Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez! - Terörü Lanetliyoruz! - Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene!

1001Design

330i ///M3 Design
Sen bir insan degil piçsin serseri.

İnsan bir hiç için kıyarmı cana
Gabar toprakları yer olsun sana.
Şırnakta döktügün kalleşçe kana
Bedel biçilirmi demeye geldim.

Kahrolsun kalleşçe vurdun askeri
Sen bir insan degil piçsin serseri.
Senin gibi dağda gezer serseri
Serseri serseri demeye geldim.

Her yaptıgın sanma olay oluyor
Türk askeri yaptığını biliyor.
Düşlerine karğa bile gülüyor
Karga akıllısın demeye geldim.

Çıktın dağ başına planlar kurdun
Pusuya düşürüp kalleşçe vurdun.
Bura Türk vatanı Türkiye yurdun
Unutmuşsun belki demeye geldim.

Dağ başına gidip dağda kalınmaz
Varıp bir çakaldan emir alınmaz.
Başına ne gelir nerde bilinmez
Bir kurşun bedelin demeye geldim.

Baban belli degil kimin piçisin
Aponun belinden kimin hiçisin.
Belki bir haramsın kimin suçusun
Hainsin zalimsin demeye geldim.

Nice aileleri dağladın yaktın
Nice çocukları öksüz bıraktın.
Kimin için söyle kime çıraktın
Aponun dölüsün demeye geldim.

Hamza BİLGE 10,10,2007

1001Design

330i ///M3 Design

Gabar dağların vadileri vahşimi vahşi
Her köşesinde bir hain PPK saklı
Mehmetçiğin analarının gözleri yaşlı
PKK’YA MEZAR olasın Gabar dağları

Vatan evlatları çok çile çeker sende
Albayrağı dalgalandırırlar tepelerinde
Kahpeler pusu kurar sarp kayalarında

Sende kahpece yüzlerce Mehmet vuruldu
Senin uğruna gencecik canlar verildi
Yol vermez vadilerinde şehit düşüldü

Halil Çolak 8.9.2005 Ankara

1001Design

330i ///M3 Design
Bayrak
Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü
Kız kardeşimin gelinliği,
Şehidimin son örtüsü,
IŞIK ışık dalga dalga bayrağım,
Senin destanını okudum
Senin destanını yazacağım,
Sana benim gözümle bakmayanın
Mezarını kazacağım
,
Seni selamlamadan uçan kuşun
Yuvasını bozacağım,
Dalgalandığın yerde ne korku ne keder,
Gölgende bana da bana da yer ver.
Sabah olmasın günler doğmasın ne çıkar,
Yurda ay yıldızının ışığı yeter,
Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün,
Kizıllığında sığındık,
Dalgalardan çöllere düşürdüğü gün
Gölgene sığıındık,
Ey şimdi süzgün rüzgarlarda dalğalı
Barışın güvercini, savaşın kartalı
Yüksek yerlerde açan çiçeğim
Senin altında doğdum
Senin dibinde öleceğim
,
Tarihim, şerefim, şiirim, her şeyim
Yer yüzünde yer beğen,
Nereye dikilmek istersen,
Söyle seni oraya dikeyim.

Arif Nihat Asya

1001Design

330i ///M3 Design

İninde korkakça yatan köpekler
Mehmetçigin sabrı taştı geliyor
Askere kurşunu atan köpekler
Gabardan gatodan aştı geliyor

Dünya bilir TÜRK olanın gücünü
Elbet bitirecek terör picini
Almak için kardeşinin öcünü

Mehmetçige kimse kurşun atamaz
Böyle günde hiç yerinde yatamaz
Ayranı kabardı kimse tutamaz

Süngüsünü çekti artık belinden
İntikam yemini çıktı dilinden
Sizi kimse kurtaramaz elinden

Kırılsın uzanan eller askere
Meclistende çıktı artık teskere
Talabani olacaksın maskara

Artık boşunadır sizin çabanız
Dar gelecek başınıza obanız
Sizi kurtaramaz George Bush babanız

[/URL]

İninde korkakça yatan köpekler
Askere kurşunu atan köpekler

Dünya bilir TÜRK olanın gücünü
Elbet bitirecek terör picini
Almak için kardeşinin öcünü

Mehmetçige kimse kurşun atamaz
Böyle günde hiç yerinde yatamaz
Ayranı kabardı kimse tutamaz

Süngüsünü çekti artık belinden
İntikam yemini çıktı dilinden
Sizi kimse kurtaramaz elinden

Kırılsın uzanan eller askere
Meclistende çıktı artık teskere
Talabani olacaksın maskara

Artık boşunadır sizin çabanız
Dar gelecek başınıza obanız
Sizi kurtaramaz George Bush babanız

1001Design

330i ///M3 Design

TÜRK ASKERİYLE ALAY EDEN RAMBOYA KOMUTANINDAN DERS

Düzenli olarak yapılan Çok Uluslu NATO tatbikatlarından birisinde yaşanmış gerçek bir olaydır.

Hani Anadolunun kavruk çocukları vardır ya.Doğanın sertliğinin,yoksulluğun kavurduğu yiğit çocuklar. Esmer,zayıf,kısa boylu kelimenin tam anlamıyla kavruk çocuklar.İşte onlardan bir iNato tatbikatındadır. Tatbikata ara verildiği,askerlerin dinlendiği bir sırada bizim Kavruk çocuğun önüne Amerikalı bir asker gelir Amerikalı da orjinal Rambo kas yığını bir gövde 1.90 boy görsen korkarsın yani o cinsten .Türk askerini öyle kavruk görünce ona kaslarını göstermeye karşısındaki yiğidimizin zayıf vücudunu işaret ederek gülmeye dalga geçmeye başlar.Tatbikat sırasında hiç bir şekilde olay çıkarmamaları hoşgörülü olmaları emredildiği için bizim asker sesini çıkarmaz o sırada olayı Amerikalıların ve Türklerin komutanları görür Türk Komutanı askeriyle dalga geçilmesine sinirlenir ve hemen Amerikalı askere doğru ilerlemeye başlar ama Amerikalı komutan olay yerine ondan biraz daha önce ulaşmış ve Rambo(!)ya seslice bir şeyler söylemektedir.Türk subayı ne dediğini anlamak için yaklaşır.Duydukları şunlardır:

-Sen kendini ne zannediyorsun! Ben Kore'de şu dalga geçtiğin askerlerle omuz omuza savaştım.Sen kimsin? Bu alay ettiğin askerler Koredeki savaş meydanında kendilerinin 2 katı olan düşmanlarını bile süngüye takıp başlarının üstünden geriye atıyorlardı.Türk askerlerine saygılı olacaksın! Yoksa omuz omuza savaştığım o kahramanların hatırına senin askeri mahkemede alabileceğin en yüksek cezayı alman için elimden geleni yaparım! Şimdi çabuk Türk'ten özür dile!

1001Design

330i ///M3 Design
Emekli Yarbay Anthony Herbert, Amerika'nın en tanınmış savaş kahramanlarından birisidir. Kore Savaşı patlak verdiğinde, orduya katılmılştır. Kunuri'de ilk büyük Çin taarruzu sırasında geri çekilen kendi birliği tarafından, Türk Tugayı'na irtibat görevlisi olarak verilmiştir. Kuşatılan ve yokolma tehlikesiyle karşılaşan Türk birliğiyle beraber kuşatmayı yarmak için mücadele etmiştir. Kunuri'de Türk askeriyle birlikte verdiği mücadeleden ötürü, sonradan Türk Ordusu tarafından madalya ile ödüllendirilmiştir. Kore Savaşı'nı, savaşın en çok madalya kazanan askeri olarak tamamlamıştır. Vietnam Savaşı'nda da görev almış ve Yarbay rütbesine yükselerek tabur komutanı olmuştur. Vietnam Savaşı sırasında gösterdiği başarılarla adı Amerikan halkı tarafından daha fazla duyulmuş ve bir savaş kahramanı haline gelmiştir. 1973 yılında Soldier isimli kitabında anılarını anlatmış ve anılarında Amerikan Ordusu'nun Vietnam'da işlediği insanlık suçlarından bahsetmiştir. Anılarıyla birçok Amerikalı'nın tepkisini çekmiş olsa da, o bugün hala bir kahraman olarak anılır. İşte, parlak bir askeri kariyere sahip olan Herbert, henüz genç bir askerken, 1950 yılının soğuk bir Kasım günü, Kunuri bölgesinde etrafı kuşatılmış bir Türk bölüğüyle birlikte yaşadıklarını anılarında anlatmıştır. Aşağıda anlatılanlar,Türk askeri nasıl savaşır sorusuna, bir Amerikalının verdiği cevaptır:

Türkler bir bölük kadardılar. Bulunduğumuz tepe üzerine mevzilerimizi hazırladık ve gelecek emirleri beklemeye koyulduk. Ben Türkçe bilmiyordum ve onlardan da İngilizce konuşan kimse yoktu. Böylece sessiz ve soğuk bir gece geçirdik. Ertesi sabah kendimizi Çinliler tarafından kuşatılmış halde bulduk. Gergindim. Hiç savaş tecrübesi olmayan bir birlikle beraberdim ve onlarla konuşamıyordum. Onlar ise daha mutlu olamazlardı. Oturup piknik yaptılar. Ne tarafa baksalar, düşman vardı. Hangi tarafa ateş etseler Çinlileri öldürebilirlerdi. Onlar da, tüm sabahı Çinlileri öldürerek geçirdiler. Ben ise, bir kenarda oturmuş, buradan nasıl çıkacağımızın planlarını yapıyordum. Güneş yükseldiğinde herkesin cephanesi iyice azalmıştı ama Türkler yine de inanılmaz derecede sakindiler. Bir avcı zinciri oluşturdular, süngülerini taktılar ve sırıtarak yüzlerini kuzeye döndüler. Döndükleri yönü gördüm ve anında anladım ki, gitmek istediğim yön orası değildi. Ayağa fırladım ve yumruğumu güneye doğru savurmaya başladım. Türklerin oluşturduğu muharebe hattı güneye doğru çark etti ve birden kendimi tüm Kore Savaşı içerisinde gördüğüm en mükemmel eski usül süngü hücumunun içinde buldum. Buradan şu dersi çıkardım: Türkler asla tuzağa düşürülemez. Başı belada olan kişiler, onları kuşatanlardır. O gün, onları süngülerini kullanırken görmek ilham vericiydi. Onlar birer dervişti. Sıradışı bir teknikleri vardı ve bize Fort Benning'de(Amerikan Piyade Okulu) öğrettikleri gibi değildi. Düşmanın üzerine atlıyorlar, süngüyü düşmanın karnına sokuyorlar, etraflarında dönüyor ve tüfeğin kabzasına sol elleriyle bastırarak düşmanın bağırsaklarını deşiyorlardı. O güne dair, en canlı şekilde hatırladığım şey ise, o hücumu izlerken Tanrı'ya veya Birleşmiş Milletler'e veya Türkler'in bizim yanımızda savaşmasına sebep olan her kimse, o kişiye karşı duyduğum minnet duygusudur.

Anthony Herbert - Soldier

1001Design

330i ///M3 Design
Güneydoğuda Bir Operasyon ve Türk Askerinin Fedakarlığı...!

Operasyon Yeri: Yüksekova
Operasyon Bölgesi: İkiyaka Dağları (Sat dağları,Üzümkıran)3300mt
Operasyona Katılan Birlik: Efeler Taburu
Operasyonun Önemi: Türk sınırlarında olmasına rağmen yıllarca cıkılamıyan bir bölge sonderece dağlık ve risk oranının en yüksek olduğu yer ve onlarca askerimizin şehit edildiği terorist oluşumların kendi kaleleri gibi gördukleri bir bölge...
İcra Edilecek Görev: Gece karanlıktan faydalanılarak bölgeye bir timin sızması ve sabaha karşı ucar birliklerle baskın.
Efeler Komutanının Gözlerini Yaşartan Olay: Sızma görevini icra edecek timin belirlenmesi... Her tim bu görevin kendilerine verilmesini talep ederken bir tim bütün elemanlariyla öne cıkıp bunu biz yapmalıyız bizim timde evli ve cocuğu olan sadece bir arkadaşımız var onu ucar birliğe verirseniz biz bu görev uğruna icimiz raha bir şekilde ölüme gidebiliriz diyordu... Komutan göz yaşları içinde tarihe altın harflerle düşmesi gereken şu sözleri söylüyordu...

"Belkide bir coğunuzla birdaha görüşemeyeceğiz... bunun sizlerde farkındasınız... Ölüme giden bu yolda evli ve cocuğu alan arkadaşınızı geride bırakarak onun yerine ölümü kendinize alıyorsunuz... Sizlerin gözlerine baktığımda gecmişi görüyorum... Fatihin istanbulu nasıl fethettiğini anlıyorum... Çanakkalenin nasıl gecilmez olduğunu anlıyorum... O iki yakalar bizim... Şimdi Efeleri İkiyakalara tanıtma zamanı... Allaha emanet olun...

Sonuc: İki yakalar 18 saatlik bir tırmanış ve sadece 3 saat süren bir temas sonucu ele gecirilmiş... Evli ve cocuğu olan hicbir asker yaralanmamıştır...

1001Design

330i ///M3 Design
Abi Beni Çekmeyin Annem Beni Erzurumda Biliyor.

ANNEM BENİ ERZURUM'DA BİLİYOR
Yaklaşık bir haftadır dağlarda terörist takibinde oldukları öğrenilen askerleri, sırtlarındaki teçhizatıyla, tozlu botlarıyla görevlerini yerine getirmenin mutluluğu gözlerinden okundu. Fotoğrafını çekildiğini gören bir Mehmetçik, gazetecilere, “Lütfen beni çekmezseniz sevinirim. Çünkü Annem beni Erzurum’da asker sanıyor. Ben buraya kendi isteğiyle gelenlerdenim” dedi.
işte kahraman TÜRK ASKERİ..

1001Design

330i ///M3 Design
Bordo Berelilerin Bir Eğitimi

Doğu anadoluda kış mevsiminde bir gün bordo berelilerin komutanı askerleri gecenin saat üçünde kaldırır. Asker kalk! eğitim var. onlar için gece, gündüz farketmediğinden hemen hazırlanıyorlar.
Komutan ve askerler donmuş bir nehrin kenarına gelirler. Askerlerden biri dayanamayıp sorar: komutanım burda ne eğitimi yapacağız? Komutan sadece bekleyin der ve ardından görevliler dev bi çam kütüğü getirirler ve donmuş nehrin buzlarını kırarlar.
Komutan: Asker suya atla! diye emreder ve 10 saniye içinde askerlerin hepsi buz gibi suyun içindedir. Komutan bağırır: asker şu kütüğü omuzlarınıza alın ve iki saat öylece bekleyin.
Nehirde yaklaşık olarak geçen iki saatten sonra komutan askerlerinin sudan çıkmasını emreder. Asker: komutanım daha tam iki saat olmadı der. komutanın cevabı kısa, net ama düşündürücüdür: SU ISINDI!!!

1001Design

330i ///M3 Design
konuLarimin cogunu bi araya getirdim dostLar

ALLAH TÜRK'Ü KORUSUN

1001Design

330i ///M3 Design