"şehit, kelle" olayında bir çifte standart olduğunu düşünüyormusunuz?

bigheart

Banned
Güya akılları sıra başbakanlar PKK arasında bağ kurmaya çalışan cahillere şunu hatırlatmak isterim ki fazla değil şöyle 10-15 yıllık geriye gidip baktığımızda kimlerin PKK ile yakın ilişkiler içinde olduğuaçık ve seçik ortadadır.

1990 lı yıllarda Bu günkü PKK lıları meclise taşına ve onlarla aynı sıraları paylaşan CHP nin şimdiki genel başkanı Deniz Baykaldır.

Hatta Deniz baykalın ozamanlardaki sıra arkadaşı Zübeyr Aydar şimdilerde PKK -Kongra Gel terör örgütünün Avrupa sorumludur

DTP nin şimdiki Genel Başkanı Ahmet Türk 1970 li yıllrda CHP den millet vekilliği yapmış birisidir.

Fazla geriye gitmeye gerek yok 22 Temmuz seçimleri mitinglerinde Deniz baykalın yanından ayırmadığı ve Baykalın her seçim mitinginde CHP lilere konser verdittiği Edip Akbayram denen adam seçim mitinglerinde 2 ay öncede Londra başta omak üzere avrupanın çeşitli şehirlerinde Öcalan posterleri altında PKK lılara miting verip onları coşturuyordu.

bu örnekleri uzat mak mümkün

kendi lekeli geçmişlerini unutup sırf dili sürçüp ikikez sayın dedidi diye başbakanı karalamaya çalışanlar siz önce kendi geçmişini temzileyin

utkutan81

New member
Başbakanın sadece dili sürçtüğü için "sayın " dediğini bilmelerine rağmen bunu sürekli gündemde tutup bundan nemalanmaya çalışanlar ve bir bardak suda yaygara kopranlara diyorum ki;

tamam kim olursa olsun konuşmasına dikkat etmek zorundadır.bu başbakanda olsa.( gerçi ozamanlar erdoğan başbakan değil siyasi yasaklı birisiydi)

Madem Erdoğan bir konuşmasında sayın dediği için vatan millet ve sakarya edebiyatı yapanlar acaba A.N.Sezer 7 yılllık görevinde tam 270 e yakın eli kanlı teröristi affedince neden sesinizi çıkarmadınız.Oysaki >Sezerin affettiği teröristlerin önemli bir kısmı dışarı çıkar çıkmaz dağda askerimize kurşun sıkarken yakalandılar.

Şim di soruyorum.Düşünülmeden gelişi güzel söylenmiş "sayın " kelimesi mi daha tehlikeli yoksa 270 tane teröristi affedip tekrar dağa salan Sezer in yaptığımı.

Evet Dürüst olalım
hadi sayını anladık peki kelle ?kelledemi dil sürçmesi?

hemen her konuyu fetullah gülene ve türbana baglayıp konuları sabote edenler alakasız 100lerce mesaj yazanlar bana akıl vermeye kalkmasın herkes sizin ne oldugunuzu biliyor kanaltürkünd ne oldugunu biliyor
arasıra aynaya bakın birini eleştirirkende kendi yaptıgınız seylerle eleştirmeyin şimdi ne alakası oldugunu anlamıssınızdır umarım

bende samanyolu tvnin kanl 7nin ne mal olduğunu biliyorum ATATÜRK düşmanları kanallar ve akp iktidarını öven kanallar.oysaki kanaltürk ATATÜRKÇÜ ,KEMALİST bir kanal.kimse sana akıl veremezmiş,senin daha öğreneceğin çok şey var,herşeyi çok iyi biliyormuş gibi bir empoze yaratmaya çalışıyorsun bu forumda.yazdığın yorumların çoğunu okuyorum.hep bi pencereden bakan kalıplaşmış yorumların var nede olsa mhp değilmisin topunuz aynı zaten...

Kan_Koksun

New member
milliyetci mhpci arkadaşlar nerde yav erdoğanı hi. eleştirmiyorlar nede olsa ortak noktaları var İSLAM nede olsa kankalar...
birader kuyruk acın neyse de söyle çıkartalım her konuda bize sataşmakla adam olunmuyor :goz:

rte yi de en ağır şekilde eleştiririz bu kelimeleri kullanana da hiçbir şekilde saygım olmaz rahat ol sen!!

bizim onla ortak noktamız evet ama senle bir ortak noktamız olmayışı ne kadar üzücü :biggrin

bigheart

Banned

Ahmet Türk (d. 1944, Mardin, Türkiye), Türk siyasetçi.

Türk vatandaşı ve etnik Kürt kökenli siyasetçidir. Demokratik Toplum Hareketi'nin bellibaşlı liderlerinden biriydi.18.,19.,23.dönem Mardin milletvekili.

Güneydoğu’nun ünlü aşireti, Kanco ailesinin lideridir. 1954 yılında babası Hacı Sinan’ı kaybeden Ahmet Türk’ün aktif politik hayatı, milletvekili ağabeyi Abdürrahim Türk’ün öldürülmesi ile başladı. 1974 yılında CHP’ye katıldı, daha sonra milletvekili seçildi. Devam eden yıllarda çeşitli sol partilerde görev aldı. 1989 yılında Paris’teki Kürt konferansına katıldığı gerekçesiyle milletvekili bulunduğu SHP’den ihraç edildi. O günlerde Halkın Emeği Partisi’ni kurarak başladığı etnik siyaset çizgisi, bugün DTP’yle yeni bir boyut kazandı. Hareketin partileşmesi ve sonucunda DTP'nin kurulmasından sonra, Aysel Tuğluk ile birlikte partinin genel başkanlığına seçildi. Böylece, Aysel Tuğluk ile birlikte, Türkiye'de eşbaşkanlık sistemini ilk uygulayan parti genel başkanı olmuştur. Haziran 2006'da yapılan DTP kongresinde eşbaşkanlık sisteminin kaldırılması üzerine, partinin tek genel başkanı olarak yeniden seçildi. Şubat 2007 tarihinde yapılan kongrede, başka hiçbir aday çıkmaması üzerine, yeniden partinin genel başkanlığına seçildi.22 Temmuz 2007 seçimlerinde bağımsız Mardin Milletvekili olarak meclise girmiştir.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Ahmet_Türk

utkutan81

New member
birader kuyruk acın neyse de söyle çıkartalım her konuda bize sataşmakla adam olunmuyor :goz:

rte yi de en ağır şekilde eleştiririz bu kelimeleri kullanana da hiçbir şekilde saygım olmaz rahat ol sen!!

bizim onla ortak noktamız evet ama senle bir ortak noktamız olmayışı ne kadar üzücü :biggrin
birader kuyruk acım mhpnin solcularla uğraşması sol görüşlü öğrencileri dövenler,katliam yapanlar sizler değilmisiniz?neden pkk kürdleriyle yanlış anlama yani öcalancı pkkcı kürdlerle çatışmıyorsunuzda ,gücünüz solculara yetiyor?ben biliyorum çünkü mhp solu bitirmek için kurulmuş bir parti:vurdtplilerle el sıkışırsınız kürd türkniye kavga etsin kardeşlerimiz dersiniz ,bahçeli bile ülkücüleri susturmadımı öcalancı kürdlerin eylemlerine karşı sağduyulu olun dedi.ama solcular olsa ya ALLAH bismillah ALLAHÜEKBER tekbir getirirsiniz,döversiniz .aynı şeyi emekli subaylar parti binanıza siyah çeleng bıraktı onlarada tekbir getirip dövdünüz.bu ülkede solcularla ne alıp veremediğiniz var anlamıyorum.ayrıca ben komünist değilim.her solcu komünist değildir.komünizime bende tüm samimiyetimle söylüyorum en az senin kadar karşıyım...kısa lafın özü işiniz gücünüz sol ,gidin bölücülerle uğraşınki mhpyi alkışlayım.akpde mhp gibi gözümde aynı bunuda unutma!bu arada gerçekten mhp çizgisini değiştirip ATATÜRKÇÜLÜK yolunda ilerlerse ve sokakta gezen bölücüler yani pkk sempatizanlarına karşı bi önlem alırsa en azından bi tepki göstersinler,hiçbişey yapamıyorlarsa ben mesela TÜRK bayrağıyla eylem yapıp karşılık veriyorum.mhp değişirse özellikle ATATÜRK inkilapları ve devrimleri yolunda roform yapıp kafaları değiştirirse yemin ediyorum mhpininbu forumda mhpnin lehine konular açarım ve solcuda olsam mhpye sempati duyarım..:goz:

Kan_Koksun

New member
birader kuyruk acım mhpnin solcularla uğraşması sol görüşlü öğrencileri dövenler,katliam yapanlar sizler değilmisiniz?neden pkk kürdleriyle yanlış anlama yani öcalancı pkkcı kürdlerle çatışmıyorsunuzda ,gücünüz solculara yetiyor?ben biliyorum çünkü mhp solu bitirmek için kurulmuş bir parti:vurdtplilerle el sıkışırsınız kürd türkniye kavga etsin kardeşlerimiz dersiniz ,bahçeli bile ülkücüleri susturmadımı öcalancı kürdlerin eylemlerine karşı sağduyulu olun dedi.ama solcular olsa ya ALLAH bismillah ALLAHÜEKBER tekbir getirirsiniz,döversiniz .aynı şeyi emekli subaylar parti binanıza siyah çeleng bıraktı onlarada tekbir getirip dövdünüz.bu ülkede solcularla ne alıp veremediğiniz var anlamıyorum.ayrıca ben komünist değilim.her solcu komünist değildir.komünizime bende tüm samimiyetimle söylüyorum en az senin kadar karşıyım...kısa lafın özü işiniz gücünüz sol ,gidin bölücülerle uğraşınki mhpyi alkışlayım.akpde mhp gibi gözümde aynı bunuda unutma!bu arada gerçekten mhp çizgisini değiştirip ATATÜRKÇÜLÜK yolunda ilerlerse ve sokakta gezen bölücüler yani pkk sempatizanlarına karşı bi önlem alırsa en azından bi tepki göstersinler,hiçbişey yapamıyorlarsa ben mesela TÜRK bayrağıyla eylem yapıp karşılık veriyorum.mhp değişirse özellikle ATATÜRK inkilapları ve devrimleri yolunda roform yapıp kafaları değiştirirse yemin ediyorum mhpininbu forumda mhpnin lehine konular açarım ve solcuda olsam mhpye sempati duyarım..:goz:
:durdurun :durdurun :durdurun solunda köküne kibrit suyu aponun da kürtçülüğünde :durdurun

Kan_Koksun

New member
:goz:
:durdurun :durdurun :durdurun solunda köküne kibrit suyu aponun da kürtçülüğünde :durdurun[/QUOTE

bu cevapmı şimdi,mantıklı bir cevap versene?
senin cevap ne kadar mantıklıysa benimkide o kadar mantıklı.bizi sol düşmanı ama bölücü sever yaptın.bölücülere sor bakalım en çok kimden nefret ediyorlar??

bende onu diyorum işte utkukan81 iki tarafında kökünede kibrit suyu

gazap17

New member
milliyetci mhpci arkadaşlar nerde yav erdoğanı hi. eleştirmiyorlar nede olsa ortak noktaları var İSLAM nede olsa kankalar...
ne o aslan parçası Tayyip çilerle baş edemedin herhal
bizi yardıma çağırıyorsun.
Biz hakkı olanı veririz
sizin hakkınız da belli imiş yazdıklarından bu anlaşılıyor
uslu durmakta fayda var ki atasözleri gerçeğe dönmesin
yada işi
sağ-sol çatışmasına götüreyim deme

dolunayren

New member
kardeşim ben bu vatanımı en az senin kadar çok seviyorum TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞIYIM ,ATATÜRKÇÜYÜM bölücü değilim diğer solcuları koyduğun gibi beni dtpli pkklılarla aynı kefeye koyamazsın.işte sizin hatanız bu solculara vatan haini olarak görmeniz.ülkü ocaklarında size bunu aşılıyorlar.gidin solcuları dövün onlar komünist onlar vatan haini diyorlar siz örümcek kafalılarda inanıyorsunuz herşeye.ideolojiniz bozuk sizin...sana bir kuyruk acımı daha söliimmi?siz zaten teketek kavga bile edemezsiniz arkadaşlarınızı toplar öyle kavga edersizniz.delikanlılık buysa yazıklar olsun böyle delikanlılığa.5 kişiye 1 kişi dalarsınız.sizin gücünüz bu işte...
Bir kaç tane kendini bilmez zibidi tayfasınınn yaptığı gafleti bütün ülkücülere mal etmek gaflettir.

utkutan81

New member
Bir kaç tane kendini bilmez zibidi tayfasınınn yaptığı gafleti bütün ülkücülere mal etmek gaflettir.
bak o tarz ülkücülerin sahte ülkücü olduğunu kabullenmen büyük bir erdemlilik,tebrik ederim hereks senin gibi adaletli değil.ben biraz fazla ileri gittim arkadaşa sinirlendiğm için kuyruk acınmı var filan deyince ve yorumlarını okuyunca filan bütün ülkücüler genel tabirler kullandım burda çok ileriye gittim.aslında dediğin gibi bütün ülkücüler aynı değil.muhakkak aranızda gerçek milliyetçiler olduğu gibi, it kopuk zibidi tayfası olanda var.senin yorumların burdaki diğer mhpli arkadaşlara göre daha adil. o yüzden ideolojik görüşlerimiz farklıda:goz: olsa ben genede sana teşekkür etmek istiyorum.bazen çok mantıklı yorumlar yazıyorsun...okumadığımı sanma:goz:

alt_dünya

New member
Ahmet Türk (d. 1944, Mardin, Türkiye), Türk siyasetçi.

Türk vatandaşı ve etnik Kürt kökenli siyasetçidir. Demokratik Toplum Hareketi'nin bellibaşlı liderlerinden biriydi.18.,19.,23.dönem Mardin milletvekili.

Güneydoğu’nun ünlü aşireti, Kanco ailesinin lideridir. 1954 yılında babası Hacı Sinan’ı kaybeden Ahmet Türk’ün aktif politik hayatı, milletvekili ağabeyi Abdürrahim Türk’ün öldürülmesi ile başladı. 1974 yılında CHP’ye katıldı, daha sonra milletvekili seçildi. Devam eden yıllarda çeşitli sol partilerde görev aldı. 1989 yılında Paris’teki Kürt konferansına katıldığı gerekçesiyle milletvekili bulunduğu SHP’den ihraç edildi. O günlerde Halkın Emeği Partisi’ni kurarak başladığı etnik siyaset çizgisi, bugün DTP’yle yeni bir boyut kazandı. Hareketin partileşmesi ve sonucunda DTP'nin kurulmasından sonra, Aysel Tuğluk ile birlikte partinin genel başkanlığına seçildi. Böylece, Aysel Tuğluk ile birlikte, Türkiye'de eşbaşkanlık sistemini ilk uygulayan parti genel başkanı olmuştur. Haziran 2006'da yapılan DTP kongresinde eşbaşkanlık sisteminin kaldırılması üzerine, partinin tek genel başkanı olarak yeniden seçildi. Şubat 2007 tarihinde yapılan kongrede, başka hiçbir aday çıkmaması üzerine, yeniden partinin genel başkanlığına seçildi.22 Temmuz 2007 seçimlerinde bağımsız Mardin Milletvekili olarak meclise girmiştir.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Ahmet_Türk
Ahmet Türk'ün CHP üyeliği, şehitlere "kelle" denilmesini haklı bir durum haline mi getiriyor?
Yani "Tayyip Erdoğan şehitlere kelle demişse demiş, Ahmet Türk de CHP'de yeralmış bir dönem" durumu mu var şimdi?
Bu mudur?

turboo

New member
hiç rte kasten söylermi dili sürçmüştür...dili hep dışarda olduğu için sürçmüş olması muhtemel dir

ses kayıtlarıyla ilgili davalar sonuçlanmadı sanıyordum.dokunulmazlık zırhına girince hakkındaki davalar askıya alındı diye biliyordum...
arkadaş lar bir ricam var...rte dokunulmazlık zırhı nedeniyle hakkındaki askıya alınan vede düşen davaları bulabilirmisiniz

USLanmAZ™

FORMUN USLANMAZI
Cok merak ediyorum....Acaba ingiltere baskanı ırakta ölen ingiliz askerleri icin kelle dese.....Yada bush ölen amerikan askerlerine kelle dese......sonrada dilim sürcmüs dese acaba........onlar ne yapardı........onu soleyen bırı hala basbakanlıkta devlet baskanlıgında falan kalabılırmıydı.....yada bunları soyleyen bırıne o halklar oy atarmıydı....

HTML