Şok 3,5

tucik

New member
bu aralar yakın çevresinde yeni bir hamam açıldımı acaba artık ticarette rekabetin ölçüsü kalmadı yaw

estapo

New member
İl Müftüsü Abdullah Ceyhan, Çarşı Camii'nde cin konulu bir vaaz verip vatandaşları rahatlatmaya çalıştı.
Cinlerin herhangi bir iş yerini ve mekanı basmalarının söz konusu olmadığına dikkat çekti.
Müftülüğün bu vaazı ne kadar etkili olur bilinmez ama, Emniyet Müdürlüğü de yazılı bir açıklama ile Müftülüğe destek verdi.
Emniyet Müdürlüğü'nün açıklaması kısa ve net…
"İlimizde bulunan herhangi bir hamamda böyle bir olay olmadığı gibi Emniyet Müdürlüğümüze de bu konuda herhangi bir müracaat yapılmamıştır. Bu konudaki söylentilerin gerçekle uzaktan yakından ilgisi olmayan, tamamen asılsız ve mesnetsiz olduğu tespit edilmiştir."
Konunun bir de ticari boyutu var. Ticaret Odası eski Başkanı Ayhan ARSLAN hamamı işletiyor. Bugüne kadar hep sessiz kalmayı yeğledi. Hani eskiler derler ya, "Şuuyu vukuundan beterdir" diye…Tıpkı onun gibi…
Giderek söylentiler gerçeğinde önüne geçti. Artık duymayan kalmadı. Bugüne kadar 'Aman duymayanlar da duyar, işler iyice düşer' diye düşünen Arslan dün ilk kez konuştu.
Söylentilerin sadece hamama değil, kente zarar verir hale geldiğine dikkat çeken Arslan, "Bu devirde bu söylentiler komik. Bu iddianın nasıl ve nereden çıktığını bilmiyorum. Artık iş çığırından çıktı.Kente zarar vermeye başladı. Olay, kulaktan kulağa fısıltı haber şeklinde giderek yayılıyor.
Tüm termal tesislerin yanı sıra Eskişehir'de bu söylentilerden zarar görmeye başladı. Bizim işlerimiz yarıya-yarıya azaldı.
Emniyet ve Müftülüğün açıklamalarından sonra dilerim, bu söylentiler artık sona erer."

ARAN_1

Banned
bu tur olaylara inanmiyorum-inkar da etmiyorum...o nasil oluyor derseniz soz konusu insan ogluysa onyargili olmamak gerekiyor bence inanmak ya da inanmamak anlaminda fakat bi de soyle birsey var biz insan oglu kulaklarimiz belli frekans araliklarinda duyar gozlerimiz belli tayf araliklarinda gorur yani biz sinirlari belirlenmis bir boyut icinde biseyler ifade ederiz onun disini algilayamayiz bilimsel yontem ya da cikarimlarla belki bilebiliriz bir gun ama algilayamayiz...velhasil gercekci olmak lazim her anlamda kudreti muhtesem/devasa bir Yaradandan bahsediceksiniz cok kisitli algilama yeteneklerimizin sinirlarina bile ulasamadigimiz [uzunluk yukseklik gibi kavramlari algilayabilmemize bu konulara hesapta hakim olup sonuc alabilme yetenegimize ragmen soz konusu kainat olunca hakim oldugumuz yeteneklerimiz nedense aciz kaliyor] bir kainattan bahsedicez ve baska canlilara baska evrenlere inanmicaz...iste bu bana cok sacma geliyor. simdi haddini hesabini kavrayamadigimiz evren bocek kadar [kainattaki erisebildigimiz oranlara gore o kadar bile olmasi mumkun degil] bi gezegen icin mi yaratildi? yani kim diye diyebilir ki cok farkli bir yasam formlarinda,algimizin otesindeki canlilarla burun buruna yasamadigimizi kim ispatlayabilir. ya da soyle anlatiyim farzedin ki elektrigi hic kesfetmedik ve enerji formunda yasama sahip canlilar var diyelim ki, e biz elektirigi bilmiyoruz diye burnumuzun dibinde yuruyup giden ucan kacan havada dolasan bu canlilara yok diyebilir miydik. var oldugunu algilayamamak bunu soylemek icin yetmez... o yuzden yaratilis icinde artik imkansiz diye birseyin olduguna inanmiyorum ben. Yaradan kudreti o kadar buyuk ki cok aciz kaliyoruz o yuzden yaratilis konusunda neleri kapsadigi neler oldugu vs gibi konularda onyargilarla hareket etmemek lazim diye dusunuyorum.... biraz uzun oldu galiba:) paylasim icin tesekkurler bu arada

trturguttr

New member
Evet bende Eskişehirliyim bende bu olayı biliyorum duydum olabilme ihtimali var ama normalde hamamlar saat 6 da açılırken bu adam saar 4 demi 5 demi ne gidiyor bu olay gazetelere televizyona filan çıkmıştı ya

HTML