEÇE sorunu vardı Türban sorunuda yoktu Türbanlıda yoktu, Türbanın Türkiyede 25-30 yıllık bir tarihi vardır.

milli mücadele tarihinde kadın direnişlerini araştırırsan mevzunun PEÇE olduğunu göreceksindir.

HTML