İstanbul'da MAYO yasağı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yoldas

New member
bluetılsım' Alıntı:
yoruma bile gerek yok pravotör arkadaşımız yine gelmiş ortalığı karıştırıyo işte....
önce sen biraz ders al pravotör değil provokatör yazılır

laflarını düzeltsen iyi olur

haberi ben uydurmadım bana provakatör diyemezsin

ya hakaret etme ya da yorum yap :Sopa :mad:

lazaslan

New member
İşte yasağın belgesi
18 Mayıs 2007
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin "Mayo reklamlarına sansür yok" açıklamasına karşın Sunset firmasının elinde başvurularının reddedildiğine dair belgeler bulunuyor.

Sunset, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürlüğü’nden başvurusuna karşılık, ’toplumun genel ahlak yapısına uygun değil’ yanıtını aldı. Sunset’in sahibi Kemal Güneş belediyeden yapılan ’Başvuru olmadı’ açıklamalarını yalanlayarak, "20 Nisan’da başvurduk. Bikini ve mayokinilerin olduğu fotoğraflar kabul edilmedi. Biz de kapalı bir mayo sunduk. Elimizde aramızda yapılmış yazışmalar bulunuyor. Bikini reklamlarına bir yasak uygulaması var" dedi.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/6536976.asp?gid=180

İşte belge

İZİN VERİLMEYEN AFİŞ

İZİN VERİLEN AFİŞ

Türkiye nereye gidiyor acaba? Bu karanlık kafalarla daha ne kadar uğraşacağız.
21. yüzyıl Türkiyesine yakışan bu mudur? Yazıklar olsun....

abuzer12

New member
ya arkadaşlar amma da çok mayo sever varmış da haberimiz yokmuş.öncelikle objektif bakmıyoruz hiçbi olaya.hep şekil.ne olacak bizim bu halimiz.mesela bu uygulamayı chp li bi belediye yapsaydı bu tepki verilecekmiydi.hemen yobazlar, irana dönecez fln hep aynı yaklaşımlar.bu ülkede molla olmayıp da bu tür şeylerden rahatsız olabilecek insanlar old gerçeğini neden hep görmezden geliyoruz.bir insan muhafazakar bir düşünce tarzına sahip olamazmı.dünyanın hemen her yerinde old.gibi.mesela benim gibi kendini atatürk çocuğu gibi gören,2 ünv.bitirmiş,yurt dışı görmüş,zaman zaman hayatın birtakım illegal zevklerini de tatmış bi adam mayo reklamına karşı olamazmı.şimdi ben molla mı oluyorum.bugün dünyanın tatil başkenti miami de bile pilajlar dışında mayoyla gezilmesi ve pilajda da üstsüz dolaşılması yasaklanabiliyor.bizde böyle bişey olsa vay halimize.yakında sahil yörelemiz avrupanın sex turizmi merkezlerine dönüşürse hiç şaşmam.işte o an hepimiz derin bir ohh çekip çağdaşlığın huzurune erebiliriz heralde.

Ŧ ℓ ε ŧ ¢ ħ

ےσℓđ
bu belediyenin sorunu ne mayoyla acaba???
lazaslan haberin gayette doğru olduğunu belgesi ile ortaya koyduğun için teşekkürler ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HTML