İsrail gazetesinde AKP yorumu

ASİL_1

New member
İsrail’de yayınlanan Jerusalem Post, diğer uluslararası basın kuruluşlarının aksine AKP’nin 22 Temmuz seçimlerinden zaferle çıkmasının “kesinlikle kutlanacak bir şey olmadığını” yazdı. Gazete, Türkiye’de ordunun rejimi koruma konusundaki gücünün de azalmaması gerektiği değerlendirmesinde bulundu.
Gazetede Küresel Uluslararası İlişkiler Merkezi Türkiye Çalışmaları editörü Barry Rubin tarafından kaleme alınan köşe yazısında, Türkiye ile ABD’nin artık müttefik olmadığı, AKP Hükümetinin İran’la, ABD’ye göre daha rahat olduğu ifade edildi. Uluslararası basının AKP için “ılımlı” nitelemesinde bulunduğuna dikkat çekilen makalede, ancak AKP’nin ciddi tehlikeleri olduğu ve yakından izlenmesi gerektiği kaydedildi.
Uluslararası basın kuruluşlarının, AKP’nin İslami kökleri olmasına karşın Türkiye’nin AB üyeliğine ve güçlü bir ekonomi oluşturmasına odaklandığına vurgu yapılan makalede, bunun AKP tarafından projelendirilen bir imaj olduğu ve bunu kabul etmek içinde ortada bazı kanıtlar bulunduğu ifade edildi.

-“AKP’NİN UZUN DÖNEM AMAÇLARI RAHATSIZ EDİCİ”-

Halkın yarısının AKP’ye İslami bir amaçları olmadığına ikna oldukları, ekonominin de iyi gitmesi nedeniyle oy verdiğini yazan Rubin, ancak yine de AKP’nin “iyi huylu” olduğuna dair şüpheler oluşması için kanıtlar bulunduğunu kaydetti.
Makalede, AKP’nin uzun dönem amaçlarının rahatsız edici olduğu değerlendirmesi yapıldı. Kimsenin ne olacağını bilmediği ifade edilen makalede, “Eğer dünya tehlikenin farkında değilse, ki en kötü senaryoda öyle, sorunu abartmayalım ama yok da saymayalım” denildi.
Dış politika ele alındığında, AKP’nin ABD’ye nazaran İran’la daha rahat olduğu değerlendirmesi yapılan makalede, AKP’nin Orta Doğu’da, Irak, Lübnan, Mısır ve Filistin’de radikal İslam’ın yenilmesini isteyip istemediği de sorgulandı.
Makalede, AKP’nin Türkiye’de radikal İslam’ı empoze etmek istemese de yurt dışındaki radikal İslam’a da düşman olmadığı yorumu yapıldı.

-“ABD VE TÜRKİYE ARTIK MÜTTEFİK DEĞİL”-

Bir zamanlar Batı yanlısı olan Türkiye’nin şimdi tarafsız olduğu değerlendirmesinde bulunulan makalede, “1946’dan bu yana süren ABD-Türk ittifakı öldü. Bu iki ülkenin düşman olduğu anlamına gelmez. Hala iyi ilişkileri var. Silahlı kuvvetleri geçmişte olduğu gibi aynı şekilde düşünüyor olabilir. Ancak iki Hükümet artık gerçekten müttefik değiller” ifadeleri yer aldı.
PKK’nın bir terör örgütü olduğu ve Türkiye’nin Güneydoğu’sunu ele geçirmek istediği belirtilen makalede, ancak asıl sorunun bu olmadığı, iki hükümetin (Türkiye ve ABD) farklı taraflarda olduğu kaydedildi.
Makalede, AKP’nin ekonomik bir krizle de karşı karşıya kalabileceği değerlendirmesi yapıldı.
AKP’nin Meclis çoğunluğu yanında Cumhurbaşkanını da seçerse çok büyük bir güce sahip olacağına dikkat çeken Rubin, AKP’nin yargıçları seçerek yasaları düzenleyebileceği, Genelkurmay Başkanını seçerek ordunun müdahale yeteneğini engelleyebileceği, bürokrasiyi yandaşlarıyla doldurarak siyaseti İslami gündeme yaklaştırabileceğini yazdı.

-“ORDUNUN GARANTÖRLÜĞÜ DEVAM ETMELİ

Makalede, son olarak AKP’nin baskı altında tutularak merkezde kalması gerektiği değerlendirmesi yapıldı. Makalede, “Bu, Ordunun Türkiye’de demokrasi için garantörlüğünü devam ettirmesi, basının yıldırılmaması, mahkemelerin bağımsız kalması demek. Bu kontrol mekanizmalarında meydana gelecek erozyon, beraberinde bir felaketi de getirebilir” denildi.(ANKA)
http://www.gazeteoku.com/go.php?link=http://www.sekizsutun.com
ASİL_1:Akp nin abede-israil dostu olduğunu iddia edenlere bir fikir olabilir belki.

eiffel

Forumun Kulesi
Akp nin %47 oy almasının İsrail i rahatsız etmesine şaşırmamak lazım...Malum yahudiler bu memlekette istikrar kelimesinin adının bile telaffuzundan rahatsız olurlar....

CoMiCSooN

New member
Haberi yahudi mi yapmış olumluda olsa olumsuzda olsa onlardan hayır gelmez bırakın zırvalasınlar. :) ben hiç kale almam

Albayrak

Can Feda
Tehlikeyi İsrailli bile görmüş. Aynı duyarlılığı Türk halkından da beklemek dileğimiz.
ORDUNUN GARANTÖRLÜĞÜ DEVAM ETMELİ
Ordu ya ne kadar son zaman RTE sayesinde karşı durmalar olmuşsa da. Bu ülke yıllardır askere güveniyor, güvenecek.

C-eRbEru-S

New member
mossat35' Alıntı:
Tehlikeyi İsrailli bile görmüş. Aynı duyarlılığı Türk halkından da beklemek dileğimiz.
ORDUNUN GARANTÖRLÜĞÜ DEVAM ETMELİ
Ordu ya ne kadar son zaman RTE sayesinde karşı durmalar olmuşsa da. Bu ülke yıllardır askere güveniyor, güvenecek.
Şakaysa hiç komik değil ciddi ciddi yazılmış bi mesajsa çok komik olmuş:durdurun :durdurun

Albayrak

Can Feda
C-eRbEru-S' Alıntı:
Şakaysa hiç komik değil ciddi ciddi yazılmış bi mesajsa çok komik olmuş:durdurun :durdurun
Komik olan ne Orduya olan güvence mi komik.
Yoksa başkalarının senin göremediğini görmesi mi komik olan.
Komik olan ne biliyor musun? Komik sandığın şeylerin seni komik hale getirmesi:goz: :clap :durdurun

sonersen

New member
E tabi sasırmamk lazım türkiye-iran iliskileri irandaki 3 tane petrol kuyusunun ihalesiz türkiye verilmesi (ön anlasma yapıldı sadece) ve türkiyenin ıraka girme söylentileri yahudileri endiselendirdi yoksa adamlar niye kendilerinin sectirdigi bir insanı kötülesin. zaten bu iranla imzalanan ön anlasmadan sonra ABD acıklama yaptı eger ....milyon doların üzerinde anlasma yapılırsa Türkiyeye yaptırım uygularız. Adamlar en kücük birseyde kükrüyorlar.

cemmaster

New member
Şimdi size bir kaç soru soracağım...Bunların yanıtını verebilirseniz çok sevinirim...

1)İsrail üniversitesinden "Üstün cesaret ödülü"nü kim aldı?

2)Başka bir İsrail üniversitesinden,"Tanrı'nın kuzusu ünvanı"na kim layık görüldü?

3)"Ne Mutlu Türküm Diyene" diyemeyen yöneticimiz kimdir?

4)abdnin askerleri,Irak'ta Müslüman kardeşlerimize acımasız bir soykırım yaparken hangi müslüman lider o askerlersden "Kahraman" die söz eti?...

5)abd ile hangi siyasi lider bir anlaşma yapıp 9 askerimizin kafasına çuval geçirilmesini istedi?

6)Hangi siyasi lider yahudilerin pessah bayramını en içten dilekleri ile kutladı?

7)Hangi siyasi lider seçimlerden önce hem yahudiler hem abdliler hem masonlar hemde sevri bize imzalatmaya çalışan ab tarafından destek gördü?

8)Hangi siyasi lider beyin yıkama karesi olan 25. kareyi tv programlarında kullandı?

9)İsraili tek ziyaret eden liderimiz kimdir?Hemde israilin dini yerlerine ziyaret görevini yerine getiren?

10)aziz benedict kimdir?Kurduğu tarikatin ismi nedir?

10 soruda yanıt verdiğiniz zaman kirli oyunların hepsine tanık olacağınız ve belkide neyaptık biz diyeceğiniz türden sorulardır hepsi ispatlı ve belgelidir....

sonersen

New member
sordugun sorular icin tesekkür ederim.

Üstün cesret ödülünü alan , tanrının kuzusu ilan edilen( tanrının kuzusu isanın ünvanlarından biriidir)ve bircok sordugun sorunun cevabı rte dır.

İsraili ziyaret eden kisinin sayın A.N.Sezer oldugunu biliyrm ama bu soruyla ne anlatmak istedigini hic anladım acıklık getirirsen sevinirim.

Ayrıca akp nin bircok yahudiligi temsil eden bazı seyleri ambleminde, binasında ve brcok seyde barındırdıgı da ayrı bir gercek.

keske ayrı bir konu olarak acsaymıssın tekrar tsk.

cemmaster

New member
sonersen' Alıntı:
İsraili ziyaret eden kisinin sayın A.N.Sezer oldugunu biliyrm ama bu soruyla ne anlatmak istedigini hic anladım acıklık getirirsen sevinirim.
Yok dostum orada dini ziyaret görevlerini yerine getiren die sordum bunu yapan yine rte dir....

LaNgHaWiL

New member
siyonistler kimin yanında kimi destekliyor bu halk çok ii biliyor.
medya istediği kadar Ak partiyi israil yanlısı göstermeye çalışsın kimi destekledikleri gayet net ve açık.

'Türkiye'deki Yahudi cemaati, CHP'ye oy verdi'

İsrail'de yayınlanan Jerusalem Post Gazetesi, Türkiye'de bulunan yaklaşık 20 bin Yahudi'nin büyük kısmının dünkü seçimlerde oylarını Cumhuriyetçi Halk Parti'ye (CHP) verdiğini yazdı. Gazete, Yahudilere ve azınlıklara karşı sert tutum belirleyen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ile işbirliği yapmasına rağmen Yahudilerin CHP'ye oy vermesine gerekçe olarak ise Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AK Parti) "İslami kökenlere sahip olmasını" gösterdi.

İstanbul'da yaşayan Yahudilerin çoğunluğunun tatili geçirdiği Büyükada'da yaşayan Yahudilerle görüşen Jerusalem Post gazetesi muhabiri, burada birçok koşer kasabı bulunduğuna dikkat çekti. Bu dükkân sahiplerinden Nisim Cohen ile görüşen gazete, bu Yahudi'nin CHP'ye oy verdiğini ve Türkiye'deki Yahudilerde genel kanının da bu yönde olduğunu yazdı.

Gazeteye konuşan Nisim Cohen, "AK Parti'nin ülkenin laik kurumlarının altını kazdığından endişelendiğini" söyledi. Ancak Cohen, Avrupa Birliği'ne ve ABD'ye karşı olan ve azınlık hakları konusunda zayıf bir geçmişi olan CHP'nin, yine azınlık haklarına karşı daha kötü bir geçmişi olan MHP ile işbirliği yaptığını belirtti.

Cohen, buna rağmen CHP'yi kastederek "Onları sevmiyorum, ama oyumu onlara vereceğim" dedi. Cohen, "AK Parti gerçek yüzünü göstermiyor ve Türkiye'yi bir İslam ülkesi yapmalarından korkuyorum" diye konuştu.
Gazete, dünkü haberinde her ne kadar Yahudi liderlerinin siyasi temayüllerini açıklamasa da ülkedeki 20 bin Yahudi'nin büyük kısmının CHP'yi destekleyeceğini ifade etti.

Türkiye'de yayınlanan bir Yahudi gazetesinde köşe yazarı olan ve şirketlere reklam danışmanlığı yapan Viktor Kuzu isimli Yahudi ise "Geçen yıl aklımızda sorular bıraktı" dedi. Kuzu, Jerusalem Post'a açıklamasında "Eğer AK Parti eğitim ve yargı sistemini değiştirebilecek güce sahip olsaydı ve hayatımıza müdahale etseydi, bu iyi bir seçenek olmazdı. Bu yüzden iktidarda olan ama yeterli güce sahip olmayan bir AK Parti daha iyi. Umarım ortaya çıkacak sonuç bu olacak" dedi.

Öte yandan gazeteye konuşan Türkiye'deki Yahudi cemaati üyeleri, parti yönetimi ile aralarının çok iyi olduğunu belirtiyorlar. Bundan önceki seçimlerde beklenenin aksine Ankara ve Tel Aviv arasındaki ilişkilerin bozulmadığına dikkat çekiyorlar.

Ancak her ne kadar AK Parti bugüne kadar bu yönde bir beyan kullanmamış olsa da, İslam'ın kamusal alandaki etkisini artıracağı endişesinin dile getiriyor.
Gazeteye göre bunun yanı sıra Yahudileri şaşırtan bazı siyasi eğilimler de var. Bu da AK Parti'ye yönelik sert laiklik eleştirileri yapanları Avrupa, Amerika ve son olarak da İsrail karşıtı olmaları.

Türkiye'de ABD karşıtı birçok gösteri düzenlendiğini vurgulayan gazete, son olarak piyasaya çıkan ve Ak Parti Genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Türkiye'de laikliği azaltarak ülkeyi kontrol etmeye çalışan bir Mossad ajanı olduğunu iddia eden "Musa'nın Çocukları" isimli kitaba da değiniyor.
Yahudi bir işadamı olan Denis Ojalvo, CHP'nin Batı karşıtı söylemlerinin kendisini rahatsız ettiğini; ama yine de CHP'ye oy vereceğini söylüyor. Ojalvo, buna gerekçe olarak da "hükümete muhafazakâr kadroların girmesini önleyecek güçlü bir muhalefet istemesini" gösteriyor.

Ancak gazete Türkiye'deki Yahudilerin, bu seçimlerde ülkenin diğer iki büyük azınlığı olan Yunanlılar ve Ermenilerle ters düştüğüne dikkat çekiyor. Gazete, bu grupların kendisini insan haklarından yana gösteren Ak Parti'ye destek verdiğini kaydediyor.

İstanbul'da Yunanca yayınlanan günlük Apoyevmatini gazetesinin editörü Mihail Vasiliadis ise AK Parti'nin azınlıklara karşı "daha liberal" olduğunu söylüyor. Vasiliadis, "Onların İslami kökenli olduğunu inkâr etmiyorum; ancak Türkiye'nin Avrupa ile bütünleşmesini sadece onlar garanti ediyor" diye konuşuyor.

Mihail Vasiliadis, "Diğerlerine baktığınızda onlar azınlıkları başka bir ulusun parçası gibi görüyorlar. Bizi ulusalcı yapı içerisinde bir kanser gibi görüyorlar" diyor.

Gazeteye konuşan Türk Yahudiliği konusunda uzman tarihçi Rifat Bali de ülkedeki Yahudilerin en büyük endişesinin, "İslamileşme" olduğunu söylüyor. Bali, "Yahudi toplumu azınlık olmaktan ziyade İslamileşme sorunuyla ilgili. Çünkü İslamileşme, anti-semitizm ile eş değer görülüyor" diyor.

Bunun, Hıristiyanlar için bir tehdit oluşturmadığını kaydeden Bali, "Onların endişesi aşırı milliyetçilik" diye konuşuyor.

sonersen

New member
LaNgHaWiL bence sen CEMMASTER ın sordugu soruların bir yanıtını ögren sonra bidaha düsün.(Önemli aynı zamnda yazdıgın bir cok seyle bu soruların cevabı tamamen celismekte)
"siyonistler kimin yanında kimi destekliyor bu halk çok ii biliyor.
medya istediği kadar Ak partiyi israil yanlısı göstermeye çalışsın kimi destekledikleri gayet net ve açık." siyonistler in hic bir siyasi faliyeti yoktur ancak medya tarafından dikkatin böyle altyapısız örgütlerlerle dagıtılması normaldir.(bush siyonistim diyor ama hangi örgüt üyesi oldugu dedesinden ve soyundan bellidir,acıktır).Hicbir ülkede yahudilerin istemedigi bir lider barınamaz.
mMedya medya diyosun ama bu yazdıklarının cogu yine medya odaklı buda düstügün bir celiski olmus.

LaNgHaWiL

New member
sonersen' Alıntı:
LaNgHaWiL bence sen CEMMASTER ın sordugu soruların bir yanıtını ögren sonra bidaha düsün.(Önemli aynı zamnda yazdıgın bir cok seyle bu soruların cevabı tamamen celismekte)
"siyonistler kimin yanında kimi destekliyor bu halk çok ii biliyor.
medya istediği kadar Ak partiyi israil yanlısı göstermeye çalışsın kimi destekledikleri gayet net ve açık." siyonistler in hic bir siyasi faliyeti yoktur ancak medya tarafından dikkatin böyle altyapısız örgütlerlerle dagıtılması normaldir.(bush siyonistim diyor ama hangi örgüt üyesi oldugu dedesinden ve soyundan bellidir,acıktır).Hicbir ülkede yahudilerin istemedigi bir lider barınamaz.
mMedya medya diyosun ama bu yazdıklarının cogu yine medya odaklı buda düstügün bir celiski olmus.
hahah :D barındırmamaya çalıştılar ya işte işbirlikçileri sayesinde.
ama hesaba katmadıkları bir şey vardı oda bu halkın büyük bir çogunluğu.
Oyunları ters döndü.
Abdullah gül' e neden karşı çıkılıyor kim var sanıyorsun bunların arkasında.
çok aşama kaydetmek lazım bu yazdıklarımı görmek için.
bana şunun bunun yadıklarını oku felan deme.
sen türkiye gerçeklerini okumaya çalış bence. bırak buradaki postları.

cemmaster

New member
LaNgHaWiL' Alıntı:
Oyunları ters döndü.

Eğer sorularıma yanıt verebilirsen gerçeği sende görebileceksin keşke verebilsen ama senin taraflı medyan sana bunu göstermez ki...Sadece Yüce Türk ordusu nasıl yıpratılır bunları gösterirler size...Bu soruları sence neden burada sordum ben?Tabiiki Size Org.Büyükanıtın üzerine atılmaya çalışılan çamurun nasılda atmaya çalışanların yüzüne bulaştığını göstermek için...

LaNgHaWiL

New member
cemmaster' Alıntı:
Eğer sorularıma yanıt verebilirsen gerçeği sende görebileceksin keşke verebilsen ama senin taraflı medyan sana bunu göstermez ki...Sadece Yüce Türk ordusu nasıl yıpratılır bunları gösterirler size...Bu soruları sence neden burada sordum ben?Tabiiki Size Org.Büyükanıtın üzerine atılmaya çalışılan çamurun nasılda atmaya çalışanların yüzüne bulaştığını göstermek için...
ya sen kimsinki milleti sorularına cvp vermek zorunda bırakmaya çalışıyorsun :D:D
bende sıralayım 10 tane soru gelene gidene cvp ver cvp ver diye tutturayım :D:D:D
ne burası oyun parkımı. banane neden sorduysan sordun.
sıkıştınızmı ordu ve Atatürk.
Kimse bu iki kavrama bişey yapmaya çalışmıyor zaten ama sizin elinizde başka malzeme yok.
halk bunu yemiyor anlayın artık. senin medyanda bunları göstermez ki anlıyasın :goz:

cemmaster

New member
LaNgHaWiL' Alıntı:
ya sen kimsinki milleti sorularına cvp vermek zorunda bırakmaya çalışıyorsun :D:Dbende sıralayım 10 tane soru gelene gidene cvp ver cvp ver diye tutturayım :D:D:D
ne burası oyun parkımı. banane neden sorduysan sordun.
Yanıt veremeyen birinin ezik yorumu izleyin yukarıda...

LaNgHaWiL' Alıntı:
sıkıştınızmı ordu ve Atatürk.
Kimse bu iki kavrama bişey yapmaya çalışmıyor zaten ama sizin elinizde başka malzeme yok.
halk bunu yemiyor anlayın artık. senin medyanda bunları göstermez ki anlıyasın :goz:
Başka malzeme mi?yav sende azıcık tarafsızlık varsa 10 soruya yanıt verirsin veremediğini biliyor ve görüyorum...Ne o yoksa her taşın altından akpmi çıkıyor...Tabi oda işine gelmiyor...:)..Boşsun booş....

sonersen

New member
LaNgHaWiL' Alıntı:
Oyunları ters döndü.
ben ne yazmısım sen ne yazmıssın olayları kendi seviyene kadar düsrmeye calısmıssın kusura bakma bu bildiklerinle ve sölediklerinle ancak celik comak oynayabiliirsin.Türkiyenin gercekleri....

Biraz ögrenmeye acık olursan bilgi dagarcıgını genisletebilirsin tavsiyem cevabını bilmedigin ve kıvara kıvıra konuyu alakasız yere getirdigin söylemlerin yerine 10 soruya cevap ver.

cayelinden

New member
Super paylasim, Tesekurler

Az bulunur cinsden cunki baya bi opjectif bakis,
yani benim yasadigim dunya, ulke ve zamani gercek gundeminin uzerinde bilgili ve mantik yurutmus bir yahudi. Cok belli ki iyi takip etmis.

O ayni takibi ben kendi ulkemde bile goremiyorum.
Gazeteler, Medya ve bazi organlarin da yaratigi gundem kaymalari ve hatta cok tehlikeli boyutlara gelerek birlik yerine ayrimcilik getiren Bilgikarisikligi.
Tabi kasitli

Ama bakiyorsun disardan yani bir yabanci bile senin ulkeni iyi kotu gercek gundemin potresini cizebiliyor ve belli tahminler theoriler yurutebiliyor, NORMANLI budur zaten ama Turkiyede olan kafa karasikliklari yani mesela laiklik anlamini dusunursek heheh herkes baska birsey diye bilir hale geldik ... dusunelim.
Fakat guzel olan 22 Temuz da olandi , bu bir sey ispat etti ki Artik yuzde 46 lik oran Turkiyede uyandi ve oyle bi uyandi ki hareket bile basladi .
Ama ayni zamanda daha bir cok insan AKP den cok farkli olduklarini dusuniyor ve onlardan olmadiklarini soyliyor belli nedenlerle ( sacma sacma seyler esasda baksak mesela : anani al git demesi filan )

Bir kurtulus baslamis YILAAARDIR beklenilen kurtulus ama bir kisim bunun farkinda degil, obur tarafda hamd olsun buyuk bir kisim herseyin farkinda ve heyecani icinde ve hatta o farkinda olmayan kisimin nerde oldugunu ve neden orda oldugunu bilebilecek olgunlukta .

Normalde gorurduk iste RTayyipErdogan yok yahudi yok bilmem ne falan filan

Halbuki daha bir kac yil once israilden odul bile aldi RTE yani unvan oda soyle:

En Cesur Adam

Bu gercekleri tum turkiyenin bilmesi bir sartdir, aslinda normali da budur ......

saygilarla

jeim

New member
akp zaten ilk oluşturulduğu dönemde mill görüş kadrolarından koparılıp yeni bir oluşum yeni bir nefes,tek çare gibi benzetmelerle siyonizmiz uşaklığını yapsın diye kuruldu..ve tek başına iktidar yapıldı..(anap gibi)fakat türkiyedeki derin devlet dediğimiz(ki bu ayrı bir konu başlığı olmalı)milli,varlığı su götürmez,son derece üstün siyasi becerisi olan bu oluşum gayri milli siyasi partilerin tümüne yaptığı gibi akp yi kendi yönetimi altına aldı.ve tamamen ülke menfaatleri dogrultusunda ve milli politikalar izlemesini ve bunun sonunda da büyük türkiye'yü kurma amacına uygun yönetti.yani bir nevi siyonzm uşaklığından kurtardı diyebiliriz.sizin bu dedikleriniz akp nin siyon kontrolünde oldugu zamanlarda gerçekleşen olaylar.ama artık millet gözünü açtı.gerçekleri gördü ve siyonizme en büyük darbeyi vurarak akp yi tek başına iktidar yaptı.üstelik bu kez milli devletin istediği yönde oldu bu.siyonizmin isteği doğrultusunda değil.isterseniz anapın sayın Özal dönemine bakın.aynı olaylar ve politikalar orda da açıkça görülür.çünkü siyonizmin oyunu hep aynı oyun.yıllardır yapılan bu mücadele sona gelmiştir.

saygılar..

sonersen

New member
yahu ben anlamıyorum akp tekrar secilerek nasıl sizin söledginize göre siyonistlere(ki bu örgüt siyonistlerden olusmamaktadır hep söz ettigim baska bir örgüttür) darbe vuruyor ve bir nevi halk iradesini gösteriyor ama cogunuz yanılıyosunuz yakın tarihimizde aynı olatylar olmustur . devamı http://hackhell.com/showthread.php?t=294181 eger okursanız hicbirsyin degismedigini anlıyacaksınız.

HTML