Şenol Güneş istifa etti!

yyildirayy

Moderator
Şenol Güneş, maçtan sonra yaptığı açıklamada Trabzonspor’un yararı doğrultusunda yeni bir kan değişikliğine gidilmesinin yararlı olacağını belirterek istifa ettiğini açıkladı.

Geçen yıl da bu durumun konuşulduğunu ancak, bu kan değişikliğini ertelediğini hatırlatan Şenol Güneş, şöyle konuştu:

"TEK SORUMUSU BENİM"

"Kazanmamız gereken bir maçtı, maça öyle de başladık. İlk yarıda bulduğumuz pozisyonlarda gol bulamadık ve ilk yarıyı 1-0 mağluk kapattık. Müsabakanın sonunda da rakibimiz bizi 3-1 yendi. Bu maçın üzerine söylenecek bir yorum yok. Elazığspor iyi oyunuyla istediği skoru da akldı. Futbolcularla, duygu ve düşünceyi ve de ortak değeri kaybettiğimiz bir maç oldu. Trabzonspor’un gerçek oyun kalitesi bu değil. Aynı kadro ile daha üst seviyede oynaması gerekirdi. Takım 10 kişi kalsa da kazanmamız gereken bir maçtı. O anlayışı ve skoru sağlayamadık. Bunun da tek sorumlusu benim. Oyuncularıma anlatmaya çalıştığım şey de uzun süreden beri aynı şeydi. Duygu ve düşünceyi paylaşmakta sıkıtı çektiğimizi düşünüyorum."

"BULUNDUĞULMUZ YER BİZE YAKIŞMIYOR"

Ligin başından beri her maç içerisinde girdikleri her pozisyonu kırılma noktası olarak gördüklerini belirten Şenol Güneş, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Bunların olmaması için şu anda öteden beri Trabzonspor kamuoyunu istediği ve beklediği gibi, yönetimin daha iyi, medyanın daha rahat olması için bir kan değişimi gerekir. Bunun dışındaki değişiliklerin Trabzonspor’a zarar vereceğini düşünüyorum. Önemli olan Trabzonspor’u desteklemek. Şu anda bulunduğumuz yer Trabzonspor tarihine yakışmıyor, bana da yakışmıyor. Ben de bundan rahatsızım. Bunları değiştirmeyen bir kişi olarak kendimi rahatsız hissediyorum. Takımın aynı kadro ile daha iyi sonuçlar alacağını düşünüyorum."

"ÖNEMLİ OLAN KULÜBÜN BAŞARISI"

Geçen yıl ve sezon sonunda da kan değişiliği konusunu yönetime bildirdiği, yapılacak hamleyle takıma ivme kazandırabileceği düşüncesiyle bu düşüncesini ertelediğini ifade eden Şenol Güneş, şöyle devam etti:

"Geçen yıl da söyledim. Sezon sonunda da söyledim. Benim kalmam ya da gitmem önemli değil, mühim olan Trabzonspor’un başarısıdır. Bunun sorumlusu olmalı, bu da benim. Bunu söylerken, gurur duymuyorum, üzülüyorum, kahroluyorum, yani olumsuzluk olarak görüyorum. Trabzonspor’a yeni bir ivme kazandırılması gerekir. Bunun da benim üzerimden olması gerektiğini düşünüyorum. Kaldığım süre içerisinde Trabzonspor’a biraz daha mesafe alırım diye düşündüm. Ama gördüm ki yaptığım hamle ile takım ivme kazanmadı. Aynı duygu ve düşünceyi paylaşamıyoruz. Bunu başkana, asbaşkana da söyledim. Biz düşüncemizi söylerim, karar yönetimin, yönetim karar alır."

Halil ve Olcan ise Trabzonspor’a yakışmayan bir oyun sergilediklerini, ileriki haftalarda verdikleri puanları telafi etmeye çalışacaklarını sözledi.

YILMAZ VURAL:"FORMA VERİLMEYENLERE GÖREV VERDİM"

Sanica Boru Elazığspor teknik direktörü Yılmaz Vural ise isim vermeden kendinden önce görev yapan Bülent Uygun’u kastederek, "Daha önce hiç forma şansı bulamayan arkadaşlara görev verdik. Çünkü futbol, beceri oyunudur. Yaşla alakası yok. Kimsenin gelmeyeceği rakamlarla bu kulübe geldiler. Kırılmış onurlarını geri aldılar. O yüzden ben de onlara, bugün sergiledikleri oyundan dolayı teşekkür ederim. Beni mahçup etmediler. Kazanırsak, 27 puanlı 4 takımdan biri olacaktık. Biz de kazanmak zorundaydık. Alt sıradaki takımlar düşüşe geçti. Biz de alttaki takımlardan uzaklaşmak adına kazanmamız gereken bir maçtı. Kampta 4 maç iptal ettik, çünkü 11’nci oyuncuyu bulamıyordum. Genel arkadaşlar son anlarda geldi. Trabzonspor’u iyi analiz etmiştik. Oyuncularımı kutluyorum. Önümüzde Kasımpaşa maçı var. Şimdi 90’ıncı dakikada Bilica’nın yapmaması gereken bir hareketi yapıyor ve kaptanımız sarı kart görüp cezalı duruma düşüyor. Olmaması lazım. Hala düzeltilmesi gereken çok şey var. Bu 12’nci maçım. 5 beraberlik, 4 galibiyet ve 3 mağlubiyet aldım. Bu başarıdır. Bu başarı grafiği yukarıya doğru ivme kazanıyor. Ben 1 diyorum ama başkan Avrupa’da oynayan ve şu an hazır durumda olan 2 santrfor transfer edeceğiz" diye konuştu.

DHA​

LioN

New member
2 istifa üst üste Trabzonsporun başına ertuğrul saglam geçicek diye haberler var